Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie wydaje mi się bardzo funkcjonalny!!! Szczególnie otwarta przestrzeń na dole.A pierto daje duże możliwośc do indywidualnej aranżacji!!

 

Masz jakies złe dośwaidczenia?

 

Jakwspomnialemwidzialem ten dom w stanie wykonczonym bezmebli i wcale nie wydawal sie jakis duzy :-? . Kominek jest na koncu domu w salonietak ze noszenie opału i wynoszenie popiołu to średnia przyjemność, gabinet na dole to pakamera módłby byc z powodzeniem wiekszy przy tym metrazu. Kiepskie schody jednobiegowe w któą stronę ich nie skierujesz wyglądają byle jak i są strome, 1/3 powierzchni salonu otwarta na dzwi balkonowe poprzez sciecie jej scianą z tymi dzwiami i usytuwanie w środku filara powoduje zejest to w istocie komunikacja bez mozliwosci wykorzystania bo z jednej strony masz kuchnie z aneksem jadalnym z boku schody a dalej idziesz do salonu. co do poddasza to w miare ale pokój kąpielowy jest w sumie wiekszy niz potrzeba mozna by sie pokusic w to miejsce o 2 łazienki a sypialnia nad garazem to kiszka z nierówną podłogą wygląda jak tramwaj i nie jest ani zaciszna ani ustawna reszta bez zarzutu, na plus duzy wygodny garaz i pom gospodarcze i ładny taras kosztem salonu co prawda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw
W dzisiejszej Stołecznej Gazecie Wyborczej w artykule p.t. "Łódź i Warszawa marzą o wielkim lotnisku" znalzłem wielce niepokojącą informację. Są zakusy aby Centralny Port Lotniczy zlokalizować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego. Nie wiem gdzie owo Baranowo jest ale wszyscy mieszkający w Grodzisku i okolicach mniej lub bardziej odczujemy takie sąsiedztwo jeśli budowa dojdzie do skutku.

Stara historia - Baranów (nie Baranowo) jest najlepszą lokalizacją jeśli chodzi o warunki powietrzne oraz komunikacyjne. Natomiast lobbuje za nim tylko jakiś pasjonat i nie ma żadnego wsparcia dla tego pomysłu. Dlatego też nie postawiłbym złamanego grosza na to, że wizja tego gościa się spełni. Natomiast media regularnie lubią napisać, że tu Mszczonów, tam Sochaczew, a przecież jest jeszcze Baranów. Swoją drogą z tego, co kiedyś szukałem, bardziej okolicom Grodziska przeszkadzałoby lotnisko w Sochaczewie (biorąc pod uwagę kierunki pasów startowych).

 

oto stronka tego pasjonata: http://www.airport-on-rails.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stw

Odpowiadam na pytania sylka38 dot. Jaktorowa (dostałem na PW, ale może komuś się jeszcze przyda).

 

Gaz nie w gestii gminy - jeśli nie ma się go w drodze, to dowiadywać się można tylko w gazowni w żyrardowie. Bardzo mili ludzie tam pracują, co nie znaczy, że można coś szybciej załatwić - ale informacji na pewno udzielą. Czas realizacji (gdy gazownia jest "chętna") to ok. rok.

 

Kanalizacja realizuje się z projektu unijnego, teoretycznie uruchomienie w tym roku, ale w praktyce raczej w przyszłym. Jeśli ktoś się nie wpisał na listę w odpowiednim momencie (i nie zaliczkował) to choćby miał instalację pod płotem, to go teraz nie przyłączą. W gminie jest lista rezerwowa, można się wpisywać, ale jeszcze formalnie nie wiadomo, czy będzie można te osoby podpiąć szybko.

