Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie,

miło wiedzieć, że tyle nas - budujących. Jesteśmy na początku drogi. Szukamy wykonawcy pod klucz. Czy ktoś ma dobre doświadczenia i może kogoś polecić w Milanówku i okolicach? Może coś wiecie o firmach z Milanówka: Dom-bud Wiesława Wojciechowskiego, firmie Tomasza Strzałkowskiego albo Wojciecha Bańki, których znaleźliśmy w Panoramie Firm?

wielkie dzięki za pomoc

Ania i Przemek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie

 

Trochę nie typowa sprawa ale może coś to pomoże.

Otóż prawdopodobnie z soboty na niedzielę okradziono moją klientkę z Osowca (budynek trochę niżej od Tamlina na ul.Rzecznej chyba:)).Zamontowałe jej dwa tygodnie temu i uruchomiłem kocioł kondensacyjny WOLF CGB20 KW i niestety został on skradziony łącznie z elementami komina oraz sterowanikiem pogodowym,ukradziono również wkład kominowy(charakterystyczny bo ma chromowane dzwiczki) i napęd do bramy garażowej.Może się zdarzyć że złodzieje będą chcieli upłynnić ten towar,gdybyście coś usłyszeli to dajcie znać może wspólnymi siłami uda sie ich złapać.Z góry dziękuję.

Jacek Starnecki

 

A tak przy okazji Tamlin lepiej nie sugeruj rozwiązania podłogówki w taki sposób jak to zrobiłeś ponieważ robiąc w ten sposób pseudo pętle z grzejnika można spowodować popękanie jastrychu i płytek ze względu na zbyt wysoką temperaturę jaka może byc potrzebna dla grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Trochę nie typowa sprawa ale może coś to pomoże.

Otóż prawdopodobnie z soboty na niedzielę okradziono moją klientkę z Osowca (budynek trochę niżej od Tamlina na ul.Rzecznej chyba:)).Zamontowałe jej dwa tygodnie temu i uruchomiłem kocioł kondensacyjny WOLF CGB20 KW i niestety został on skradziony łącznie z elementami komina oraz sterowanikiem pogodowym,ukradziono również wkład kominowy(charakterystyczny bo ma chromowane dzwiczki) i napęd do bramy garażowej.Może się zdarzyć że złodzieje będą chcieli upłynnić ten towar,gdybyście coś usłyszeli to dajcie znać może wspólnymi siłami uda sie ich złapać.Z góry dziękuję.

Jacek Starnecki

 

A tak przy okazji Tamlin lepiej nie sugeruj rozwiązania podłogówki w taki sposób jak to zrobiłeś ponieważ robiąc w ten sposób pseudo pętle z grzejnika można spowodować popękanie jastrychu i płytek ze względu na zbyt wysoką temperaturę jaka może byc potrzebna dla grzejnika

 

Witaj

Który to dom? jeżeli możesz powiedzieć... Ostatnio na Osowcu sporo tych kradzierzy... trzeba będzie wzmóc ostożność i może wypuszczać z domu mojego Tibora (Tosę Inu). Nie rzyczę nikomu obcemu spotkiania na "jego" posesji... Szkoda sąsiadki - szczerze współczuję ale wykazała się niemałą lekkomyślnością że nie zainstalowała monitoringu - opłata 70zł/m-c za spokój nie jest wygorowaną

Co do "podłogówki" wszystko zależy od tego jaki masz piec ale generalnie masz racje że trzeba z tym uważać - choć z własnego, znajomych i mojego instalatora doświadzczenia wiem że jest to praktyka często stosowana... Dla Ciebie jako instalatora na pewno lepiej jak klient robi odobną instalacje ogrzewania podłogowego. Ale nie można mieć pretensji Twoja opinia jest w 100% zgodna z teorią a moja tylko w 70% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Tamlin twojej odpowiedzi odpisze tak ,nie zależy to od kotła bo te wszystke mogą pracować na wysokich temperaturach rzędu80-90 stopni na kotle ,a nie wszystkie na temperaturach 35 stopni na kotle natomiast od dobrania odpowiednich grzejników.Bo mozna zrobić to tak że dobierasz mniejsze wymiarowo grzejniki i zasilasz je wysoko rzędu 75-80 stopni i wtedy na twojej "psęudo" podłogówce , kiedy na dworze jest b.zimno zaczynaja strzelać płytki albo dajesz dużo większe wymiarowo grzejniki zasilasz je nisko rzędu 45-50 stopni i twoja pseudo podłogówka grzeje ok i nic nie pęka.Trzeba tylko ten grzejnik z którego będzie zasilana ta pętla podłogówki dać jeszcze wiekszy bo przeciez tam bedzie dopływał juz trochę wychłodzony czynnik grzewczy.I na koniec policz sobie teraz czy żeby spać spokojnie warto tak robić.Różnica w zakupie wiekszych grzejnikówod tych mniejszych z nawiązką zrekomensuje ci zakup zwykłego zworu RTL który służy do obniżania temperatury na pętle ogrzewania podłogowego.

