Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

A zdięcie mapki no niestety/stety raczej takie pozostanie...podejmowałem próby jego odchudzenia, jednak efekt był gorzej niż mizerny...przypominało to ciachanie się filmu DVD :-)

A niestety na razie nie mam lepsiejszej mapki co to geografię równie dokładnie by utrzymywała jak ta...

A z drugiej stronie to przy mojej nie aż tak pewnie żwawej stałce 128 KB to ona nie ładuje się aż tak długo...

 

Senser,

no nie narzekaj tak na tą mapkę. Jest git (może poza jedną 'strefą nieciągłości" ;-)

Mi właśnie ściągnęła się przez komórkę ;-) (9,6 kbps) więc nie jest taka ciężka...

A co z mapką od Barda13 - oglądałeś? Nie jest lepsza?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli jesteś zadowolony z firmy przeprowadzkowej, podaj namiar. Nas to czeka w przyszłym tygodniu i przyjmę wszystkie rady dotyczące pakowania. Niech Wam się wygodnie mieszka, gratulacje!

 

Dzięki za życzenia. Dzisiaj miałem inspekcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Bud. Niby wszystko ok, ale nie spodobał im się blaszak na działce. Muszę go usunąć w ciągu tygodnia i złożyć im oświadczenie, że usunąłem :(

 

Co do przeprowadzki to jestem bardzo zadowolony z firmy. Cena była uzgodniona za całość a nie za godzinę (więc to im zależało żeby się uwijać). Firma Przybylscy: http://www.przeprowadzki.com.pl - tam znajdziesz numery telefonów.

Ode mnie wzięli 550PLN za przeprowadzkę z Warszawy. Zeszło im się z 5h

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McLime....

Ta twoja druga mapka też jest OK :-)

Tyle, że na niej mnie nie ma...tzn. nie obejmuje mnie ta mapa...

Jakby była taka mapa, która zawiera terytorium jak te dwie to by był ideał...

 

Za naniesienie wszystkich na mapę wezmę się we wrześniu...więc jeszcze odrobina cierpliwości :-) Chodzi oczywiście o Wrzesień 2004 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ruch, aż miło :D McLim gratulacje!!! :D Jak sie mieszka? Pierwsze wrażenia...

Podeślij namiary na tych swoich niedobrych tynkarzy, właśnie szukam , nie chcę na nich trafić.

 

Podłączam się do pytania Łukasza: Gdzie braliście stal na budowę?

 

A co do spychania humusu, to stwierdzam, że drogo chcą(2zł za m2), a niech ich.. :evil: Mój mąż ma wielu braci (też ciotecznych). Chyba w czynie społecznym, za piwo i kiełbaskę, nam ten humus zdejmą. Każdy dostanie swoje 40m2 :lol: Już mamy pierwszych ochotników.

 

A na koniec najważniejsze. Właśnie odebralismy pozwolenie na budowę!!! :D. Po 16 dniach. Wydział architektury w Starostwie Grodziski jest fantastyczny. Pani mówiła, że trwało to dłużej niż zwykle, bo sezon urlopowy. :D :D :D

Zaczynamy za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, powiem ci tak...nie każdy ma tyle społecznych rąk do pracy co ty...

Ale sam się przekonałem o jedynym....każda robota nie wydaje się ani czaso ani pracochłonna dopóki się za nią nie weźmie...

Mi przyszło przerzucić "kilka" szpadli pod tarasy i Bogu dziękuje że mi do głowy nie przyszło się zabrać za to!! Bym to robił z tydzień...te 300 zł przy tym to nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Gratuluje przeprowadzki i mieszkania juz w domku McLim

 

 

 

bobo30 no tempo to oni u ciebie faktycznie mieli szybkie, tak jak pisałam u nas bedzie pewnie dluzej, ja juz tak z przyzwyczajenia, warunki wydawali mi 5 lat to pewnie zgode dostane po przepisowych 2 miecsiacach :evil: (jak bedzie inaczej to bedebbbb.zadowolona :lol: :lol: )

