Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam !

 

Szukam namiarów na architekta ,który za rozsądną cenę zaprojektuje mi garaż w milanówku ( jako dobudówka do istniejącego domu ) i jest w stanie przepchnąć wszystkie "urzędowe" sprawy związane z uzyskaniem pozwolenie na budowę

 

pozdrawiam

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam pytanie z zupelnie innej beczki:

 

Jak sobie radziliscie z fizjologia? Czy mieliscie jakas wlasna slawojke? Wynajmowaliscie tojtoja? Jesli wynajmowaliscie to skad? Jesli slawojka to czy ze szczelnym zbiornikiem, ktory gdzies oproznialiscie (jesli tak to gdzie?) czy tez zbiornik byl nieszczelny badz wcale go nie bylo?

 

Pogrzebalem po internecie i rejon Zyrardowa (bo choc powiat grodziski, to do Zyrka mamy tylko ze dwa km) obsluguje tylko firma Toi Toi... Miesieczny koszt wynajmu wynosi strasznie drogo bo okolo 460 pln (przywoz tojtoja, na koniec jego wywoz, dwa razy na miesiac oproznianie)...

 

Slyszal kto o innej firmie, moze z Zyrardowa wlasnie?

 

A moze macie doswiadczenia z przenosnymi tzw toaletami turystycznymi?

 

Szybkie a konkretne namiary mnie uszczesliwia:-)

 

wombaty2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące wielkości kratki wentylacyjnej na nieocieplanym stryszku nad użytkowym poddaszem o powierzchni około 24 m2 i wysokości w najwyższym punkcie ok 1,6 m. Obecnie na stryszku są 2 kratki o średnicy 10 cm (po 1 w każdej ścianie szczytowej) i stwierdzam, że średnio sobie radzą, :-? :-? bo zdarzało się że na stryszku panowała wilgoć i zaduch zimą. Nie pomogło nawet odklejenie siatek na owady. :evil:

W związku z tym mam pytanie, jaka powinna być powierzchnia kratek wentylacyjnych z siatkami przeciw owadom, aby wentylacja była właściwa.

Nie mam szczeliny wentylacyjnej w kalenicy, bo jej rozszczelnienie z uwagi na usytuowanie domu względem stron świata jest dość ryzykowne (możliwość wwiewania wody od strony zachodniej). :-?

Z góry dzięki za pomoc.

:wink:

 

Kurcze... Gaweł, a ty wciąż z tym strychem problemy...

Aż się sam zastanawiam jak to jest, że tak masz...

Jasna cholera :-) u mnie na strychu klimat jak w każdym innym pokoju (zimą zimniej, wiadomo)...

Gdzie paroizolacja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie z zupelnie innej beczki:

 

Jak sobie radziliscie z fizjologia? Czy mieliscie jakas wlasna slawojke? Wynajmowaliscie tojtoja? Jesli wynajmowaliscie to skad? Jesli slawojka to czy ze szczelnym zbiornikiem, ktory gdzies oproznialiscie (jesli tak to gdzie?) czy tez zbiornik byl nieszczelny badz wcale go nie bylo?

 

Pogrzebalem po internecie i rejon Zyrardowa (bo choc powiat grodziski, to do Zyrka mamy tylko ze dwa km) obsluguje tylko firma Toi Toi... Miesieczny koszt wynajmu wynosi strasznie drogo bo okolo 460 pln (przywoz tojtoja, na koniec jego wywoz, dwa razy na miesiac oproznianie)...

 

Slyszal kto o innej firmie, moze z Zyrardowa wlasnie?

 

A moze macie doswiadczenia z przenosnymi tzw toaletami turystycznymi?

 

Szybkie a konkretne namiary mnie uszczesliwia:-)

 

wombaty2

 

Kiedyś też temat wałkowałem...ze względu na kwoty, które podałeś skończyło się na klopie przywiezionym od niezaglądającego tu już Jayera (tak tak, takie mam po nim pamiątki :-) ), teraz ten sam klop jest u sąsiada (to jego już chyba z piąta budowa, nie przytoczę tu komentarzy powypisywanych na jego drzwiach) + dołek i po temacie...po roku "temat się rozszedł..." :-)

 

W końcu, trzeba wziąść pod uwagę to, że budowa nie trwa miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Gaweł, a ty wciąż z tym strychem problemy...

Aż się sam zastanawiam jak to jest, że tak masz...

Jasna cholera :-) u mnie na strychu klimat jak w każdym innym pokoju (zimą zimniej, wiadomo)...

Gdzie paroizolacja??

 

Dzięki Hubert, ale ja już właściwie wyeliminowałem źródło tej wilgoci, przyczyną była klapa ze schodkami na strych partacze założyli ją lekko skoszoną i uszczelka nie dochodziła a efekt para jak z czajnika dzień i noc szła z całego domu na ten mój nieszczesny stryszek, ale to doszczelniłem i sie uspokoiło. Tak czyinaczej kratki muszę powiększyc widzialem takie w wielu domach, poza tym gdzies na FORUM ale zabijcie mnie gdzie to nie wiem, był jakis przelicznik jaka powierzchnia kratki na jaką powierzchnię strychu i o to mi chodzi :wink:

 

PS zeby choc troche poprawic wywiew to zlikwidowałem siatki na owady i sie wprowadzily osy :evil: i bzykają mi sie nad głową :evil: :evil: , ale juz niedługo marny ich los :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie z zupelnie innej beczki:

 

Jak sobie radziliscie z fizjologia? Czy mieliscie jakas wlasna slawojke? Wynajmowaliście tojtoja? Jesli wynajmowaliscie to skad?

wynajmowałam T U T A J koszt do przeżycia (rok temu było ok 260 zł /m-c) z tego co wiem to obsługują całą Polskę.

