Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

i do tego potrzebuje jeszcze na tyle rozsądnego, zeby mi wyliczył ile tego trzeba, bo kierownik budowy grupowy czyli Pan Blaszczak jest niedostępny aktualnie :( a ja oczywiscie potrzebuje pilnie zamówić. Odpowiadając na pytania, które może sie zrodzić w Waszych głowach - wykonawca mi nie tego nie obliczy bo nie chce podjąć decyzji w którą stronę powinny iść te belki... :x

 

Dziwne...ale na każdym projekcie masz dokładnie rozpisany strop w tym układ belek! Więc nie wiem kto tu ma się nad czym zastanawiać??

Na tej podstawie obliczą ci w każdej hurtowni.

 

Ja jakbym mógł drugi raz wybrać wybrałbym strop z Budokrusza. Nie widziałem nigdzie i u nikogo tak precyzyjnego stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie słońce to ja mam strop monolityczny czy jak to sie tam zwie, wiec nie mam tego rozpisanego

 

 

Aaaaa no to kochana ja się nie dziwie kierownikowi że nie chce specjalnie tego dotykać...

A powiedz mi dlaczego rezygnujesz z monolitycznego??

To jest dość poważna zmiana.

To już jest robota dla architekta.

Nie wiadomo czy szerkością będzie wszystko pasować. Z dużym prawdopodobnieństwem że nie...

Rozstaw belek nie jest przypadkowy tak jak to jest w monolitycznym.

Ja bym sugerował wizytę u architekta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj architekt to wiesz do czego sie nadaje.... Dlatego chce zeby to zrobil kierownik budowy bo on tez ma uprawnienia architekta tylko ze go nie ma :cry:

 

Nie koniecznie mówię o twoim...ale o każdym innym łącznie z tym, który mi dom przeprojektował...

 

Twój kierownik należy do takich co to kasę chce brać za stempelek, nie zawracać sobie broń panie Boże głowy i spać spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie słońce to ja mam strop monolityczny czy jak to sie tam zwie, wiec nie mam tego rozpisanego

 

 

A powiedz mi dlaczego chcesz zamienić lepszy strop na gorszy? My równiez w projekcie mamy monolit i również zastanawialismy się nad jego zmianą na terrivę nawet nasz kierownik budowy poprzeliczał nam ile potrzebowalibysmy pustaków terrivy. ALe po zrobieniu dociekliwej lektury forum doszłam do wniosku, że nie ma w ogole takiej możlwości!! Pewnie cena jest niższa ale ja mam zapłacone chlopakom od robot za calosc więc w moim przypadku robocizna nie gra roli. Stal kupilam na poczatku budowy jak dla pulku wojska/kier-bud/ sie z lekka przeliczył :lol: wiec robie monolit i nie kombinuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie gdzie jest w okolicy najwiekszy wybór cegły klinkierowej? Chyba juz dobralam kolor ale zrobilam to na oko, wzięłam na jednym skladzie cegłę i okazała się ok :D ale jest ciut jasniejsza chociaz tonację koloru ma identyczną i na pewno na kominie ładnie skomponuje sie z kolorem dachówki. Ale wiecie jak to jest chcialabym sie upewnić czy na pewno nie ma czegoś co było w 100% identyczne jak kolor dachu.

 

Ktoś już chyba całkiem niedawno o to pytał....

Ja polecam Klinkierbud w Konstancinie....

 

Klinkierbud już namierzyłam ale myslalam ze cos blizej się znajdzie sensownego. Dzięki w każdym razie za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Mam "wykańczające" pytanie, a mianowicie ile mogą kosztowac prace wykończeniowe takie jak:

1. Tynki gipsowe

2. ścianka karton-gips (w formie tynku suchego też)

3. sufity podwieszane z karton-gipsu

4. malowanie (dwukrotne z gruntowaniem)

5. układanie glazury

6. układanie terakoty

7. układanie podłogi panele

8. ukladanie podłogi parkiet z cyklinowaniem i lakierowaniem

9. elewacja (styropian, siatka klej, struktura)

 

Przy czym chodzi mi o rząd wielkości od do i dotyczysamej robocizny bez materiałów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o terrivę to sobie poczytałam co sie z nią dzieje. Czyli klawiszowanie plus pękanie. Oczywiscie nie zawsze i wszędzie ale nie wiadomo czy wykonawca zrobi wszystko zgodnie ze sztuką ukladania takiego stropu. Ja sie na tym nie znam i na pewno nie bylabym w stanie tego sprawdzić, kierbud tez nie bylby w stanie wychwycic wszystkiego. Jezeli chodzi o monolit to nie spotkalam sie z negatywna opinią. Jezeli ma tak jak nasz 15 cm to nie ma prawa powstać zaden problem/np dudnienie/. Konsultowalam tę sprawe jeszcze na innym forum budowlanym i tam dwoch takich, ktorzy sie znają :lol: odpowiedzili jednoznacznie. Jeszcze co do terrivy to nasz kolega ma takowy strop w swojej chałupie i jak na razie jest zadowolony stąd też nasze "przemyślewywania" w tym temacie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...