 

 

ratunku :cry: :cry: potrzebuje pomocy weterynarza na odleglosc

byłam na wsi i o zgroso to co zobaczylam o pomste do nieba wola,

musi mi ktos podpowiedziec jak zwierzaka ratowac (jest sunia na lancuchu-bokserka, no raz ze nie ta rasa do budy na mrozy tylko raczej do domu, zabidzone i ma 5 szczeniat-malusich jeszcze slepe, tylko z nia jest cos nie tak - ale tutaj nie bede sie rospisywac potrzebna rada fachowca, prosze :-? :( moze ktos kojarzy jakiegos forumowicza ktory jest weterynarzenm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spychacza. Ci od Łukasza biorą od metra, inny gośc też. Nawet jeśli to 200 czy 300zł - to dużo jak dla mnie. Wiesz Senser: tu 200 tam 300 i nagle z kieszeni wypłynęło 1000 albo więcej, a na budowie o to nietrudno. A skoro są chętni, sami się zgłosili... :lol: :lol: :lol:

Zastanawiam sie ile wcześniej zebrać ten humus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ruch, aż miło :D McLim gratulacje!!! :D Jak sie mieszka? Pierwsze wrażenia...

Dzięki, wrażenia bardzo pozytywne. Nareszcie dużo przestrzeni i wolności. Nikomu nie przeszkadza tupanie w podłogę :-)

Ale są też rzeczy na minus (bardzo nieduży - taki minusik ;-)):

1. Bardzo się nosi piasek do domu - zwłaszcza że jeszcze nie mamy trawy

2. Jak chcę wyjść z domu to muszę zamknąć: wszystkie okana na piętrze i parterze, dwoje drzwi wejściowych, drzwi tarasowe, dwie bramy garażowe, bramę wjazdową i furtkę, no i włączyć jeszcze w trakcie alarm. W porównaniu z wyjściem z mieszkania jest trochę roboty... ;-)

3. Cisza - z jednej strony fajnie, ale w nocy słychać każdy odgłos właśnie wykończonych wnętrz - a to coś pstryknie a to coś stuknie - a my w łóżku i nasłuchujemy...

Podeślij namiary na tych swoich niedobrych tynkarzy, właśnie szukam , nie chcę na nich trafić.

Zaraz wyślę Ci na priv

 

Gdzie braliście stal na budowę?

Kupowaliśmy w składzie budowlanym w Siestrzeni (Megabud). Nie mają tam może najtaniej, ale miałem blisko z budowy, dowozili mi wszystko na telefon a płaciłem jak miałem czas - zawsze po dostawie (czasami długo po dostawie...)

 

Mój mąż ma wielu braci (też ciotecznych). Chyba w czynie społecznym, za piwo i kiełbaskę, nam ten humus zdejmą. Każdy dostanie swoje 40m2 :lol: Już mamy pierwszych ochotników.

 

Dołączam do Sensera w tej materii. Nie warto się wykończać na zbieranie humusu ręcznie. Będziecie na prawdę robić to bardzo długo. Widziałem jedną budowę gdzie zdejmowali łopatami - zrobili zdecydowanie za płytko.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na humusie to proponuję - w ogóle nie zdejmuj humusu. Jeśli masz piaszczystą ziemię, to możesz lać ławy do wysokości gruntu. Koniecznie poradź się swojego kierownika budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie....McLime...

To jest taka robota, którą się częto chyba przecenia...nie mówię że niemożliwa do zrobienia ale jest ciężka i pewnie pojawią się zakusy aby coraz płyciej, płyciej... :-)

 

Zgodzę, się że osczędnośći...ale ja się za to bym nie wziął nawet jeśli będe stawiał drugi dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do składów Budowlanych to również zgodzę się z McLime (ideologicznie), ja też korzystałem ze składu który miałem pod ręką...ceny również nie jakieś zawrotnie atrakcyjne...ale wygodnie, all na tel...

