Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Załatwiałem to na jesieni w Grodziskim Urządzie Gminnym. Słabo pamiętam już szczegóły a dokumenty mam w domu. Wieczorem podam więcej szczegółów.

Początek był w Gminie, na parterze, od wejścia głównego w lewo do końca korytarza i drzwi na prawo. Tam złożyłem wniosek o wycięcie + mapka od geodety z zaznaczonymi drzewami. Potem była wizja lokalna z panią inspektor, o 8:00 zabrałem ją z pod urzędu, zawiozłem, bez wychodzenia z samochodu spisała protokół z wizji, odwiozłem do urzędu. Czekanie na decyzje ok. 2 tygodnie. W decyzji był termin uprawomocnienia się decyzji ok. 1 tygodnia, termin ważności pozwolenia na wycinkę ( u mnie do 31.03.2008) i coś o mądrego, że to bezpłatnie i bez konieczności nowego nasadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Może ktoś potrzebuje, mam do sprzedania 500 stempli, 10m3 desek,

bk bloczki 24x24x59 432 sztuki i ok. 650 cegły klinkier. Facet, który mial nam budowac dom i robil zestawienie materiałów wyliczył tak, że wszystkiego mam za dużo.

 

Opisz proszę te bloczki tzn producent i klasa.

Ja już mam kupiony materiał na ściany ale jak zabrakło bloczków fundamentowych to może i zabraknie BK na ściany.

Cegła klinkierowa może też się przyda ale jeszcze nie wiem na co. Teraz nie mogę się zdecydować ale niech to Ciebie nie wstrzymuje ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorka31 - właśnie ustaliłem z kierbudem, że robimy kominy powyżej pokrycia dachowego z cegły klinkierowej. Pokrycie ma być w kolorze brązowym. W jakim kolorze jest Twoja cegła ?

 

Zygzak - mam przed sobą decyzję zezwalającą na wycinkę drzew. To decyzja Burmistrza, na jego druku firmowym. Jedynie z numeru decyzji zaczynającego się na 'OŚ' wynika, że to Wydział/Dział/Departament Ochrony Środowiska.

Na dole drobnym drukiem jest napisane: Dec. przygotyowała Krystyna Ł. - Adamowicz. To chyba z nią jeździłem na działkę. Proponuję abyś zadzwonił na centralę Urzędu i poprosił o połączenie z nią.

Decyzja uprawomocniała się 14 dni od daty doręczenia.

 

Sylvia1 - nie widziałem kilnkieru sahara ale przypuszczam, że jest żółta albo zbliżona w tym kolorze. Żona nie chce żółtego komina na brązowym dachu chyba że zobaczy takie zestawienie w plenerze i się jej spodoba. Może widziałaś taki zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Razem z żoną zamierzamy kupić działkę budowlaną w najbliższych okolicach Grodziska Mazowieckiego, a dokładnie w Książenicach. Mamy pytania do uprzejmych forumowiczów, którzy tam działki kupili, właśnie kupują bądź zamierzają kupić.

Jakie są tam teraz ceny za m2 ? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze działki ? Czy np. gdy działka nie jest jeszcze uzbrojona to można sobie wynegocjować niższą cenę ?

Działkę chcemy kupić teraz, bo później nie wiadomo jak będzie z cenami

Budować się zamierzamy najwcześniej za 2 lata.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Razem z żoną zamierzamy kupić działkę budowlaną w najbliższych okolicach Grodziska Mazowieckiego, a dokładnie w Książenicach. Mamy pytania do uprzejmych forumowiczów, którzy tam działki kupili, właśnie kupują bądź zamierzają kupić.

Jakie są tam teraz ceny za m2 ? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze działki ? Czy np. gdy działka nie jest jeszcze uzbrojona to można sobie wynegocjować niższą cenę ?

Działkę chcemy kupić teraz, bo później nie wiadomo jak będzie z cenami

Budować się zamierzamy najwcześniej za 2 lata.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Śpieszcie się, bo niedługo ceny znowu ruszą. Moim zdaniem dość żwawo i nieubłaganie. Do 2012 będą pnąć się w górę jak na drożdżach, a potem już tylko rosnąć :D Zniesienie barier dla cudzoziemców spowoduje małą lawinkę...

polecam http://www.domiporta.pl i jeżdżenie w terenie.

zwracać uwagę należy na wszystko a najbardziej na sąsiadów :D

jak chcecie budować za 2 lata to teraz nakupujcie materiałów, bo im bliżej Euro tym będą droższe. Upatorzone rejony - b.urokliwe, znam z autopsji:)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A mi robił tak, że wszystkiego było za mało :lol:

 

jakże zaskakujące, czyż nie? :)))

zresztą doszedłem do wniosku że jest to działanie celowe (z pktu widzenia kupującego oczywiście); niby nie chce przesadzić, a na końcu wiadomo że kupi więcej i liczy że jeden z drugim machną ręką po zakończeniu i nie będzie skrupulatny... inne rozwiązania pozostawiam wyobraźni znawców przecież:)

 

Senser - domek już stoi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psed - cegła klinkier w kolorze brązowym - Roben.O beton dopytam męża.

Senser - patrząc na działania, a raczej ich brak u niedoszłego wykonawcy i fakt, że prowadzi kilka budów przyszło mi do glowy, że być może gdyby to on budował mój dom, to okazałoby się, że materiału jest na tzw. styk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba będę u was częściej bywała bo zamierzamy się budować w tym rejonie. Mam pytanie czy ktoś może mi polecić kierownika budowy z naszych okolic? Oczywiście dobry i niedrogi :wink: .

