Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam kilka próśb i pytań do przyszłych bliskich i dalekich sąsiadów :D

 

Czy ktoś może nam polecić firmy z których moglibyśmy kupić tanie, dobre materiały :D

- beton towarowy B-15

- siatkę powlekaną

- słupki do ogrodzenia

Na działce nie ma jeszcze prądu stąd beton z gruszki do ogrodzenia...

 

Działeczkę mamy w Starej Wsi.

 

Podwykonawca wycenił nam wykonanie ogrodzenia (cokół 90 cm, siatka powlekana, słupki) na 26 tys. Wymiary działki 28x38.Sądzimy że przesadził i to sporo. Fakt faktem że ekpia jest godna zaufania ale czy na ogrodzenie warto aż tyle wydać.

Może jakieś opinnie doświadczonych forumowiczów?

 

Dziękuje za podpowiedzi

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwykonawca wycenił nam wykonanie ogrodzenia (cokół 90 cm, siatka powlekana, słupki) na 26 tys. Sądzimy że przesadził i to sporo. Fakt faktem że ekpia jest godna zaufania ale czy na ogrodzenie warto aż tyle wydać.

 

Może jakieś opinnie doświadczonych forumowiczów.

 

Dziękuje za podpowiedzi

Monika

cześć Monika :)

beton zamawialiśmy w Budokruszu

napisz jeszcze ile masz mb tego ogrodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izat

 

142 mb z tym ze:

- na razie 102 mb z cokołem

- a pozostałe 40 mb bez cokołu (front który na razie pozostawimy bez cokołu z samymi słupkami do czasu zakończenia budowy)

 

Ile płacilliscie w Budokruszu za beton?

A możesz podać cenę jaką krzykneli ci za robociznę fachowcy.

 

Zupełnie się nie orientujemy czy to co nam zaproponowano jest zgodne z cenami rynkowymi :D

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika,

aktualnych cen betonu nie znam

na szczęście ten etap mam już dawno za sobą ;)

 

ogrodzenie z siatki też nie wiem ile może kosztować

z sąsiadem robiliśmy systemowe, z gotowych paneli na fundamencie 90 cm

ok 100 mb wyniosło nas 15 tys , ale to chyba było tanio, bo sąsiad ma własną ekipę budowlaną i robocizna nas mniej kosztowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izat

 

142 mb z tym ze:

- na razie 102 mb z cokołem

- a pozostałe 40 mb bez cokołu (front który na razie pozostawimy bez cokołu z samymi słupkami do czasu zakończenia budowy)

 

Ile płacilliscie w Budokruszu za beton?

A możesz podać cenę jaką krzykneli ci za robociznę fachowcy.

 

Zupełnie się nie orientujemy czy to co nam zaproponowano jest zgodne z cenami rynkowymi :D

 

Monika

Witaj

W zeszłym roku płaciłem za podmurówkę 25zł /mb. Beton kręcili w betoniarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz w sprawie tynków - normy normami, czesc scian nei spelnia ich na jote, ale nie to jest moim najwiekszym zmartwieniem. Najbardziej martwia mnie górki i dołki na scianach i na suficie. Jak sie na to poswieci zarowka to nie przyrownujac wyglada jak bardzo zaawansowany cellulit

:(

do poprawki :(

nie może tak być

 

Jakub dzięki za namiar na p. Grzegorza

jesteśmy umówieni na spotkanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do bardziej zaprawionych w bojach grupowiczów - jak zaopatrywaliście się w materiały budowlane - lepiej wszystko zamawiać w jednym składzie czy wszystko w różnych. Wiadomo, że z jednej strony chodzi o kasę ale tak się zastanawiam czy więcej nie wydamy na paliwo i telefony jeżdżąc/dzwoniąc od składu do składu i pytając się ile co kosztuje. A może na obsługę kompleksową budowy można dostać jakiś rabacik? Jakie składy polecacie w naszej okolicy (buduję w Milanówku). Będę wdzięczna za rady bo jestem zielona w tym temacie :oops: a w weekend chcieliśmy zrobić rozeznanie.

