Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich! Od roku buduję domek w Raszynie i teraz przyszedł czas na przyłącza. Geodeta zaśpiewał sobie 1200 za mapkę do celów projektowych plus po 500 zl za projekt przyłącza u znajomego projketanta. Czy nie macie do polecenia korzystniejszych ofert??? Dodam, że czeka mnie również podział działki (rozgraniczenie współwłasności), a to już lepszy zarobek dla geodety.

 

Niestey cena imprezy geodezyjnej zalezy od terenu, im bardziej zurbanizowany tym drożej (niestey Raszyn nie leży naodludziu :wink: ) tak mi powiedział mój geodeta Michał Nowakowski 692 455 972. Bardzo sympatyczna osoba i konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku okolicznych hurtowniach usłyszałem ceny abstrakcyjne :-?

 

A daj jakieś przykłady tych cen

 

A np. 4,2zł netto za bloczek betonowy przy dużej ilości + 10zł od palety koszt dostawy :)

Porotherm ponad 8zł za szt. Najtaniej było chyba z 7,5zł.

Drewno nieimpregnowane na więźbę 950zł/kubik

itp ...

Można to oczywiście wszystko zamawiać przez net, ale wolałbym mieć jakiś układ w lokalnej hurtowni.

 

bloczek po 3,20 z transportem z Radomia

 

http://www.wasik.pl/oferta.htm

 

ps.

 

kupię dechy na szalunki

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku okolicznych hurtowniach usłyszałem ceny abstrakcyjne :-?

 

A daj jakieś przykłady tych cen

 

A np. 4,2zł netto za bloczek betonowy przy dużej ilości + 10zł od palety koszt dostawy :)

Porotherm ponad 8zł za szt. Najtaniej było chyba z 7,5zł.

Drewno nieimpregnowane na więźbę 950zł/kubik

itp ...

Można to oczywiście wszystko zamawiać przez net, ale wolałbym mieć jakiś układ w lokalnej hurtowni.

To faktycznie ceny dośc wysokie. My bierzemy od Kowalczyka stal, bloczki fund. i silkę xelli:

 

bloczki-4zł brutto (certus B20)

stal 6-3,45zł brutto

stal 10-3,30zł brutto

stal 14-3,25zł brutto

xella E24-6,48zł brutto

Asia

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bloczek po 3,20 z transportem z Radomia

 

http://www.wasik.pl/oferta.htm

 

To niezła cena, dzięki za info.

 

Z innej beczki - podzielicie się namiarami na:

- hydraulików, którzy projektują podłogówkę przed jej położeniem (chodzi o to, że w całym domu ma być podłogówka i chciałbym, żeby ktoś to najpierw policzył)

- cieślę do więźby dachowej i dekarza (najlepiej niedrogich i dobrych ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje pilnie namiary do tej miłej Pani z ZE w Żyrardowie.

Mam do odebrania warunki pzyłacza i chciałbym odrazu to pchnąc dalej.

Sprawa raczej pilna - wiec bede bardzo wdzięczny za szybkie info.

 

pozdrawiam

 

My również zaczęliśmy wykonanie projektu przez panią Z. Niestety niedawno awansowała i po 3 miesiącach zwodzenia przyznała, że nie ma czasu się tym zajmować i przekaże nas swojemu koledze. Kolega, były dyrektor ZE, zabrał się szybko do pracy i wszystko poszło dalej bez problemu. Jak chcesz kontakt to podeślę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuje pilnie namiary do tej miłej Pani z ZE w Żyrardowie.

Mam do odebrania warunki pzyłacza i chciałbym odrazu to pchnąc dalej.

Sprawa raczej pilna - wiec bede bardzo wdzięczny za szybkie info.

 

pozdrawiam

 

My również zaczęliśmy wykonanie projektu przez panią Z. Niestety niedawno awansowała i po 3 miesiącach zwodzenia przyznała, że nie ma czasu się tym zajmować i przekaże nas swojemu koledze. Kolega, były dyrektor ZE, zabrał się szybko do pracy i wszystko poszło dalej bez problemu. Jak chcesz kontakt to podeślę na priva.

 

Witajcie

 

Coprawda rozmawiałem dziś telefonicznie z tą Panią, ale tel do tego "Pana Kolegi" napewno się przyda. Jeżeli to nieproblem to podeślijcie na priv.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

 

Jestem tu od niedawna ale już doceniam bezcenne ;-) informacje jakie tu mogłem znaleźć. No i mam nadzieje na wasze bezcenne opinie o tym domku.

Nieukrywam że przymieżam się do jego budowy ale niestety musze wymyśleć jakiś patent na adaptacje dachu bo kont nachylenia dachu według PZP musi się zawierać między 15 a 45 stopni (w org. 5 stgopni). Jak pani architekt z Grodziska powiedziała "przerażają mnie wąskogłowi urzędnicy" ;-) hihih..

ale ciekawe co dla mnie wymyśli ?

 

A co wy byście powiedzieli jak wasz sąsiad by wpadł na pomysł budowy takiego cuda?

