Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

:o Co tutak cicho i pusto :cry:

 

Pusto strasznie ostatnio. Pewnie wszyscy zakupy przedświąteczne robią.

Proszę wszystkich o podzielenie się namiarami na kierbudów. Najlepiej z krótką opinią czy jesteście zadowoleni i czy polecacie. W książce jest tylko jeden z pozytywną opinią, a potrzebuję fachowca który pomoże i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Co tutak cicho i pusto :cry:

 

Święta idą, zakupy do zrobienia, prezenty do przygotowania, bigosik do upichcenia, rybka do obrobienia (zamordowania), kartki do wypisania i wysłania, mieszkania, domy do sprzątania - kurde, roboty co namniej na tydzień a święta tylko trzy dni :lol:

 

Bez przesady :wink:

zakupy zalatwione

prezenty przygotowane,

bigosik zrobiony i zamrozony

rybka bedzie zrobiona przez tesciową,

domy do sprzątania - to jeszcze przede mną :cry: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam firmy lub kompetentnej osoby, która wykona kosztorys budowy domu wraz z zestawieniem materiałów. Fajnie byłoby, gdyby oprócz kosztorysu udzielono porad, jakie materiały najlepiej zastosować w trakcie budowy (chodzi o sytuację, by w czasie budowy nie władować się w kupno drogich materiałów, skoro istnieją również dobre inne a tańsze odpowiedniki).

Nie jestem znawcą tematyki budowlanej i taki kosztorys pomógłby mi bardzo zaplanować rozpoczynającą się w przyszłym roku budowę.

 

Jeżeli ktoś z Was korzystał z takich usług to bardzo proszę o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj w zastępstwie gawła :D zapytam co tu tak chicho??

jeśli nikt nie zna odpowiedzi to hop do góry :p

 

Izat, z tego co zauważyłem, to chyba połowa twoich postów wygląda następująco: "Co tu tak cicho", "no to hop do góry", "wszyscy śpią" :D :D :D

 

PS: dzisiaj ja zastepuje Sensera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową budowę zaczynam 120 m od obecnego domu więc chyba sama sobie prąd pożyczę :lol:

 

Dobrze rozumiem, że kupiłaś dom (starszy) i stawiasz drugi/nowy??

Chodzi o to, czy to twoja pierwsza czy druga budowa??

 

Odpowiadam z opóźnieniem ale jakoś ostatnio doskwiera mi brak czasu na pisaniie.

 

Stawiam drugi dom. Pierwszy wybudowaliśmy w 1999 ale się w nim nie mieścimy :lol: Rodzinka się rozrosła i trza drugi większy budować za jakieś 20 lat będę mniejszego pewnie szukać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntek

Korzystalem z tego namiaru

> > From: <[email protected]>

> > > Wykonuje kosztorysy budowlane w programie Normie.

> > > W bezposrednim wykonastwie pracuje juz od ponad 30 lat mam ogromne

> > > doswiadczenie tel. 606-790-018

 

zamawialem kosztorys i rms cena przyzwoita - polowa cen warszawskich, bledow niestety nie bylo i kosztorys sie sprawdza - myslalem ze tak z 20% zaoszczedze :oops:

 

Oczywiscie jest to szacunek ale jakies pojecie ile chalupa bedzie kosztowac i na jakim etapie daje. Do kredytu tez sie przeydaje no i bedziesz wiedzial ile metrow scian jest.

 

Ja dalej w grupie bez dachu - skonczyli wiezbe i robia nadbitke i sciany wewnetrzne i szczytowe. Przed Swietami nie zdaza :evil:

 

Ile placiliscie za robocizne za ogrodzenie - siatka na slupkach i na podmurowce ?

 

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba skonczyły sie budowy i wszyscy zapadli w sen zimowy :)

 

Byłem dzisiaj rano na swojej budowie, do zasypania piaskiem został ostatni "prostokąt" fundamentów. Dzisiaj o 8:00 miała przyjechać ładowarka w tym celu. Dzisiaj też elektryk zapowiedział przyjazd w celu ułożenia bednarki pod uziom otokowy do piorunochronów. I to wszystko w tym roku ale majster chce przyjechać po Nowym Roku zrobić wieniec na ścianie fundamentowej i izolację poziomą. To dopiero będzie prawdziwy koniec na sezon jesienno-zimowy. Z resztą prac czekamy do marca, chociaż majster jest chętny kontynuować budowę i zimą o ile warunki będą sprzyjały. Ja jednak zarządziłem przerwę technologiczną na uleżenie się piasku. Chociaż ubijany, wolę aby sam się uleżał przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...