Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

witam

 

jestem chyba najbardziej zielonym użytkownikiem forum (jednak czytam od dłuższego już czasu). W planie budowa domu z podpiwniczeniem w owczarni, okolice brwinowa (tutaj ukłon w strone osób budujących również domu z podpiwniczeniem). Póki co jestem jeszcze na etapie załatwiania papierków i ustalanie wszystkiego co gdzie i jak. Byłbym wdzięczny za umieszczenie mnie na mapie grupy oraz za możliwość zarejetrowania się na stronie grupy nadarzyńsko-grodziskiej (ekipy budolwane oraz wszelkiego rodzaju kontakty jak najbardziej potrzebne).

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Widzę, że jednak domów z piwnicą się trochę buduję. My także wybraliśmy to rozwiązanie ze względu na małą działkę. Na naszej działce jednak poziom wód gruntowych jest na poziomie 1,5m (Brwinów), więc mamy w planach także drenaż wokół domu i dobrą izolację, aby wiosną nie poruszać się po piwnicy w pontonie :)

Tak przy okazji, szukamy sprawdzonego (i niedrogiego oczywiście) kierownika budowy. Jeśli możecie kogoś polecić, to będę bardzo wdzięczny.

Jeszcze jeden temat. Na ulicy nie ma jeszcze kanalizacji, więc musimy zainwestować także w szambo. Słyszałem, że na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych szambo plastikowe będzie wypychane ku górze, że trzeba montować betonowe. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ buduję dom z piwnicą, mam pytanie: kto z Państwa buduje tak jak ja.

Właśnie zalałem strop nad piwnicą i przymierzam się do jej ocieplenia i mam wiele pytań i wątpliwości.

pzdr

Tomek

PS

Poziom wody gruntowej -3,75 m Milanówek - piasek dla niektórych szok, szczególnie dla KierbUda.

 

Witam,

Tomisław w Milanówku wody gruntowe wysoko. My zrezygnowalismy z piwnicy. Gdzie jest to os. Ptasia? U mnie pozio m wód w zeszłym roku był około metra. 3,75 to chyba nie tak źle!!

 

Podajcie jakies namiary do firm które specjalizują sie w okolicy w meblach kuchenych :( . Latam jak głupia i znajduje firmy przez nikogo nie polecane, bez opini. Moze macie doświadczenie w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że jednak domów z piwnicą się trochę buduję. My także wybraliśmy to rozwiązanie ze względu na małą działkę. Na naszej działce jednak poziom wód gruntowych jest na poziomie 1,5m (Brwinów), więc mamy w planach także drenaż wokół domu i dobrą izolację, aby wiosną nie poruszać się po piwnicy w pontonie :)

 

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Mariusz

Mam pytanie dotyczące drenażu i izolacji - taki drenaż to projektuje w ramach projektu architekt czy samodzielnie decydujesz się i już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jeszcze nie wykończony, a mnie już spędza sen z powiek to, co wokół. http://picasaweb.google.com/s.kubinamykytyn/OgrDMoichMarze/photo#5205155309555078386

 

Sławojka (jeszcze się przyda :lol: )to pikuś w porównaniu z tym co napotkaliśmy podczas o skoszeniu trawy. Jakuiś dziwny sposób na recykling śmieci wszelakich - zakopywanie. Nasz sąsiad zakopał szyby i gruż, co poprzedni właściciel naszej posesji dopiero sie dowiemy. Gdzieniegdzie już prześwitują puszki po piwie, a gdzieniegdzie czarne wory na śmieci. Skrzyp., perz i mlecze to drobiazg w porównaniu z tym, co kryje ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mariusz

Mam pytanie dotyczące drenażu i izolacji - taki drenaż to projektuje w ramach projektu architekt czy samodzielnie decydujesz się i już ?

 

Drenaż robimy sami. Ekipa, która miała budować dom chwaliła się, że specjalizują się także w takich odwodnieniach działek. Porozmawiałem sobie wtedy z nimi jak to będą robić, czym obsypywać itd. Co do budowy domu się z nimi nie dogadałem, ale koncepcja drenażu jest dla mnie jasna. Poczytałem jeszcze w sieci na ten temat i czuję się na siłach :) Poza tym ojciec pracował kiedyś przy meliorowaniu pól, ma więc doświadczenie praktyczne i znajomych którzy jeszcze w tym siedzą.

Podczas szperania spotkałem się jednak z ofertami firm/wykonawców, którzy tym się zajmują zawodowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych użytkowników naszego forum :)

 

Osoby, które chcą uzyskać dostęp do książki, proszę o kontakt ze mną (~AS~ :) ) za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie. Pisząc podawajcie swoje imię i nazwisko oraz nick/login dokładnie taki jakiego używacie tu na forum.

 

p.s. rejestracja automatyczna nadal nie jest możliwa

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

Wielkie dzięki za rejestrację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jeszcze nie wykończony, a mnie już spędza sen z powiek to, co wokół. http://picasaweb.google.com/s.kubinamykytyn/OgrDMoichMarze/photo#5205155309555078386

 

Sławojka (jeszcze się przyda :lol: )to pikuś w porównaniu z tym co napotkaliśmy podczas o skoszeniu trawy. Jakuiś dziwny sposób na recykling śmieci wszelakich - zakopywanie. Nasz sąsiad zakopał szyby i gruż, co poprzedni właściciel naszej posesji dopiero sie dowiemy. Gdzieniegdzie już prześwitują puszki po piwie, a gdzieniegdzie czarne wory na śmieci. Skrzyp., perz i mlecze to drobiazg w porównaniu z tym, co kryje ziemia.

 

To jeszcze nic. Znajomi kupili działkę rekreacyjną częściowo ogrodzoną drewnianym płotem trochę naruszonym zębem czasu z drewnianymi palikami potrzymujacymi. Jak zaczeli poprawiac płot to okazało się że drewniane paliki były zabetonowane toną cemnetu wlaną w ziemię. Okazało się , ze któryś z wczesniejszych właścicieli miał betoniarnię i prawie wszystko na tej działce zalewał betonem w ilosciach hurtowych. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pooooszło! Wjazd na działkę zrobiony :D Po niedzieli ruszamy z nawożeniem różności na podniesienie działki: żwir, ziemia... Aha, no i najpierw zebranie humusu . Podoba mi się to coraz bardziej :p

 

Zanim zaczniesz zasypywać działkę, zastanów się jak wjedzie i wyjedzie z niej HDS z materiałem (bloczki fundamentowe , material na ściany, stropy i dach, stal fi12 w prętach długości 12 m) betoniarka i pompa. Czy pompa z jednego miejsca poda beton na całe szalowanie, czy się będzie musiała przestawić na drugą stronę. Każdy z tych ciężkich pojazdów jako-tako pojedzie po luźnym żwirze ale nie pojedzie po luźnej ziemi. Ja zacznę budować ogrodzenie i podnoszenie działki dopiero po przyjeździe ostatniego HDSa z drewnem na dach. Wystarczyło, że raz widziałem jak taki pojazd z przyczepą manewrował u mnie na działce, żeby na nią wjechać i wyjechać. Było sucho, gleba nie ruszona a koleiny miały ok. 40 cm głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Zanim zaczniesz zasypywać działkę, zastanów się (itd) ...

 

No nie wjedzie. Bo się i tak nie złamie.

Jak nie podniosę działki to w ogóle żaden sprzęt na nią nie wjedzie. Ten fragment działki, który jest już "zrobiony", sprawdza się. Ale dziękuję za radę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...