Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

m_wujek

 

zadzwoniłam do Pani Firlej. Mam spotkanie wstępne określające cene 18 października.

Rozpoczęcie ewentualnej współpracy rzeczywiście w grudniu. Prace związane z poprawkami i adaptacją projektu mają im zająć 1 miesiąc.

Ale mają terminy :-?

 

Monika

 

Oj dawno tu nie zaglądałam

Czytam zaległości, ktore narobiły się przez sierpniowy urlop :lol: troche mi sie zeszło nie :lol:

 

Moniko :)

 

Nie wiem jak tam idzie w spółpraca z pania Firlej ale mogę polecić nasza architektkę (co prawda nasz projekt jeszcze w Starostwie nie złozony ale współpraca była ok). Za zmiany w projeckie (m. in. zmiana 2 okien dachowych na lukarny, przeniesienie wc pod schody, zmiana wielkosci pomieszczen na poddaszu i jeszcze pare drobnych zmian) oraz plan zagospodarowania dzialki wzięła od nas 1800zl.

Słyszałam ze w Starej Wsi ma byc gaz w 2008 roku, stad moje pytanie: czym zamierzacie grzac w waszym domku?

my jestesmy na etapie długiego oczekiwania :evil: na pozwolenie na likwidację sączków drenarskich. Oczywiście gdybym po ponad miesiacu od złozenia podania nie zadzowniła to chyba nikt by sie tym nie zajął. Przysłali pismo ze "z przyczyn od nich niezaleznych rozpatrzenie wniosku zostaje przełozone na termin 26.11.07!!!! (wniosek zkładałam 14.09.07) porazka........

Co jeszcze... dostalismy wycene okien plastikowowych kolor dwustronny - z robocizna ok: 13.000zł, na wycene drewnianych i drzwi jeszcze czekamy. Bylismy w bankach: Millenium (nie mamy zdolności :-? ) a podobno wszystkim dają. W Polbanku zdolnośc mamy :) 30 lat marża 1,1% , ale opłata za "kontrole inwestycji" 100zł, "od wczesniejszej spłaty kredytu" 1% (ale min. 200zł) - podobno mozna negocjowac ze po 3 latach spłaty bedzie 0zł. do końca roku promocja prowizja 0zł, ale moze przedłuża na przyszły rok.

Juz się nie moge doczekać przyszlego roku, wtedy to się dopiero zacznie.

 

 

Pozdrawaim wszystkich Bobów Budowniczych :D

nie wiem jak u was ale u mnie słoneczko za oknem i 5 ºC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W Polbanku zdolnośc mamy :) 30 lat marża 1,1% , ale opłata za "kontrole inwestycji" 100zł, "od wczesniejszej spłaty kredytu" 1% (ale min. 200zł) - podobno mozna negocjowac ze po 3 latach spłaty bedzie 0zł. do końca roku promocja prowizja 0zł, ale moze przedłuża na przyszły rok.

Juz się nie moge doczekać przyszlego roku, wtedy to się dopiero zacznie.

 

z calego serca odradzam Polbank, wlasnie od nich uciekamy, 2 miesiace procesowali kredyt, jak juz nam w kwietniu br przyznali to potem na kazda transze czekalismy ponad 3 tygodnie, pisalismy reklamacje, byly awantury w oddziale i NIC

a rynek fachowcow jest teraz tak przebrany,ze trzeba placic od reki bo inaczej uciekna

przy ostatniej transzy to juz przegieli na maxa, wydalismy 100tys pln a oni nas podliczyli na 60 tys

 

juz podpisalismy umowe na refinansowanie, zabieramy sie stamtad w trakcie trwania kredytu, nie chce ich pieniedzy, szkoda zdrowia, a trauma pozostanie...

nawet na sam koniec kazali nam czekac 4 tygodnie na zaswiadczenie o zadluzeniu i rachunku do splaty

 

o jezu jak o nich mysle to mi sie po prostu scyzoryk w kieszeni otwiera :evil:

ciagle nas odsylaja, infolinia do doradcy, doradca do oddzialu, oddzial do doradcy bo to nie oni sprzedawali kredyt....masakra :cry:

wiem,ze wszystko zalezy od ludzi, my niestety trafialismy chyba na samych niepelnosprawnych umyslowo

 

jesli mozesz to szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie.......do kiedy przewidujecie prace budowlane? Czy w grudniu, styczniu także? Pisze oczywiscie do tych co nie są jeszcze szczesliwymi posiadaczami dachu :)

Ewa,

my planujemy jeszcze w tym roku pokryc to dachowka, a do wiezby wchodzą we wtorek lub środę. Do pokrycia mają wejść od poczatku grudnia... Trzymajcie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calego serca odradzam Polbank

 

Mój szwagier brał u nich kredyt na kupno mieszkania, w ostatniej chwili zaczęli wymagać dodatkowych dokumentów, potem koleś rozpatrujący wniosek poszedł na urlop i nikt nie był w stanie go zastąpić, skończyło się na tym, że termin zapłaty za mieszkanie minął i zgodnie z umową zapłacił 10 tys kary.