 

I jeszcze jedna prośba do zaprawionych w boju z ZEW-T Pruszków - ile czekaliście na warunki techniczne przyłącza - u nas trwa to prawie miesiąc i już jesteśmy lekko poirytowani (jedyny kwitek, którego brakuje nam do PnB).

 

Jak potem wygląda sprawa z tymczasowym przyłączem na budowę (też czeka się latami jak na docelowy prąd?). Jak to najszybcie załatwić? Może lepiej dogadać się z sąsiadem albo budować na agregacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba będę u was częściej bywała bo zamierzamy się budować w tym rejonie. Mam pytanie czy ktoś może mi polecić kierownika budowy z naszych okolic? Oczywiście dobry i niedrogi :wink: .

 

I jeszcze jedna prośba do zaprawionych w boju z ZEW-T Pruszków - ile czekaliście na warunki techniczne przyłącza - u nas trwa to prawie miesiąc i już jesteśmy lekko poirytowani (jedyny kwitek, którego brakuje nam do PnB).

 

Jak potem wygląda sprawa z tymczasowym przyłączem na budowę (też czeka się latami jak na docelowy prąd?). Jak to najszybcie załatwić? Może lepiej dogadać się z sąsiadem albo budować na agregacie?

 

1. Kierbud Pan Sobczak 602 382 301 - ale jesteś dzisiaj już drugą osobą, której podaję na niego kontakt a 7 w tym tygodniu.

 

2. Nie pamiętam dokładnie, popatrzę w domu na papiery to dopiszę. Sprawę załatwiałem latem zeszłego roku, wczoraj zadzwonił elektryk, który wygrał przetarg na zrobienie mi stałego przyłącza, jeteśmy umówieni na jutro na działce. W tej sprawie nic nie "popychałem" - dotrzymali terminu z umowy tj. 7.03.2008.

 

3. 10 dni za 3000 PLN wpłacone właściwemu elektrykowi. Taniej jest dogadać się z sąsiadem, odnośnie agregatu to chyba zależy od ceny tegoż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śpieszcie się, bo niedługo ceny znowu ruszą. Moim zdaniem dość żwawo i nieubłaganie. Do 2012 będą pnąć się w górę jak na drożdżach, a potem już tylko rosnąć :D Zniesienie barier dla cudzoziemców spowoduje małą lawinkę...

polecam http://www.domiporta.pl i jeżdżenie w terenie.

zwracać uwagę należy na wszystko a najbardziej na sąsiadów :D

jak chcecie budować za 2 lata to teraz nakupujcie materiałów, bo im bliżej Euro tym będą droższe. Upatorzone rejony - b.urokliwe, znam z autopsji:)

 

Powodzenia

 

Dzięki za informacje. Przejrzałem sobie ceny na ww. portalu i mówiąc szczerze nie napawają mnie optymizmem :o

W międzyczasie "osłabiły" mnie informacje moich znajomych, że jak kupowali działkę w tym miejscu kilka lat temu to zapłacili za nią 18 zł/m2 ... W poniedziałek jadę w teren ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Razem z żoną zamierzamy kupić działkę budowlaną w najbliższych okolicach Grodziska Mazowieckiego, a dokładnie w Książenicach. Mamy pytania do uprzejmych forumowiczów, którzy tam działki kupili, właśnie kupują bądź zamierzają kupić.

Jakie są tam teraz ceny za m2 ? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze działki ? Czy np. gdy działka nie jest jeszcze uzbrojona to można sobie wynegocjować niższą cenę ?

Działkę chcemy kupić teraz, bo później nie wiadomo jak będzie z cenami

Budować się zamierzamy najwcześniej za 2 lata.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

wITAJ gALILEO :) tym więcej nas tam tym lepiej , zpraszamy na wycinki tam cena za 1000Mkwa = +/- 180 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Razem z żoną zamierzamy kupić działkę budowlaną w najbliższych okolicach Grodziska Mazowieckiego, a dokładnie w Książenicach. Mamy pytania do uprzejmych forumowiczów, którzy tam działki kupili, właśnie kupują bądź zamierzają kupić.

Jakie są tam teraz ceny za m2 ? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze działki ? Czy np. gdy działka nie jest jeszcze uzbrojona to można sobie wynegocjować niższą cenę ?

Działkę chcemy kupić teraz, bo później nie wiadomo jak będzie z cenami

Budować się zamierzamy najwcześniej za 2 lata.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Działka nieuzbrojona zawsze będzie trochę tańsza od prównywalnej działki uzbrojonej (przynajmniej takie są moje doświadczenia). Jeśli jest nieuzbrojona to zwróćcie uwagę na to jak daleko jest do mediów - ciągnięcie ich to nie jest taki mały koszt. Zwróćcie też uwagę na (kolejność przypadkowa): (i) teren nie jest podmokły, (ii) kształt działki (na długiej i wąskiej trudno postawić coś sensownego), (iii) czy jest plan zagospodarowania przestrzennego (i co w nim jest), (iv) sąsiedztwo, (v) jaka jest droga dojazdowa do działki, (vi) jak daleko jest do cywilizacji -szkoła, lekarz, przystanek, sklep, apteka (jeśli macie/planujecie dzieci to jest, moim zdaniem, istotne), (vii) wielkość działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...