 

Woda z wodociągu jest całkowicie OK - teoretycznie jest ta sama, co np. w Grodzisku mazowieckim z ujęć publicznych (czyli b. dobra) ale w praktyce jednak jest ciutkę gorsza. Przed podpięciem do wodociągu miałem studnię (zwykłą, nie głębinową) i z żadnego stosowanego filtru nie było wody tej jakości, co teraz bezpośrednio z wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara historia - Baranów (nie Baranowo) jest najlepszą lokalizacją jeśli chodzi o warunki powietrzne oraz komunikacyjne. Natomiast lobbuje za nim tylko jakiś pasjonat i nie ma żadnego wsparcia dla tego pomysłu. Dlatego też nie postawiłbym złamanego grosza na to, że wizja tego gościa się spełni. Natomiast media regularnie lubią napisać, że tu Mszczonów, tam Sochaczew, a przecież jest jeszcze Baranów. Swoją drogą z tego, co kiedyś szukałem, bardziej okolicom Grodziska przeszkadzałoby lotnisko w Sochaczewie (biorąc pod uwagę kierunki pasów startowych).

 

oto stronka tego pasjonata: http://www.airport-on-rails.org/

 

To trochę nas uspokoiłeś. Trochę też pogrzebałem w tej materii i tym pasjonatem jest szef lotnictwa cywilnego. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że coraz więcej głosów (w tym rząd) jest wogóle za porzuceniem planów budowy lotniska centralnego, molocha za miliardy euro mającego obsługiwać niemal całą Polskę i większą część naszej części Europy. Po prostu projekt jest strasznie drogi (do tego musi dojść sieć szybkiej kolei i autostrad - by opłacało się z niego korzystać mieszkańcom np Śląska) i dodatkowo "zarżnie" prężnie rozwijające się lotniska lokalne. Zatem jeden lobbysta kontra mnóstwo przeciwników (rząd, nawet PLL LOT, właściciele-samorządy lokalnych lotnisk i pewnie jeszcze my na dokładkę:)).

W każdym razie nie będę kibicował temu przedwsięwzięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
w zeszłym roku na naszej wiosce (Osowiec) była akcja zbierania chetnych na neostradę oczywiście zapisaliśmy się, potem nawet dzwonił ktos z TP SA i mówił, że rzeczywiście taka inwestycja będzie i my nic nie będziemy płacic -miło,

no i teraz cisza, w gminie nic nie wiedzą, tylko pośredniczyli w zbieraniu danych, w TP SA telefon na Błekitna Linię od razu podniósł mi ciśneinie, nie udzielą żadnych informacji mam wysłać pytanie pisemnie :evil:

 

pozostaje chyba wiec tylko Internet przez GPRS, rozejrzałam się za najblizszymi BTSami (ma być przeciez jak najbliżej), no i tak przy wiadukcie stoi BTS PLUSa a w Hucie Żabiowolskeij podobno stoi gdzies ERY

 

Ehhh, tepsa... chciało by się powiedzieć... "a nie mówiłem"... Ale mamy na grupie entuzjastę naszego kochanego monopolisty ;) Senser, śledzisz jeszcze temat, czy też już straciłeś wiarę? :D No i używasz GPRSa, więc podziel się doświadczeniami... Ja używałem Sferii i ogólnie byłem zadowolony. Tylko nie kontaktujcie się z infolinią, a z lokalnymi handlowcami.

 

A propos BTSów, to kiedyś widziałem na jakimś zestawieniu, że przy Shellu to właśnie jest PTC a nie Polkomtela... Zresztą nieistotne... I w Erze i w Plusie miałem marne transfery na wewnętrznej antenie. W Erze na zewnątrz łapał UMTS więc pewnie z anteną zewnętrzną byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
W dzisiejszej Stołecznej Gazecie Wyborczej w artykule p.t. "Łódź i Warszawa marzą o wielkim lotnisku" znalzłem wielce niepokojącą informację. Są zakusy aby Centralny Port Lotniczy zlokalizować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego

 

 

no to niezadobrze chyba:(

 

Jakiś miesiąc temu pod Mszczonowem ludzie też mi powiedzieli, że są u nich wstrzymane inwestycje, bo władze starają się o budowę lotniska...

 

 

Ja jednak przychylał bym się do zdania Sensera... Chyba Modlin ma najbliżej do realizacji. A poza tym, znając nasze realia, to przez najbliższe 30 lat nic nowego nie powstanie, ewentualnie dalej będą męczyć Okęcie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w temacie kulturalnego pozbycia się odpadów pobudowlanych? Jakiś kontener, czy coś takiego? Chodzi o kawałki płyt K-G, profili, kawałków wełny, styropianu, itp...

