Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Wlasnie wycenili nam ocieplenie budynku:

bagatela 35 000 z opaskami wokół okien :evil: :o :o strasznie duzo mi sie wydaje. To juz cena z materialem, ale mimo wszystko. Czy przy ociepleniu budunku nie odejmuje sie powierzchni okien i drzwi?

 

A elektryk wyliczyl nam instalacje wewnetrzna na 12 000 - to tez chyba sporo- nie sadzicie?

Ja za swój skromny domek, za ocieplenie zapłaciłem 9500zł - sama robocizna

Elektryk (super gość) wziął 5500zł wyszło 25zł za pkt elektryczny a za tel., rtv.,bramofon,komputer itp 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witamy i podczepiamy się do grupy :) Będziemy mieszkali w Jakorowie-Kolonia, chyba najbliżej od nas są bobo30 z Budy Grzybek (czy jak to się pisze) - do Was skręca się z trasy w lewo (jadąc od Wawy) a do nas w prawo na przejazd kolejowy i do ul.Wysockiego :wink:

 

wszystko się zgadza, w lewo i 3-4 kilometry, witam sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilam ceny materialow do ocieplenia. Zgodnmie z informacjami podanymi na stronie kabexu to koszt styropianu dalmatynczyka 12 cm plus klej, siatka i reszta razem z tynkiem silikatowym to 52 złote brutto. Wychodzi zatem ze robocizna w tym przypadku to 68 złoty, a to chyba zdecydowanie duzo, nie sadzicie?

 

Chyba to jednak za dużo. U mnie za 300m2 ekipa weźmie 11k PLN, czyli wychodzi około 37 PLN/m2 robocizny za ocieplenie razem ze strukturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę - dziś dostałem info że mogę odebrac pozwolenie na budowę!

 

my dostaliśmy wczoraj!.. tylko jeszcze musimy odczekać 2 tygodnie na uprawomocnienie...

 

a później robi się zgłoszenie rozpoczęcia robót w PINB, tak?

 

Gratuluję. Ja juz swoje odebrałam i własnie zabrałam się za przyłącze wodne. Dzisiaj dzwoniłam do zewt w Pruszkowie z pytaniem kiedy zaczną mi przyłaczać prąd. Odparli, że za jakieś 7 miesięcy. Totalnie olewają ludzi. Mam wrażenie, że pierki krążą tam między biurami całe tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłam do zewt w Pruszkowie z pytaniem kiedy zaczną mi przyłaczać prąd. Odparli, że za jakieś 7 miesięcy. Totalnie olewają ludzi. Mam wrażenie, że pierki krążą tam między biurami całe tygodnie.

 

Moje pozwolenie z sekretariatu do pokoju oddalonego kilka metrów dalej wędrowało 3 tygodnie. Oczywiście mimo upływu ponad dwóch miesięcy od złożenia prawomocnego pozwolenia na budowę w ZEWT, do tej pory Dział Inwestycji nawet nie zabrał się do poszukiwań wykonawcy - totalny olew klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie!

 

Pierwsza budowe mam juz jakis czas za soba i "z nudow" cos zaczyna mi chodzic po glowie ;)

 

Na pewno czesc z Was jest na etapie stanu surowego lub dopiero co go zakonczyla... Prosze, powiedzcie ile teraz trzeba kalkulowac za robocizne przy postawieniu stanu surowego w naszej okolicy? Niestety, ceny ktore pamietam ze swojej budowy sa juz bardzo nieaktualne... :(

 

Zakres prac:

lawy fundamentowe + zbrojenia,

fundamenty,

sciany nośne + dzialowe parteru,

strop teriva,

scianki kolankowe + szczytowe na poddaszu,

wiezba dachowa + deskowanie + papowanie.

 

Chodzi o dom parterowy+poddasze [razem ok 130m2], niepodpiwniczony, dach dwuspadowy, technologia tradycyjna.

 

Ile teraz ekipy biora (rzecz jasna bardzo orientacyjnie) za postawienie takiego domku? Na jakie żądania cenowe byc przygotowanym? Czy teraz ekipy rozliczaja sie na podstawie m2 czy za calosc?

 

Moze jakas ekipe mozecie polecic, ktora zrobi robote przyzwoicie i nie zedrze ze mnie za mocno?

 

Pozdrawiam przedbudowlano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilam ceny materialow do ocieplenia. Zgodnmie z informacjami podanymi na stronie kabexu to koszt styropianu dalmatynczyka 12 cm plus klej, siatka i reszta razem z tynkiem silikatowym to 52 złote brutto. Wychodzi zatem ze robocizna w tym przypadku to 68 złoty, a to chyba zdecydowanie duzo, nie sadzicie?

 

Czy ktos poleci mi kogos po 40 złoty/m2???

