Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

No - całe szczęście, zdążyła też zarosnąć trawą - stąd to wrażenie humusu.

W Twoim interesie jest aby tę glinę zabrali z fundamentu, postaraj się ich przekonać albo lepiej niech to zrobi kierbud. U mnie też zostawili glinę, zasypali i zagęścili piasek w grudniu i wyjechali na Święta. Zarządziłem przerwę w robotach do marca. Deszcze w styczniu, lutym i marcu spowodowały samoistne dogęszczenie piasku. Jego poziom obniżył się o 10-15 cm. Żeby uzyskać właściwy poziom zasypki czyli z grudnia trzeba było 30 m3 piasku.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

szczerze? to dom pasujący do miasta nie na wieś a Budy Grzybek to wieś.. no sorry

 

No rzeczywiście masz racje. Ale co zrobić jak sie chce mieszkać w miejskim domku na wsi ;-)

Poprostu tego typu architektura mi bardzo odpowiada ale także bardzo szanuje opinie ludzi o innych upodobaniach.

 

Tak bardzo by Was raził taki domek w waszej miejscowości?

 

Ciekawi mnie sprawa "tolerancji" architektonicznej dla odmieńców ;-)

 

Mi np totalnie nieprzeszkadza dworek mojego śąsiada choć sam niewyobrażam sobie mnie w takim domku. Poprostu myśle że inność jest ciekawa a w tym projekcie poza wyglądem ujeło mnie rozplanowanie domu i ilość tarasów i perspektywa picia kawek na nich ;-) (... no może nietylko kawek)...

 

znów się rozmarzyłem ;-)

 

pozdrawiam

nie no spoko ale taki domek na wsi to działka wg mnie min 3000 m2 i zasłonięty zielenią dużą ilością zieleni ale to moje poglądy... a wtedy nie raziłoby mnie wcale... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

 

Jestem tu od niedawna ale już doceniam bezcenne ;-) informacje jakie tu mogłem znaleźć. No i mam nadzieje na wasze bezcenne opinie o tym domku.

Nieukrywam że przymieżam się do jego budowy ale niestety musze wymyśleć jakiś patent na adaptacje dachu bo kont nachylenia dachu według PZP musi się zawierać między 15 a 45 stopni (w org. 5 stgopni). Jak pani architekt z Grodziska powiedziała "przerażają mnie wąskogłowi urzędnicy" ;-) hihih..

ale ciekawe co dla mnie wymyśli ?

 

A co wy byście powiedzieli jak wasz sąsiad by wpadł na pomysł budowy takiego cuda?

 

Ciekawe czy PZP uchwala się właśnie żeby chronić innych przed rozpasanymi wizjami jak moja ;-)

 

Mam nadzieje na ciekawą dyskusje - cicho tu ostetnio jakoś ;-)

 

pozdrawiam

 

.... może przyszły Budo Grzybianin (a ciekawe jak to się wymawia naprawde?)

 

Punias,

 

Co do tego konkretnego projektu. Zeby nie bylo watpliwosci, ja jestem fanem domow nowoczesnych i nie znosze dworkow. Szczegolnie takich z czterema kolumienkami, dzialce 1500 m, i rondem przed klumienkami. To pretensjonalne, para-szlecheckie. Szabelka i glowa jelenia na scianie.

Przepraszam jesli kogos urazilem, a kto jest fanem takiej architektury.

 

Ale do rzeczy. Dom o ktory pytasz, wg mnie jest bardzo slaby. Po pierwsze: ilosc tarasow: czy zdajesz sobie sprawe, ile kosztuje barierka? Za nierdzerwke to ok 900 pln/mb, a tam jest tego bardzo duzo. Strzelam, ze grubo >70m. chcesz wydac 70 tys na barierke? Jesli tak, to ok.

Dalej, tarasy ciezko jest dobrze zabezpieczyc. da sie, ale kosztuje i efekt niepewny, czesto odpadaja kafle. Ogolnie klopot.

 

Ogolny rozklad pomeiszczen jest rowniez slaby. Pomieszczenia waskie (dwa pokoje na gorze, pom bilardowe, komunikacja do kuchni przez salon, hol na dole i gorze - zgroza.