 

Kontener (chyba 6m sześć.) z Sir-Comu kosztuje coś około 650zł... Może znacie jakieś tańsze rozwiązania?

 

Słyszałem, że są firmy, które za taki kontener biorą 400zł.

 

A może ktoś byłby chętny, żeby zamówić coś takiego na spółkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w temacie kulturalnego pozbycia się odpadów pobudowlanych? Jakiś kontener, czy coś takiego? Chodzi o kawałki płyt K-G, profili, kawałków wełny, styropianu, itp...

 

Kontener (chyba 6m sześć.) z Sir-Comu kosztuje coś około 650zł... Może znacie jakieś tańsze rozwiązania?

 

Słyszałem, że są firmy, które za taki kontener biorą 400zł.

 

A może ktoś byłby chętny, żeby zamówić coś takiego na spółkę?

 

Ja bym zaczekał na wiatr,wiejeu nas jak licho z 2 wichury i zostanie ci polowa do wywozu :wink: :lol:

 

To sie nazywa siły natury w słuzbie człowieka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w temacie kulturalnego pozbycia się odpadów pobudowlanych? Jakiś kontener, czy coś takiego? Chodzi o kawałki płyt K-G, profili, kawałków wełny, styropianu, itp...

 

Kontener (chyba 6m sześć.) z Sir-Comu kosztuje coś około 650zł... Może znacie jakieś tańsze rozwiązania?

 

Słyszałem, że są firmy, które za taki kontener biorą 400zł.

 

A może ktoś byłby chętny, żeby zamówić coś takiego na spółkę?

 

Czesc Andrzej,

milo Cie czytac po przerwie :D ,

my zamawiamy kontenery z SIR-Comu, niestety wywoz smieci podrozal wszedzie, w zeszlym roku za kontener placilismy u nich 380 PLN , w tym juz 580 PLN,

podstawiaja od razu, mozna trzymac kilka dni, wiec jest ok.

 

jest jeszcze jakas firma w Grodzisku, ale nie pamietam w tym momencie nazwy, mieli troche taniej , ale trzeba bylo dlugo czekac (ponad 3 tyg.).

 

A propos zamawiania na spolke szkoda,ze tak pozno piszezsz, nie dalej jak 2 tygodnie temu, oddalismy nie do konca zapelniony....ale z drugiej strony jak to fizycznie rozwiazac? trzeba by sie dogadac z kierowca.....

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehhh, tepsa... chciało by się powiedzieć... "a nie mówiłem"... Ale mamy na grupie entuzjastę naszego kochanego monopolisty ;) Senser, śledzisz jeszcze temat, czy też już straciłeś wiarę? :D No i używasz GPRSa, więc podziel się doświadczeniami... Ja używałem Sferii i ogólnie byłem zadowolony. Tylko nie kontaktujcie się z infolinią, a z lokalnymi handlowcami.

 

A propos BTSów, to kiedyś widziałem na jakimś zestawieniu, że przy Shellu to właśnie jest PTC a nie Polkomtela... Zresztą nieistotne... I w Erze i w Plusie miałem marne transfery na wewnętrznej antenie. W Erze na zewnątrz łapał UMTS więc pewnie z anteną zewnętrzną byłoby lepiej.

 

powiem tak... jaka TPsa jest każdy widzi :lol:

 

z TPsa bralismy jakis czas temu rozwod na rzecz Chello

 

 

po przeprowadzce na wieś trzeba sie bedzie jednak z nimi przeprosic, nie ma jak Internet po kablu....

 

po wykonaniu kilku telefonow (dzieki Ntek :D ) udalo mi sie ustalic, ze moze przylacza nas pod koniec roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyatnie mam jeszcze:

 

a propos parkietu,

w większej części pokoju dziennego mamy gres, zostawiliśmy po środku jakieś 15 m2 na parkiet, no i oczywiście mamy problem bo nikomu sie nie chce brac tak malej roboty, ale nie o tym miałam......