 

To faktycznie dużo

Kiedy chcesz robić to ocieplenie?

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilam ceny materialow do ocieplenia. Zgodnmie z informacjami podanymi na stronie kabexu to koszt styropianu dalmatynczyka 12 cm plus klej, siatka i reszta razem z tynkiem silikatowym to 52 złote brutto. Wychodzi zatem ze robocizna w tym przypadku to 68 złoty, a to chyba zdecydowanie duzo, nie sadzicie?

 

Czy ktos poleci mi kogos po 40 złoty/m2???

 

To faktycznie dużo

Kiedy chcesz robić to ocieplenie?

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są tak różne za stan surowy że już nie wiem jak na to patrzeć (chyba najlepiej z ukosa) :roll: na tą samą robotę dostałam wyceny :

50 tys

36 tys

25 tys

i najnowsza ekipa poniżej 25tys. ale jeszcze z nimi nie gadaliśmy i nie znamy zakresu robót

po przeliczeniu dniówek ok. 200 PLN/dzień to mój dom powinien kosztować trochę powyżej 20 tys za stan surowy bez dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są tak różne za stan surowy że już nie wiem jak na to patrzeć (chyba najlepiej z ukosa) :roll: na tą samą robotę dostałam wyceny :

50 tys

36 tys

25 tys

i najnowsza ekipa poniżej 25tys. ale jeszcze z nimi nie gadaliśmy i nie znamy zakresu robót

po przeliczeniu dniówek ok. 200 PLN/dzień to mój dom powinien kosztować trochę powyżej 20 tys za stan surowy bez dachu :D

 

Mój majster za dom parterowy bez użytkowego poddasza chciał 240 PLN/m2 zabudowy bez tarasów a więc za powierzchnię wewnątrz murów = 209 m2. Płatne w 3 ratach po 80 PLN/m2 za fundament, ściany i strop, więźba dachowa. Ponieważ wolę jak mi więźbę zrobi cieśla, postawienie murów i stropu będzie mnie kosztować 33.440,- PLN. Ekipa jest z Małopolski i wypożycza sobie przyczepy kampingowe. Pracują w Warszawie i okolicach prowadząc jednocześnie do 3 budów na różnych etapach. Prawdopodobnie robociznę domów z poddaszem użytkowym liczy sie inaczej.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są tak różne za stan surowy że już nie wiem jak na to patrzeć (chyba najlepiej z ukosa) :roll: na tą samą robotę dostałam wyceny :

50 tys

36 tys

25 tys

i najnowsza ekipa poniżej 25tys. ale jeszcze z nimi nie gadaliśmy i nie znamy zakresu robót

po przeliczeniu dniówek ok. 200 PLN/dzień to mój dom powinien kosztować trochę powyżej 20 tys za stan surowy bez dachu :D

 

Poza ceną dobrze jest podczas castingu wziąść pod uwagę ogół...czyli wiedzę gościa, czy wzbudza zaufanie, dobrze jest zapytać o ich jakąś inną najbliższą budowę, czy gość podczas rozmowy jest bierny (słucha z założonymi rękoma), czy ma jakiś własny pomysł na wykonanie trudnych detali domu...

 

Ja do dziś pamiętam rozmowę z gośćmi od ocieplenia..

Pierwsza ekipa przyjechała w składzie 3 osobowym Poldasem...

Było to moje 30 min solo wystąpienie...stali z założonymi rękoma i przez te pół godziny NIC się nie odezwali (a mówiłem o trudnych detalach).

Druga ekipa (dodałem do książki)....

Dałem krótki komentarz....

W konsekwencji rozmowa trwała 2h!! na lekkim mrozie....

I nie słyszałem "nie da się" tylko "zrobimy tak i tak"....

 

A przy okazji,

Wzięli od nas w sumie 98 zł/m2 (z towarem) ocieplenia w opcji:

-12 cm dalmatyńczyk

- cały system (siatka, klej) Terranova z tynkiem chyba silikatowo krzemianowym (???) zawsze zapominam jego nazwy...w każdym bądź razie to największy wypas w Terranovie.

 

Nie było to tanio....ale jaaaaki luxus z nimi współpracy...

Zostawiając budowę w ich rękach czułem się jakbym zostawił dziecko pod opieką babci :-) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

My też mamy teraz dylemat z tymi tynkami, nie możemy sie zdecydować jakie, jedni że cementowo-wapienne inni że teraz kładzie sie gipsowe...skaranie.. o ekipie nie wspomne :roll: u sąsiada robią ręcznie cena za metr to coś ok 23zł bez materiału, z tego co czytam to raczej mniej niż 20zł nie da rady :roll:

 

Po wichurze wszystko ok tylko folie z fundamentu zwiało :wink:

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...