Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jezeli chodzi o terrivę to sobie poczytałam co sie z nią dzieje. Czyli klawiszowanie plus pękanie. Oczywiscie nie zawsze i wszędzie ale nie wiadomo czy wykonawca zrobi wszystko zgodnie ze sztuką ukladania takiego stropu. Ja sie na tym nie znam i na pewno nie bylabym w stanie tego sprawdzić, kierbud tez nie bylby w stanie wychwycic wszystkiego. Jezeli chodzi o monolit to nie spotkalam sie z negatywna opinią. Jezeli ma tak jak nasz 15 cm to nie ma prawa powstać zaden problem/np dudnienie/. Konsultowalam tę sprawe jeszcze na innym forum budowlanym i tam dwoch takich, ktorzy sie znają :lol: odpowiedzili jednoznacznie. Jeszcze co do terrivy to nasz kolega ma takowy strop w swojej chałupie i jak na razie jest zadowolony stąd też nasze "przemyślewywania" w tym temacie :D

 

Wiesz co...tak jak cię "słucham" to tak jakbyś chciała za wszelką cenę udowodnić własną tezę...

 

"Czyli klawiszowanie plus pękanie. Oczywiscie nie zawsze i wszędzie ale nie wiadomo czy wykonawca zrobi wszystko zgodnie ze sztuką ukladania takiego stropu. Ja sie na tym nie znam i na pewno nie bylabym w stanie tego sprawdzić, kierbud tez nie bylby w stanie wychwycic wszystkiego"

 

Wykonawca MUSI zrobić to zgodnie ze sztuką...tak jak cały dom.

Ty się faktycznie na tym znać nie musisz, ale nie wiem dlaczego zakładasz, że kierbud też ma się na tym nie znać?? :o to co to za kierwonik??

Jeśli masz takie podejście do własnego kierownika to na twoim miejscu nie trzymałbym go przy sobie nawet sekundy dłużej...

 

Ja mam strop zrobiony zgodnie ze sztuką i nie ma efektu "klawiszowania", sprawę załatwiają tzw. "żebra roździelcze". Nic nie pęka, nic się nie sypie na głowę...

 

"Jezeli chodzi o monolit to nie spotkalam sie z negatywna opinią. Jezeli ma tak jak nasz 15 cm to nie ma prawa powstać zaden problem/np dudnienie/. Konsultowalam tę sprawe jeszcze na innym forum budowlanym i tam dwoch takich, ktorzy sie znają :lol: odpowiedzili jednoznacznie. Jeszcze co do terrivy to nasz kolega ma takowy strop w swojej chałupie i jak na razie jest zadowolony stąd też nasze "przemyślewywania" w tym temacie :D"

 

A ja się spotkałem...

I nie wiem dlaczego, w tym przypadku nie zakładasz, że kierbud w tym przypadku może nie wszystko wyłapać, i ty się na tym nie znasz??

Dokładnie tak samo w tym przypadku jeśli nie zrobią monolitu zgodnie ze sztuką to ci go po prostu spiepszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na serio K-G też pęka nie ma zmiłuj.

 

Mam K-G w salonie, leży już chyba kilkanaście lat, spękań nie widać ;)

 

Znów to samo...ty nawet nie dyskutujesz...raz ciach i wiadomo co i jak...nie ma zmiłuj...

Wszystko zależy od jakości roboty i technologi jej wykonania.

Nie wszystkim pęka i nie każdemu w jednakowy sposób.

Gdzieś ma prawo pękać...ale nie należy wprowadzać atmosfery strachu...że nie wiadomo jak to się wszystko rozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje ceny sprzed roku/dwóch

 

Mam "wykańczające" pytanie, a mianowicie ile mogą kosztowac prace wykończeniowe takie jak:

1. Tynki gipsowe

2. ścianka karton-gips (w formie tynku suchego też)

3. sufity podwieszane z karton-gipsu

4. malowanie (dwukrotne z gruntowaniem) 10,00 zł/m2??

5. układanie glazury 45 zł

6. układanie terakoty j.w.

7. układanie podłogi panele 15 zł

8. ukladanie podłogi parkiet z cyklinowaniem i lakierowaniem 50 zł??