 

 

o, wlasnie o takie info nam chodzilo :D Dzieki Silvia!

Sprawdze to jutro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Paola

 

Byłem w Ciekawym II (C118b) i moje spostrzezenia są nastepujące:

-w salonie jest o jedną pare drzwi balkonowych za duzo jak dla mnie:))

-antresolka jest może i fajna ale wylewając tam strop likwidujesz źródło hałasu z dołu oraz zyskujesz dodatkowa przestrzen np. na hobby

-architekt trochę przesadził z ilością okien dachowych w garderobie2szt[ciuchy mają bardzo widno :)] ale pewnie chodziło mu o symetrie.

 

My też budujemy tą wersję z garazem jednostanowiskowym ,ale niestety jeszcze nie ma co oglądać ponieważ dopiero fundamenty.Przy trasie krakowskiej jest już zamieszkały taki domek, właścicielka to "ewisko" (ksywka z forum) bardzo miła kobieta.Sugeruje spróbować sie z nią umówić na oględziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pola31 bardzo fajny domek, my też właśnie takiego typu domki mamy na oku, tylko w lustrzanym odbiciu, ze względu na kierunki świata. Ale zastanawiamy się, czy w ogóle budować garaż w bryle domu. Szkoda mi okien od wschodu (z tej strony by mi garaż wypadał).

 

To super jak już coś będzie widać to zapraszamy do nas na budowę :) Co do garażu to z warunków zabudowy w Jaktorowie preferują garaże w bryle budynku. My tez na początku myśleliśmy żeby był bez garażu ale wszyscy znajomi nam to odradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Paola

 

Byłem w Ciekawym II (C118b) i moje spostrzezenia są nastepujące:

-w salonie jest o jedną pare drzwi balkonowych za duzo jak dla mnie:))

-antresolka jest może i fajna ale wylewając tam strop likwidujesz źródło hałasu z dołu oraz zyskujesz dodatkowa przestrzen np. na hobby

-architekt trochę przesadził z ilością okien dachowych w garderobie2szt[ciuchy mają bardzo widno :)] ale pewnie chodziło mu o symetrie.

 

My też budujemy tą wersję z garazem jednostanowiskowym ,ale niestety jeszcze nie ma co oglądać ponieważ dopiero fundamenty.Przy trasie krakowskiej jest już zamieszkały taki domek, właścicielka to "ewisko" (ksywka z forum) bardzo miła kobieta.Sugeruje spróbować sie z nią umówić na oględziny

 

Fajnie, że mamy ten sam projekt....może trzeba stworzyć grupę "Ciekawych";)

 

Nasze zmiany w tym projekcie to właśnie przede wszystkim wylanie stropu i "zamknięcie" hollu jeszcze nie wiemy czy będzie to ścianka działowa przed schodami czy jakieś przeszklone drzwi...zobaczymy. Likwidujemy też drzwi do garderoby na dole i powiększamy dzięki temu holl.

Jak dla mnie to okien na dole im więcej tym lepiej :)

Myślimy też nad podniesieniem garażu tak żeby z pokoju na poddaszu zrobić wejście na strych.

Pokój z garderobą będzie dla naszego synka i dlatego likwidujemy w tym miejscu garderobę. Chcieliśmy żeby miał dużo światła w pokoju.

Dzięki za namiary na "ewisko"

Jeżeli możesz to prześlij mi na prv ile płaciłeś za fundamenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

U nas praca wree. Wczoraj wstawili drzwi głowne. Mąz kładzie styropian na podłoge bo w poniedziałek panowie rozkładaja ogrzewanko. No i w czerwcu mieliśmy mieć prąd i jak na razie widzę ze chyba bedzie bo zaczeli kopać.....

 

Co do kibelka to my mamy zbity z desek i jest super.

 

Mam pytanie gdzie zamawialiscie (i jestescie zadowoleni) w okolicy meble kuchenne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę poszukuję namiaru na obiekt do wynajecia. Parametry powierzchnia od 200 do 500 m2 wysokość minim 5 m, lokalizacja teren naszej Gupy ale najchętniej na lini grodziskiej czyli na odcinku od pruszkowa do +/- milanówka :wink: . Wdzięczny będe za wszelkie info. :wink:

 

Może komuś wyszedł za duży garaz i chce troche podnąjąć :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę poszukuję namiaru na obiekt do wynajecia. Parametry powierzchnia od 200 do 500 m2 wysokość minim 5 m, lokalizacja teren naszej Gupy ale najchętniej na lini grodziskiej czyli na odcinku od pruszkowa do +/- milanówka :wink: . Wdzięczny będe za wszelkie info. :wink:

 

Może komuś wyszedł za duży garaz i chce troche podnąjąć :roll: :lol:

jeszcze niedawno na trasie milanówek-grodzisk przy ulicy 3 maja były hale do wynajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To projekt naszego domku. Zmieniamy tylko garaż na jednostanowiskowy.

 

 

Czy może ktoś buduje swój domek w wersji energooszczędnej z gruntowym wymiennikiem ciepła?

 

Ja buduje!

P 160a lipińskich. W wersji baaardzo energooszczędnej. Tak myślę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...