Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

nawiązując do nowego środka komunikacji zbiorowej - 733 to szczegóły tutaj

http://www.ztm.waw.pl/baza/20071110/733/TRASY.HTM

a doświadczenia korzystających tu:

http://www.nadarzyn.info.pl/f/viewtopic.php?t=330&postdays=0&postorder=asc&start=555&sid=95329dc28196e3fd9b07467e1deec1a8

trzeba szukać na 35-37 str.

Nie jest to wypas 4 kursy dziennie w tym dwa wczesno ranne i dwa popołudniowo-wieczorowe ale zawsze do/z wawki można się przemieścić

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzis w ramach wychodzenia z bezdachowców zamówilismy wreszcie materiał na dach i okna i roletki i wogole:) czesc juz jest na skladzie, tylko na boczne musimy poczekac. Wybralismy w koncu RUPPCERAMICA bo udało nam sie wynegocjowac naprawde super cene niecałe 30zł/m2. Dachowka z niemiec sprowadzana o taka:

http://www.ruppceramika.com.pl/images/oferta/03_rubin_duzy.jpg

w rzeczywistosci wyglada ladniej. Dzis chyba skoncza nam juz wiezbe, choc wlasnie sie na budowie kłócą murarz z cieślą, z nastawieniem na słowo murarz.

Zadzwonił do mnie ze mu pol szczytu rowalili, a jak sie okazało zdjeli 5 pustaków. I teraz murzarz chce za poprawki 1000 złotych! Ja poprostu zwariuje

 

Czy Was tez spotykaja takie przygody czy ja jestem jaka przekleta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się jaka może być różnica w cenie robocizny przy stropie monolitycznym i terivie? W projekcie mam monolit i taki wycenił majster. Architekt przy adaptacji proponuje zmianę na terive - chce uniknąć robienia podciągów.

Jak w ogóle kształtują się koszty materiałów na monolit w porównaniu z terivą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przy domku 210 m zapłacilismy za terive 10 tys+6,5 za gruchę+robota. Tze zmienilismy bo projekt przewidywał inny.

 

Możesz powiedzieć jaki był koszt robocizny? Nam podobnej wielkości monolit obliczyli na 9tys za samą robociznę - prawie 25% całego kosztu stanu surowego.

 

Ja bym sie nie zastanawiał i zrobił terive - jest o wiele lepszy od monolitu

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom postawiłeś kilka lat temu, a nadal jesteś filarem tego forum - całe szczęście że szaleństwo w Twoim przypadku nie minęło. Wszyscy na tym korzystamy :lol:
:oops: thank you! thank you!

thank you! :oops:

Gaweł,

może pomyśl o profitach z konsultacji ;)

:p

 

Iza ja doradzam nie wiecej iż Ty, jesli moje uwagi są użyteczne to jest mi przemilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przy domku 210 m zapłacilismy za terive 10 tys+6,5 za gruchę+robota. Tze zmienilismy bo projekt przewidywał inny.

 

Możesz powiedzieć jaki był koszt robocizny? Nam podobnej wielkości monolit obliczyli na 9tys za samą robociznę - prawie 25% całego kosztu stanu surowego.

 

Ja bym sie nie zastanawiał i zrobił terive - jest o wiele lepszy od monolitu

 

Pozdrawiam

Tamlin

witam jak ci coś pomoże to u mnie 155m2 teriva robota 5200 zł

za terive zapłaciłem 7200 i betonu weszło 24m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My przy domku 210 m zapłacilismy za terive 10 tys+6,5 za gruchę+robota. Tze zmienilismy bo projekt przewidywał inny.

 

Możesz powiedzieć jaki był koszt robocizny? Nam podobnej wielkości monolit obliczyli na 9tys za samą robociznę - prawie 25% całego kosztu stanu surowego.

 

za sam strop robocizne (z dwoma parami schodów), balkonami itp 10 tys robotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie na budowie kłócą murarz z cieślą, z nastawieniem na słowo murarz.

Zadzwonił do mnie ze mu pol szczytu rowalili, a jak sie okazało zdjeli 5 pustaków. I teraz murzarz chce za poprawki 1000 złotych! Ja poprostu zwariuje

 

Oj faktycznie...bardziej to Murarza wina jak cieśli...generalnie tak jest, że wiele prac murarskich wstrzymuje się na potrzeby więźby...

U mnie tak było...nie robili wogóle ścianek działowych.

Murarz, stał przy ścianie i chciał pewnie skończyć i tyle...

A teraz ambicjonalnie się wk...wia i stąd ten tysiąc.

 

No ale faktycznie...żeby się kłócili to nie miałem takich jajec..

Generalnie unikałem jak mogłem nakładania się ekip, których prace mogły się na siebie nakładać...

 

Czy Was tez spotykaja takie przygody czy ja jestem jaka przekleta?

 

:lol: :lol: :lol: Chyba tylko ty jesteś tak przeklęta :-) Hahahahaha.

:wink:

Oj Aga...budowanie jak już sama widzisz...pozornie szczęśliwa sprawa... (co nie Sylvia1, Bobo30, Gawel?? Izat to wteranka...jej nie biorę pod uwagę, bo ona ma rente dostać za taką wytrwałość w budowaniu domu przez dwie kadencje sejmu :lol: ).

Ale nie strać z oczu finału...zamieszkanie we własnym domu.

Wszystkie złe rzeczy traktuj jako "muszę przez to przejść"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...