Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bobo30

jescze nie macie zgody na budowe?( u nas w perspektywie od zlozenia dokumentow do otrzymania zgody moga-raczej napewno upłynac 2 miesiace)

startujecie z fundamentami nieczekajac na odpowiedz :wink:

 

my planujemy ze jezeli nam sie uda to mze w tym roku chodciasz humus i fundamennty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Znowu nas tu nie było długo. A to wszystko przez budowę i ciągłe przebywanie na działce. A tam przecież jeszcze nie mamy prądu, a co mówić o kompie (HAHAHA!!!!!) :lol: :lol: :lol: :lol:

No ale teraz kiedy trochę sie ruszyło, myslę, że bedzie lepiej. Właśnie kończę samodzielne kładzenie rur do ZW i CW. Wybrałem system Hep2O. Myślę, że jest naprawdę super. Robi się łatwo. Tylko mi idzie dłużej niż planowałem, bo nie wszystko dobrze miałem rozrysowane. A projekt był pod inny typ instalacji. Ja zrobiłem na rozdzielaczach, a nie trójnikową. I trzeba wszystko przemyśleć od początku, a część rzeczy wychodzi jak to się mówi w praniu.

No mamy juz umówionego tynkarza i speca od wełny i g-k. Planujemy zakończyć te dwa etapy pod koniec września. Potem jeszcze wylewki i ogrzewanie podłogowe elktryczne. Może w między czasie doczekamy się wreszczie stałego przyłącza - tak na dziś mówi się o październiku. Teraz projektant z RE załatwia wszystkie papiery i zgody. Gmina zażądała od RE oświadczenia, że to co robią to będzie tylko dla przyłączenia naszej działki. I teraz już wszystko jest ponoć uzupełnione i powinno lada dzień wylądować w starostwie i czekać na zgodę. Bo to co robią to jest zwykłe przyłącze i wymaga tylko zgłoszenia. Projektant twierdził, że we wrześniu powinna być papierologia zakończona i w październiku by wybudowali.

Ostateczną wykończeniówką (kominek, kafelki, podłogi) zajęlibyśmy się na przełomie roku. I coś koło przyszłego lata przeprowadzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marzek! :)

 

No Senser już się bałam,że Ci się chalupka zawali :lol: :lol: bez zbrojenia :lol:

 

Senser ma racjęz tym pozwoleniem, w naszym starostwie 2-3 tygodnie. U nas pewnie wyjdzie 3 , bo sezon urlopowy. Nasze papiery właśnie wjeżdżają na biurko. Dziś dzwoniłam. Tak więc w przyszłym tygodniu pozwolenie powinno być.

Szukam tynkarzy zewnętrznych, bo muszę 1 ścianę otynkować przed dachem :evil: Może macie kogoś godnego polecenia - kto doradzi i dobrze zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo...nie wiem może coś się zmieniło bądź coś mi umknęło...ale ty masz/będziesz mieć ściany dwu warstwowe, czyli mur + wełna...czyli będziesz też ocieplać tą jedną część??

W takim razie macie już ekipę do wełny?? ALe jak tak, to te ekipy robią też tynki...więc co 3 warstwowa?? zmiana planów???

 

A swoją drogą to ciekawe...dlaczego musisz to zrobić przed dachem???

 

Jak się układa współpraca jak na razie z kierownikiem budowy??

 

Ja zaczynam się łamać co do wełny jako ociepleniu...nie wiem, ale myślę też i o tym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Pytałeś wcześniej o kier. bud. Jesteśmy na razie zadowoleni. Nękam pana różnymi pytaniami. Dzielnie to znosi :lol: Właśnie polecił mi tynkarzy i potwierdził, że trzeba tynkować wcześniej. O naszym projekcie- stronie technicznej wypowiedział się pozytywnie. Są małe błędy, ale do naprawienia bez kłopotu na placu budowy. Z duma mogę powiedzieć, że sporą część tych błędów wypatrzyłam sama

 

Myśl, myśl o wełnie, to dobry materiał. Niestety system na dwuwarstwową jest drogi. Musisz porównać ceny ze styropianem(który też zdrożał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo....teraz łatwiej powiedzieć co nie zdrożało a nie co zdrożało..

Nad wełną się zastanawiam, ale wybór nie jest taki oczywisty, nawet jeśli pominąć czynnik ekonomiczny...

Przy złej wentylacji to i wełna nic nie da...

Jeśli wentylacja jest ok, to znaczy, że i pod styropianem nic się dziać nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo , no widzisz, jak Ty szukałaś, to ja się jego pytałam. Wtedy mi powiedział, ze już komuś obiecał, a teraz ten ktoś się wycofał i on został "na lodzie". Chce uporządkować teren i ma kłopot.

Musze się Wam pochwalić, że mamy już tynki zew. a od poniedziałku malowanie na waniliowo, a gzymsy i kolumny na biało. Domek zaczyna wyglądać coraz ładniej. Zrobiona też podmurówka pod ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie po długiej przerwie urlopowo-przeprowadzkowej.

 

Dziś po raz pierwszy znalazłem chwilkę żeby poczytać forum.

 

No ale najważniejsze że już mieszkamy. Nie żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik - o nie! No ale jest coraz lepiej... ;-)

 

Ktoś się pytał o jakąś ekipę do tynków zewnętrznych godną polecenia. Takiej niestety nie znam, ale znam taką której zdecydowanie polecić nie można. Zainteresowanym podeślę na priv namiary na szefa tej ekipy - wystrzegajcie się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...