 

A ten dom to od ciebie w dół w stronę rzeczki jakieś 400m po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Tamlin twojej odpowiedzi odpisze tak ,nie zależy to od kotła bo te wszystke mogą pracować na wysokich temperaturach rzędu80-90 stopni na kotle ,a nie wszystkie na temperaturach 35 stopni na kotle natomiast od dobrania odpowiednich grzejników.Bo mozna zrobić to tak że dobierasz mniejsze wymiarowo grzejniki i zasilasz je wysoko rzędu 75-80 stopni i wtedy na twojej "psęudo" podłogówce , kiedy na dworze jest b.zimno zaczynaja strzelać płytki albo dajesz dużo większe wymiarowo grzejniki zasilasz je nisko rzędu 45-50 stopni i twoja pseudo podłogówka grzeje ok i nic nie pęka.Trzeba tylko ten grzejnik z którego będzie zasilana ta pętla podłogówki dać jeszcze wiekszy bo przeciez tam bedzie dopływał juz trochę wychłodzony czynnik grzewczy.I na koniec policz sobie teraz czy żeby spać spokojnie warto tak robić.Różnica w zakupie wiekszych grzejnikówod tych mniejszych z nawiązką zrekomensuje ci zakup zwykłego zworu RTL który służy do obniżania temperatury na pętle ogrzewania podłogowego.

 

A ten dom to od ciebie w dół w stronę rzeczki jakieś 400m po prawej stronie

 

Miło jak fachowiec uściśla wypowiedź amatora :D

A ten domek to pierwszy, drugi czy trzeci po prawej?

 

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze sie ktos z Rusca wypowiedziec na tematy:

1. jakosc wody (twardosc, zelazo, bakterie coli itp, najlepiej wyniki badan :) ) z wodociagu i wlasnego ujecia (jaka glebokosc?)

2. grunt (nosnosc, poziom wod gruntowych, jak gleboko siega glina czy przesiakliwosc)

Z gory dziekuje za odpowiedzi, zwlaszcza bliskim sasiadom :)

Własna studnia woda na 34 metrach, zapach,smak, kolor ok. Składu nie badałem ale ma sporo żelaza.

Grunt to sama glina przesiąka bardzo powoli nie ma jak zrobić odwodnienia bo glina jest nawet do ponad 30 m. Po obfitych opadach kałuże w każdym zagłębieniu terenu...

Grunt doskonały (klasa IIIa i b) pod uprawę warzyw i trawnik:-)))))

Jak kupiłem działkę (była zaorana) to na wiosnę po opadach zapadałem się nawet do połowy łydki. Sytuacja poprawiła się gdy działka zarosła perzem i innym zielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę przez etap brania kredytu - wpadła mi w ręce lista rzeczoznawców z naszych okolic. Nie dzwoniłem wszędzie - p. Zdrojewski zaoferował krótki termin, więc zdecydowałem się na niego. Wpiszę go do książki adresowej jak tylko dostanę wycenę i będę mógł wydać jakąś opinię. Z tego co się zorientowałem, ceny za operat szacunkowy wszędzie podobne (~700zł netto, ale tak jak wspomniałem, nie dzwoniłem pod każdy z numerów).

 

I jak? Rozumiem, że już masz kosztorys? Opinia o p. Zdrojewskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie :(

 

Jeszcze jedna sprawa - powiedział nam że powinnismy uzyskac zgodę na zaplanowanie zjazdu do naszej działki ( mamy narożną ) - ale gdzie mamy iść aby taką zgodę otzrymac ?

