Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wróce do kwestii architekta. Korzystałam z usług P. Firlej, generalnie nie jest źle, ale...

1. Projekt miał być na koniec listopada, a był chyba w lutym i to po moich interwencjach.

2. Dach mam inny, bo pani zapomniała jaki chciałam.

3. Projekt wszystkich instalacji trzeba zrobić samemu.

4. Brak wyliczonej ilości potrzebnych materiałów.

Z plusów

5. Składa wniosek o pozwolenie na budowę.

Generalnie jest dobrze tylko trzeba dokładnie wszystko sprawdzać, ale Pani jest elastyczna i można sie dogadać.

 

Zorka,

 

piszesz, że p. Firlej nie robi projektów instalacji. Nie orientujesz się, czy ma może zaprzyjaźnionych projektantów instalacji? Po adaptacji będą potrzebne zmiany, a nie mam ochoty szukać kolejnych fachowców i wolałbym zlecić jej całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróce do kwestii architekta. Korzystałam z usług P. Firlej, generalnie nie jest źle, ale...

1. Projekt miał być na koniec listopada, a był chyba w lutym i to po moich interwencjach.

2. Dach mam inny, bo pani zapomniała jaki chciałam.

3. Projekt wszystkich instalacji trzeba zrobić samemu.

4. Brak wyliczonej ilości potrzebnych materiałów.

Z plusów

5. Składa wniosek o pozwolenie na budowę.

Generalnie jest dobrze tylko trzeba dokładnie wszystko sprawdzać, ale Pani jest elastyczna i można sie dogadać.

 

Zorka,

 

piszesz, że p. Firlej nie robi projektów instalacji. Nie orientujesz się, czy ma może zaprzyjaźnionych projektantów instalacji? Po adaptacji będą potrzebne zmiany, a nie mam ochoty szukać kolejnych fachowców i wolałbym zlecić jej całość.

 

Podpowiedzcie, jak to jest z p. Firlej.

Da się jej zlecić całość, czy jednak będę musiał szukać branżowców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy przyszłych sąsiadów!

 

Chcielibyśmy dołączyć do Waszej Grupy :)

Kupiliśmy działkę w Starej Wsi koło Nadarzyna. Zamierzamy rozpocząć budowę na wiosnę 2008.

 

Stąd też prośba o pomoc 8)

Wybraliśmy projekt ale chcemy wprowadzić kilka zmian więc poszukujemy architekta. Czy możecie nam polecić kogoś dobrego i w miarę przystępnego cenowo.

 

Ile takie zmiany, adaptacja projektu może kosztować?

 

Monika i Sebastian

 

 

Witam Monia

Ja właśnie skończyłem stan surowy w Starej Wsi, skontaktuj sie ze mną na Priva lub GG może Ci coś pomogę i doradzę :)

Pozdrawiam,

Kuba i Moni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ekipę od wylewek jest zaj....bista 275 m2 poddasza zrobiła w 1 dzień

 

Witam, co prawda przede mną jeszcze hydraulik i elektryk, ale jeśl możesz to daj namiar na tą ekipę i napisz ile wzięli od Ciebie za1m2? Wogóle nie orientuję się jakie są stawki w naszych okolicach. Znajomi w Częstochowi płacili 12zł/m2 robocizny, czy w Wawie jest podobnie?

Pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podpowiedzcie, jak to jest z p. Firlej.

Da się jej zlecić całość, czy jednak będę musiał szukać branżowców?

 

Pani Firlej nie robi proj. branzowych, nei ma uprawnein, ale nie bedziesz musial daleko chodzic, Pani Firlej Ci kogos poleci, nam polecila do wody Pana Kurana- jest w ksiasce, ktory przyjmuje zreszta w godzinach pracy w starostwie w Grodzisku- wiec daleko nie jest,

projekt pradu robila Pani Aldona Z. z ZE-tez jest w ksiazce, projekt gazu Pani Zofia O. z Gazowni-tez jest w ksiazce

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie gdzie jest w okolicy najwiekszy wybór cegły klinkierowej? Chyba juz dobralam kolor ale zrobilam to na oko, wzięłam na jednym skladzie cegłę i okazała się ok :D ale jest ciut jasniejsza chociaz tonację koloru ma identyczną i na pewno na kominie ładnie skomponuje sie z kolorem dachówki. Ale wiecie jak to jest chcialabym sie upewnić czy na pewno nie ma czegoś co było w 100% identyczne jak kolor dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie gdzie jest w okolicy najwiekszy wybór cegły klinkierowej? Chyba juz dobralam kolor ale zrobilam to na oko, wzięłam na jednym skladzie cegłę i okazała się ok :D ale jest ciut jasniejsza chociaz tonację koloru ma identyczną i na pewno na kominie ładnie skomponuje sie z kolorem dachówki. Ale wiecie jak to jest chcialabym sie upewnić czy na pewno nie ma czegoś co było w 100% identyczne jak kolor dachu.

 

Ktoś już chyba całkiem niedawno o to pytał....

Ja polecam Klinkierbud w Konstancinie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam polecila do wody Pana Kurana- jest w ksiasce, ktory przyjmuje zreszta w godzinach pracy w starostwie w Grodzisku- wiec daleko nie jest,

projekt pradu robila Pani Aldona Z. z ZE-tez jest w ksiazce, projekt gazu Pani Zofia O. z Gazowni-tez jest w ksiazce

 

Pzdr

 

No proszę jak dużo już tam jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

ja jak zwykle z prośbą - czy mozecie mi polecic jakiś skład co ma dobrej jakości belki stropowy i gary (tak to sie chyba nazywa) i do tego potrzebuje jeszcze na tyle rozsądnego, zeby mi wyliczył ile tego trzeba, bo kierownik budowy grupowy czyli Pan Blaszczak jest niedostępny aktualnie :( a ja oczywiscie potrzebuje pilnie zamówić. Odpowiadając na pytania, które może sie zrodzić w Waszych głowach - wykonawca mi nie tego nie obliczy bo nie chce podjąć decyzji w którą stronę powinny iść te belki... :x

 

pomóżcie

 

a co do spotkania to nie wiem czy mam prawo zabierac głos, skoro na ostatnie nie przyszlam, ale ja chętnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...