Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

jak takie tynki wygladac powinny. Czy dopuszczalne sa wyczuwalne pod reką górki-dołki czy powinno byc gladkie jak tafla szkla? I czy rozne takie zadrawpania, wylupienia tez moga byc? jak ulozyc styropian pod wylewke?(

 

Sa chyba 3 kategorie-gdzieś na stronach producentów gipsów znajdziesz normatyw do tego to i argument będzie. Mnie tez przekonywali że jest OK do czasu jak im "normy" na papierze nie pokazałem. Generalnie-z tego co pamiętam- bąbelki to błąd, odchyły pow. 2 mm na łacie chyba 3 m - błąd. Jasne ze najlepiej jak szkło, bo nie masz roboty przed malowaniem (lub po) ale ideału nie ma. Ja krechy (wgłębieni) kazałem poprawiać, ale drobnych niedociągnięć przy świetle dziennym nie zobaczysz. Raczej w nocy, latarka itd.

znalazłem to

Dla tynku kat. III

A. Dopuszczalne odchylenia powierzchni od płaszczyzny i odchylenia

krawędzi linii prostej: Nie większe niż 3 mm na całej długości łaty

kontrolnej (2 m).

 

B. Dopuszczalne odchylenia powierzchni od kierunku pionowego: Nie większe

niż 2 mm na 1m i ogółem nie więcej niż 4mm w pomieszczeniach do 3,5 m

wysokości oraz nie więcej niż 6 mm w pomieszczeniach powyżej 3,5 m

wysokości.

 

C. Dopuszczalne odchylenia powierzchni od kierunku poziomego: Nie większe

niż 3 mm na 1 m i ogółem nie więcej niż 6 mm dla całej powierzchni

ograniczonej pionowymi przegrodami.

 

 

 

 

Styro kładziesz na przemian jak cegłe w murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam dwa pytania w temacie budowy w Budach Grzybek, którą zamiaruję rozpocząć przy dobrych wiatrach jeszcze w tym roku

1. jak długo czeka się na warunki przyłączenia gazu?

2. czy kwota 2400 za geodetę (full opcja - mapa, tyczenie działki (jest problem z granicą) i budynku oraz inwentaryzacja) jest ok?

 

I dodatkowo - poszukuję namiaru na solidnego i rozsądnego cenowo wykonawcę ogrodzeń. Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Jeśli zależy ci na czasie, to polecam wpisać ogrzewanie np. olejem opałowym. Odpada ci jeden dodatkowy dokument, na który musisz czekać. Nam tak doradziła pani architekt z Grodziska. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę można zmienić sobie rodzaj ogrzewania, a w czasie, gdy buduje się dom, czekać na łaskę gazowni i spokojnie załatwiać dokumenty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą postępami w pracach to ja też ;-)

Humus zebrany, budynek wytyczony, w tym tygodniu wchodzi ekipa i zaczyna fundamenty.

Za to ciągle nie mamy prądu i wody. Studnia sucha, czekamy na badania ;-(

gratulacje i powodzenia :) (w tej drodze przez mękę)

 

Powodzenia i samych dobrych fachowców :-) (choć słowo fachowiec ostatnio nabrało nieco innego podtekstu :-) )

 

no i wytrwałości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do bardziej zaprawionych w bojach grupowiczów - jak zaopatrywaliście się w materiały budowlane - lepiej wszystko zamawiać w jednym składzie czy wszystko w różnych. Wiadomo, że z jednej strony chodzi o kasę ale tak się zastanawiam czy więcej nie wydamy na paliwo i telefony jeżdżąc/dzwoniąc od składu do składu i pytając się ile co kosztuje. A może na obsługę kompleksową budowy można dostać jakiś rabacik? Jakie składy polecacie w naszej okolicy (buduję w Milanówku). Będę wdzięczna za rady bo jestem zielona w tym temacie :oops: a w weekend chcieliśmy zrobić rozeznanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do bardziej zaprawionych w bojach grupowiczów - jak zaopatrywaliście się w materiały budowlane - lepiej wszystko zamawiać w jednym składzie czy wszystko w różnych. Wiadomo, że z jednej strony chodzi o kasę ale tak się zastanawiam czy więcej nie wydamy na paliwo i telefony jeżdżąc/dzwoniąc od składu do składu i pytając się ile co kosztuje. A może na obsługę kompleksową budowy można dostać jakiś rabacik? Jakie składy polecacie w naszej okolicy (buduję w Milanówku). Będę wdzięczna za rady bo jestem zielona w tym temacie :oops: a w weekend chcieliśmy zrobić rozeznanie.

roześlij zapytanie o cenę drogą elektroniczna, masz dokument bez zapisków osobistych czysty i czytelny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mieszkania dla teściowej w Grodzisku.

Powinno mieć ok. 40 mkw., 2 pokoje i najchętniej I piętro.

Gdyby ktoś coś słyszała to poproszę o namiary.

Dla teściowej może piwnica mogłaby byc? :D

 

Na szczęście teściowa fajna kobieta więc należy się jej ładne mieszkanko.

To chyba, że tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...