Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam pytanie do tych którzy budowę maja juz na ukończeniu,

jaka jest orientacyjna cena robocizny za ocieplenie poddasza welną i zabudowanie karton-gipsem?

Polecony fachowiec krzyknał nam 75 zl/m !!!!

mam wrazenie,ze to duzo za duzo

 

Proszęe o podpowiedz

 

dzieki

Niestety z tego co ostatnio słyszałem , to jest to bardzo prawdopodobna cena bez materiału :(, sąsiad jak usłyszał 70 PLN to usiadł, podumał i sam kładzie płyty na skosy...wolniej, ale ile kasy zostaje.....

A poza tym witam po przerwie ( na wiosce nie mam neta) my obłożylismy nasz termosik styropianem , grzejemy i mieszkamy, zabieram się własnie za łazienki, płyty gipsowe i trochę elektryki, uruchamiam reku i będzie OK!!!. Wazne że na swoim, i nie płacimy za wynajem, a tak na marginesie, podłogówka na całym domu to super sprawa i jak dobrze zrobiona to ma na razie 21 do 23 st C, i żadnego kurzy nie unosi, a wiem coś o tym bo mam gołe wylewki, więc trochę kurzy jest na nich. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

 

Niestety z tego co ostatnio słyszałem , to jest to bardzo prawdopodobna cena bez materiału :(, sąsiad jak usłyszał 70 PLN to usiadł, podumał i sam kładzie płyty na skosy...wolniej, ale ile kasy zostaje.....

nasza reakcja byla nieco gwaltowniejsza... :D

sami nie zrobimy...

ale po prosbie zrobia to nasi tynkarze (tynki zrobili miodzio :D )

co prawda do roboty wezma sie dopiero w styczniu i jedna warstwe, ale za to cena 35 pln/metr :D

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszukuje okien dachowych i chciałam na Forum rozpisać casting na najlepsze.

 

Naturalnym wyborem wydaje sie byc velux, bo tego wszedzie najwiecej, ale podobno dobre są też oknopol czy jakos tak.

 

Czy mozecie sie Szanowna Grupo wypowiedziec w tej sprawie.

 

U nas po roznych przejsciach mamy juz prawie domek, jeszcze tylko robia scianki dzialowe, od poniedzialku jak aura pozwoli beda robili wziezbe dachową, a pozniej pokryja sliczna dachoweczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naturalnym wyborem wydaje sie byc velux, bo tego wszedzie najwiecej, ale podobno dobre są też oknopol czy jakos tak.

 

 

Mnie jakiś czas temu specjalista od okien tłumaczył, że znacznie lepiej fakro. Jak jest naprawdę - nigdy nie sprawdziłem - stanęło na tm, że na dachu mam jedynie wyłaz kominiarski :)

Ale może ktoś potwiedzi na podstawie bezpośrednich doświadczeń?

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie jakiś czas temu specjalista od okien tłumaczył, że znacznie lepiej fakro. Jak jest naprawdę - nigdy nie sprawdziłem - stanęło na tm, że na dachu mam jedynie wyłaz kominiarski :)

Ale może ktoś potwiedzi na podstawie bezpośrednich doświadczeń?

Pozdr.

futro

my mamy fakro, ale w zwiazku z tym,ze jeszcze nie mieszkamy wiec nie wiemy jak sie sprawuja,

glownym argumentem bylo to, ze sa drewniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie pliiiiz :D

 

Szukam betoniarni najlepiej w okolicach Nadarzyna z gruszko-pompą. Obdzwoniłem Chembud, Bosta piaseczno, budomat prus, Prodbet i nikt nie ma :cry: .

 

A ja potrzebuje zeby 7.5 m3 podac na wieniec i pompy nie bardzo oplaca sie brac do takiej ilosci.

 

pozdrawiam

Zonzi

W książce jest jeszcze Fabet2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnym wyborem wydaje sie byc velux, bo tego wszedzie najwiecej, ale podobno dobre są też oknopol czy jakos tak.

 

My mamy Roto, też drewniane. Na razie są OK. Dekarz tylko trochę narzekał, że kiepsko się je skręca na dachu. Na początku mieliśmy zmontowane same kołnierze, żeby nie kusić złodzieja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

poszukuje działki dla rodziców za max 200tys, sama budiuje sie w michałowicach ale ceny tam sa juz z kosmosu a działek jak na lekarswo

kierunek nadarzynskogrodziski nam jak najbardziej pasuje

jesli ktos z Was buduje się na jakimś osiedlu nowo powstajacychy domków np w Ruścu, Zabiej Woli albo w okolicach Grodziska prosze niech da znac czy jest jeszcze jakaś działeczka do osiagnięcia

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakiegoś kierbuda albo inspektora nadzoru?

budowa w Kaniach. Panowie z książki adresowej zarobieni, że ho ho :)

ale tam tylko dwa 3 nazwiska z czego 2 to negatywne opinie.

I sie zastanawiam czy nie ma już prawdziwych kierowników budowlanych na tym terenie? :o

 

ja moge polecic swojego

jest bez zastrzezeń ale i specjalnie w pilnowanie mojej budowy tez się nie angazuje, mieszka w ursusie wiec niedaleko, jak by co pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

potrzebuję rozsączyć w gruncie wodę z dachu. Zadanie niełatwe, bo mam na działce glinę do głębokości ohoho metrów (i jeszcze trochę). Z tego m.in. powodu odpadają studzienki chłonne. Do tego jeszcze dochodzi mały budżet jak to zwykle przy końcu budowy bywa...

Myślałem nad doprowadzeniem deszczówki do wkopanych beczek blaszanych. Beczki byłyby perforowane, owinięte agrowłókniną, wypełnione żwirem i zasypane żwirem. I tu nasuwa się pytanie - czy jest to wariant optymalny czy może ktoś z Was ma lepsze pomysły i doświadczenia? No i może ktoś wie skąd wziąć beczki? Najchętniej używane, po czymś, ok. 200l.

 

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...