Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Znalazlam stal po 2,2 lub 2,3zl netto za kg. Taniocha, a zrodlo dobre(prosto z huty)(wlasciwie dwa zrodla). Zaplace za transport(200zl bo to Ursus), ale i tak wychodzi taniej niz w innych skladach, po sasiedzku. Mam troche inne podejscie do budowania. Zaopatruje sie tam gdzie towar dobry ale tani, a nie najblizej. No oczywiscie mowie o duzych zamowieniach, przed budowa, na co najmniej kilka tysiecy, a nie paczce gwozdzi.

Dzis np. bylam tak z ciekawosci w Kascie. Ale maja ceny. Na glowe poupadali. Pytalam o stal i beton.

Jesli ktos szuka stali to sluze kontaktem.

 

McLim do tej ciszy to sie raz dwa przyzwyczaisz, potem juz nie usniesz w Warszawie :D Zobaczysz fajnie sie mieszka we wlasnym domu.

 

A co do humusu, to nasz kierownik budowy powiedzial, ze jak ma kto "to pewnie , ze zdjac samemu!" Przyjedzie sprawdzic jak poszlo. Daleko nie ma. :D

:lol:

Jolu jak bede w okolicy to wpadne obejrzec Wasze tynki, a ile placilas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ewak39 jeśli macie wizję swojego domu to projekt powinien Wam zająć około 2-3 miesiące , potem wystąpcie o pozwolenie na budowę. U nas 2 tygodnie, czasem jest to 2-3 miesiące. Od razu załatwcie warunki przyłącza energetycznego. Gdy będzie plan zagosp. terenu możecie też wystąpić o wodę. Wcześniej natomiast możecie zrobić studnię. Szukajcie już ekipy, bo najlepsze już umawiają robotę na wiosnę. My spotkaliśmy się z panią architekt 25 czerwca, a około16 września legalnie zaczniemy, bez jakiś większych stresów. Co do ceny za projekt, cena standardowa 750-800 za 100m3, po obrysie budynku. To uczciwa kobieta, zdziwię się jeśli będzie chciała więcej. Zapytaj o koszt na pierwszej wizycie. I nie trzeba nic placić na zaś. Zapytajcie czy będzie coś chciala po wykonaniu ostatecznej koncepcji, przed rysunkami technicznymi. Od nas nie wzięła. To przemiła osoba, nic się nie bójcie. Jeśli ekipa, która mi będzie budowała się sprawdzi, a sprawdziła się już u Bard13, to Ci ją polecę.

Wg poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu jak bede w okolicy to wpadne obejrzec Wasze tynki, a ile placilas?

 

Zapraszam, ale ceny Ci nie podam bo nie wiem. Ma być tanio, bo to po b. dobrej znajomości, a właściwie zależności. Ktoś coś komuś, a ten ktoś nam. :D

Ekipę mogłabym polecić, bo są bardzo dobrzy, ale oni generalnie robią na dużych budowach, dla nas wyjątkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekipa, która mi będzie budowała się sprawdzi, a sprawdziła się już u Bard13, to Ci ją polecę.

 

 

Dzieki serdeczne, dlatego wlasnie miedzy innymi pytalam, jaka bylaby szansa zaczac w Wielkanoc - zeby moc z duzym wyprzedzeniem poumawiac ekipy sprawdzone i polecone! :) Wiec bardzo bardzo prosze o ewentualne namiary, jezeli sprawdza sie u ciebie.

A tak w ogole to na dzialce juz stoi maly domeczek ze studnia, przylaczem energetycznym (i instalacja) oraz szambo, wiec moze nie bede musiala ganiac po urzedach o media? Wodociag dociagneli w to lato tylko do soltysa 8) , ja przynajmniej do 2008 nie mam co liczyc... ale poniewaz mam juz studnie, to nawet mi nie zalezy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee Wg tak nie można!! Tyle cię nie było i ty jak przeciąg?? Po info i spadam?? Eeee nie ,tak nie można !!

Gadaj jak tam u ciebie robota idzie?? Coś lecisz jak szatan bo jak te machiny dziwne będziesz sprowadzać??

