Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drzwi zewnętrzne to jakiś koszmar. W zasadzie wiekszośc drzwi zewnętrznych ładnych, drewnianych nie koniecznie antywłamaniowych/ w koncu do domu nikt nie wchodzi drzwami tylko zazwyczaj oknami/ mozna kupić za ok 5000. Gerde za mniej wiecej polowe ceny. Wczoraj pol dnia spedzilam na Bartyckiej aby pozbierac oferty firm produkujących drzwi zew i kupie drewniane z promocji w pieknym czerwono-rudym kolorze :D Do moich brązowych okien, ciemnoczerownej dachowki i biszkoptowej elewacji będą super hmmm pasowały :wink: Ale nie wydam 5000 tys na drzwi, ktore albo zniszczą w między czasie ekipy wykanczajace dom, albo dzieci albo pies, a Gerda mi sie nie podoba. Więc bedę miec piekne drewniane drzwi tylko kolor rozpoznalny na naszej wsi.

Acha widzialam na allegro są takie:

http://www.allegro.pl/item325788518_ekskluzywne_drzwi_zewnetrzne_d_22_od_z_a_r_a_z.html i inne tego allegrowicza.

 

Bramę garażową zamówiliśmy w Normshala. Termin oczekiwania ok 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamawialiśmy drzwi drewniane firmy GRAB http://www.grab.com.pl

w WADEXie (Komorów), to firma sprzedająca stolarkę okienno-drzwiową z montażem.

Np. drzwi ARTUR (wymiar 100*2100) wersja "standard" kosztują u nich 2915 + vat, a montaż 240 + vat. Jeśli bierze się z montażem, to wtedy vat na materiał + robocizna jest 7%

A drzwi drewniane zewnętrzne firmy WIATRAK (Milanówek) wahają się w granicach 1800 - 2300 + vat do tego 150 okucia i 200 montaż.

 

Pozdrawiamy

wombaty2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Bartyckiej jest z czego wybierac? Znalazlas duzo ciekawych?

 

W zasadzie jest z czego wybierać jak masz przeznaczone ok 5000 na drzwi. Jest np. firma Goran, która miała najładniejsze drzwi ale wiadomo cena. Jest też Stolbud z Włoszczowej, który ma ładne drzwi i gdbyby sosne mozna było wybarwić na taki kolor jak nasze okna/chociaz podobny/ to bym tam zamowiła, bo cena ok 3000. Jednak tylko Dąb był dostepny w takim kolorze co moje okna wiec cena o 50% do góry :evil: , poza tym masz rownież przedstawicieli takich firm jak Natura, Porta, Gerda, Interdoor, Dierre i jeszcze pare mniejszych. Ja swoje w koncu kupilam w pawilownie 8A/stolarnia/z promocji 50% :lol: za 2500. Jeżeli nie zalezy Wam na drzwiach jakis specjalnie antywlamaniowych to rozejrzyjcie sie po okolicznych stolarzach, będzie na pewno taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My w pobliżu działki nie mamy żadnego rowu ani stawu a i tak na mapie jest zaznaczony jakiś ciek wodny. Zwrócił nam uwagę na to architekt i on też załatwił to uzgodnienie.

 

Zatem pozostaje mi czekać na spotkanie z architektem i trzymać kciuki :wink:

 

Dzisiaj rozmawiałem z biurem MATHIA (p. Wiśniewska) z uwagi na to, że p.Firlej ma bardzo odległe terminy (ok 2-3 m-ce na adaptację)... niestety słyszałem, że Mathia jest droga... macie jakieś świerze doświadczenia w termacie ew. możecie polecić innego architekta? bedę wdzięczny za info :roll:

 

Nam adaptację robiła pani Marta Muśnicka z Grodziska polecam telefon 507 693 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mozecie polecic jakies drzwi zewnętrzne? Jakiej firmy wstawialiscie i czy braliscie typowo antywłamaniowe?

