Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

przybiegłam się pochwalić, że przywieźli mi dzisiaj rekuperator!!

nareszcie!!

może w tym tygodniu go rozruszają :D

dostałam wycenę na GWC Rehau, 65 mb 12 tys netto

bez komentarza ......

:o :-? 8)

hmm.. no to troche sporo , sprawdzilam my mamy rury antybakteryjne awaduct- czy jakos tak, za 40 m wyszlo 6 tys pln z robocizna, malo nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

przybiegłam się pochwalić, że przywieźli mi dzisiaj rekuperator!!

nareszcie!!

może w tym tygodniu go rozruszają :D

dostałam wycenę na GWC Rehau, 65 mb 12 tys netto

bez komentarza ......

:o :-? 8)

hmm.. no to troche sporo , sprawdzilam my mamy rury antybakteryjne awaduct- czy jakos tak, za 40 m wyszlo 6 tys pln z robocizna, malo nie jest....

poproszę namiary na wykonawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w okolicach Nadarzyna / Rusiec wiercił studnie głębinową? Interesuje mnie, na jakiej głębokości trafiła wam się woda i jakiej ona jest jakości.

 

Bede wdzieczny za odpowiedz

 

W jakim sensie "głębinową" :o ? Bo wody głębinowe zaczynają się od jakiej własciwie głębokości??? Pojecia nie mam :roll:

 

 

To znalezłem taki opis:

"Studnie wiercone

Studnie wykonuje się dla zaopatrzenia w wodę domów i innych obiektów. Istnieją dwa typy studni wierconych - studnie abisyńskie i studnie głębinowe. Z reguły wiercone studnie abisyńskie mają 10-15 metrów głębokości. Ze względu na to, że zestaw hydroforowy znajduje się poza ujęciem, to ten rodzaj studni można wykonywać, gdy zwierciadło wody jest do 8 metrów poniżej pompy.

 

Studnie głębinowe mają przeciętnie 12-16 metrów głębokości, choć teoretycznie maksymalna głębokość studni głębinowej jest nieskończona to zwykle wierci się je na głębokość do 30 metrów. W odwiert studni głębinowej włożone są rury osłonowe razem z filtrem plastikowym. W rurach osłonowych umieszczana jest pompa głębinowa, której zadaniem jest dostarczanie wody do instalacji wodnej w domu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybiegłam się pochwalić, że przywieźli mi dzisiaj rekuperator!!

nareszcie!!

może w tym tygodniu go rozruszają :D

dostałam wycenę na GWC Rehau, 65 mb 12 tys netto

bez komentarza ......

:o :-? 8)

hmm.. no to troche sporo , sprawdzilam my mamy rury antybakteryjne awaduct- czy jakos tak, za 40 m wyszlo 6 tys pln z robocizna, malo nie jest....

poproszę namiary na wykonawcę :)

 

reku robia nam rekuperatory.pl, zrobili nam projekt instalacji jeszcze w zeszlym roku...

teraz podobno kiepsko u nich z terminami,

gwc robili nam zaraz po wylaniu ław fundamentowych a orurowanie we wrzesniu br

 

doczytalam sie, ze awadukt termo to tez REHAU :-?

hmmm... tylko skad ta roznica w cenie?,

moze chodzi o polozenie GWC? i etap na jakim jest robiony?

nasza rura jest wkopana w linii prostej...

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena którą podałam dotyczyła wykonania GWC -- układu Tichelmann'a 3 nitkowego o długości 65 m

 

z rekuperatorami.pl kontaktowałam się, ale faktycznie nie mają wolnych terminów do końca listopada, a w grudniu nie wiadomo czy będą możliwości ze względu na pogodę ;)

korespondowałam z bardzo miłym Panem, który zaoferował dostarczenie nieodpłatnie materiałów jak wykonać GWC np za pomocą hydraulika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mojego sąsiada tydzień temu rekuperatory.pl robili GWC z Rehaua. Zamawiał go jeszcze w zeszłym roku, razem z reku. Z tego co pytałem, długość ponad 50m z 3 zakrętami, cena około 8kPLN na gotowo. Teraz by zawołali około 12kPLN.

 

Ja będę robił GWC na wiosnę, sam. Koszt to rury i trochę własnej pracy. Nie wiem, za co chcecie płacić Rehauowi. Widziałem ich "super szczelne uszczelki" - bzdet, identyczne jak w zwykłych PCV. Poza tym rury PCV też leżą w ziemi i jakoś nie ciekną, więc w drugą stronę nic się nie będzie przesączać, jak mówi w czarnym PR Rehau. Mam opracowania z Niemiec i Szwajcarii nt. 15-20 letnich GWC z PCV czy z PE, nikt im nic nie zarzucił pod względem bakteryjnym czy zagrzybienia. Jak dla mnie Awadukt to chwyt marketingowy. A za to trzeba płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam GWC :oops: i nie zrujnuje za nic w świecie naszej działeczki, (zbyt dobrze pamietam jak taczkowalem ziemię i plantowalem :evil: ). Mam niskie rachunki za ogrzewanie więc nie wiem czy da sie je jeszcze je obnizyć i najwazniejsze kiedy sie to zwróci ??? :roll: . Mój mechanik mawia "jak nie swedzi to nie drapać" :lol: . To dotyczy chyba również kwestii zwiazanych z ekonomia eksploatacji domu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik mawia "jak nie swedzi to nie drapać" :lol: . To dotyczy chyba również kwestii zwiazanych z ekonomia eksploatacji domu. :wink:

 

Mieszkam w bloku i latem upały są nieznośne. GWC mogłoby mieć jakieś uzasadnienie do chłodzenia domu latem, ale może sprawa upałów w domu nie jest tak drażliwa jak w blokach i można sobie darować GWC. No więc, czy upały w domach są mniej dokuczliwe niż w blokach?

 

Nie mogę sobie darować i podam link, gdzie setnie się uśmiałem:

http://pl.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...