Czasem, kiedy nie mogłem czegoś załatwić bo byłem w zupełnie innym miejscu to dzwoniłem i po sprawiem, czasem nawet machając ręką na ciutek droższe ceny...

Terminy płatności przyznane...nieoficjlanie, nikt tego nie mówił wprost ale tak samo wyszło...

Facet był po prostu słowny i punktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, tynki mamy mineralne i będą pomalowane farbą silikonową.

Do pełnego szczęscia brakuje nam podbitki i zadbanego trawniczka wokół.

Ale to już chyba w przyszłym roku, jak nam się "ostrość spojrzenia poprawi".

Teraz mamy wyjątkowy dołek, a jeszcze samochód zaczął się sypać i trzeba będzie go zasilić niemałą gotówką. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo, tynki mamy mineralne i będą pomalowane farbą silikonową.

Do pełnego szczęscia brakuje nam podbitki i zadbanego trawniczka wokół.

Ale to już chyba w przyszłym roku, jak nam się "ostrość spojrzenia poprawi".

Teraz mamy wyjątkowy dołek, a jeszcze samochód zaczął się sypać i trzeba będzie go zasilić niemałą gotówką. :(

 

Niestety...nieszczęścia chodzą parami....ale zeby jeszcze budującego??

Czasem tak się układa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, witam powakacyjnie. Bylismy w Polsce, w koncu zalatwilam przeniesienie dzialki na moje nazwisko... jedyne 13 miesiecy po kupnie. :o Tzn. oni wiedzieli w Urzedzie Gminy, ze dzialka zostala sprzedana, ale oficjalnie w komputerze figurowal byly wlasciciel. No ale tym razem w koncu udalo mi sie jechac do starostwa w Grodzisku i dostalam papiery do lapy. Musze przyznac, ze wszystkie panie, z ktorymi rozmawialam w Zabiej Woli i w Grodzisku byly przemile i pomagaly, jak mogly.

 

Nawiedzilam tez tepse w Grodzisku, raz mi juz nawalili w lutym, bo mieli sprawdzic, jak z ewentualnym podlaczeniem mojej dzialki i w ogole mnie oleli. Tym razem ten pan sam sie zaoferowal, ze pojedzie do glownego biura i dopilnuje. Niestety, monterzy mieliby tam isc i zadecydowac juz po moim powrocie tutaj, wiec beda sie kontaktowac z moim ojcem. Zobaczymy... teraz widzialam, ze podciagneli troche studzienki telekomunikacyjne w moim kierunku, ale to guzik znaczy. Moze gdybym tam byla i "wyperswadowala" panu monterowi... :roll:

 

Sluchajcie, 16 wrzesnia ide po raz pierwszy rozmawiac z pania architekt. Juz widze, ze czeka nas jeszcze dwa lata "na wygnaniu" (sytuacja finansowa) :evil: . No ale chce jak najwiecej zrobic w przyszle wakacje. Moze ktos potrafilby powiedziec, czy jest szansa, zeby od tej pierwszej rozmowy do - powiedzmy - Wielkanocy zalatwic wszystko tak, zeby juz zrobic stan zerowy w kwietniu (musze sie liczyc z przyjazdami do Polski w ferie corki), a potem surowy otwarty w wakacje?

 

Bobo, mam pytanie. Czy mozesz zasugerowac, ile ewentualnie moze policzyc sobie pani architekt za projekt domu parterowego o powierzchni ok. 150 m? Ja wiem, ze to bardzo ogolny opis, ale chodzi mi o bardzo generalne pojecie. Obawiam sie troche, ze jak sie dowie, ze jestem z Anglii, to... jakos odruchowo przyjmuje sie, ze tu jest duzo lepiej. A poza tym czy trzeba miec jakies pieniadze na pierwsza wizyte?

 

Przepraszam za przydlugi post i ten ostatni paragraf, troche to niezrecznie wyszlo, ale zalezy mi na informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...