Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sylvia 1

"zwracam sie z gorącą prośbą brukarze zostawili mi kotka:

kotek jest młodziutki (max 4 mies) bardzo ufny przytulasty. Łazi za człowiekiem jak piesek. Na sam widok człowieka mruczy. Szuka dobrego domku. ja już mam dwa koty i nie mogę 3....

proszę kto chce ten maluch na zimnie długo nie pociągnie... a zapowiada się na dużego kocurka"

Weź kotka, nawet sie nie zastanawiaj! Ja mam pięć, jest świetnie. A jak go nie weźmiesz lub domu dobrego nie znajdziesz to będziesz miała pryszcz na sumieniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia 1

"zwracam sie z gorącą prośbą brukarze zostawili mi kotka:

kotek jest młodziutki (max 4 mies) bardzo ufny przytulasty. Łazi za człowiekiem jak piesek. Na sam widok człowieka mruczy. Szuka dobrego domku. ja już mam dwa koty i nie mogę 3....

proszę kto chce ten maluch na zimnie długo nie pociągnie... a zapowiada się na dużego kocurka"

Weź kotka, nawet sie nie zastanawiaj! Ja mam pięć, jest świetnie. A jak go nie weźmiesz lub domu dobrego nie znajdziesz to będziesz miała pryszcz na sumieniu....

 

To przeciez już niestety nie aktualne :cry: . Poza tym, bez przesady Sylwia skończyła by jak Violetta Villas podjedzona przez własne koty :-? . Nie po to budowala dom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo drogo, albo po prostu tak skoczyła robota...co by mnie nie zdziwiło....

Bo to by było ok 100% skok w stosunku do tego co ja płaciłem...

Co nie zmienia faktu, że tak czy siak dla ciebie źle...

 

Czy korzystałaś z moich namiarów na GK??

 

hmm, w suchej zabudowie nie ma Twojego wpisu, jest tylko Pan Chachuła w tynkach gipsowych, o tego chodzi?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejne pytanie, robiliscie na poddaszu jedna warstwe plyt g-k czy dwie?

Podana cena jest za dwie warstwy, wiedzialam, ze bedzie troche drozej, ale nie myslalam,ze az tyle....

 

podobno jedna warstwa peka, drewniana wiezba pracuje itd... wiec powinno robic sie dwie

 

Zaraz zaraz :lol: :lol: :lol:

Chyba coś pokręciłaś :lol:

Nie dwie warstwy płyt...tylko chodzi o podwójny stelaż....jeden względem drugiego prostopadle...

O czymś takim jak dwie płyty do kupy jedna na drugiej to jeszcze nie słyszałem :lol: Mało tego...nawet jeśli to tego typu rozwiązanie raczej nie wnosi zbyt wiele na obniżenie ryzyka wystąpienia pęknięć...

 

W takim razie umieszczam stosowny wpis do książki ze stosownym komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaraz zaraz :lol: :lol: :lol:

Chyba coś pokręciłaś :lol:

Nie dwie warstwy płyt...tylko chodzi o podwójny stelaż....jeden względem drugiego prostopadle...

O czymś takim jak dwie płyty do kupy jedna na drugiej to jeszcze nie słyszałem :lol: Mało tego...nawet jeśli to tego typu rozwiązanie raczej nie wnosi zbyt wiele na obniżenie ryzyka wystąpienia pęknięć...

 

W takim razie umieszczam stosowny wpis do książki ze stosownym komentarzem.

chodzilo mi o podwojny stelarz o czywiscie, mocowane prostopadle...

sorry wzburzona jestem.....szybciej pisze niz mysle,

zaraz zaczynam obdzwonke po lokalnych fachowcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dają dwie płyty g-k jedna na drugą. Podobno pęknięcia na łączeniu płyt wtedy nie występują,m ale muszą być mocowane do podwójnego rusztu stalowego.

Kiedyś czytałen, że podwójne płyty należy stosować w zabudowie g-k w miejscach newralgicznych, korytarze, t am gdzie jest wąsko i często poruszają domownicy, gdzie jest możliwość kolizji. Ale to dotyczyło głównie biur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy dają dwie płyty g-k jedna na drugą. Podobno pęknięcia na łączeniu płyt wtedy nie występują,m ale muszą być mocowane do podwójnego rusztu stalowego.

Kiedyś czytałen, że podwójne płyty należy stosować w zabudowie g-k w miejscach newralgicznych, korytarze, t am gdzie jest wąsko i często poruszają domownicy, gdzie jest możliwość kolizji. Ale to dotyczyło głównie biur.

 

Jak na mój gust to albo jedno albo drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja osobiście mam podobny problem.

Na płytach osb ułożony mam gont bitumiczny to wszystko opiera się na belkach dachowych. Zamierzam ocieplać poddasze, bo ściany już ocieplone.

Kupiłem maty knaufa z wełny mineralnej i zapytałem knaufa czy wełnę mineralną od strony płyty osb należy zabezpieczyć wiatroizolacją czy nie koniecznie.

Knauf odpisał, że ich wełna powinna być od strony warunków atmosferycznych jakim jest przerwa wentylacyjna zaizolować wiatroizolacją.

I teraz mam pytanie jak to technicznie zrobić, bo kładąc na belki z zakładem wyjdzie jej sporo więcej niż gdyby leżała płasko.

Na potwierdzenie tej teorii osłaniania wełny wiatroizolacją dowiedziałem się, że nie osłonięta wiatroizolacją wełna wytracać będzie dużo więcej ciepła zgromadzonego w wełnie poprzez szczelinę wentylacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatroizolacje kładzie się na same krokwie...ale to raczej opcja bez deskowania, kładzenia płyt OSB...

W twoim przypadku taką rolę pełni płyta OSB.

Moja folia pełni też rolę termoizolacyjną (nawet o tym nie wiedziałem).

Rozumiem, że płyty już masz położone...

W takim razie to nawet nie widzę możliwości jej zamontowania...

Ale jeszcze raz....w takiej sytuacji to nie jest raczej wskazane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem g...pi.....

Ale tu nie ma co panikować...sprawa jest prosta...

Czy spotkałeś się z sytuacją, żeby ktoś kto ma deskowanie miał tez izolacje??

Albo bardziej wykręcony przykłada...

Jak masz gont na dachu to kładziesz na to blachę??

 

Wiatroizolacja to przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje ochrona przed wiatrem (nie wyłącznie ale to już inna kwestia), u ciebie rolę takiej izolacji pełni płyta OSB...

 

Oj Oj...w sumie jedna rzecz nam uciekła...wiatroizolacja to też paroizolacja...

Ale w przypadku twojej płyty trzeba by zapewnić szczelinę ...nie wiem 2 czy 5 cm?? i przydałoby się rozszczelnić ciutek dach w kalenicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...