 

Polecam wybranie jednego składu ogólnobudowlanego jak najbliżej Twojej budowy. Ja korzystam z Bud-Rem Serwis w Milanówku gdzie mamy wypracowany następujący sposób działania. Jak majster dzwoni do mnie, że potrzebuje to i owo to ja dzwonię do składu, zamawiam, jak dostawa jest duża np na paletach to z dowozem (wliczonym w cenę), jak zamówienie jest małe np. gwoździe czy rolka folii to oddzwaniam do majstra i proszę żeby sobie odebrał w składzie. W sobotę jadąc na budowę płacę za dostawy z tygodnia i dostaje WZ natomiast fakturę na koniec miesiąca. Najważniejsze jest zabezpieczenie ciągłości procesu budowy. Ten system (na telefon) działa też w przypadku składu z drewnem, stalą (obok Bud-Rem) i dostawcy kruszywa przyczym ten ostatni dostawca (zwykle jego kierowca) dostaje umówione pieniądze do ręki odemnie jak jestem na budowie lub od majstra. Czasem trzeba być na budowie w ciągu tygodnia rano lub po pracy aby podrzucić kasę majstrowi w tym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybranie jednego składu ogólnobudowlanego jak najbliżej Twojej budowy.

 

Psed ma dobrą taktykę, ja od siebie dodam jeszcze, że z większymi hurtowniami i dostawcami (np Budokrusz, Kowalczyk) warto kontaktować się poprzez ich przedstawicieli handlowych. Można zdecydowanie dostać większe rabaty niż kupując bezpośrednio w składzie. Na początku próbowałem wytargować coś na miejscu, jednak gdy na budowę zaprosiłem na kawę przedstawiciela handlowego, gadka całkiem inaczej się układała (zdecydowanie po mojej myśli) - teraz jak coś potrzebuję, mój majster lub ja dzwonię do przedstawiciela i reszta już na jego głowie. Mi pozostaje jedynie zrobić przelew na podstawoe faktury proforma.

Dzięki takim przedstawicielom nie mam problemów ze zwrotami czy oddaniem palet - po prostu organizują "okazyjny" transport powrotny i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H E L P!!!

 

Poszukuję normalnego kminiarza do wyczyszczenia komina z naszej okolicy.

 

Kominiarz nr 1 okazał sie niewypałem :evil: przyjechał bez drabiny, bez linki i dodatkowo stwierdził ze to "zbyt duże ryzyko" że jak spadnie to sie połamie. :lol: Nobla za to otkrycie raczej nie dostanie.

Kominiarz nr 2 okazał się zajety przez 2 tygodnie, a zależymi na przyszłym bo jestem wdomu.

 

Z góry dzięki za namiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H E L P!!!

 

Poszukuję normalnego kminiarza do wyczyszczenia komina z naszej okolicy.

 

Kominiarz nr 1 okazał sie niewypałem :evil: przyjechał bez drabiny, bez linki i dodatkowo stwierdził ze to "zbyt duże ryzyko" że jak spadnie to sie połamie. :lol: Nobla za to otkrycie raczej nie dostanie.

Kominiarz nr 2 okazał się zajety przez 2 tygodnie, a zależymi na przyszłym bo jestem wdomu.

 

Z góry dzięki za namiary :wink:

:D :oops: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izat

 

142 mb z tym ze:

- na razie 102 mb z cokołem

- a pozostałe 40 mb bez cokołu (front który na razie pozostawimy bez cokołu z samymi słupkami do czasu zakończenia budowy)

 

Ile płacilliscie w Budokruszu za beton?

A możesz podać cenę jaką krzykneli ci za robociznę fachowcy.

 

Zupełnie się nie orientujemy czy to co nam zaproponowano jest zgodne z cenami rynkowymi :D

 

Monika

 

cześc Monia ja kupuję beton w Pruszkowie w firmie Irma ( dobre ceny taniej niż w budokruszu za B - 15 jeśli dobrze pamiętam 265 zł pompa do betoniarki 550 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...