Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ja kożystałem z tynków i farb KABE a kupowałem całośc łącznie z ocieplniem w KABEXie w Grodzisku. Mogę polecić ten skład z czystym sumeniem szybka realizacja, przyzwoite ceny a nateriał bardzo dobrej jakości farby wwewnętrzne też brałem KABE - wychodziły dużo lepiej cenowo niż te z marketów a krycie pirwszorzędne. Co do rodzaju tynku ot tak jak z wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi... zależy z czego masz ściany jak ocieplone i ile masz kasy :)

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja kożystałem z tynków i farb KABE a kupowałem całośc łącznie z ocieplniem w KABEXie w Grodzisku. Mogę polecić ten skład z czystym sumeniem szybka realizacja, przyzwoite ceny a nateriał bardzo dobrej jakości farby wwewnętrzne też brałem KABE - wychodziły dużo lepiej cenowo niż te z marketów a krycie pirwszorzędne. Co do rodzaju tynku ot tak jak z wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi... zależy z czego masz ściany jak ocieplone i ile masz kasy :)

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

własnie w Kabexie kupiliśmy styropian i nad resztą też się zastanawiamy czy u nich nie kupić. Faktycznie cena za styropian wyszła konkurencyjna. Dzieki Tamlin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialabym sie przylaczyc do waszej grupy. Bedziemy sie budowac w Chrzanowie Malym, na granicy Milanowka. Mam nadzieje ze uda nam sie ruszyc na jesieni. Na razie konczymy projekt, szukamy ekip itp.

Zaczelismy tez chodzenie po urzedach i tu pojawil sie pierwsze schody. Poniewaz mamy dosc duza dzialke, chcielismy ja podzielic i kawalek sprzedac. W urzedzie w Grodzisku powiedzieli nam ze musimy w takiej sytuacji wydzielic z naszej dzialki droge inaczej nie dostaniemy zgody na podzial dzialki. Gmina jest podobno biedna i proponuja nam 5zl za 1m ziemi pod droge. Albo sie decydujemy, albo nie mozemy podzielic dzialki. O negocjacjach nie ma mowy.

Dodam ze do dzialki prowadzi w tej chwilii droga prywatna.

Czy rzeczywiscie jest takie prawo? Czy ktos z was orientuje sie w przepisach dotyczacych kwestii gruntow oddawanych pod droge?

Bede wdzieczna za pomoc.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialabym sie przylaczyc do waszej grupy. Bedziemy sie budowac w Chrzanowie Malym, na granicy Milanowka. Mam nadzieje ze uda nam sie ruszyc na jesieni. Na razie konczymy projekt, szukamy ekip itp.

Zaczelismy tez chodzenie po urzedach i tu pojawil sie pierwsze schody. Poniewaz mamy dosc duza dzialke, chcielismy ja podzielic i kawalek sprzedac. W urzedzie w Grodzisku powiedzieli nam ze musimy w takiej sytuacji wydzielic z naszej dzialki droge inaczej nie dostaniemy zgody na podzial dzialki. Gmina jest podobno biedna i proponuja nam 5zl za 1m ziemi pod droge. Albo sie decydujemy, albo nie mozemy podzielic dzialki. O negocjacjach nie ma mowy.

Dodam ze do dzialki prowadzi w tej chwilii droga prywatna.

Czy rzeczywiscie jest takie prawo? Czy ktos z was orientuje sie w przepisach dotyczacych kwestii gruntow oddawanych pod droge?

Bede wdzieczna za pomoc.

Ania

 

Witaj Aniu,

 

Nie napiszę nic o przepisach ale przeszedłem "sprzedaż" kawałka działki pod drogę gminną i jak widzę stawka 5 zł/m2 od kilku lat się nie zmieniła. W moim przypadku sytuacja była inna niż u Ciebie, gdyż chodziło o poszerzenie istniejącej drogi gminnej tak aby miała wymiary właściwe dla ulicy z chodnikiem.

Co prawda kupowałem działkę płacąc 10$/m2 a dwa lata później sprzedałem kawałek po 5 zł/m2 ale mam ulicę skanalizowaną, oświetloną, asfaltową i z chodnikiem. Zero kłopotów z dojazdem ciężkiego sprzętu na budowę a Gmina jak dotąd nie wprowadziła opłaty adiacenckiej - i to jest realny pożytek z tej "sprzedaży".

