Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Wiesz Tamlin - powiem Ci dlaczego na własnym przykładzie - jednym wyrażeniem z języka architektów: program użytkowy domu. Działkę mam od 4 lat a przez te lata katalogów domów nazbierałem kilkadziesiąt i wiele innych obejrzałem w różnych pracowniach. W grudniu zeszłego roku znalazłem D08 Przestronny na stronie projektów Muratora. Kosztował 1750 + 4500 za adaptację w pracowni Mathia pani Joanny Wiśniewskiej w Grodzisku Maz.

Oryginalny projekt miał strop drewniany, konstrukcja nośna dachu ze zbijanych desek ustawionych co 40 cm więc poddasze wręcz "zabite dechami" i ściany wewnętrzne na stelażu stalowym. W moim przypadku koszt adaptacji to nowa konstrukcja stropu (gęstożebrowy) i nośna dachu oraz ceramiczne ściany wewnętrzne a co za tym idzie nowe fundamenty. Takie same zmiany zrobił w tym samym projekcie forumowicz Żbik. Jego D08 był już otynkowany wewnątrz jak go oglądałem z żoną - oboje byliśmy zgodni, że to jest to o co nam chodziło przez te lata.

 

Monia251 - w książce adresowej grupy jest kilku polecanych i chyba jeden nie polecany architekt z Grodziska i okolic. Pracownia Mathia to pani J. Wiśniewska + 2 pomocników. Usługa trwała 2 miesiące i była minimalistyczna czyli ja musiałem sam wszystkie warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła. Dostałem 4 egz. projektu z przygotowanymi kopiami zaświadczeń i warunków tudzież innych uzgodnień do ręki i sam składałem 1.bm w Starostwie. Teraz czekam. Wpiszę p. Wiśniewską do książki adresowej naszej grupy jak dostanę pozwolenie. Pani Wiśniewska nie zawiera umów na świadczone usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

..... warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła......

 

 

 

gdzie i jak sie załatwia wyjazd z działki ?. warunki o media juz złożyłem

 

czy trzeba robić opinie geologiczną ( chciałbym robic piwnice teren mam piaszczysty ) , w ksiazce nie znalazłem kontaktu do geologa nikt nie robił takiego badania ?

 

ps.

 

sa w Warszawie pracownie które robią indywidualane projekty domu do 200m za 5000 zł

 

 

pozdr

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny (powyżej 200m2 użytkowej) + zagospodarowanie działki - 6k PLN. Architekt z W-wy, sprawę pilotowała Pani technik z Brwinowa. Jak dostanę pozwolenie, wrzucę tą parę do naszej książki - z zastrzeżeniem, że gdy się ich nie naciska, to potrafią trochę przesunąć terminy.

 

W sumie projekt indywidualny za pieniądze, jakie musiałbym wydać na projekt standardowy+przeróbki+zagospodarowanie działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tania ta przyjemość nie będzie :(

Chcemy wprowadzić następujące zmiany: zmiana ilości i położenia okien w salonie, powiększenie troche salonu, zmiana schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem, na poddaszu zamiast okna lukarna balkonowa. Dodatkowo chcę zmienić na poddaszu ustawienie pokoi ale to chyba już bez architekta. Coś czuje że portfel się skurczy :(

 

Ciekawe ile projekt indywidualny kosztuje. Za gotowy daliśmy 1900 plus według twojej wyceny zmiany i zagospodarowanie działki prawie 4500. Toż to rozbój w biały dzień :evil:

 

Monika

 

Nie tak dawno dowiadywałem się o koszt projektu indywidualnego.

Za pełen projekt łącznie z branżowymi jeden z tańszych architektów z którymi rozmawiałem liczył minimum 12 tys. za dom o pow. ok 180m2. Skończyło się na gotowcu. Koszt z adaptacją jest jednak znacznie niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za podpowiedzi.

 

Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie. Salonu nie powiekszam kosztem innych pokoi. Salon z lewej strony ma przycięty bok taka L na korzysc tarasu. Pod dachem moge wystawić sobie tylko dwa krzesełeczka a tak powieksze salon o ten kawałeczek. Na gorze drobne przesunięcie dwóch ścian. No a te powazne zmiany to tylko okna.

Szef ekipy ktora będzie nam budowała domek powiedzial ze zmiany nie sa az tak wielki i sa jak najbardziej mozliwe. Martwi mnie jedynie lukarna na poddaszu.

 

Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba :lol: ale musze znaleśc dobrego architekta.

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie.

 

Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba :lol: ale musze znaleśc dobrego architekta. Monika

 

monia251: doskonale cię rozumiem - też mieliśmy wybrany projekt, ale chcieliśmy dokonać w nim zmian, dlatego się wahaliśmy. Ale im bardziej przeglądaliśmy projekty, tym bardziej inne nam się nie podobały, a do naszego wybranego się przekonywaliśmy.

