Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nooo widzisz...więcej weźmiesz...szybciej spłacisz!! :lol:

 

No humor ci dopisuje......mi mniej :/

Ewcia niestety wszystko kosztuje. Polecam natoamist abyscie szybko zdecydowali sie na okna, gdyz np Oknoplast ma do końca tygodnia promocje -33%. My wlasnie jestesmy umowieni dzis na pomiar, szybciutko zamowimy, zaplacimy z koncoweczki transzy. Przy kwotach rzedzu 15 tys oszczednosci sa spore:) A z montaże jest 7% VAT wiec praktycznie montaz od razu w cenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo widzisz...więcej weźmiesz...szybciej spłacisz!! :lol:

 

No humor ci dopisuje......mi mniej :/

Ewcia niestety wszystko kosztuje. Polecam natoamist abyscie szybko zdecydowali sie na okna, gdyz np Oknoplast ma do końca tygodnia promocje -33%. My wlasnie jestesmy umowieni dzis na pomiar, szybciutko zamowimy, zaplacimy z koncoweczki transzy. Przy kwotach rzedzu 15 tys oszczednosci sa spore:) A z montaże jest 7% VAT wiec praktycznie montaz od razu w cenie:)

 

No chyba nie zdązymy......kasy brak totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie Was poradzic w kwestii estetycznej. Wlasnie zamawiamy okna, drzwi i bramy. I tutaj moje pytanie w kwestii estetycznej.

 

Okna chce biale ale drzwi i brame garazowa brazowe - czy to nie bedzie glupio wygladac? Widzial ktos taki domek? Moze ktos pamieta jakie maja drzwi w tym domu ze sklepem na Radoniach (niedalego Sylvi1)? Oni maja biale okna i biale obramowki na okolo (nie pamietam jak to sie nazywa), ale do tego tak ja my planujemy brazowe balkony i inne elementy drewniane w brazie i ladnie wyglada. Ale nie pamietam drzwi wejsciowych.

 

I wlasnie pytanie o drzwi wejsciowe. polecicie jakies dobre jakosciowe, etetycznie ladnie i jeszcze w dobrej cenie?

No i skad brame garazowa? Kiedys na forum byl ktos kto tym handlował ale coś nie nie odzywa.

 

pozdrawiam

 

Ja wiem gdzie taki domek jest - mój sąsiad ma taka kombinację

Osowiec ul Szkolna, w Józefinie trzeba skręcić w długą prostą asfaltową drogę, po 1km po lewej stronie będzie tablica "piękne działki" obok której trzeba skręcic w lewo i to będzie 3 dom po lewej. Mmój jest następny więc od razu możesz sobie porównać zestawienie białe okna brązowa brama i brązowe okna/brązowa brama.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie Was poradzic w kwestii estetycznej. Wlasnie zamawiamy okna, drzwi i bramy. I tutaj moje pytanie w kwestii estetycznej.

 

Okna chce biale ale drzwi i brame garazowa brazowe - czy to nie bedzie glupio wygladac? Widzial ktos taki domek? Moze ktos pamieta jakie maja drzwi w tym domu ze sklepem na Radoniach (niedalego Sylvi1)? Oni maja biale okna i biale obramowki na okolo (nie pamietam jak to sie nazywa), ale do tego tak ja my planujemy brazowe balkony i inne elementy drewniane w brazie i ladnie wyglada. Ale nie pamietam drzwi wejsciowych.

 

I wlasnie pytanie o drzwi wejsciowe. polecicie jakies dobre jakosciowe, etetycznie ladnie i jeszcze w dobrej cenie?

No i skad brame garazowa? Kiedys na forum byl ktos kto tym handlował ale coś nie nie odzywa.

 

pozdrawiam

 

Aga ja mam taki kolornik od archonu i sobie kiedys pokolorowałam. Mnie osobiście sie nie podobała taka kombinacja. Ja nawet mam depresje jak dach jest jaśniejszy od okien i drzwi (a tak bedzie własnie u nas). Dach rudy a okna ciemniejsze i drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie Was poradzic w kwestii estetycznej. Wlasnie zamawiamy okna, drzwi i bramy. I tutaj moje pytanie w kwestii estetycznej.

