Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Pilna sprawa, prosiłem ponad miesiąc temu Pracownię Mathia o ponowne przeliczenie więźby, dali to swojemu konstruktorowi a ten zwlekał i zwlekał a teraz miał włamanie i już nie ma głowy do liczenia konstrukcji a ja nie mam serca ich ponaglać w tej sytuacji. Może ktoś z Was polecić konstruktora z Grodziska lub okolic. Konstruktorów nie ma w książce adresowej naszej grupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

już od dłuższego czasu forum to służy nam za najlepsze miejsce informacji więc i my postanowiliśmy się w końcu ujawnić.

Niedawno kupiliśmy działeczkę w Jaktorowie i zamierzamy się tam budować. Projekt domku to Ciekawy II wersja energooszczędna.

Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania papierków w gminie i elektrowni... na razie jesteśmy optymistami.

Pozdrawiamy wszystkich

Paula Piotr no i najważniejszy inwestor Patryczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszkania na wsi vs brak prądu...

Ja nie wiem o czym mówicie...

Ja może nie mam prądu ze dwa razy w roku...

Z tego dwa w....lato :-)

 

A z drugiej strony, ci z agregatami....jak macie rozwiązaną kwestię żeby ew. prąd z waszego agregatu nie szedł na sieć, gdzie mógłby strącić ze słupa elektryka ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie w mieście Grodzisk Mazowiecki znajduje się punkt informacji Komunikacji Miejskiej? Bo z pewnością nie na pętli-przystanku obok dworca. Pytałem kierowców autobusów - oni nie wiedzą. :o

A czy może punkt w którym kupuje się bilety miesięczne na PKS??

Na terenie dworca PKP w holu z kasami PKP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle potrzebuje porady - ile kabli telewizyjnych powinno iść do jednego gniazdka telewizyjnego. Sąsiad mi radzi, ze minimum 4 ale nie wiem w jakim celu. Czy ktoś moze wypowiedzieć się w tym zakresie?

pozdrawiam

 

jesli 1 gniazdko, to 1 kabel ...

 

A z drugiej strony, ci z agregatami....jak macie rozwiązaną kwestię żeby ew. prąd z waszego agregatu nie szedł na sieć, gdzie mógłby strącić ze słupa elektryka ?? :D

 

Agregatu NIE MOZNA bezposrednio podlaczac do sieci. Pozostaje prostrze manulane rozwiazanie, przelaczajace niezalezne zrodla zasilania lub bardzo drogie automatycze (glownie ze wzgledu na przepisy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregatu NIE MOZNA bezposrednio podlaczac do sieci. Pozostaje prostrze manulane rozwiazanie, przelaczajace niezalezne zrodla zasilania lub bardzo drogie automatycze (glownie ze wzgledu na przepisy)

 

Zgrabnie to ująłeś...jednak fizycznie to sie by musiało sprowadzać do plątaniny kabli po domu...do kotła CO (pomp), może lodówki, alarmu...kicha...rozwiązanie dobre z mojego punktu widzenia (jeśli chodzi o zakupu agregatu, nie tych co go już po prostu mają), chyba że wyłączenia są częste i długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na http://www.dipol.pl sa schematy instalacji tv

Jeśłi będzie N-ka w planach to trzeba dac minimum 2 kable do tego gniazdka 1 satelita 2 nagrywarka. Zeby rozprowadzic sygnal satelity po domu to z tego miejsca gdzie bedzie tuner daje sie dodatkowy kabel do centralki tv.

U mnie w salonie 3 szt. w pokojach po 2 na wszelki wypadek. Z komina bedzie szlo 8 szt do multiplexera (2 satelity). Do tego warto dociagnac skretke tam gdzie gniazda tv - jak znalazl do dzielenia uprawnien, telefonu wewn etc.

 

Senser U mnie ma byc glowny przelacznik zasilanie siec / agregat na wejsciu i lampki z stanem sieci. Instalacje musza byc rozlaczone.

 

Na razie mam przylacze w garazu obawiam sie problemow z praca agregatu na duzych mrozach. Nie zrobilem oddzielnej instalacji do agregatu bo mialem dupowatych elektrykow. Przed przelaczeniem na agregat bede chyba wylaczal bezpieczniki od niepotrzebnych urzadzen. Gorzej ze bede musial latac po 3 rozdzielniach :evil: .

 

Rada dla nowo budujacych. Zachowajcie duuuzo sil i kasy na wykonczeniowke. Mnie ekipy od wykonczen zalamuja :( Hydraulik Adam z ksiazki to jedyna gwiazda na tym padole lez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregatu NIE MOZNA bezposrednio podlaczac do sieci. Pozostaje prostrze manulane rozwiazanie, przelaczajace niezalezne zrodla zasilania lub bardzo drogie automatycze (glownie ze wzgledu na przepisy)

 

Zgrabnie to ująłeś...jednak fizycznie to sie by musiało sprowadzać do plątaniny kabli po domu...do kotła CO (pomp), może lodówki, alarmu...kicha...rozwiązanie dobre z mojego punktu widzenia (jeśli chodzi o zakupu agregatu, nie tych co go już po prostu mają), chyba że wyłączenia są częste i długie.

:o :o :o :o Hubert przyjedź do mnie nigdzie plątaniny nie uświadczysz. Po prostu część gniazdek to tzw gniazdka gwarantowane tzn. jeśli nie ma prądu a ja podepnę agregat (przełączając wcześniej jedną wajchę) to one tez działają jak jest prąd to także działają gdzie ta plątanina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To projekt naszego domku. Zmieniamy tylko garaż na jednostanowiskowy.

 

 

Czy może ktoś buduje swój domek w wersji energooszczędnej z gruntowym wymiennikiem ciepła?

 

http://www.lipinscy.pl/upload_module/project3d_photos/dcp175__fr_(c118b).jpghttp://www.lipinscy.pl/upload_module/project3d_photos/dcp175__og_(c118b).jpghttp://www.lipinscy.pl/project.xml?id=85466&offset=87&int_1lt=120&int_1gteq=100&backcmd=Collection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące wielkości kratki wentylacyjnej na nieocieplanym stryszku nad użytkowym poddaszem o powierzchni około 24 m2 i wysokości w najwyższym punkcie ok 1,6 m. Obecnie na stryszku są 2 kratki o średnicy 10 cm (po 1 w każdej ścianie szczytowej) i stwierdzam, że średnio sobie radzą, :-? :-? bo zdarzało się że na stryszku panowała wilgoć i zaduch zimą. Nie pomogło nawet odklejenie siatek na owady. :evil:

W związku z tym mam pytanie, jaka powinna być powierzchnia kratek wentylacyjnych z siatkami przeciw owadom, aby wentylacja była właściwa.

Nie mam szczeliny wentylacyjnej w kalenicy, bo jej rozszczelnienie z uwagi na usytuowanie domu względem stron świata jest dość ryzykowne (możliwość wwiewania wody od strony zachodniej). :-?

Z góry dzięki za pomoc.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...