 

Jesli Ci sie podobaja nowoczesne projekty, to zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/nowoczesne-domy-inspiracje,t43046.htm

 

Jest cholera pracownia w Warszawie, maja strone, byli chyba ze 3-4 miesiace temu w Muratorze czy innej gazecie. Nowoczesne projekty, maja tylko 3, ale bardziej przemyslane. Niestety nie pamietam jak sie nazywaja. Sorry. Pozdr.

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Poradźcie proszę, skąd wziąć "dobrą" ziemię ogrodową i torf? Macie może jakieś sprawdzone miejsca?

 

Budy Nowe k/Radziejowic 693124751, 46-8577644

 

skoro o ziemi to proponuje nie brac od firmy Krawex z Pruszkowa,, same kamienie i perz :evil: , podjazd z kostki i taras nam zrobili ok, ale ziemia im sie nie udala,

 

teraz zamowilam u Pana Adama Komorzyckiego, mam nadzieje,ze bedzie lepiej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko co myślicie o tym projekcie http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=146&sid=5 ????

 

Jestem tu od niedawna ale już doceniam bezcenne ;-) informacje jakie tu mogłem znaleźć. No i mam nadzieje na wasze bezcenne opinie o tym domku.

Nieukrywam że przymieżam się do jego budowy ale niestety musze wymyśleć jakiś patent na adaptacje dachu bo kont nachylenia dachu według PZP musi się zawierać między 15 a 45 stopni (w org. 5 stgopni). Jak pani architekt z Grodziska powiedziała "przerażają mnie wąskogłowi urzędnicy" ;-) hihih..

ale ciekawe co dla mnie wymyśli ?

 

A co wy byście powiedzieli jak wasz sąsiad by wpadł na pomysł budowy takiego cuda?

 

Ciekawe czy PZP uchwala się właśnie żeby chronić innych przed rozpasanymi wizjami jak moja ;-)

 

Mam nadzieje na ciekawą dyskusje - cicho tu ostetnio jakoś ;-)

 

pozdrawiam

 

.... może przyszły Budo Grzybianin (a ciekawe jak to się wymawia naprawde?)

 

Punias,

 

Co do tego konkretnego projektu. Zeby nie bylo watpliwosci, ja jestem fanem domow nowoczesnych i nie znosze dworkow. Szczegolnie takich z czterema kolumienkami, dzialce 1500 m, i rondem przed klumienkami. To pretensjonalne, para-szlecheckie. Szabelka i glowa jelenia na scianie.

Przepraszam jesli kogos urazilem, a kto jest fanem takiej architektury.

 

Ale do rzeczy. Dom o ktory pytasz, wg mnie jest bardzo slaby. Po pierwsze: ilosc tarasow: czy zdajesz sobie sprawe, ile kosztuje barierka? Za nierdzerwke to ok 900 pln/mb, a tam jest tego bardzo duzo. Strzelam, ze grubo >70m. chcesz wydac 70 tys na barierke? Jesli tak, to ok.

Dalej, tarasy ciezko jest dobrze zabezpieczyc. da sie, ale kosztuje i efekt niepewny, czesto odpadaja kafle. Ogolnie klopot.

 

Ogolny rozklad pomeiszczen jest rowniez slaby. Pomieszczenia waskie (dwa pokoje na gorze, pom bilardowe, komunikacja do kuchni przez salon, hol na dole i gorze - zgroza.

 

Jesli Ci sie podobaja nowoczesne projekty, to zerknij tu:

http://forum.muratordom.pl/nowoczesne-domy-inspiracje,t43046.htm

 

Jest cholera pracownia w Warszawie, maja strone, byli chyba ze 3-4 miesiace temu w Muratorze czy innej gazecie. Nowoczesne projekty, maja tylko 3, ale bardziej przemyslane. Niestety nie pamietam jak sie nazywaja. Sorry. Pozdr.

Rysiu

 

Witaj Rysiu

 

Hmm. No niepowiem Ty i twoi przedmówcy troche mnie wystraszyli z tymi nieszczelnymi tarasami i wizją spopli w salonie ;-).