 

Okna chce biale ale drzwi i brame garazowa brazowe - czy to nie bedzie glupio wygladac? Widzial ktos taki domek? Moze ktos pamieta jakie maja drzwi w tym domu ze sklepem na Radoniach (niedalego Sylvi1)? Oni maja biale okna i biale obramowki na okolo (nie pamietam jak to sie nazywa), ale do tego tak ja my planujemy brazowe balkony i inne elementy drewniane w brazie i ladnie wyglada. Ale nie pamietam drzwi wejsciowych.

 

I wlasnie pytanie o drzwi wejsciowe. polecicie jakies dobre jakosciowe, etetycznie ladnie i jeszcze w dobrej cenie?

No i skad brame garazowa? Kiedys na forum byl ktos kto tym handlował ale coś nie nie odzywa.

 

pozdrawiam

 

Ja wiem gdzie taki domek jest - mój sąsiad ma taka kombinację

Osowiec ul Szkolna, w Józefinie trzeba skręcić w długą prostą asfaltową drogę, po 1km po lewej stronie będzie tablica "piękne działki" obok której trzeba skręcic w lewo i to będzie 3 dom po lewej. Mmój jest następny więc od razu możesz sobie porównać zestawienie białe okna brązowa brama i brązowe okna/brązowa brama.

 

Pozdrawiam

Tamlin

to u mnie można porównać białe okna i białe drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem gdzie taki domek jest - mój sąsiad ma taka kombinację

Mmój jest następny więc od razu możesz sobie porównać zestawienie białe okna brązowa brama i brązowe okna/brązowa brama.

No i jak to wyglada - taka kombinacja?

 

Nieskromnie powiem że moja mi sie bardziej podoba :lol:

Zależy jeszcze jaki planujesz kolor elewacji i dachu... Najlepiej to zobaczyć samemu i wybrać wg własnego gusty - a z nimi się nie dyskutuje

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniowy - gratuluję i życzę dużo szczęścia w nowym domu.

Napisz proszę jak masz zrobione podłogi w sypialniach i jakiej powierzchni jest u Ciebie największy "grzejnik" podłogowy.

 

Pozdrawiam, Paweł.

 

Podłogi w sypialniach to na razie "goły" beton a docelowo będą tam panele podłogowe. Co do wielkości grzejnika to największy ma około 43 m.kw. i tam sa 3 obwody grzejne ( pod oknami 2 i jeden na całości) Poza tym na 120 m.kw domu podłogówka grzeje 115., więc to w zasadzie jeden cały grzejnik. Wszystko zrobiłem sam i chodzi bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser & Jakub - macie duże powierzchnie jednego grzejnika podłogowego, czy mam rozumieć, że jest to jeden obwód (tutaj brakuje mi jeszcze znajomości tematu i związanej z nim terminologii) wychodzący i wracający do tej samej skrzynki rozdzielacza ? Mój kierbud ostrzega mnie przed robieniem podłogówki na całej powierzchni salonu (36,5 m2) gdyż według jego wiedzy tak rozległe grzejniki maja tendencję do zapowietrzania się. Czy macie z nimi jakieś problemy ?

Może to nie do mnie , ale powiem ci , ze Twój kier-bud widocznie niewiele miał wspólnego z podłogówkami. Poza tym jaki widzisz problem z zapowietrzaniem, skoro z rozdzielacza idzie w podłogę a powrót wychodzi do góry ??. Z płaskiej "teoretycznie " wężownicy w podłodze zawsze powietrze będzie wychodzić nawet grawitacyjnie do góry, czyli wyjdzie przez odpowietrznik w rozdzielaczu.

pamiętać należy obowiązkowo wzdłuż okien a najlepiej również wzdłuż ścian zewnętrznych dać obiegi cieplejsze, np. z rozstawem rzędu nie więcej niż 20-25 cm. Na powierzchniach wewnętrznych może być co 25-30 cm. Poza tym jedna pętla najlepiej aby nie była dłuższa niż 100 m , przy rurach o średnicy fi 16, czyli typowym purmo. Zresztą jak chcesz porady albo szukasz wykonawcy to daj znać, albo odezwij się do mnie na p.w. Mogę ci to również sam zrobić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aga...gdzie jest ten sklep oknoplast? Gdzie zamawiasz okienka?

W pruszkowie na Wojska Polskiego w ciagu sklapow blisko banku PKO BP

 

A wlasnie mam wycene, za 18 okien, z czego jedno typowe bo 1,5x1,5 a reszta zupelnie inna, w tym jedne drzwi tarasowe 1,8*2,35 i dwie pary drzwi 0,98*2,35 wycenili nam z montazem na 12645. To chyba atrakcyjna cena, jak sadzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...