Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Może to głupie pytanie i tylko mnie nie odpowiada aktualny układ. Ale czy rozważaliście wyniesienie się gdzieś na normalne, dedykowane forum? Piekielnie ciężko się czyta jeden wątek w którym przewija się milion tematów.

 

Mieszkamy w okolicy, mamy dziesiątki lokalnych spraw. Czy trzeba siedzieć na forum muratora? Może warto przenieść się pozostawiając tutaj odnośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Może to głupie pytanie i tylko mnie nie odpowiada aktualny układ. Ale czy rozważaliście wyniesienie się gdzieś na normalne, dedykowane forum? Piekielnie ciężko się czyta jeden wątek w którym przewija się milion tematów.

 

Mieszkamy w okolicy, mamy dziesiątki lokalnych spraw. Czy trzeba siedzieć na forum muratora? Może warto przenieść się pozostawiając tutaj odnośnik?

:o ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest fajnie i w ogóle spadłeś z krzesła ;-)

 

To było tylko pytanie. Zaglądam tu sporadycznie mimo, że chciałbym częściej. Odstrasza mnie czytanie jednym ciągiem o przedszkolu, ziemi, oczyszczalni, imieninach u cioci i w ogóle. Z kolei nie mam czasu na czytanie wszystkiego jak leci. Ale dopuszczam myśl, że na tym polega "klimat" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać takimi prozaicznymi problemami żyje nasza grupa :D , Ja jestem co prawda po "zabiegu" czyli budowie i dziwią mnie burzliwe dyskusje na temat np: dostawców blocztów betonowych :roll: :o , ale cóż, i tak tu zaglądam może dlatego że podczas budowy nie miałem na to czasu. Faktem jest że znalezienie forum w miare aktywnego to nie taka prosta sprawa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się z tym zgodzić. Być może różne są agregaty, ale proszę pamietać, że te sprawdzonych firm zasilają również sieci teleinformatyczne w wielu firmach nie mogących sobie pozwolić na przerwy w dostepności dla klientów. Nie mówie już o agregatach w szpitalach podtrzymujących aparaturę na salach operacyjnych.

 

Dokładnie - agregat agregatowi nie równy. Te co podtrzymują prąd w jednostkach użyteczności publicznej to zupełnie inna bajka niż to co ewentualnie można sobie sprawić do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja mam w swojej umowie, że kara to jest 0.5%/ o ile dobrze pamietam/ za kazdy dzien zwłoki hehehehehehehe. Ale całość kary nie moze przekraczać opłaty za przyłączenie czyli ok 1600. Ja sobie juz policzyłam ile to wyjdzie :evil: i generalnie przeprowadzkę odłożyłam na przyszły rok. Mieli nas podłączyc w lipcu tego roku a teraz mowią o kwietniu przyszłego roku. Pożyjemy zobaczymy.

 

Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się że nie można ustalać wysokości kar umownych wg własnegu uznania. Wydaje mi się że są określone maksymale odsetki jakich można żądać od wykonawcy w ramach kary umownej i jest to 10%.

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Zaciekawilo nas osiedle domków w okolicach Walendowa ( osiedle Ventana)

W tej chwili jest koszmar jesli chodzi o dojazd do Wawki, czy dochodzą Was słuchy o obwodnicy i drodze ekspresowej ? ale takie prawdziwe nie planowane

I jeszcze pytanko, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejska?

pozdrawiam

kasiorek

 

Witaj Kasiorku.

Czyżby znudziło się mieszkanie w apartamentowcu? :wink:

Dla potrzeb dojazdu polecam terenówkę, mam opracowane dojazdy polami, z pominięciem Janek i Raszyna. Teraz korki są na Katowickiej czasami do samej Siestrzeni. Stoi sie od świateł do świateł. Poniedziałek to makabra. Na pocieszenie nie tylko z tej strony W-wy.

 

Nie znudziło ale o domu myślimy cały czas, tu spodobało nam się osiedle, może trochę gargamelowe ale w środku domki są jak marzenie i te wielkie okna.I to że wszystkie domy są jednakowe i maja przestrzeń wokół siebie, nie spoglądam sąsiadowi do okna. Obok powstaje Walendia, ale to już dla mnie koszmarek 600 domów jeden na drugim to już prawie Ursynów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) kupiliśmy działeczkę w Jaktorowie (...)

 

A gdzie dokładniej? Bo my też (będziemy już wkrótce) stamtąd :)

 

Dokładnie to na razie trudno powiedzieć bo nasza droga jest na razie tylko na mapie :lol: będzie równoległa do Alpejskiej.

 

Witam,

 

co prawda po kilku wieczorach czytania forum nie wiem, czy chce sie

jeszcze budowac.... ale wykorzystujac rozped jaki mialem zanim jeszcze

zaczalem czytac forum ruszylem z papierologia. Dzialka w Jaktorowie

przy ul. Parkowej.

 

W temacie budowania raczkuje a czytanie o zalatwianiu przylaczy

juz mnie niemal dobilo ;) Myslelismy zeby zaczac budowe np. we wrzessniu br.

a jak czytam ze zalatwianie przylacza pradu moze trwac 4-9 m-cy to

mi rece opadaja. Jeszcze woda bosz... ale co tam zaczynam pchac

ten wozek.