Co do architekta, to w książce adresowej jest pani Firlej z Grodziska - niedroga i całkiem rozsądna cenowo. Nam za projekt zagospodarowania działki + nasze zmiany w projekcie, czyli m.in. usunięcie ściany nośnej i zamiana jej na podciąg, podniesienie budynku (czyli przerysowanie elewacji), zmiany w rozkładzie okien, poszerzenie garażu weźmie ok. 1500zł. Dodatkowo załatwia uzgodnienia z melioracją. Jedynym minusem są u niej terminy - składaliśmy do niej dokumenty w połowie września, a do odbioru dopiero w połowie listopada.

Przede wszystkim sugerowałabym się z nią spotkać, ona wtedy dokładnie powie co i jak robi i wyceni swoją pracę.

Nie wiem czy jesteś ze starostwa grodziskiego - bo jeśli tak, to ona składa tam też ludziom dokumenty o pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie.

 

Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba :lol: ale musze znaleśc dobrego architekta. Monika

 

monia251: doskonale cię rozumiem - też mieliśmy wybrany projekt, ale chcieliśmy dokonać w nim zmian, dlatego się wahaliśmy. Ale im bardziej przeglądaliśmy projekty, tym bardziej inne nam się nie podobały, a do naszego wybranego się przekonywaliśmy.

Co do architekta, to w książce adresowej jest pani Firlej z Grodziska - niedroga i całkiem rozsądna cenowo. Nam za projekt zagospodarowania działki + nasze zmiany w projekcie, czyli m.in. usunięcie ściany nośnej i zamiana jej na podciąg, podniesienie budynku (czyli przerysowanie elewacji), zmiany w rozkładzie okien, poszerzenie garażu weźmie ok. 1500zł. Dodatkowo załatwia uzgodnienia z melioracją. Jedynym minusem są u niej terminy - składaliśmy do niej dokumenty w połowie września, a do odbioru dopiero w połowie listopada.

Przede wszystkim sugerowałabym się z nią spotkać, ona wtedy dokładnie powie co i jak robi i wyceni swoją pracę.

Nie wiem czy jesteś ze starostwa grodziskiego - bo jeśli tak, to ona składa tam też ludziom dokumenty o pozwolenie na budowę.

 

 

Dziękuję, jakaś pozytywna informacja :) 1500 zł to akceptowalna kwota.

Skontaktuję się z panią architekt. Coś zaczynam się bać że do wiosny to możemy się nie wyrobić z rozpoczęciem budowy, biorąc pod uwagę takie terminy nawet u architekta :-?

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psed widzisz a ja o pani W. mam mieszane uczucia bo gdy szukałam projektu to ona chciała mi wcisnąć swój powtarzalny jako indywidualny. dlatego trafiłam z deszczu pod rynnę. :-? 8)

 

Zgadzam się z Tobą, ja też mam "mieszane uczucia", numer z jej projektem też zaliczyłem - ale odmownie i być może dlatego zapłaciłem 4500 za adaptację. Za tę samą adaptację rok temu Żbik zapłacił 1200 ale w Garwolinie w jedo-osobowej pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła......

 

 

 

gdzie i jak sie załatwia wyjazd z działki ?. warunki o media juz złożyłem

 

czy trzeba robić opinie geologiczną ( chciałbym robic piwnice teren mam piaszczysty ) , w ksiazce nie znalazłem kontaktu do geologa nikt nie robił takiego badania ?

 

ps.

 

sa w Warszawie pracownie które robią indywidualane projekty domu do 200m za 5000 zł

 

 

pozdr

 

Tomek

 

Witaj Tomku,

 

1. To czy musisz załatwić wyjazd z działki jest napisane w Decyzji o Warunkach Zabudowy. A jeśli tak jest to też jest napisane gdzie się je załatwia. Z Twojego pytania wnioskuję, że u Ciebie ta konieczność nie występuje. Ja dostałem od pani Wiśniewskiej komplet załączników do wniosku, który sam musiałem pobrać w urzędzie, wypełnić, złożyć i odebrać zgodę. Sprawę załatwia się "od ręki", nawet kolejki nie było. Zgoda to pieczątka o stosownej treści na mapie, bodajże 1:500 do celów projektowych (robiłem u pana Wawra z książki adresowej naszej grupy - polecam).

 

2. Odnośnie opinii geologicznej - u mnie w Decyzji o WZ nic na ten temat nie było, pani Wiśniewska w opisie do projektu sama opisała panujące tam warunki geologiczne gdyż jak mi powiedziała - "zna Kady jak własną kieszeń". Zobaczymy co będzie w pozwoleniu na budowę albo w decyzji o uzupełnienie braków.

 

3. Nie wiem na ile aktualne są te ceny i jaka jakość tych projektów. Dobra pracownia wzięła od mojego kolegi 8000 na jesieni zeszłego roku za indywidualny projekt, który trafił do ich katalogu jako powtarzalny. To był przedostatnich ich projekt domu jednorodzinnego - teraz robią tylko osiedla na zlecenia develouper'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...