Narazie niewiem do końca co o tym myśleć, więc tę kwestje pozostawie bez komentaża bo najnormalniej niemam o tym zbyt wielkiego pojęcia w tej chwili.

 

Po drugie Primo. Piszesz mi o barjerce za 70 patyków i że projekt jest słaby a podsłasz mi linki do projektów gdzie wszytkie rozwjązania są ultra drogie (nawet niewyobrażam sobie kosztów większości elewacji i stolarki tych projektów). Trąci mi nieścisłością.

 

Rozkład pomieszczeń - hmm zły? Tożle że do kuchni przez salon ? Czemu?

Nawet niezaglądam do innych popularnych projektów bo to rozwiązanie wydaje mi się poprostu naturalne - salon to pokuj dzienny i często wyskakujemy po piwko do kuchni... bliżej by było przez przedpokuj? Może mi uzasadnisz co jest złego w takim rozwiązaniu? - nieczepiam się poprostu to jest dlamnie tak logiczne jak 2 razy 2 - kuchnia potem jadalnia potem living potem gabinet.

 

No właśnie gabinet (pomieszczenie bilardowe)- że wąski? mi z proporcji wychodzi (pow 27m2) ze to około 4 na 6,5 m - wg. mnie 4 m w gabinecie to niejest tak mało. Ale moze się myle. ???

 

Górne pokoje to znowu wg. mnie 3 na ok. 6m - dla dziecka zamało ? Podpowiedzcie ?

 

Co z holami jest nietak tez niewiem co w nich zgrozowego ;-). - Dolny poprostu przestronny - jak cały dom (duze otwarte przestrzenie dołu i intymne osobiste pomieszczenie góry sypialnej - na dole żyjemy razem u góry każdy ma swoją enklawe - takie mi przyświeca założenie) Górny hol żeczywiście ma winkiel 180 stopni ale myśle ze jak sie zatocze na poręczy to do żony do sypialni trafje ;-) - niema rozwiązań idealnych ale staram się godzić praktyczne z tym co mi się podoba.

 

A co do działki to jest dosyć spora jak na moje możliwości 3200 + 2900 m2

Od wschodu ulica asfaltowa, spadek na zachód i zachodnia granica to rzeczka, bardzo dużo starodrzewia 98% to 80 letnia lipa na 50% działki. A zawodowo jestem związany z roślinami ogrodowymi i mam troche pomysłów (marzeń) ;-)co do ogrodu i zieleni.

 

Jeśli chodzi o projekty to gotowych jest bardzo mało a ten jest najbardziej na miare moich możliwości dlatego się ku niemu skłaniam.

 

Tylko sie kolego Rychu niezłość ja niezaczepnie sierozpisuje tylko zależy mi na rzetelnych informacjach. To miejsce jest poprostu chyba najlepszą kopalnią wiedzy jaką można zlaleźć w necie na temat branży bud. w swojej okolicy.

 

ufff koniec ;-) sorrki za tyle tekstu.

 

pozdro punias

 

PS. może ktoś śmiga na quadzikach w okolicach chętnie bym się podłączył. Info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punias,

 

1. Pomieszczenia nie sa male, ale waskie. Jesli cos ma 3x6m, to jest 2x dluzsze niz szersze. A tam wlasnie takich proporcji jest bardzo duzo.

2. Wejscie do kuchni przez salon: zle, bo masz komunikacje w salonie. Np. wnosisz zakupy z marketu, i pomykasz przez salon, a nie przez hol. ja np. mam wejscie do kuchi z dwoch stron.

3. mam duzy balkon (ok 15m2). Bardzo sie przylozylem, zeby byl dobrze zrobiony, specjalne kleje, gumy itp. Nie cieknie nigdzie dzieki Bogu, ale po zimie odpadly 3 kafle. Wole niemyslec, gdyby to nie byl balkon wystajacy, tylko taras, gdzie pod spodem sie mieszka. CO bedzie po paru latach? A ocieplenie tego?

