Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam sąsiadów :-) Szczególnie Jaskulę (chyba tak się to odmienia:-)) Właśnie zakupiłem działkę w Jaktorowie no i chyba już poważnie zaczynam myśleć o budowie domu(dość mam tych ciągłych remontów:-))

P.s. Pamiętam jak w Czarnym lesie był tylko...czarny las. Często jeźdiłem tamtędy na rowerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, witam w naszej prężnej grupie, chyba będziemy dość bliskimi sąsiadami. My mamy domek w Wycinkach Osowskich, ale prawie na granicy z Musułami.

Z usług Budokruszu korzystałam i odczucia mam nie najlepsze. Wprawdzie materiały mają dobrej jakości, ale traktowanie klienta - tragedia. Grama betonu nie wyleją, póki nie zobaczą kasy. Trzy razy jeździliśmy do nich, żeby zabrali całą paletę bloczków Terriva, stoi do tej pory. Zrezygnujemy chyba z oddania jej i utwardzimy nimi drogę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy razy jeździliśmy do nich, żeby zabrali całą paletę bloczków Terriva, stoi do tej pory. Zrezygnujemy chyba z oddania jej i utwardzimy nimi drogę.

Pozdrawiam.

 

No to chyba faktycznie, że nie najlepsze....ale w gruncie rzeczy patrząc na istote sprawy to chociaż dla budującego nie jest najważniesze...

Ale bardzo fajnie że się wygadałaś... :-) Bo wiesz, właśnie rozpatruje ewentualność zakupu u nich stropu Teriva...Pocieszyłaś mnie, że mają towar dobrej jakości...to b. ważne...a nie miałbym pewnie kogo zapytać o to...

Ale ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz...

Czy w związku z tym, że jednak u nich zdecydowaliście się na zakup stropu to znaczy że są atrakcyjni jeśli chodzi o ceny???

Czy są w miarę elastyczni???

 

A poza tematem to ja was wszystkich i ciebie również gorąco witam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Budokruszu bralismy Terrive z keramzytu i akurat w okolicznych składach takiej nie było, tylko betonowa. Poza tym bralismy od nich beton. Przeważyła jakość, tu rzeczywiście nic nie można zarzucić. Cenowo mało elastyczni no i oczywiście wszystko płatne z góry. Pozostałe materiały braliśmy w PSB "Kasta" w Grodzisku. Tam z płaceniem nie było kłopotów, jak mieliśmy przejściowe kłopoty finansowe, to poczekali nawet kilka tygodni. Cenowo też bardzo elastyczni. Zamówienie materiału na telefo o dowolnej porze dnia. Nawet zdarzało się, że przyjechaliśmy wieczorem godz. 19 - 20, a ekipa mówi, na jutro przydałaby się paleta cementu. Telefon do Pana Artura i nastepnego dnia ok. południa cement był. Tylko z drewnem trzeba uważać, sąsiad od nich brał i było bardzo marnej jakości. Nam drewno załatwiał wykonawca gdzieś koło Piaseczna.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie krajanie,

 

Ja też buduję pod Grodziskiem. Dokładnie przy szeregowcach osiedla Villa Czarny Las. W tym roku chciałbym wykończyć dom i nareszcie w nim zamieszkać. Niestety mam straszne problemy z ZE Pruszków, mimo, że 50m ode mnie staje stacja trafo. BTW, czy ktoś orientuje się kiedy owe szeregowce Villi przewidziane są do zasiedlenia ?

 

Pozdrawiam sąsiadów

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam nie mówcie mi nic o tym Pruszkowie !!

Cholery można dostać!!!

My (ja i jeszcze inny właściciel działki) złożyliśy wnioski...

I nawet kobita nie wie gdzie co i jak...nawet nie jest za to odpowiedzialna ale już wie że dostane warunki przyłącza do dwóch lat...A my chcemy ruszyć w tym roku...

Jak się samemu nie zainwestuje w projekty, uzgodnienia to za Boga nie zrobią czegoś wcześniej niż muszą !!!

 

A skoro przy pruszkowie...to się podziele jedną anegdotą...

Teraz wymagają wypisu z miejscowego planu zagosp. przest....A ja miałem od byłego właściciela Decyzje o podziale jego pola na działki...No i tam w uzasadnieniu tej decyzji było napisane dokładnie to samo co później jej przynisłem jako Wypis z miejsc. planu zagosp. przest....O czym ją wcześniej uprzedziłem...że merytorycznie to będzie tożsamy text o nawet mniejszym znaczeniu, z tą różnicą że naciągną mnie na koszty...

A pani powiedziała: Takie są wymogi, taki a taki dokument musi być i koniec!! A była to pani mgr....

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Budokruszu ....Przeważyła jakość, tu rzeczywiście nic nie można zarzucić.