Tyle na temat Polbanku - ja go będę omijał tak jak Walaciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kredyty - temat rzeka :( U mnie temat sie ciagnie juz 3 miesiac, papiery zlozone w 5 bankach. W koncu wybralem Nordea ale i Fortis mial niezle warunki - szkoda ze nie chcieli dac kredytu jak nie ma KW wydzielonej.

 

Klub bez dachu jest widze silny :D Kawke komus :D

U mnie mieli dzis wieniec wylac ale w czwartek mieli opoznienie, w piatek zmokli to pojechali na druga budowe :evil: A dzis sloneczko wyjrzalo a od niedzieli snieg :cry:

 

Do zrobienia jeszcze sciany szczytowe, scianki dzialowe, schody zewn i taras no i dach. Mam nadzieje ze da sie murowac. Popytalem po hurtowniach i nikt nie ma zaprawy klejowej zimowej jeszcze. Alpol AZ 117 ma w karcie ze murowac mozna przy 0 a po zwiazaniu moze byc do -10. Przy zwyklym kleju to +5 musi byc.

 

Zycze wszystkim budujacym globalnego ocieplenia :lol:

 

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mi sie przypomnialo :oops:

 

Dzieki za namiary na pompo gruszki. Niestety wiekszosc ma tylko 6 m3 a do tego licza extra za pompowanie. W koncu wyszlo, ze tam gdzie biore beton z pompa bedzie taniej niz gruszkopompa.

 

A tak z zupelnie innej beczki. Jak lis wieczorem podchodzi do czlowieka to moze byc wsciekly ???? :o Stoimy gadamy przy swietle halogenu a tu lis podszedl, popatrzyl i statecznie sie oddalil. Kurcze myslalem ze u nas na wsi to tylko krowy, ciut mnie wystraszyl 8)

 

I jeszcze pytanko gdzie klinkier kupowaliscie ?

 

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli już mówimy o dachu czy ktoś z najlepszej pod słońcem grupy budowlanej ma może na dachu dachówke BRAAS ROMAŃSKA, do tego jakby się jeszcze trafił kolor kasztanowy to byłby poprostu czad. Chciałaym zobaczyc jak to wyglada w rzeczywistości.

 

pozdrawiam

 

może ktos w okolicy swojej widział. Wyglada ona tak: http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20romanska/_dokumenty/dachowkarom.doc/dachowkarom.doc_pliki/image001.jpg

kolor ten po środku http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20romanska/_dokumenty/dachowkarom.doc/dachowkarom.doc_pliki/image003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktos w okolicy swojej widział. Wyglada ona tak: http://www.braas.pl/xmlcontent/_tematy/strona%20www/oferta/dachowki/dachowka%20romanska/_dokumenty/dachowkarom.doc/dachowkarom.doc_pliki/image001.jpg

 

Ja mam Finkenbergera Nelskampa.

http://www.nelskamp.de/fileadmin/Ziegelbilder/Beton-Dachsteine/Finkenberger-Pfanne/Ziegel/dunkelbraunT2S.jpg

Jest dość podobny, więc jeśli to nie musi koniecznie być BRAAS a chodzi Ci o ogólne wrażenie dachu z dachówką o tym kształcie to zapraszam. Kolor jak na obrazq.

 

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poradźcie proszę:

 

Ekipa za robociznę domku 169m.pow. użytkowej plus garaż 2stanowiskowy w bryle, lukarny, balkony zażyczyła sobie 50-60 tys.PLN. Z więźbą, ale bez żadnego innego krycia dachu. Chyba trochę przesada, no nie?

 

Czy 50 tys. PLN z deskowaniem dachu to już byłoby rozsądnie?

 

Jak myślicie?

 

Kampinosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poradźcie proszę:

 

Ekipa za robociznę domku 169m.pow. użytkowej plus garaż 2stanowiskowy w bryle, lukarny, balkony zażyczyła sobie 50-60 tys.PLN. Z więźbą, ale bez żadnego innego krycia dachu. Chyba trochę przesada, no nie?

 

Czy 50 tys. PLN z deskowaniem dachu to już byłoby rozsądnie?

 

Jak myślicie?

 

Kampinosik

 

Ja właśnie dostałem wycenę za stan surowy z więźbą na 42tys za 200m użytkowej+garaż. Taniej chyba już nie znajdę.

Myślę że przy 170m możesz trochę wytargować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Poradźcie proszę:

 

Ekipa za robociznę domku 169m.pow. użytkowej plus garaż 2stanowiskowy w bryle, lukarny, balkony zażyczyła sobie 50-60 tys.PLN. Z więźbą, ale bez żadnego innego krycia dachu. Chyba trochę przesada, no nie?

 

Czy 50 tys. PLN z deskowaniem dachu to już byłoby rozsądnie?

 

Jak myślicie?

 

Kampinosik

 

Hej hej

Mnie sie zdaje ze to przyzwoita cena. Nas samo zaszalowanie balkonów , prygotowanie pod strop i połozenie terivy na budynku 210m2 wyniosło 15 tysiecy. Kolejne 15 chcą za ściany poddasza i więźbe bez odeskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...