 

Sądzę że w Twoim przypadku jeśli wytyczysz na swoim gruncie drogę, która będzie "ślepa" a więc kończąca się na sąsiedniej działce to Gmina jeśli kiedykolwiek zainwestuje tu jakieś pieniądze to w odległej przyszłości. Sprawdź w Gminie na dokładnych mapach lub na planie zagospodarowania przestrzennego o ile takowy istnieje, jaka jest planowana siatka dróg/ulic i spróbuj podłączyć się do niej tak aby Twoja droga, która przekażesz Gminie stała się przelotowa. Jest wtedy większa szansa, że Gmina w przyszłości w nią zainwestuje a Ty nie będziesz miała poczucia krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialabym sie przylaczyc do waszej grupy. Bedziemy sie budowac w Chrzanowie Malym, na granicy Milanowka. Mam nadzieje ze uda nam sie ruszyc na jesieni. Na razie konczymy projekt, szukamy ekip itp.

Zaczelismy tez chodzenie po urzedach i tu pojawil sie pierwsze schody. Poniewaz mamy dosc duza dzialke, chcielismy ja podzielic i kawalek sprzedac. W urzedzie w Grodzisku powiedzieli nam ze musimy w takiej sytuacji wydzielic z naszej dzialki droge inaczej nie dostaniemy zgody na podzial dzialki. Gmina jest podobno biedna i proponuja nam 5zl za 1m ziemi pod droge. Albo sie decydujemy, albo nie mozemy podzielic dzialki. O negocjacjach nie ma mowy.

Dodam ze do dzialki prowadzi w tej chwilii droga prywatna.

Czy rzeczywiscie jest takie prawo? Czy ktos z was orientuje sie w przepisach dotyczacych kwestii gruntow oddawanych pod droge?

Bede wdzieczna za pomoc.

Ania

 

Kwestię wydzielenia drogi w przypadku podziału reguluje art. 105 Ustawy o gospodarce nieruchomościami:

 

Art.*105.*1.*Powierzchnię każdej nieruchomości objętej scaleniem i podziałem pomniejsza się o powierzchnię niezbędną do wydzielenia działek gruntu pod nowe drogi lub pod poszerzenie dróg istniejących. Pomniejszenie to następuje proporcjonalnie do powierzchni wszystkich nieruchomości objętych scaleniem i podziałem oraz do ogólnej powierzchni działek gruntu wydzielonych pod nowe drogi i pod poszerzenie dróg istniejących.

2.*W zamian za nieruchomości objęte scaleniem i podziałem każdy z dotychczasowych właścicieli lub użytkowników wieczystych otrzymuje odpowiednio na własność lub w użytkowanie wieczyste, nieruchomości składające się z takiej liczby działek gruntu wydzielonych w wyniku scalenia i podziału, których łączna powierzchnia jest równa powierzchni dotychczasowej jego nieruchomości, pomniejszonej zgodnie z przepisem ust. 1. Jeżeli nie ma możliwości przydzielenia nieruchomości o powierzchni w pełni równoważnej, za różnicę powierzchni dokonuje się odpowiednich dopłat w gotówce.

2a.*Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do samoistnych posiadaczy nieruchomości.

3.*(uchylony).

4.*Działki gruntu wydzielone pod nowe drogi albo pod poszerzenie dróg istniejących, niebędących drogami powiatowymi, wojewódzkimi lub krajowymi, przechodzą z mocy prawa na własność gminy, a ustanowione na tych działkach prawo użytkowania wieczystego wygasa z dniem wejścia w życie uchwały rady gminy o scaleniu i podziale nieruchomości. Jeżeli działki gruntu zostały wydzielone pod drogi powiatowe, wojewódzkie lub krajowe albo pod poszerzenie tych dróg, stosuje się odpowiednio art. 98 ust. 1.

5.*Służebności gruntowe ustanowione na nieruchomościach objętych scaleniem i podziałem podlegają zniesieniu, jeżeli stały się zbędne do korzystania z nowo wydzielonych nieruchomości.

 

Na chwilę obecną nie wydziela się działek jeśli nie mają one dostępu do drogi publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie. W naszym przypadku droga ta nie bylaby slepa, w planie laczy sie z inna juz isniejaca.

 

Jeszcze podraze ten temat. Moze ktos wie jakie przepisy reguluja wysokosc takiej oplaty? Czy to gmina sama sobie ustala?

 

do Psed => Czy w twoim przypadku gmina rowniez nie chciala negocjowac ceny wykupu dzialki? Skad oni biora te 5zl/m2?