9. elewacja (styropian, siatka klej, struktura) U mnie na gotowo było to 98 zł/m2 full z towarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje ceny w miarę aktualne

 

Mam "wykańczające" pytanie, a mianowicie ile mogą kosztowac prace wykończeniowe takie jak:

1. Tynki gipsowe: 14zł/m2 (choć chcieli i 21)

2. ścianka karton-gips (w formie tynku suchego też)

3. sufity podwieszane z karton-gipsu

4. malowanie (dwukrotne z gruntowaniem) 6 zł/m2 - tyle razy ile trzeba...

5. układanie glazury 45-50 zl/m2

6. układanie terakoty j.w.

7. układanie podłogi panele 20 zł

8. ukladanie podłogi parkiet z cyklinowaniem i lakierowaniem

9. elewacja (styropian, siatka klej, struktura) U mnie na gotowo było to 30 zł/m2 (choć wołają i 50zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolit czy terriva, ściana jedno- dwu- czy trójwarstwowa, karton czy tradycyjne tynki i tak można pół ranka. Zgadzam się że bardzo dużo zależy od solidności i umiejętności wykonawcy. Co do K-G mam kanadyjczyka, który wiadomo pracuje bo taki urok drewna. Raptem dwie małe rysy na suficie się pojawiły w całym domu. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kochane,

 

ponawiam apel o dekarzy i dodatkowo szukam namiaru na ludzi od ogrodzenia. Dopiszcie pliss do książki lub podajcie namiar na FOrum

 

dziekuje

 

Mam namiar na gościa od ogrodzeń ale ostatnio się zakochał biedaczek i z tych amorów nie trafia na budowę przez dwa tygodnie , więc nie wpisuję go do książki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolit czy terriva, ściana jedno- dwu- czy trójwarstwowa, karton czy tradycyjne tynki i tak można pół ranka. Zgadzam się że bardzo dużo zależy od solidności i umiejętności wykonawcy. Co do K-G mam kanadyjczyka, który wiadomo pracuje bo taki urok drewna. Raptem dwie małe rysy na suficie się pojawiły w całym domu. :lol:

 

Ano właśnie...ale jak ktoś słabo zorientowany w materii czyta coś takiego...to nparwdę może podjąć pochopne i złe decyzje...a tu sobie pomagamy a nie wprowadzamy w błąd...

Tzn. mam tu na myśli wypowiedzi Pauliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser :)

niech koleżanka sobie zrobi jak uważa :)

Paulina zrobiła sobie jakieś założenia, może że taniej, może że lepiej ;) bo daje się to wyczuć czytając jej posty :)

ma forum, umie czytać, jak napisała czyta również inne fora budowlane, to po co ją wyprowadzać z jej szczęścia i burzyć cały plan .... :-?

nie ma to jak wmówić sobie, że wszystko będzie dobrze :)

to działa!!

PS. osobiście wybrałabym terivę ....

chociaż mam i terivę i monolit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser :)

niech koleżanka sobie zrobi jak uważa :)

Paulina zrobiła sobie jakieś założenia, może że taniej, może że lepiej ;) bo daje się to wyczuć czytając jej posty :)

ma forum, umie czytać, jak napisała czyta również inne fora budowlane, to po co ją wyprowadzać z jej szczęścia i burzyć cały plan .... :-?

nie ma to jak wmówić sobie, że wszystko będzie dobrze :)

to działa!!

PS. osobiście wybrałabym terivę ....

chociaż mam i terivę i monolit :)

 

Zgadzam się z panią w 100000%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze tutaj mozna wypowiadać "jedynie słuszne" zdanie,bo inaczej zostanie się pożartym jeszcze przed sniadaniem.

Jeżeli chodzi o strop to faktycznie dyskusji nie zamiarzałam tutaj uskuteczniać, bo nie ma o czym. Każdy ma inne zdanie, ale to nie znaczy, że musze czytać to co napisales Senser, że "wprowadzam innyc błąd swoim pisaniem". Otóz wiedz, ze nigdy bym tego robiła i nie taki mam zamiar. Po prostu na podstawie tego co przeczytalam, rozmawialam z kier-budem itd itd jestem przekonana do słuszności i wyższości stropu monolitycznego nad terivą. Nie oczekuje, że wszyscy mi przyklasną, bo wiem, że taki strop jest drogi i duzo ludzi zamienia go na terrive. OK. ALe ja w odroznieniu od Ciebie nie napisalabym komus kto taki strop ma, ze wprowadza swoimi wyborami kogos w bląd. Każdy z nas jest dorosły i pozwol innym wybierać za siebie.