 

pola31 jak sie zalatwia sprawy w ZE Zyrardow/tempo, biurokracja itd/?

pewnie zalezy od usytuowania dzialki. Ile bedziesz czekala na prad?

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co prawda po kilku wieczorach czytania forum nie wiem, czy chce sie

jeszcze budowac.... ale wykorzystujac rozped jaki mialem zanim jeszcze

zaczalem czytac forum ruszylem z papierologia. Dzialka w Jaktorowie

przy ul. Parkowej.

 

W temacie budowania raczkuje a czytanie o zalatwianiu przylaczy

juz mnie niemal dobilo ;) Myslelismy zeby zaczac budowe np. we wrzessniu br.

a jak czytam ze zalatwianie przylacza pradu moze trwac 4-9 m-cy to

mi rece opadaja. Jeszcze woda bosz... ale co tam zaczynam pchac

ten wozek.

 

strix

 

Witaj i tak trzymaj. Problemów przy budowie co niemiara, ale radości jeszcze więcej, zatem za dużo nie kalkuluj tylko pchaj śmiało ten wózek.

Największe problemy są z ZEWT Pruszków, a jak piszesz nie podlegasz pod ten "chlew" więc już jesteś na starcie do przodu.

 

A tak na marginesie już nie jesteś sam, jesteś w najlepszej grupie na świecie 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj i tak trzymaj. Problemów przy budowie co niemiara, ale radości jeszcze więcej, zatem za dużo nie kalkuluj tylko pchaj śmiało ten wózek.

Największe problemy są z ZEWT Pruszków, a jak piszesz nie podlegasz pod ten "chlew" więc już jesteś na starcie do przodu.

 

A tak na marginesie już nie jesteś sam, jesteś w najlepszej grupie na świecie 8) :lol:

 

O, ja bardzo prosze o nie nazywanie ZEWT Pruszków chlewem. W chlewia mieszkają świnie, zwierzatka w większości miłe i inteligentne. Nie należy ich obrażać :-P

Ponieważ mieliśmy mieć prąd do końca maja tego roku, to liczę, że nas przyłączą gdzieś do grudnia przyszłego :evil: . Prędzej chyba węzeł Opacz zbudują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Zaciekawilo nas osiedle domków w okolicach Walendowa ( osiedle Ventana)

W tej chwili jest koszmar jesli chodzi o dojazd do Wawki, czy dochodzą Was słuchy o obwodnicy i drodze ekspresowej ? ale takie prawdziwe nie planowane

I jeszcze pytanko, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejska?

pozdrawiam

kasiorek

 

Witaj Kasiorku.

Czyżby znudziło się mieszkanie w apartamentowcu? :wink:

Dla potrzeb dojazdu polecam terenówkę, mam opracowane dojazdy polami, z pominięciem Janek i Raszyna. Teraz korki są na Katowickiej czasami do samej Siestrzeni. Stoi sie od świateł do świateł. Poniedziałek to makabra. Na pocieszenie nie tylko z tej strony W-wy.

 

Nie znudziło ale o domu myślimy cały czas, tu spodobało nam się osiedle, może trochę gargamelowe ale w środku domki są jak marzenie i te wielkie okna.I to że wszystkie domy są jednakowe i maja przestrzeń wokół siebie, nie spoglądam sąsiadowi do okna. Obok powstaje Walendia, ale to już dla mnie koszmarek 600 domów jeden na drugim to już prawie Ursynów

 

 

Trochę dalej powstaje belina docelowo 150 domów (40 juz stoi) i nie gargamelowe, nie ogrodzone jak getto i śrenio 4-5 razy tańsze od ventany. No i w bardzo spokojnej oklicy. http://www.belina.pl/

 

http://www.belina.pl/img/plan_zabudowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,...

pola31 jak sie zalatwia sprawy w ZE Zyrardow/tempo, biurokracja itd/?

pewnie zalezy od usytuowania dzialki. Ile bedziesz czekala na prad?

 

Pozdrawiam

strix

Najpierw wystąp o warunki przyłącza, my dostaliśmy po miesiącu ale trzeba wliczyć w to długi weekend, więc niedługo. W następnym tyg chcemy podpisać umowę i wtedy podadzą nam konkretny termin. Z tego co się dowiadywaliśmy to ok 6 m-cy. Napiszę ile nam powiedzą ;)

Do pozwolenia na budowę wystarczą warunki przyłącza.

Co do wody to poradzono nam wykopać studnię. Z wodą w Jaktorowie nie ma problemów :lol:

Ludzie w Żyrardowie są mili i uprzejmi, na pewno wszystko załatwisz szybko i sprawnie.

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,...

pola31 jak sie zalatwia sprawy w ZE Zyrardow/tempo, biurokracja itd/?

pewnie zalezy od usytuowania dzialki. Ile bedziesz czekala na prad?

