Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich Nowych i Starych

Zacząłem budowę w lutym i właśnie finiszuję :D :D :D :D :D

Jestem na etapie całkowitego odbioru budynku :D :D :D :D

Papirologia jest długa, ale to pikuś do tego co przeszedłem.

Mogę polecić ekipę od wykończeniówki. Jest zaje.....bista. Robią ocieplenia, tynki,

sufity podwieszane, karton-gips, alarmy, malowanie, gipsy itp.

wieczorem wkleję parę zdjęć ich wypocin.

Jeśli ktoś potrzebuje takiej ekipy podaje namiar 502 395 270 lub 667 679 233

 

dobra i tak jestem szybsza, właśnie chciłam powiadomić grupę, że niebawem zamieszkam, zaczęłam 7 maja i właśnie odbieram 8) z tym, że, mniejszy domek. W środku mam juz pomalowane większość ścian, w jednym pokoju podłogę, płytki w kuchni co sobie sama ułożyłam( jest tylko 1 mm. różnicy na 1 mb, czyli w polskiej normie, poziomica nie tańczy nie ma garbów :)), prysznic i kibelek oczywiście jest, kończymy kłaść kafle w łazience, kuchnia zamówiona, łóżko już mam i sypiam w nim :) . W styczniu się wprowadzam, niebawem prześle fotki z wnętrza, nie prowadzę dziennika bo buduję i wykańczam sama i nie starcza już czasu :(

pozdr.

Alexs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Koszt to 45 tys, bez obsługowa, koszt grzania budynku to ok 1300zł za sezon!!!

 

To jest rozumiem koszt grzania "przewidywany"??

Dla dobrego zobrazowania trzeba by to obliczyć następująco:

 

45 000 zł / X lat żywotności pompy + 1300,00 zł = koszt sezonu...

W uproszczeniu....bo to jest inwestycja która się amortyzuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich, którzy właśnie się wprowadzili, wprowadzają lub zaraz będą wprowadzać do swoich nowych domów!!!

 

My zaczęliśmy równo rok i miesiąc temu i pewnie gdyby nie perypetie z gazem :evil:, też udałoby się nam przeprowadzić przed świętami Bożego Narodzenia. A tak mam tylko nadzieję, że zrobimy to wcześniej niż tuż przed świętami wielkanocnymi... Musimy tylko odmówić dużo zdrowasiek, żeby gazowni pogoda nie przeszkodziła w zrobieniu przyłącza :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu się wprowadzam, niebawem prześle fotki z wnętrza, nie prowadzę dziennika bo buduję i wykańczam sama i nie starcza już czasu :(

pozdr.

Alexs

 

Gratuluję, widzę że jesteś taka orkiestra jednoosobowa. O zagospodarowanie działeczki nie pytam, bo Gawel się zaraz odezwie :) :lol:

 

Mam tylko nadzieję, że nasza armia forumowiczów, zaczynająca budowę w przyszłym roku, nadal będzie mogła czerpać z rad zdobytych przez Was w ciężkim boju i podobnie jak Gawel (pozdrawiam :wink: ) nie znikniecie z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluję, widzę że jesteś taka orkiestra jednoosobowa. O zagospodarowanie działeczki nie pytam, bo Gawel się zaraz odezwie :) :lol:

 

Mam tylko nadzieję, że nasza armia forumowiczów, zaczynająca budowę w przyszłym roku, nadal będzie mogła czerpać z rad zdobytych przez Was w ciężkim boju i podobnie jak Gawel (pozdrawiam :wink: ) nie znikniecie z forum.

 

działka oczywiście nie zagospodarowana, trochę walcem ugniotłam co mogłam, podjazd do garażu przede wszystkim i tyle, priorytetem jest dla mnie wnętrze i an tym się skupiam, bo przecież mieszkamy w domu nie na działce :).

co do forum to gdby nie ono to bym nie wybudowała albo by mi sie prędzej czy poźniej "sufit na głowę zawalił" , wielkie dzięki dla wszystkich za porady i polecane ekipy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu się wprowadzam, niebawem prześle fotki z wnętrza, nie prowadzę dziennika bo buduję i wykańczam sama i nie starcza już czasu :(

pozdr.

Alexs

 

Gratuluję, widzę że jesteś taka orkiestra jednoosobowa. O zagospodarowanie działeczki nie pytam, bo Gawel się zaraz odezwie :) :lol:

 

Mam tylko nadzieję, że nasza armia forumowiczów, zaczynająca budowę w przyszłym roku, nadal będzie mogła czerpać z rad zdobytych przez Was w ciężkim boju i podobnie jak Gawel (pozdrawiam :wink: ) nie znikniecie z forum.

 

Jak to ja zniknałem ??? :o Przeciez jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt to 45 tys, bez obsługowa, koszt grzania budynku to ok 1300zł za sezon!!!

 

To jest rozumiem koszt grzania "przewidywany"??

Dla dobrego zobrazowania trzeba by to obliczyć następująco:

 

45 000 zł / X lat żywotności pompy + 1300,00 zł = koszt sezonu...

W uproszczeniu....bo to jest inwestycja która się amortyzuje...

W uproszczeniu to się zgadza tylko trzeba by odjąć :

1. przyłącze gazowe

2. kocioł

3. komin

4. gwc lub kominek z płaszczem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupo

 

Ja jak zwykle z nietypowym pytaniem :oops: .

 

Skad braliscie mocowania slupa / kotwy pod slupki tarasowe ??? Szukam takich do slupkow 16 x 16 cm. W Asmecie max 14 cm, w skladach nie ma.

 

pozdrawiam

Zonzi

 

sami robiliśmy do słupa 20x20, najpierw marki sie zatapia czy jak tam to nazywaja a do tego trzeba potem przyspawać po bokach słupa kawałki płaskownika 1 cm grubości i śruby na przestrzał,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...