OK :D

Właśnie ocieplają mi poddasze i robią gipsokartony. Wczoraj uruchomiłem wentylację z rekuperatorem bo mi wylewki słabo schną. Instalacje wszystkie pokończone, tylko kotłownia nie zainstalowana - piec będzie w przyszłym tygodniu. Brama garażowa od Wiśniowskiego zamontowana. Drzwi zewnętrzne Stolbud Włoszczowa będą montowane 8 września. Właśnie zacząłem kupować wyposażenie łazienek. Kominek zamówiony u Darka B. Za 3 dni zaczynają tynki zewnętrzne. Właśnie negocjuję drzwi wewnętrzne i obłożenie drewnem schodów wewnętrznych ze stolarzem. Uff.. Nie wiem czy napisałem wszystko. Słowem - lekkie urwanie głowy. O stal się pytałem w kontekście ogrodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę wyjść z domu to muszę zamknąć: wszystkie okana na piętrze i parterze, dwoje drzwi wejściowych, drzwi tarasowe, dwie bramy garażowe, bramę wjazdową i furtkę, no i włączyć jeszcze w trakcie alarm. W porównaniu z wyjściem z mieszkania jest trochę roboty... ;-)

 

Gratulacje z okazji zamieszkania. A odnośnie opisanego "problemu". Też go miałem. I wymyśliłem taki mały patent: ponieważ mam czujniki alarmu na wszystkich otworach (okna, drzwi itp) to do jednego wyjścia alarmu dołączyłem diodkę przy drzwiach wyjściowych. Skonfigurowane tak że świeci jak wszystko zamknęte. W efekcie wychodzę, rzucam okiem na diodkę i mam pewność że wszystko zamknięte ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ruch w temacie jak na przysłowiowej Marszałkowskiej! My właśnie zbadaliśmy wodę z naszej studni. Okazało się, że woda jest całkiem OK! Może tylko coś będzie trzeba poprawić, ale jeśli już to tylko z wodą do picia. Choć może nie koniecznie - bo nie mamy jeszcze pompy docelowej i rura osłonowa jest otwarta. Zobaczymy jak zrobimy docelową pompę.

Rozmawiałem już z gosciem od poddaszy i z drugim od tynków wewnętrznych. Mamy już wstępnie wszystko dograne. Najpierw upychanie wełny po 15 września, a potem tynki. Kolejny etap to jak pisałem wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

buduję w Nadarzynie i pilnie potrzebuję cieśli i dekarza do dokończenia dachu, tzn. więźba i dachówka- karpiówka

niestety wykonawca mnie wystawił

budowa go przerosła

jeżeli macie jakieś namiary to poproszę

pozdrawiam

 

 

Niestety, to już kolejny znany mi przypadek kiedy tak wystawiają....

Oj dlaczego szubiennice zlikwidowali??

Niestety ja ci nie mogę pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Bobo, w też się decydujecie na rozwiązanie przejściowe??

 

"Asmet" Dystrybutor "Radomska"

p. Tomasz Niewalak

tel. 723-63-26 wew. 132, 611

fax. 723-41-49

 

To jest symbol siatki którą ja mam.

1575/2,5/2,0/152,4

 

Siatka ta pochodzi z fabryki Radomsko S.A. i wszystkie dostępne modele możesz zobaczyć tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobo30

niwidu,nislychu nikogo niemamy

od pierwszej rozmowy mineal dobry mc, teraz poslizgu jescze 2 tygodnie i caly plan szlag trafia :evil: , zdziwiona ze miala do nas dzwonic, po co zapisywac w kajecie jak sie nieoddzwania w zaznaczonym terminie, zaczela sie tlumaczyc ze ma remont-no przepraszam ale wymiane grzejnikow nie robi sie z dnia na dzien tylko sie planuje, mogla przynajmniej zadzwonic i powiedziec przeprszam ale bedzie przesuniecie i jest ok( no niedokonca)

wiec poprostu jestem zla :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

przynajmniej pocieszenie takie ze u ciebie bobo bylo wszustko ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...