 

Ciekawe czy PZP uchwala się właśnie żeby chronić innych przed rozpasanymi wizjami jak moja ;-)

 

Mam nadzieje na ciekawą dyskusje - cicho tu ostetnio jakoś ;-)

 

pozdrawiam

 

.... może przyszły Budo Grzybianin (a ciekawe jak to się wymawia naprawde?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

szczerze? to dom pasujący do miasta nie na wieś a Budy Grzybek to wieś.. no sorry

 

No rzeczywiście masz racje. Ale co zrobić jak sie chce mieszkać w miejskim domku na wsi ;-)

Poprostu tego typu architektura mi bardzo odpowiada ale także bardzo szanuje opinie ludzi o innych upodobaniach.

 

Tak bardzo by Was raził taki domek w waszej miejscowości?

 

Ciekawi mnie sprawa "tolerancji" architektonicznej dla odmieńców ;-)

 

Mi np totalnie nieprzeszkadza dworek mojego śąsiada choć sam niewyobrażam sobie mnie w takim domku. Poprostu myśle że inność jest ciekawa a w tym projekcie poza wyglądem ujeło mnie rozplanowanie domu i ilość tarasów i perspektywa picia kawek na nich ;-) (... no może nietylko kawek)...

 

znów się rozmarzyłem ;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny jest... :wink:

 

Forumowicze drodzy. Kto robi w sensownej cenie przyłącza wodne? Znalazłem Pana w książce , cene miał sensowną ale..... nie chciał robić! że glina.... że mokro... ja na to że może zapłacę więcej... Pan na to że on nie chce pieniędzy. On tylko nie chce kopać w glinie :D

No to znalezłem inna ekipę z wodociągów z Mszczonowa. 8 m przyłącza, wcinka w wodociąg, zasuwa i studnia wodomierzowa i Pan krzyknął 4300 :evil:

Chyba trochi dużo. Czy to tyle kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

 

Jestem tu od niedawna ale już doceniam bezcenne ;-) informacje jakie tu mogłem znaleźć. No i mam nadzieje na wasze bezcenne opinie o tym domku.

Nieukrywam że przymieżam się do jego budowy ale niestety musze wymyśleć jakiś patent na adaptacje dachu bo kont nachylenia dachu według PZP musi się zawierać między 15 a 45 stopni (w org. 5 stgopni). Jak pani architekt z Grodziska powiedziała "przerażają mnie wąskogłowi urzędnicy" ;-) hihih..

ale ciekawe co dla mnie wymyśli ?

 

A co wy byście powiedzieli jak wasz sąsiad by wpadł na pomysł budowy takiego cuda?

 

Ciekawe czy PZP uchwala się właśnie żeby chronić innych przed rozpasanymi wizjami jak moja ;-)

 

Mam nadzieje na ciekawą dyskusje - cicho tu ostetnio jakoś ;-)

 

pozdrawiam

 

.... może przyszły Budo Grzybianin (a ciekawe jak to się wymawia naprawde?)

Mi się podoba. Sama jestem coraz bardziej skłonna budować w nowoczesnej stylistyce, tyle tylko że chcę dom parterowy.

Mi na pewno by nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

 

Jestem tu od niedawna ale już doceniam bezcenne ;-) informacje jakie tu mogłem znaleźć. No i mam nadzieje na wasze bezcenne opinie o tym domku.

Nieukrywam że przymieżam się do jego budowy ale niestety musze wymyśleć jakiś patent na adaptacje dachu bo kont nachylenia dachu według PZP musi się zawierać między 15 a 45 stopni (w org. 5 stgopni). Jak pani architekt z Grodziska powiedziała "przerażają mnie wąskogłowi urzędnicy" ;-) hihih..

ale ciekawe co dla mnie wymyśli ?

 

A co wy byście powiedzieli jak wasz sąsiad by wpadł na pomysł budowy takiego cuda?

 

Ciekawe czy PZP uchwala się właśnie żeby chronić innych przed rozpasanymi wizjami jak moja ;-)

 

Mam nadzieje na ciekawą dyskusje - cicho tu ostetnio jakoś ;-)

 

pozdrawiam

 

.... może przyszły Budo Grzybianin (a ciekawe jak to się wymawia naprawde?)

Mi się podoba. Sama jestem coraz bardziej skłonna budować w nowoczesnej stylistyce, tyle tylko że chcę dom parterowy.

Mi na pewno by nie przeszkadzał.

 

Dom fajny zdecydowanie , niezły wypas , bryła architektonicznie mi nie przeszkadza (lepszy od oklepanych wszedzie domów z kopertowym dachem np :wink: ) , ale nie podoba mi sie duża ilość powierzchni przeznaczonej na komunikację i duże obawy budzi poprawność wykonania izolacji hydroizolacyjnej i ocieplenia pomieszczeń pod licznymi tarasami, jesli się oda je dobrze wykonać to będzie cud :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas się pochwalić... Co prawda z budową mieliśmy ruszyć w kwietniu, ale to za mokro było, potem murarz musiał skończyc inną robotę więc się zeszło i mamy czerwiec. Murarze zaczeli kopać fundamenty :lol: , jutro może zrobią zbrojenie jak stal dojedzie. Silka zamówiona troche cegły jest, tylko czekamy na uruchomienie kredytu w Polbanku, ale to nie takie proste....

pozdrawiamy wszystkich którzy są przed i po, ale szczegolnie tych którzy są w trakcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...