 

Niestety mnie opowieści o budokruszu nieco do nich zniechęciły: beton od nich potrafił ponoć tydzień wiązać (takie głosy chodziły po okolicy). Potem dowiedziałem się od człowieka z branży budowlanej, że B-krusz sprowadzał wątpliwej jakości cement z Białorusi.

Zeszłego lata byłem też świadkiem jak do Kasty wpadł roztrzęsiony człowiek przeklinający B-krusz - mówił, że strop mu się zawalił, kilka dni po wylaniu. Przyczyna miała być w belkach stropowych zakupionych w budokruszu: pręty zbrojeniowe w belce nie były całe - tzn łączono pręty na dość małe zakłady i takie zalewano (!!!)

Nie wiem na ile to jest prawdą, ale pewno można by to (może w gminie) sprawdzić: czy taka katastrofa budowlana była zgłoszona.

 

Osobiście polecam w zakresie betonu taką małą rodzinną firmę z Grodziska. Mieści się "za wiaduktem" w okolicach Rabena, dokładnie na przeciwko składu z wyrobami hutniczymi (brałem u nich bloczki i beton, ale nie wiem czy robią belki)

 

Pozostałe materiały braliśmy w PSB "Kasta" w Grodzisku. Tam z płaceniem nie było kłopotów, jak mieliśmy przejściowe kłopoty finansowe, to poczekali nawet kilka tygodni. Cenowo też bardzo elastyczni. Zamówienie materiału na telefo o dowolnej porze dnia. Nawet zdarzało się, że przyjechaliśmy wieczorem godz. 19 - 20, a ekipa mówi, na jutro przydałaby się paleta cementu. Telefon do Pana Artura i nastepnego dnia ok. południa cement był.

 

Też kupowałem w Kaście, choć różne doświadczenia tu mam:

- na plus na pewno miła obsługa, raczej fachowość pracowników i "są na bieżąco" z nowościami,

- ale są i minusy: ciężko im zorientować się, co mają w magazynie: kiedyś kupiłem od nich styropian 20cm grubości, którego od wielu miesięcy nie ma w magazynie. Ale najgorsza była folia na izolację fundamentów, którą obiecano mi dostarczyć w okolicach południa na budowę, gdy zaniepokojony zadzwoniłem wieczorem powiedziano mi, że już jutro rano zorientują się czy... mają skąd ją sprowadzić! No i negocjacje: po pewnym czasie zorientowałem się, że po negocjacjach dostaję ceny takie, jak w innych składach dostaję na "dzień dobry"!

 

Wydaje mi się, że są typową firmą do obsługi dużych inwestorów. Może i mogą od dostawców dostać niskie ceny, ale chyba mają spore koszty własne i nie mają się już czym dzielić ze swoimi klientami.

 

Aktualnie sam kupuję i polecam Andę (z Grodziska, przy trasie na Żyrardów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy działeczkę na koniec 2003 r. w... Musułach (tyle było o nich mowy, ale jakąś chyba "nikt" tam jeszcze działki nie ma...

A dokładniej to....jadąc ul. Radońską w stronę nowego cmentarza i dalej prosto, prosto jak prowadzi droga...mijamy po lewo klasztor Zakonnic i za jakie 200 m mamy małe skrzyżowanie, w prawo wiedzie na Adamowiznę a w Lewo (do nas) na Musuły. Więc od tego skrzyżowania jadąc w lewo jakie 200m mijamy tabliczkę Musuły a za tą tabliczką jakie....50 m po lewej stronie jest poletko jeszcze nie zabudowane..ale co najmniej dwie budowy ruszą w tym roku (myślę i mam nadzieje o swojej własnej tej drugiej...

To jadąc na działkę przejażdżacie koło naszej budowy! W prawo od Rodońskiej, przed podwójnymi zakretami. Czy kojarzysz?

Jutro, a właściwie dziś, będziemy na spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy działeczkę na koniec 2003 r. w... Musułach (tyle było o nich mowy, ale jakąś chyba "nikt" tam jeszcze działki nie ma...

A dokładniej to....jadąc ul. Radońską w stronę nowego cmentarza i dalej prosto, prosto jak prowadzi droga...mijamy po lewo klasztor Zakonnic i za jakie 200 m mamy małe skrzyżowanie, w prawo wiedzie na Adamowiznę a w Lewo (do nas) na Musuły. Więc od tego skrzyżowania jadąc w lewo jakie 200m mijamy tabliczkę Musuły a za tą tabliczką jakie....50 m po lewej stronie jest poletko jeszcze nie zabudowane..ale co najmniej dwie budowy ruszą w tym roku (myślę i mam nadzieje o swojej własnej tej drugiej...

To jadąc na działkę przejażdżacie koło naszej budowy! W prawo od Rodońskiej, przed podwójnymi zakretami. Czy kojarzysz?

Jutro, a właściwie dziś, będziemy na spotkaniu.

 

 

No to fajnie że się uda nam spotkać !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...