Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy Panowie i Panie, mam pytanie, czy można założyć skrzynkę z prądem na działce (nie wiem jak to się fachowo nazywa, w tej chwili prąd mam "w drodze" przy działce - pod ziemią - a chcę mieć NA działce) ale nie rozpoczynam jeszcze budowy. Da się tak zrobić? Chodzi mi o to, czy dostanę na to zgodę, jeśli nie zamierzam na razie nic budować.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Całą Grupę NG :-)

 

Jesteśmy szcześliwymi posiadaczmi malej działki w Pruszkowie na pograniczu z Komorowem. Jesteście najbilższą prężnie działajacą grupą - zatem chcielibysmy dołaczyć do Waszego grona. Dopiero startujemy - wybieramy projekt a Wasze posty czytamy z zapartym tchem :D. Na ile rzeczy trzeba zwrócić uwagę ile bojów w urzedach....ech.

 

Liczymy na wsparcie i będziemy korzystać z Waszych doświadczeń - dopisując oczywiście swoją historię budowy domu,

 

pozdrawiamy Kamilla & Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Całą Grupę NG :-)

 

Jesteśmy szcześliwymi posiadaczmi malej działki w Pruszkowie na pograniczu z Komorowem. Jesteście najbilższą prężnie działajacą grupą - zatem chcielibysmy dołaczyć do Waszego grona. Dopiero startujemy - wybieramy projekt a Wasze posty czytamy z zapartym tchem :D. Na ile rzeczy trzeba zwrócić uwagę ile bojów w urzedach....ech.

 

Liczymy na wsparcie i będziemy korzystać z Waszych doświadczeń - dopisując oczywiście swoją historię budowy domu,

 

pozdrawiamy Kamilla & Andrzej

witamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie i Panie, mam pytanie, czy można założyć skrzynkę z prądem na działce (nie wiem jak to się fachowo nazywa, w tej chwili prąd mam "w drodze" przy działce - pod ziemią - a chcę mieć NA działce) ale nie rozpoczynam jeszcze budowy. Da się tak zrobić? Chodzi mi o to, czy dostanę na to zgodę, jeśli nie zamierzam na razie nic budować.

Pozdrawiam :)

 

Jak to się mówi "Jak się da to się zrobi" :D

Oczywiście że możesz:

1. Występujesz o warunki przyłączenia do sieci

2. za 5 tyg otrzymujesz takowe albopóźniej...

3. zlecasz wykonanie projektu osobie z uprawnieniami - z 500zł

4. lecisz z ty do ZE i mówisz że chciałbyś żeby cie przyłaczyli

5. oni odpowiadają że i owszem ale za.... i tu pada magiczny termin... jak jesteś pod ZE żyrardów to masz szczęście bo jest to kilka tygodni jak inny to różnie bywa... nawet 2-3 lata choć jak tylko przyłącze to może nie będzie tak żle - podpisujesz umowę i bulisz kolejne 1200zł

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

7. ZE ją odbiera i możesz hulać do woli

Tylko po co to wszystko skoro nie będzaiez z tego kożystał a abonament (jakieś 80zł/m-c) będziesz płacił - lepiej niż do kieszeni monopolisty poszukaj jakiegoś domu dziecka któremu ta kasa bardziej się przyda...

No i kożystaj czasem z opcji szukaj - ten temat pojawiał sie na forum setki razy - google też chętnie pomogą....

pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

 

Tamlin

 

Tamlin, w umowie ZE zaznacza, że przed rozpoczęciem prac trzeba im dostarczyć prawomocne pozwolenie na budowę. Bez tego inwestycja nie ma dla nich podstaw ekonomicznych i postawienie szafki z prądem może być mało realne.

 

 

Witam,

Potrzebuję pomocy - dostałam informację od architekta, że musimy mieć mapke geodezyjną do celów projektowych!

Czy wiecie gdzie mogę je dostać ? Czy w UM Pruszków ? Czy w jakims innym miejscu ?

 

Z góry dziękuję za pomoc <

K

 

Kami-lla - z tym problemem idziesz do geodety, zaś lokalizacja zjazdu na drogę leży w gestii Zarządu Dróg Powiatowych.

 

Generalnie pogoogluj co i gdzie się załatwia by skompletować dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Pełno tego w necie.

 

Jest też inna metoda, jaką ja w swoim czasie zastosowałem.

Wysłałem do Starostwa prośbę o szczegółowy wykaz dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę - wykaz taki dostałem i nie było problemów, że czegoś jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. ZE w wyznaczonym terminie stawia Ci na działe rzeczoną skrzynkę a Ty zatrudniasz elektryka żeby Ci ją uzbroił... 800-1000zł

 

Tamlin

 

Tamlin, w umowie ZE zaznacza, że przed rozpoczęciem prac trzeba im dostarczyć prawomocne pozwolenie na budowę. Bez tego inwestycja nie ma dla nich podstaw ekonomicznych i postawienie szafki z prądem może być mało realne.

 

Nie zgadzam się z Tobą, chyba że teraz się coś zmieniło (w ostatnich 2 latach) ja szafkę miałem w okolicach marca 2006 a pozwolenie na budowę w sierpniu 2006

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgadzam się z Tobą, chyba że teraz się coś zmieniło (w ostatnich 2 latach) ja szafkę miałem w okolicach marca 2006 a pozwolenie na budowę w sierpniu 2006

 

Tamlin

 

A może co ZE to obyczaj? W Pruszkowie miałem obowiązek przedstawienia pozwolenia na budowę (wynikało to wprost z umowy). Od tego czasu (tzn od dostarczenia pozwolenia) dają sobie 8 miesięcy na podciągnięcie prądu (mimo, że w moim przypadku to dokładnie 6 metrów:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się do czegoś,

w niedzielę koło 14, zaczęłam szykować się na spotkanie i nagle okazało się, że 23 to był w SOBOTĘ

porażka jakaś :oops:

 

Hahahahahaha :lol: Dobre...

Właśnie się dziwiłem że was nie było....

Podobnie jak my z Małżonką

Sobota, naleśnikarnia godz. 16, a tu nikogo nie ma.

Miły sympatyczny barman nawet zadzwonił do Organizatora i łaskawie powiadomił o przestawieniu spotkania na godz.18.

No cóż wypiliśmy po kawie (b.smaczna) objedliśmy sie smakiem i powrót razem z (s)krzynką wina, które zabraliśmy na integrację jako wkupne w Wasze Grono (trochę niedostępne jak widać - bo gdzie było info o zmianie godziny spotkania ?)

No, cóż za rok następne spotkanie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...