Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Z powodu ograniczonej ilosci wolnego czasu, ktory moglabym przeznaczyc na dogladanie budowy oraz mojej malej wiedzy technicznej chcialabym zlecic budowe jednej firmie. Najchetniej zeby zbudowala mi dom do stanu deweloperskiego. Czy ktos budowal/buduje dom w takim systemie i moze kogos polecic? Dzialka jest w gminie Grodzisk.

Bede wdzieczna za pomoc.

Ania

 

Witam,porozmawiaj z Panem Grzegorzem on zajmuje się organizcją budowy i wykonastwem jako inwestor zastępczy, widziałem 3 budynki wybudowane przez niego, są ok. Tel do niego 693411727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś potrzebuje, mam do sprzedania 500 stempli, 10m3 desek,

bk bloczki 24x24x59 432 sztuki(solbet 600) i ok. 650 cegły klinkier. Facet, który mial nam budowac dom i robil zestawienie materiałów wyliczył tak, że wszystkiego mam za dużo.

Dorzucam jeszcze ze 9 palet cegieł.

A tak ogólnie rzecz biorąc to świątecznie wszystkiego dobrego!

I pytanie poza konkursem: kto Wam w czasie Świąt budów pilnuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Solid znalazł, bez mojej aktywności w tym kierunku.

A tak z innej beczki, to przed chwilą korzystałam z książki adresowej. Znalazłam 5 fachowców i żadnej opinii na ich temat. Tak sobie wykoncypowałam, że ktoś kto ich wpisał, tym samym ich poleca? Bo nie są na czarnej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mamy pytanie o dach. Czy ktoś korzystał z usług firmy "Dach-System" mieszczącej się w Starych Budach koło wiaduktu kolejowego. Sprawa jest dość pilna, bo otrzymaliśmy od nich najkorzystniejszą ofertę, ale nie chcemy tak w ciemno się na ich usługi decydować. Dodamy, że od 1. kwietnia drożeją blachy i rynny, więc jeśli podpiszemy umowę w tym tygodniu uda się kupić choć część materiału po starych (obecnych) cenach.

 

Pozdrawiamy :-)

wombaty2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

witam budujących, zbudowanych i tych dopiero myślących o budowie :D

 

jest to mój pierwszy post zarówno na forum jak i w tej szacownej grupie więc powiem od razu, że ja jestem tym myślącym o budowie niemniej chciałbym możliwie najszybciej zmienić ten status :roll:

 

póki co udało mi się zakupić działkę w Adamowiźnie a teraz zastanawiam sie jakie formalności muszę spełnić i dokumenty zgromadzić aby wystapić z wnioskiem o pozwolenie na budowę... czytam formum i z posta na post coraz większy zamęt (mam nadzieję, ze w końcu sie odnajdę w tym wszystkim)

 

Stan na dzisiaj wygląda następujaco:

1. mam określone warunki zabudowy.

2. zdecydowałem się już praktycznie lecz jeszcze nie kupiłem projektu domu(Taurus II 2G)

3. znalazłem informację o tym, ze powinienem wystąpić o warunki techniczne na perzyłączenie mediów tj. prąd, gaz, woda, kanalizacja (jak długo należy czekać w Grodzisku na stosowne decyzje? macie jakieś doświadczenia, które warto wziać pod uwagę?)

4. należy zatrudnić geodetę który wykona mapy do celów projektowych (ile? jakie? jakie są stawki w okolicach grodziska?)

5. po uzyskaniu stosownych warunków należy znaleźć architekta, który wykona na mapach :

a) plan zagospodarowania działki uwzględniający podłączenia wszystkich mediów oraz umiejscowienie domu

b) dostosuje (adaptacja?) projekt do warunków panujacych na działce i ew. moich zmian

6. Po uzyskaniu wszystkiego powyższego można występować z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

 

nie wiem czy moje rozumienie tematu jest poprawne i będę wdzięczny za cenne uwagi i poprawki oraz ew. namiary na godnych polecenia geodetów/architektów.

 

pozdr,

rob_erto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rob_erto :-)

 

Ad. 1. To już dobry początek :-)

Ad. 2. Projekt Ok. Choć jak dla mnie za bardzo skomplikowany rozkład pomieszczeń ;-) Ja bym pewnie trochę tam pozmieniała. Cóż, o gustach się ponoć nie dyskutuje :-)

Ad. 3. Obowiązkowo musisz uzyskać warunki przyłączenia prądu, wody (jeśli będziesz korzystał z wodociągu), kanalizacji (jeśli jest, jak nie to piszesz "szambo" i odpada jeden dokument :-) ), gazu - ale tu p. Firlej (polecana na forum p. architekt z Grodziska, dokonująca adaptacji projektów i kompletowania dokumentów do pozwolenia na budowę) doradziła nam, by napisać "ogrzewanie olejem opałowym" - wtedy odpada załatwianie kolejnego dokumentu. Potem zawsze bezboleśnie można zmienić źródło ogrzewania :-)

Ad. 4. Geodetów jest wielu :-) Adresy i opinie znajdziesz w książce adresowej grupy g-n

Ad. 5. Polecamy p. Firlej. Ona dokona wszelkich poprawek, adaptacji itp. Poza tym może coś doradzi. Adres możesz znaleźć w książce adresowej grupy g-n.

 

Życzymy powodzenia i przychylnych urzędników :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mamy pytanie o dach. Czy ktoś korzystał z usług firmy "Dach-System" mieszczącej się w Starych Budach koło wiaduktu kolejowego. Sprawa jest dość pilna, bo otrzymaliśmy od nich najkorzystniejszą ofertę, ale nie chcemy tak w ciemno się na ich usługi decydować. Dodamy, że od 1. kwietnia drożeją blachy i rynny, więc jeśli podpiszemy umowę w tym tygodniu uda się kupić choć część materiału po starych (obecnych) cenach.

 

Pozdrawiamy :-)

wombaty2

Witam

Spróbujcie jeszcze w Dachluxie w Wolicy. Oni mieli rewelacyjne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...