 

:oops: uff

 

ta budowa to będzie wyzwanie

 

K

 

http://bip.powiat.pruszkow.pl/pl/bip/organy_powiatu/urzad_starostwa/wydzialy/architektura/architektura/arch2/dokumenty

 

 

Tu znajdziesz wszystko,

nie potrzebujesz z tego:

- opinia ZUD (kserokopia +oryginał do wglądu) - w przypadku inwestycji wymagających uzgodnienia (np. sieci infrastruktury),

 

- ostateczna decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - dla inwestycji wymienionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko ...,

 

- uzgodnienie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego - dla dużych inwestycji (wydaje Wojewoda Mazowiecki - Wydział Zarządzania Kryzysowego - Warszawa pl. Bankowy 3/5)

A pozwolenie wodno - prawne na przebudowę lub likwidację sieci drenarskiej - tylko jeśli w planie zagospodarowania masz napisane że teren jest ZMELIOROWANY

 

a tu przydatne adresy i telefony:

http://bip.powiat.pruszkow.pl/pl/bip/organy_powiatu/urzad_starostwa/wydzialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Dzisiaj dowiedziałam się, że w poniedziałek Pani z Wydz. Architektury napisze wszczęcie postępowania (które musimy odebrać we wtorek osobiście, żeby było szybciej) dot. wydania nam pozwolenia :lol: To musi sobie poleżeć 7 dni i może być wydane pozwolenie. Pytanie moje brzmi: czy jeśli nie mamy sąsiadów pozwolenie musi się uprawomocniać 14 dni? Czy nie wystarczy, że na projekcie podpiszemy się pod oświadczeniem, że nie będziemy wnosić zastrzeżeń? Decyzja zostanie wysłana tylko do nas. Oczywiście zapytałam o to w Architekturze i otrzymalam inforacje że czekać musi! A wiem że kiedyś ktoś nawet chyba w tej Grupie przyspieszył sobie tak pozwolenie.

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Dzisiaj dowiedziałam się, że w poniedziałek Pani z Wydz. Architektury napisze wszczęcie postępowania (które musimy odebrać we wtorek osobiście, żeby było szybciej) dot. wydania nam pozwolenia :lol: To musi sobie poleżeć 7 dni i może być wydane pozwolenie. Pytanie moje brzmi: czy jeśli nie mamy sąsiadów pozwolenie musi się uprawomocniać 14 dni? Czy nie wystarczy, że na projekcie podpiszemy się pod oświadczeniem, że nie będziemy wnosić zastrzeżeń? Decyzja zostanie wysłana tylko do nas. Oczywiście zapytałam o to w Architekturze i otrzymalam inforacje że czekać musi! A wiem że kiedyś ktoś nawet chyba w tej Grupie przyspieszył sobie tak pozwolenie.

 

Asia

 

 

Eeee, to jakaś ściema w tym urzędzie. Ja dostałem listę sąsiadów i wystarczyło, załatwić ich podpisy pod oświadczeniem że nie wnoszą zastrzeżeń i zezwolenie się uprawomacnia. Ale co Starostwo, to obyczaj. Na urzędasów nie ma rady, zanim cokolwiek załatwisz, to pewnie prędzej minie te 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaf1

 

dzięki za informację :lol:

 

Czytam i czytam ... potem dyskutujemy z mężem i nie jest nam łatwo dojść do porozumienia w róznych kwestiach...Czy Wy tez na etapie planowania domu byliście bliscy porzucenia marzeń o domu?

 

pozdrawiam,K

 

Tak, my tez mamy czasem wątpliwości a szczególnie teraz kiedy pozwolenie mamy dostać " na dniach". ale jak sobie pomyślę ile juz przeszliśmy (łącznie z "przebojami" przy kupnie działki), to szkoda byłoby nasz czas i nerwy zaprzepaścić. A i myśl o własnym ogordzie i porannej kawce na tarasie też każe walczyć dalej :).

powodzenia

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie raz jeszcze,złożyliśmy właśnie dokumenty do pozwolenia na budowę, chcemy zbudować nasz pierwszy dom na działce w Milanówku,rozglądamy się za wykonawcami najchętniej pod klucz, choć może nasze założenie nie jest zbyt rozsądne i lepiej poszukać wykonawców poszczególnych etapów.Chętnie posłuchamy co na ten temat sądzą ci,którzy przeszli już "szlachetną ośmioraką ścieżkę",wdzięczni będziemy za wszelkie sugestie...

pozdrawiamy serdecznie

ania i przemek :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której części Milanówka będziecie budować?

 

boczna wojska polskiego,okolice cmentarza czyli północny zachód milanówka...działka nie jest duża około 900m, a nasz domek to parter z poddaszem mieszkalnym,około 200m powierzchni mieszkalnej...jakoś w marcu będziemy wytyczać budynek i niestety z bólem serca usuwać jedno lub dwa drzewa, bo mamy ich na działce sporo:dęby i brzozy,co raduje serce nasze...a gdzie wuj tworzyć będzie swój zakątek..?

 

pozdrawiamy

ania i przemek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...