 

Pozdrawiam

strix

Najpierw wystąp o warunki przyłącza, my dostaliśmy po miesiącu ale trzeba wliczyć w to długi weekend, więc niedługo. W następnym tyg chcemy podpisać umowę i wtedy podadzą nam konkretny termin. Z tego co się dowiadywaliśmy to ok 6 m-cy. Napiszę ile nam powiedzą ;)

Do pozwolenia na budowę wystarczą warunki przyłącza.

Co do wody to poradzono nam wykopać studnię. Z wodą w Jaktorowie nie ma problemów :lol:

Ludzie w Żyrardowie są mili i uprzejmi, na pewno wszystko załatwisz szybko i sprawnie.

Trzymam kciuki

 

Całkowita prawda.

Z załatwianiem spraw - jak na razie- nie mieliśmy w tym rejonie żadnych problemów. Poczynając na sądzie w Żyrardowie a kończąc na Urzędzie Gminy w Jaktorowie. Co prawda nie robimy jeszcze przyłączy ale z tego co nam powiedziano to czeka się krótko. My na pewno w pierwszej kolejności wystąpimy o wodę (mamy w drodze więc nie opłaca się na razie robić studni) a o prąd - zastanawiamy się bo nie wiemy kiedy ruszymy z budową, raczej już nie w tym roku.

Na razie zrobiliśmy podjazd (żadnych problemów ani opłat w gminie) i troszkę podnosimy teren bo to totalna dziczyzna i ostępy :wink:

Aha, działamy przy ulicy Wysockiego.

Cieszymy się, że tyle nas z Jaktorowa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się, że tyle nas z Jaktorowa :p

 

Taki moment nastal :) Dzialki do 20km od Wawy to juz kosmos

cenowy. W Jaktorowie jeszcze 6-mcy temu 1100m2 mozna

bylo kupic za 45 tys. teraz ponizej 100 tys. nie ma co startowac.

 

Z ciekawosci, dojezdzacie z Jaktorowa do Wawy do pracy,

czy macie cos blizej? Jesli do Wawy to PKP, samochod?

 

Jesli samochod, to moze jakies patenty na dojazd inny

niz standardowa trasa? /nie wierze, ze to mozliwe ale... ;)/

 

Ja wybiore pewnie PKP. Mimo, ze jezdzi strasznie rzadko

to mi pasuje /praca tuz przy dw. Powisle/ wiec 45 min.

zawsze mozna przeznaczyc na ksiazke, film itp. na co

z koleii nigdy nie ma czasu w domu na codzien /zakladajac

ze ma sie dziecko do obslugi jeszcze ;)/

 

Samochodem, zanim nie zbuduja wiaduktu nad Lopuszanska

i nie poszerza wyjazdu z Pruszkowa to z moich doswiadczen

obecnie gruuubo przeszlo godzine jazdy, a wlasciwie slimaczenia

sie. Szkoda atmosfery, nerwow i czasu.

 

pozdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie budowania raczkuje a czytanie o zalatwianiu przylaczy

juz mnie niemal dobilo ;) Myslelismy zeby zaczac budowe np. we wrzessniu br.

a jak czytam ze zalatwianie przylacza pradu moze trwac 4-9 m-cy to

mi rece opadaja. Jeszcze woda bosz... ale co tam zaczynam pchac

ten wozek.

 

pola31 jak sie zalatwia sprawy w ZE Zyrardow/tempo, biurokracja itd/?

pewnie zalezy od usytuowania dzialki. Ile bedziesz czekala na prad?

 

Pozdrawiam

strix

 

wlacze sie do tematu, rowno rok temu 22 maja wbilismy pierwsza lopate pod fundamenty, a za miesiac juz sie bedziemy przeprowadzac,

budowac nie jest latwo, ale jest to niesamowite doswiadzcenie - a kawka na wlasnym tarasie i ptaszki ktore cwierkaja....wynagrodza wszystko

 

ZE Zyrardow to oczywiscie Panstwo w Panstwie , ale wystarczy przyjac odpowiednia strategie, nie denerwowac sie bo po co denerwowac sie czyms na co nie mamy wplywu?

Ponizej nasza strategia, ktora sprawdzila sie w 100%, na prad czekalismy 6 M, ale wlasciwie tylko dlatego,ze trzeba bylo zime przeczekac...

W ZE Zyrardow w BOK pracuje Pani Z.(namiary w ksiazce), do niej zglaszamy sie aby prywatnie zrobila nam tzw projekt branzowy przylacza energetycznego-tak sie szczesliwie sklada,ze Pani Z. takie projekty robi, mozna poczekac az projekt zrobi ZE ale to wydluza procedure o jakeis 6M, Pani Z. sprawę koordynuje, i tak sie sklada ,ze maz Pani Z. jest elektrykiem(znowy fart) i przylacza wykonuje, wiec jak tylko zaklad przylaczy nas do slupa to wchodzi Pan Mąż i robi skrzynke, sam sie umawia z firma od przylacza, kooordynuje terminy, papierki, wszczystko dziala LEGALNIE bez zadnych dodatkowych oplat, wspomnieni wyzej Panstwo dostaja tzw fuche i wtedy juz im zalezy aby wszystko gralo

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...