Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję, jakaś pozytywna informacja :) 1500 zł to akceptowalna kwota.

Skontaktuję się z panią architekt. Coś zaczynam się bać że do wiosny to możemy się nie wyrobić z rozpoczęciem budowy, biorąc pod uwagę takie terminy nawet u architekta :-?

Monika

 

Pani Firlej ma terminy bardzo odległe. Rozmawiałem z nią jakiś czas temu i pierwszy możliwy termin spotkania wyznaczyła na 15 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz coś więcej o pracowni Mathia pani Wiśniewskiej to ujawnij proszę dla dobra ogółu.

 

A co tu dużo pisać....

Samo za siebie mówi książka...

Poza tym nie od dziś wiadomo, że ta kobieta jest nieproporcjonalnie droga do oferty rynkowej, dwa jej ceny nie idą proporcjoanlnie w parze z odpowiednim poziomem tychże usług....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przyjmiecie jeszcze jednego do "kółka budującego" :) Mamy zamiar (z żoną) zacząć w przyszłym roku budowę w Hucie Żabiowolskiej i przydałaby sie nam taka grupa wsparcia.

 

A to jak najbardziej...

Jesteś bliskim sąsiadem centralnego city grupy t.j Musuł!! :-)

Czyli mamy do siebie dość blisko...no bliżej niż z Żyrardowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jeszcze nawet nie mamy projektu, a już pierwsze schody. działkę trzeba przygotować, bo troche zapuszczona. drzewa juz wycięte (mam uprawnienia drwala, więc jak komu potrzeba wyciąć jakieś drzewo to służę radą i pomocą). przydałoby się teraz usunąć pnie, więc przydałaby się jakaś koparka (może ma ktoś kontakt do fachowca z koparką?). no i trzeba wyrównać teren a bez nawiezienia ziemii (i to sporych ilości) sie nie obędzie. znajomy zasugerował mi, żebym na początek wystawił jakąś tabliczke na działce z informacją że oto przyjme ziemię, ale boje się, że ludzie zaczną mi zwozić bez mojej wiedzy ziemię z gruzem i innymi paskudztwami. nie ukrywam że (przynajmniej na spód) nie potrzebuje jakiejś super ogrodowej (może być z gliną) ale gruz to byłaby przesada. nie wiem czy to dobry pomysł z tą tabliczką? skądinąd wiem, że kupno ziemii to nie jest tanie przedsięwziecie :( (200 złotych za przyczepę -> 12m3) a ja (licząc że chce podnieść grunt średnio jakieś 0,5 m przy działce o powierzchni 920 m2) potrzebuję 460 m3, czyli ponad 30 takich przyczep :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sąsiadów po przerwie,

 

prosze o radę doświadczonych budowniczych:

czy okna drewniane wstawia się po tynkach wewnętrznych? ile trzeba czekać?

 

prosze o pomoc bo w naszej ekipie zdania są podzielone?

 

szykujemy się do zamknięcia domu ;-)

instalacje zrobione ;-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgrzeg

 

1. Nie określiłeś miejsca gdzie jest Twoja działka. Jeśli okolice wsi Kady na południe od Grodziska Maz. to pan Adam Dec dysponuje koparko-spycharką oraz ciągnikiem rolniczym z przyczepami i innym sprzętem rolniczym. Tel 695 912 547.

 

2. W książce adresowej naszej grupy jest kilka wpisów o interesujących Cię usługodawcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sąsiadów po przerwie,

 

prosze o radę doświadczonych budowniczych:

czy okna drewniane wstawia się po tynkach wewnętrznych? ile trzeba czekać?

 

prosze o pomoc bo w naszej ekipie zdania są podzielone?

 

szykujemy się do zamknięcia domu ;-)

instalacje zrobione ;-)

 

 

Pozdrawiam

gratuluję postępu prac...

okna drewniane po tynkach aż podeschną minimum 2-3 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sąsiadów po przerwie,

 

prosze o radę doświadczonych budowniczych:

czy okna drewniane wstawia się po tynkach wewnętrznych? ile trzeba czekać?

 

Wszędzie radzą, żeby robić to po tynkach, bo wilgoć źle działa na drewno. My trochę przymuszeni terminem ekipy od tynków zrobiliśmy to wcześniej. Chałupę wietrzyliśmy bardzo mocno i odpukać nic złego nie dzieje się z oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nie wspomniałem, gdzie działka. już spiesze z wyjaśnieniem -> Huta Żabiowolska. a co sie tyczy ksiązki adresowej to na razie nie mam do niej dostępu, bo jestem tu od wczoraj i narazie nie mogłem sie zarejestrować na stronie grupy, bo przed rejestracją trzeba sie najpierw wykazac aktywnością na forum :) Ale mam nadzieje że dzisiaj mi się uda. Tak czy inaczej dziękuje za kontakt do pana Adama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was nie ma przypadkiem do wynajęcia barakowozu ? A może wiecie gdzie takowy można wynająć?

mam problem bo ekipa wchodzi w poniedziałek na działkę a ja nie mam gdzie ich ulokować :( Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam :( Załamka

 

Tu jest do wzięcia - jeszcze ciepły: http://forum.muratordom.pl/sprzedam-barakowoz,t113687.htm?highlight=barakowóz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was nie ma przypadkiem do wynajęcia barakowozu ? A może wiecie gdzie takowy można wynająć?

mam problem bo ekipa wchodzi w poniedziałek na działkę a ja nie mam gdzie ich ulokować :( Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam :( Załamka

 

A do swojego mieszkania nie dasz rady? :lol: :wink:

Jasne, rano kawusia, potem obiad z deserem a wieczorem kolacja przy świecach :D I masz gwarancje że ekipa nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was nie ma przypadkiem do wynajęcia barakowozu ? A może wiecie gdzie takowy można wynająć?

mam problem bo ekipa wchodzi w poniedziałek na działkę a ja nie mam gdzie ich ulokować :( Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam :( Załamka

 

I tak masz szczęście, że zgodzili się na barakowóz. Mnie majster z pod Chorzeli powiedział: 2 pokoje w okolicy inaczej nie podejmie się. No i znalazłem majstra z pod Tarnowa - ma już swoje lokum - nie dociekam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...