Dzieki

My mamy drzwi Gerdy SX 20, zakupione przez allegro w firmie czas na okna za 3150 z montazem i progiem debowym. Zamowiliscimy tez drzwi antywlamaniowe na tyl domu za 1800 tez gerdy i tez u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska,

 

szukam teraz dobrego hybraulika, takiego ktory zrobi mi wydziewniona instalacje - a wydziwnienie polega na polaczeniu podlogowki, z kominikiem z plaszczem wodnym i piecem kondesacyjnym, a do tego jeszcze zrobi standardowa hydraulike. Wiem ze Hubert poleca Jacka Gmurka, ale moze ktos jeszcze?

i jakie to sa koszty? rzad wielkosci mnie interesuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ja dzis tez zamawiam Gerdę......z szybką :)

Chyba najbardziej przystepne ma ceny. Najgorsze czekanie miesiąc....

 

o kochana z szybka, no no no:) tez mi sie podobaly, ale cena mnie powalila i mam bez szybki:)a gdzie zamawiasz?

 

Zamawiam w Iskrze w pruszkowie. Cena z szybką to około 2500-max 3000 brutto. W dodatku musze wziąć 2 sztuki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska,

 

szukam teraz dobrego hybraulika, takiego ktory zrobi mi wydziewniona instalacje - a wydziwnienie polega na polaczeniu podlogowki, z kominikiem z plaszczem wodnym i piecem kondesacyjnym, a do tego jeszcze zrobi standardowa hydraulike. Wiem ze Hubert poleca Jacka Gmurka, ale moze ktos jeszcze?

i jakie to sa koszty? rzad wielkosci mnie interesuje.

pozdrawiam

hej,

nasz hydraulik Pan Adam G. tez jest w ksiazce, mlody, jezscze niepopsuty ,polecamy;-(

a o kosztach to pozniej bo musze spojrzec w kosztorys

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez z pytaniem i oczywiscie z prosba o szybka reakcje-odpowiedz. Co sadzicie o cenie 80 pln/m2 dachu (dach prosty, dwuspadowy, ok 200 m2). Cena obejmuje polozenie wiezby, odeskowanie, laty, kontrlaty, blachy, obrobka okien i komina. Tylko robocizna. Innymi slowy czy 16 kpln za zrobienie dachu to cena nieodbiegajaca od standardow?

 

Oj pozmieniały się ceny...pozmieniały...

Ja blacharzom za blachę i obróbki zapłaciłem ok 8000 zł za...320 m2! 3 lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy 2,20 za wymurowanie jednej cegły klinkierowej w ogrodzeniu to dużo?

niestety to jest normalna cena my tez taka dostalismy ;-(

 

Hahahahaha to tak teraz k....wa to wyceniają?? Za cegłe?? :o

2,2??

To za przełożenie z miejsca na miejsce TYLKO !! Wezmę 50 gr. :-) ktoś chętny??

Tylko, żeby z parę ton tego było...odległość przełożenie do 2 m !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez z pytaniem i oczywiscie z prosba o szybka reakcje-odpowiedz. Co sadzicie o cenie 80 pln/m2 dachu (dach prosty, dwuspadowy, ok 200 m2). Cena obejmuje polozenie wiezby, odeskowanie, laty, kontrlaty, blachy, obrobka okien i komina. Tylko robocizna. Innymi slowy czy 16 kpln za zrobienie dachu to cena nieodbiegajaca od standardow?

 

Oj pozmieniały się ceny...pozmieniały...

Ja blacharzom za blachę i obróbki zapłaciłem ok 8000 zł za...320 m2! 3 lata temu...

 

Oj pozmieniały :roll:

U mnie dekarze są właśnie w trakcie kładzenia blaszki i wstawiania okien połaciowych. Cała robocizna wraz z obróbkami, łatami i kontrłatami przy 240 metrowym dachu będzie mnie kosztować równo 12.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...