I bardzo Cie prosze nie dyskredytowania tutaj na forum mojego zdania i moich słów co probujesz zrobić, pisząc że wprowadzam innych w błąd. Trochę kultury Senser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze tutaj mozna wypowiadać "jedynie słuszne" zdanie,bo inaczej zostanie się pożartym jeszcze przed sniadaniem.

Jeżeli chodzi o strop to faktycznie dyskusji nie zamiarzałam tutaj uskuteczniać, bo nie ma o czym. Każdy ma inne zdanie, ale to nie znaczy, że musze czytać to co napisales Senser, że "wprowadzam innyc błąd swoim pisaniem". Otóz wiedz, ze nigdy bym tego robiła i nie taki mam zamiar. Po prostu na podstawie tego co przeczytalam, rozmawialam z kier-budem itd itd jestem przekonana do słuszności i wyższości stropu monolitycznego nad terivą. Nie oczekuje, że wszyscy mi przyklasną, bo wiem, że taki strop jest drogi i duzo ludzi zamienia go na terrive. OK. ALe ja w odroznieniu od Ciebie nie napisalabym komus kto taki strop ma, ze wprowadza swoimi wyborami kogos w bląd. Każdy z nas jest dorosły i pozwol innym wybierać za siebie.

I bardzo Cie prosze nie dyskredytowania tutaj na forum mojego zdania i moich słów co probujesz zrobić, pisząc że wprowadzam innych w błąd. Trochę kultury Senser.

 

Kultura ma to do siebie, że powinna obowiązywać wszystkich.

W sensie kultury nie mam nic akurat sobie do zarzucenia.

Wprowadzasz w błąd pisząc "nie ma siły pęka" przecież ty nie dyskutujesz, tylko stwierdzasz fakt. I to mam ci do zarzucenia...i "tylko to".

A teraz zarzucasz mi że jeszcze śmiem na to zwracać uwagę że tak nie jest...bo nie jest...jak sama widzisz potwierdzają to inni budujący w tym ja...

A naprawdę nie zamierzam wpływać na twoje wybory...

A ty się już oburzasz wielce, że mam tylko inne zdanie...no i że to jest zaraz brak kultury...a kultura w tym wypadku nie ma nic do rzeczy.

 

"Rozumiem, ze tutaj mozna wypowiadać "jedynie słuszne" zdanie,bo inaczej zostanie się pożartym jeszcze przed sniadaniem. " dokładnie to samo odczułem czytając twoje zarzuty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz czy jest obowiązek dyskusji w jakims temacie??? Zarzucasz mi brak dyskusji jezeli chodzi o pękanie. Czy ja nie mogę mieć wyrobionego zdania na ten temat???? Jakiś obowiązek odgórny istnieje tutaj żeby dyskutować nad czymś co dla mnie w takiej sytuacji nie ma żadnego znaczenia? Nie prowadziłam wywodu w tym temacie, który zakończyłam informacją -PĘKA NA PEWNO NIE RÓBCIE TAK. Napisalam jedno krotkie zdanie, dodając usmiech na końcu. Czy myslisz,że ktos po przeczytaniu czegos takiego naprawdę zrezygnuje z K-G, bo jedna taka na forum napisala ze pęka???? Miej litość i nie czepiaj się takich drobiazgów, bo zycie stracisz na kłotniach na całym forum Muratora.A swoją drogą to ciekawe, że wszędzie gdzie widzę, że się udzielasz od razu występuje akcja:Twoje będzie na wierzchu!! Przystopuj trochę, bo naprawdę nie jesteś wszechwiedzący, a jednynie wybudowałeś dom-to jeszcze nie stawie Ciebie na pozycji "jedynie słusznej wiedzy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wyluzujcie bo siekierę można powiesić ta się zagęściło.

Senser fajnie się czyta Twoje posty i jesteś jak zauważyłam zaangażowany mocno na forum brawo !!!!!!!!!!

Paulina nie denerwuj się nie warto to tylko forum ja lubię czytać opinie takie jak Twoje czasem jednoznaczne czasem zakładające coś z góry daje mi to motywację do szukania dobrych rozwiązań dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...