Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Aga,

a gdzie ten Konar się mieści??

też na swojej drodze spotkałam drącą się "babę" ze składu drewna :D

 

Pruszków/Nowa wieś ul Brzozowa.

 

Naprawde to skład tylko dla tych co mają mocne nerwy. A i jeszcze Wam nie napisałam, ze baba jak jej powiedziałam ze nie zamierzam płacić za coś co jest mi niepotrzebne, czyli te skrawki to zadzwoniła do mojego cieśli (bo go zna) i kazała mu sciagać materiał z daszku na tarasem i nie dało sie babie przetłumaczyc ze przeciez on jest obciety do takiego wymiaru jak był potrzebny

ta o której ja myślę ma skład na granicy Pruszkowa, jadąc w stronę Grodziska, na skrzyżowaniu do Komorowa

więc to chyba ta sama :D

ja byłam w szoku jak na mnie wrzeszczała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam, że może wtedy miała jakiś gorszy dzień, ale jak się okazuje to norma u tej pani :D

współczuję jej mężowi :D o ile go ma ;)

To zdecydowanie norma, a mazowi też wspolczuje. Oni nawet miedzy sobą sie kłócą. Dzis jej powiedzieł ze sie zmakneła i przestała drzeć tą mordę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym się przywitać i dołączyć do Grupy. Jestem już szczęśliwym posiadaczem działki w okolicach Błonia (dokładnie Boża Wola). Może też ktoś tam się buduje. Zamierzamy się budować na wiosnę jak szybko skończę papierologię.

 

Póki co szukam sprawdzonego geodety, gdyż tego co jest w okolicach to nie da nazwać się geodetą. Poza tym jak by ktoś mógł podrzucić mi namiary na architekta, zamierzam kupić projekt gotowy i pare drobiazgów pozbierać.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde to skład tylko dla tych co mają mocne nerwy. A i jeszcze Wam nie napisałam, ze baba jak jej powiedziałam ze nie zamierzam płacić za coś co jest mi niepotrzebne, czyli te skrawki to zadzwoniła do mojego cieśli (bo go zna) i kazała mu sciagać materiał z daszku na tarasem i nie dało sie babie przetłumaczyc ze przeciez on jest obciety do takiego wymiaru jak był potrzebny

 

A mam jeszcze pytanko...

Czy te "za długie" belki były dłuższe jak rozumiem od tego co ty zamawiałaś...

Ale czy te, które zamawiałaś były policzone z naddatkiem technologicznym czy na "0"?? tak jak to wynikało z projektu??

 

Bo nigdy nie zamawia się więźby na "0"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo poradźcie mi coś jeszcze. Mamy podejrzenia ze murłata nad tarasem nie wytrzyma nam obicazenia dachowka i bedzie sie uginac (jest to przekrój 14x14) i zastanawiamy sie co z tym zrobić. Ciesla radzi nam zeby moze kolkami rozporowymi zamocowac do słupów ramiaczka.

 

Murłata uginać?? Jakim cudem?? Na pewno murłata?? Murłata, leży na murze...(z reguły) więc jakim cudem ma się uginać??

Chyba, że jakąś inaczej to u ciebie wygląda??

Jaka jest tego rozpiętość, ile punktów podparcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Droga grupo poradźcie mi coś jeszcze. Mamy podejrzenia ze murłata nad tarasem nie wytrzyma nam obicazenia dachowka i bedzie sie uginac (jest to przekrój 14x14) i zastanawiamy sie co z tym zrobić. Ciesla radzi nam zeby moze kolkami rozporowymi zamocowac do słupów ramiaczka.

 

Murłata uginać?? Jakim cudem?? Na pewno murłata?? Murłata, leży na murze...(z reguły) więc jakim cudem ma się uginać??

Chyba, że jakąś inaczej to u ciebie wygląda??

Jaka jest tego rozpiętość, ile punktów podparcia??

 

Czasem się wypuszcza murłatę, dając jeszcze na tym wystającym fragmencie parę krokwi, żeby zrobić np. wystający dach nad tarasem. Kwestia tylko jak dużo jest wypuszczona i jak to się ma do projektu? Jeżeli jest zgodnie i projekt był pod dachówkę, to powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Droga grupo poradźcie mi coś jeszcze. Mamy podejrzenia ze murłata nad tarasem nie wytrzyma nam obicazenia dachowka i bedzie sie uginac (jest to przekrój 14x14) i zastanawiamy sie co z tym zrobić. Ciesla radzi nam zeby moze kolkami rozporowymi zamocowac do słupów ramiaczka.

 

 

Tak to u Was wygląda?

 

Chodzi o ten fragment z lewej strony? 70 cm? Moim zdaniem wytrzyma bez problemu, ale jeżeli macie obawy, a nie popsuje to Wam względów estetycznych, to można dodać miecze pod te wystające fragmenty...

 

Ale jeżeli to chodzi o to miejsce, to nie wiem, o jakich słupach piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym się przywitać i dołączyć do Grupy. Jestem już szczęśliwym posiadaczem działki w okolicach Błonia (dokładnie Boża Wola). Może też ktoś tam się buduje. Zamierzamy się budować na wiosnę jak szybko skończę papierologię.

Ewa

 

 

Witaj, liczba reprezentantów Błonia i okolic w grupie się powiększa :wink: . Też zaczynamy na wiosnę, papierologię chyba zakończymy w tym tygodniu.

 

W jaki sposób dołączyć się do grupy dowiesz się na naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne ogłoszenie: sprzedam działkę budowlaną Budy-Grzybek, 2000m2 z mediami

 

Inne ogłoszenie: :) dowiedziałam sie przez przypadek, że mój majster- Grzegorz Kramek skończył wykanczac swój dom i zima wraca do swojego stałego zajęcia po sezonie czyli gipsokartony i malowanie. Jesli ktos poszukuje to namiar jest w książce, ale w dziale murarz. Może komus sie przyda. Wiem, że robił gk u Bard13 i Nina Mirgos, ale nie pojawiają się już na forum, więc nie wiem co i jak; 2 lata temu byli zadowoleni, no i cena była extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...