Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

W ZE Zyrardow w BOK pracuje Pani Z.(namiary w ksiazce)

 

Bardzo dziekuje wszystkim za naswietlenie sytuacji

Strona grupy i ksiazka adresowa niestety jest dla mnie niedostepna.

Na stronie jest komunikat ze rejestracja wstrzymana ze wzgl. na

przenosiny serwisu a na maile z dzialu kontakt 0 odpowiedzi.

Moze ktos z Was jest adminem i moglby mnie dodac do bazy

uzytkownikow?

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

strix, mój mąż już "obejrzał" jakąś trasę; jedzie się jakoś "górą" patrząc na mapę. Na Łopuszańską i inne takie bliżej Warszawy to już od dawna mamy sposób bo mieszkamy w Pruszkowie. Mąż dojeżdża do pracy do Wawy (Żerań) ale ma auto służbowe więc raz - nie płaci, dwa - musi je mieć codziennie ze sobą bo to jego warsztat. Jeśli pracujesz na Powiślu to moim zdaniem tak jak piszesz - szkoda nerwów, czasu i kasy (paliwo) na auto; lepiej poczytać coś, posłuchać muzyki. Pociąg jak na razie nie ma tu konkurencji. Czasami jeżdżą nawet takie pikne, nówka sztuka składy jak na trasie SKM - sama widziałam :-)

 

Cieszę się, że nas coraz więcej z Jaktorowa bo od kiedy mamy już działkę (czyli od 3 miesięcy) to opadły mnie wątpliwości czy to nie za daleko... Ale skoro nas więcej, to by oznaczało, że nie tacy z nas kosmici :) W grupie raźniej.

 

Aha, na przeprowadzce najwięcej stracę ja bo pracuję w Piastowie - 5 minut autem lub 15 minut spacerkiem

:wink:

 

Walaciki ja też dziękuję za namiary! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na PKP w najbliższej przyszłości, w przyszłym roku linia do Skierniewic idzie do remontu. Potem ma być dużo lepiej, tzn szybciej mają jeździć podmiejskie.

 

A teraz z "innej beczki". Coś o piorunochronach, radzę poczytać zwłaszcza post z 22 bm http://forum.muratordom.pl/czy-robicie-instalacje-odgromowa,t110252.htm

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planów budowy nowego osiedla 150 domków to słyszałam, że mają tam postawić osiedlową oczyszcalnię ścieków - więc z rozbudowy kanalizacji w Starej Wsi to chyba nic tak szybko nie wyjdzie:-(

 

Pozdrawiam serdecznie

Ela

 

Ela, dzięki za informację. Czyli jednak szambo. :-?

 

 

Ja spróbuję w gminie porozmawiać na temat ich opinii w sprawie biologicznej oczyszcalni ścieków. Jeśli czegoś się dowiem to dam znać:-)

pozdrawiam

 

 

Imbir77, daj znać jak tam rozmowy w gminie, my też jesteśmy zainteresowani oczyszczalnią. Martwi mnie tylko woda która u nas jest płytko....

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się, że tyle nas z Jaktorowa :p

 

Taki moment nastal :) Dzialki do 20km od Wawy to juz kosmos

cenowy. W Jaktorowie jeszcze 6-mcy temu 1100m2 mozna

bylo kupic za 45 tys. teraz ponizej 100 tys. nie ma co startowac.

 

Z ciekawosci, dojezdzacie z Jaktorowa do Wawy do pracy,

czy macie cos blizej? Jesli do Wawy to PKP, samochod?

 

Jesli samochod, to moze jakies patenty na dojazd inny

niz standardowa trasa? /nie wierze, ze to mozliwe ale... ;)/

 

Ja wybiore pewnie PKP. Mimo, ze jezdzi strasznie rzadko

to mi pasuje /praca tuz przy dw. Powisle/ wiec 45 min.

zawsze mozna przeznaczyc na ksiazke, film itp. na co

z koleii nigdy nie ma czasu w domu na codzien /zakladajac

ze ma sie dziecko do obslugi jeszcze ;)/

 

Samochodem, zanim nie zbuduja wiaduktu nad Lopuszanska

i nie poszerza wyjazdu z Pruszkowa to z moich doswiadczen

obecnie gruuubo przeszlo godzine jazdy, a wlasciwie slimaczenia

sie. Szkoda atmosfery, nerwow i czasu.

 

pozdr

strix

 

Ja co prawda już w Jaktorowie nie mieszkam ale jeszcze rok temu śmigałem codzinnie samochodem na Wole. Teraz czasem wpadniemy do Dziadków i przy okazji obejżeć jak nam działeczka zarasta;-)

Jeździłem do Wawy przez Brwinów, żbików, Ursus itp. No ale teraz to chyba już cały grodzisk i Milanówek już stoi z rana?Wadą tej trasy jest to, że zawieszenie zmieniałem niemal co roku;-) Poza tym zima to trasa dla kozaków bo słabo tam odśnieżają- szczególnie odcinek od brwinowa do pruszkowa.