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu,

 

Nie napiszę nic o przepisach ale przeszedłem "sprzedaż" kawałka działki pod drogę gminną i jak widzę stawka 5 zł/m2 od kilku lat się nie zmieniła. W moim przypadku sytuacja była inna niż u Ciebie, gdyż chodziło o poszerzenie istniejącej drogi gminnej tak aby miała wymiary właściwe dla ulicy z chodnikiem.

Co prawda kupowałem działkę płacąc 10$/m2 a dwa lata później sprzedałem kawałek po 5 zł/m2 ale mam ulicę skanalizowaną, oświetloną, asfaltową i z chodnikiem. Zero kłopotów z dojazdem ciężkiego sprzętu na budowę a Gmina jak dotąd nie wprowadziła opłaty adiacenckiej - i to jest realny pożytek z tej "sprzedaży".

 

 

To mnie pocieszyliscie :evil: musimy odsprzedac gminie lacznie 300 m dzialki( z obu stron po kawalku) na poszerzenie drog gminnych, gmina juz dzialke podzielila, ale jesli maja nam zaplacic 5 PLN za metr to ja dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniutaJ & Walaciki - o te 5 zł też się targowałem z V-ce Burmistrzem (nazwiska zapomniałem) ale nic nie utargowałem. Alternatywą było pozostawienie tej drogi tak jak była czyli żużel. I tak nie wszyscy się zgodzili stąd chodnik tylko po jednej stronie. A te 5 zł/m2 to Rada Gminy czy inne gminne 'ciało' ustawodawcze uchwaliło parę lat temu - tak mi się kołacze po głowie z tego co pamiętam z serii rozmów z różnymi urzędnikami gminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podraze ten temat. Moze ktos wie jakie przepisy reguluja wysokosc takiej oplaty? Czy to gmina sama sobie ustala?

 

 

Teoretycznie powinno to wyglądać tak (ta sama ustawa co wcześniej):

 

Art.*106.*1. Za działki gruntu, wydzielone pod nowe drogi albo pod poszerzenie dróg istniejących, a także za urządzenia, których właściciele lub użytkownicy wieczyści nie mogli odłączyć od gruntu, oraz za drzewa i krzewy gmina wypłaca, z zastrzeżeniem ust. 1a, odszkodowanie w wysokości uzgodnionej między właścicielami lub użytkownikami wieczystymi a właściwym organem wykonawczym jednostki samorządu terytorialnego lub starostą. Dopłatę, o której mowa w art. 105 ust. 2, oraz odszkodowanie, jeżeli nie dojdzie do jego uzgodnienia, ustala się i wypłaca według zasad i trybu obowiązujących przy wywłaszczaniu nieruchomości. Odszkodowanie wypłaca właściwy organ.

1a.*Za działki gruntu wydzielone pod drogi powiatowe, wojewódzkie lub krajowe albo pod poszerzenie tych dróg odszkodowanie wypłaca odpowiednio powiat, województwo lub Skarb Państwa.

2.*(uchylony).

3.*Gmina jest zobowiązana do wybudowania na gruntach objętych uchwałą o scaleniu i podziale nieruchomości niezbędnych urządzeń infrastruktury technicznej, stosownie do przepisu art. 104 ust. 2 pkt 6. Koszty wybudowania tych urządzeń nie mogą obciążać uczestników postępowania, chyba że na mocy zawartego z gminą porozumienia strony postanowią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1/4 drogi, ktora laczy 2 drogi gminne, poprzedni wlasciciel calosci przy podziale i po utwardzeniu chcial oddac ta droge gminie za darmo, zeby pozbyc sie klopotu, niestety gmina nie chciala ...

Na przeciwnym koncu jest droga w Wilanowie, za ktora deweloper chce 100mln, gmina nie chce dac, wiec drogi i sensownego dojazdu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spraw mniej budowlanych....

Mam pytanie do naszych drogich foumowiczek - możecie polecić dobry damski zakład fryzjerski w Grodzisku?

 

Tamlin(ka)

 

 

A mnie obcina moja żona - choć nie jest fryzjerką, ale kiedyś dostała maszynkę do włosów i ktoś musiał się poświęcić - tak trwa to do dzisiaj i nie narzekam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukradli mi dzisiaj napędy do bramy wjazdowej Nice Hyppo Smilo

montowała je firma z Nowej Iwicznej

miejcie się na baczności :D wiosna idzie szajki grasują :(

 

Znajomym co i rusz okradali dom, 3 czy 4 razy w ciągu jednego roku...

(nie pomógł monitoring), w końcu zamontował kamery....ale zapomniał nimi objąć podjazdu...

Po zamontowaniu kamer ukradli mu automat od bramy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...