4. Co z ta barierka? JSkoro juz jestes swiadomy ile to kosztuje, to czy chcesz tyle wydac?

 

Co do kosztow: Dom nowoczesny z zalozenia jest drogi i decydujac sie na taki, musisz sie liczyc ze zwiekszonymi wydatkami. Np. wlasnie kilometry barierki, duza / droga stolarka okienna (cudowna, to mi sie podoba), czy wlasnie gigantyczne tarasy. To co Ci proponowalem jest drogie, ale ja nie chce Cie przekonywac, zebys budowal dom klasyczny. Przeciwnie.

 

dopytalem sie, o tej stronie z nowoczesnymi projektami. To http://www.domyzwizja.pl

 

Zobacz szcegolnie "Doskonaly wer 2", z charakterem czy cos co mi sie podoba "Z klasa" (miejska kostka z dachem 15 stopnie). Nie namawiam Cie na zaden, tylko namawiam, zebys obejrzal rozklad pomieszczen, ze nie jest tak prostokatny i potraktowal to jako inspiracje.

 

Senser, dzieki za namiar na stronke.

 

Pozdr,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Jakiej firmy posiadacie drzwi wewnętrzne? I czy jestescie zadowoleni? Własnie poszukuję i nie wiem którą firme wybrać.

 

http://www.styldrzwi.pl/ - drzwi całkiem niezłe, niestety nienajtańsze, ale za to całkiem solidne. Firma bezproblemowo modyfikuje modele - u mnie zwężali szybę. Mają niezły wybór kolorów, materiał to dąb, sosna, nie wiem czy coś jeszcze. To na co trzeba uważać to na montaż (jedno skrzydło zawisło u mnie w pozycji samozamykającej) oraz jakość ościeżnic (rysy, klejenia). Pierwsze zostało poprawione podczas wizyty w ramach reklamacji usługi, drugie w ramach obniżenia ceny.

Pozdr.

f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ceny za dach:

więźba 25zł/m kw

pokrycie-60zł m kw

są ok?

 

To bardzo zależy od tego czym kryte i co pomiędzy więźbę a wierzchnie pokrycie (czyli membrana czy deskowanie).

W najlepszej ofercie jaką dostałem (i tą wybrałem) od w miarę znanego wykonawcy na wykonanie więźby i pokrycie dachu z deskowaniem i dachówką łączna cena za robociznę to ok. 80zł/m2.

Znalazłem też jakichś "górali", którzy chcieli to samo robić za 70zł, ale nie wzbudzili mojego zaufania a w tej teoretycznie droższej ofercie mam materiały po bardzo dobrych cenach i vat 7%.

Z tym że u mnie dachu jest ponad 370m2 i to może mieć wpływ na stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Już jakiś czas poszukuję ekipy do zrobienia tynków wewnętrznych cementowo- wapiennych. Jeśli ktoś z Was miałby u siebie ekipę kończącą właśnie robotę, bądź namiary na taką którą mógłby polecić to poproszę o namiary.

 

dzięki i pozdrowienia dla wszystkich Rusieckich ( i nie tylko ) budujących !!

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z postępem prac na działce (na razie faza formalna i zbrojenia ;-)) postanowiliśmy przekształcić swój status na forum z biernego czytelnika na aktywnego uczestnika.

Na razie chcieliśmy się przywitać i pozdrowić wszystkich budujących się w przepięknym Osowcu.

 

Pozdrawiamy,

Adam & Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z postępem prac na działce (na razie faza formalna i zbrojenia ;-)) postanowiliśmy przekształcić swój status na forum z biernego czytelnika na aktywnego uczestnika.

Na razie chcieliśmy się przywitać i pozdrowić wszystkich budujących się w przepięknym Osowcu.

 

Pozdrawiamy,

Adam & Karina

 

gdzie się budujecie? Ja tez w Osowcu, może jesteśmy sąsiadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeżdziłem sobie po okolicznych (Grodzisk) hurtowniach i to jest dramat. Ceny - jakis kosmos. BK 24 w Grodzisku kosztuje od 10,60 do 13 zł/szt, w Warszawie (prawie - Wodan Pisaeczno) 9,60 zł/szt z przywozem na budowę. (ten sam - firma H+H) Styropian, drewno - podobne różnice w cenach. Im bliżej Warszawy tym taniej :o

I jeszcze jeden paradoks: Im gorszym samochodem przyjeżdża fachowiec tym jest drożej. :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...