Jeśli chodzi o pkp to warto czasem smignąc autem do grodziska bo stamtąd pociagi jeżdza dwa razy czesciej, no i te odjeżdzające z Grodziska sa luźniejsze. W JAktorowie czasem trudno się wbić.

Gdzie macie działeczki? Ja miałem się budowac przy ogrodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga&piotr

Obejrzałam dzisiaj fotki z Waszej budowy. Jakie wybraliści e ogrzewanie? Widzę kaloryfer ale i rurki do ogrzewania podłogowego.

Czy mozecie się podzielić namiarami na ekipę gorali, któzy Wam kończyli budować stan surowy?

 

pozdrawiam, K

 

Ogrzewanie: piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem(jeszcze nie wybrany)+ kominek z nawiewem mechanicznym, podłogówka w łazienkach, kuchni, wiatrołapie i częściowo w przedpokoju na dole - czyli tam gdzie będzie terakota, reszta grzejniki. Namiary na ekipę wysyłam na priv.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ja mam budowe zaczynać?

 

Musisz kupić rower + dynamo, zaklepać trochę większą ekipę - tak żeby ze dwóch robiło a dwóch na tym rowerze jeździło i prąd wytwarzało (to takie nowoczesne przyłącze - na pewno ekologiczne i być może ekonomiczne ;)).

 

My się śmiejemy, że jak ktoś do nas będzie chciał przyjść na herbatkę to najpierw będzie musiał trochę pojeździć coby sobie wodę ugrzał ;).

 

A tak na poważnie to jest jakiś skandal. :evil: .

no ale nie powiedzieli ci wprost, że możesz budować na agregacie? bo jak ja walczyłam to mi w centrali na Marsa tak powiedzieli... :evil: i cóż było robić? zbudowałam na tym agregacie i nawet wykończyłam bo prąd podłączyli na etapie kładzenia glazury

 

Witaj Sylvia1, mam pytanie o agregat. Jakie parametry powien mieć? Orientowaliśmy się w sklepach i każdy mówi co innego. A jest to dość duży wydatek. Agregat ma obsługiwać betoniarkę na 380V (siłowa), oraz drobne sprzęty jak wiertarka czy szlifierka. Bardzo proszę o pomoc.

Zmieniając temat chciałabym przypomnieć że od ponad miesiąca mamy PnB i nic się nie dzieje :( Przy wytyczeniu domu geodeta zmierzył nam drogę, która wg planów powinna mieć 8 m szer. Okazało się że wg jego pomiaru ma ona 9 m!!!I gdzie jest błąd? Na naszej działce a może tej z naprzeciwka a moze coś z drogą jest nie tak. Geodeta ma wytyczyć ponownie naszą działkę wg współrzędnych, a zwleka z tym już 2 tygodnie....szkoda gadać. Już od kupienia dzialki cały czas mamy pod górkę. Nie wiedziałam że mamy tyle cierpliwości.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sylvia1, mam pytanie o agregat. Jakie parametry powien mieć? Orientowaliśmy się w sklepach i każdy mówi co innego. A jest to dość duży wydatek. Agregat ma obsługiwać betoniarkę na 380V (siłowa), oraz drobne sprzęty jak wiertarka czy szlifierka. Bardzo proszę o pomoc.

my zakupilismy 230 V bo wykonawca miał silnik działający na 220 V do betoniarki. co do agregatu to trzeba pamiętać, że duża część urządzeń przy rozruchu ma tzw prąd rozruchowy pobierany 3 x nominalny pobór i agregat musi to wytrzymać. Zapytaj jaki prąd żrą te urządzenia a następnie największy pobór x3 daje ci moc agregatu a musisz mieć 380 V T U T A J masz więcej o doborze. A może by dało się wykonawce namówić na podmianę silnika do betoniarki na 230 V (nasz tak zrobił)? sporo zaoszczędzisz na agregacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~AS~
Ja również nie mogę się dostać ze względu na brak aktualizacji. Przyłączam się do prośby nowych uczestników forum,

 

 

Witam wszystkich nowych użytkowników naszego forum :)

 

Osoby, które chcą uzyskać dostęp do książki, proszę o kontakt ze mną (~AS~ :) ) za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie. Pisząc podawajcie swoje imię i nazwisko oraz nick/login dokładnie taki jakiego używacie tu na forum.

 

p.s. rejestracja automatyczna nadal nie jest możliwa

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ buduję dom z piwnicą, mam pytanie: kto z Państwa buduje tak jak ja.

Właśnie zalałem strop nad piwnicą i przymierzam się do jej ocieplenia i mam wiele pytań i wątpliwości.

pzdr

Tomek

PS

Poziom wody gruntowej -3,75 m Milanówek - piasek dla niektórych szok, szczególnie dla KierbUda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...