 

okazało sie,ze panowie od wylewki zrobili jednak zbyt duza różnice poziomów i musimy zrobic jeszcze wylewkę pod parkiet, jakies 10mm, podobno samopoziomującą, wiecie cos na ten temat?? da sie zrobić taka cienka? samodzielnie?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeprowadzce na wieś trzeba sie bedzie jednak z nimi przeprosic, nie ma jak Internet po kablu....

 

Pozwole sobie nie zgodzic sie z ta teza jako posiadacz symetrycznego lacza okolo 20 mbit po radiu. Wiekszosc przekaznikow komorkowych ma lacza radiowe i tez dzialaja dobrze.

Dla odmiany widywalem lacza kablowe, gdzie nawet urzadzenia kosztujace 6k pln chodzily fatalnie (wyciagaly tylko 0,5 mbit i to niestabilne, a powinny 12x razy tyle w dostepnych warunkach). Albo linia dzierzawiona w centrum Warszawy, tylko 200m kabla (100m od centrali), gdzie TPSA przez kilka lat walczyla, zeby dzialalo stabilnie.

 

Najwazniejsza jest ogolnie pojeta jakosc uslugi, a nie technologia dostarczenia sygnalu. A na to sie sklada siec operatora, jej przepustowosc i ustawienia, konkretne warunki przylaczenia i ich lokalizacja. Oczywiscie stosowanie przypadkowych, najtanszych urzadzen rowniez nie daje szans na sensowna jakosc. Najgorsze przy tym jest to, ze tak na prawde do kiedy sie nie podlaczy i nie pouzywa to ciezko ocenic. Dla przykladu zupelnie inaczej bedzie dzialala Neostrada wpieta w dobrym miejscu w szkielet sieci w Warszawie, zupelnie inaczej na zapchanych laczach w Pcimiu. Podobnie mozna miec dlugie, zawilgacane co ulewa stare cienkie kable w izolacji papierowej (tak, jest jeszcze duzo takich), mozna miec tez krotki nowoczesny kabel przystosowanych do obecnych technologii przesylania danych. Jeszcze jedna kwestia sa zaklocenia, ktore moga w przedziwne sposoby wplywac na jakosc i poprawnosc transmisji (tu widywalem istne cuda, w ktore bym nie uwierzyl, jak bym sam nie zobaczyl...)

 

Niezaleznie od uzytych technologii, kazde lacze mozna zrobic tak, zeby nie dzialalo dobrze.

 

Polecam podpytac sasiadow o dostepne w danym rejonie technologie/oferty i posiadane przez nich, to podstawowy sposob na uzyskanie ogolnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ehhh, tepsa... chciało by się powiedzieć... "a nie mówiłem"... Ale mamy na grupie entuzjastę naszego kochanego monopolisty ;) Senser, śledzisz jeszcze temat, czy też już straciłeś wiarę? :D No i używasz GPRSa, więc podziel się doświadczeniami... Ja używałem Sferii i ogólnie byłem zadowolony. Tylko nie kontaktujcie się z infolinią, a z lokalnymi handlowcami.

 

A propos BTSów, to kiedyś widziałem na jakimś zestawieniu, że przy Shellu to właśnie jest PTC a nie Polkomtela... Zresztą nieistotne... I w Erze i w Plusie miałem marne transfery na wewnętrznej antenie. W Erze na zewnątrz łapał UMTS więc pewnie z anteną zewnętrzną byłoby lepiej.

 

Co do polączeń alternatywnych do generalnie kablowych to miałem przez 2 lata GPRS EDGE Orange działało to przyzwoicie ale bylo drogie 120 zł/miesiąc. :evil: :x .

 

Od 2 tygodni mam blueconect ery i jestem bardzo pozytywnie zdziwiony :o po pierwsze modem jest na gniazdko usb czuli uniwerslny poza tym :o prędkosc transferu jest bdb w systemie UMTS-HSxPA wyciaga na średnio 1 GB na downloadzie i do 0,5 GB na up loadzie. To co prawda do deklarowanego 7,2 Mb/s ni jak sie nie ma ale i tak super wynik. No i cena abonamentu w wersji podstawowej 48 zł na miesiąc jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...