Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam , czy ceny za dach:

więźba 25zł/m kw

pokrycie-60zł m kw

są ok?

 

To bardzo zależy od tego czym kryte i co pomiędzy więźbę a wierzchnie pokrycie (czyli membrana czy deskowanie).

W najlepszej ofercie jaką dostałem (i tą wybrałem) od w miarę znanego wykonawcy na wykonanie więźby i pokrycie dachu z deskowaniem i dachówką łączna cena za robociznę to ok. 80zł/m2.

Znalazłem też jakichś "górali", którzy chcieli to samo robić za 70zł, ale nie wzbudzili mojego zaufania a w tej teoretycznie droższej ofercie mam materiały po bardzo dobrych cenach i vat 7%.

Z tym że u mnie dachu jest ponad 370m2 i to może mieć wpływ na stawki.

 

Cena pokrycia-60zł m kw dotyczy dachówki a czy membrana czy deskowanie to nie mam pojęcia - zapytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

pojeżdziłem sobie po okolicznych (Grodzisk) hurtowniach i to jest dramat. Ceny - jakis kosmos.

 

No właśnie niedawno o tym pisałem.

Ale dziś się zdziwiłem, bo w hurtowni prawie pod domem dostałem całkiem niezłe ceny - konkretnie w Książenicach. Widać bardziej się opłaca wozić z Książenic do Jaktorowa niż z bliższego Grodziska :)

 

I jeszcze jeden paradoks: Im gorszym samochodem przyjeżdża fachowiec tym jest drożej. :o :o

 

A to ciekawe, bo ja odniosłem raczej odwrotne wrażenie i nawet chciałem już jakiegoś rupcia pożyczać na negocjacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo, poradzcie

tym razem w sprawie ukladania folii przy wylewkach.

 

Jak powinny isc warstwy?

chudziak

folia

styropian na przekladke

folia

i jeszcze tasma dyletacyjna laczaca sciany z folia (tylko ktora?)

Witam

warstwy powinny wyglądać tak:

1.chudziak

2.papa termozgrzewalna

3.folia budowlana czarna

4.styropian na przekładkę i między nim a ścianą taśma dyletacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zaczęliśmy wykonanie projektu przez panią Z. Niestety niedawno awansowała i po 3 miesiącach zwodzenia przyznała, że nie ma czasu się tym zajmować i przekaże nas swojemu koledze. Kolega, były dyrektor ZE, zabrał się szybko do pracy i wszystko poszło dalej bez problemu. Jak chcesz kontakt to podeślę na priva.

 

Znalazlem elektryka w Jaktorowie - zajmuje sie wszystkim wlacznie ze skladaniem papierow w ZE Zyrardow. Mowi, ze za 4-mce bede mial docelowy prad na dzialce.

Za wszyskto czyli od zlozenia wniosku o warunki az do skrzynki w ogrodzeniu chce 4500 /wg tego co mowil ok 2300 umowa z ZE, 1200 projekt przylacza, 1000 bierze on za materialy i zrobienie skrzynki w ogrodzeniu/ Duzo czy w miare OK? W poblizu buduja sie 2 domy i mocno polecaja tego czlwowieka - wlasnie ze wzgledu na to, ze wie jak i z kim zalatwiac sprawy w ZE Zyrardow a do tego bierze na siebie cala papierologie co jest bardzo wygodne.

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strix

 

cena i termin realizacji jest ok. :wink:

 

Dla przykładu ja zaplacilem za przydzial mocy 1500 zł plus 3000 za wykonanie rbtki i dociagnięcie pradu na odległosc 70m termin realizacji był w sumie ok 3 tygodni no i to ze oficjalnie mi dmówiono wogule jakiegokolwiek przyłacza w ciagu 2 lat , a dzieki mojemu elektrykowi rb byla wykonna w pore i jeszcze korzystalismy z niej przez 2 lata mnieszkając.

Według mnie robisz bdb bussines :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy cena za wykonanie ogrodzenia siatka na podmurówce 50 PLN/metr (robocizna) jest ok? Druga opcja to 130 PLN/m (robocizna + materiał). Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Jaktorowa?

 

cena 50PLN/metr jest ok. Ja płacę 60PLN/metr i to podobnow "w promocji" ;)

drugiej opcji bym nie wybierał jeżeli wykonawca sam kupuje siatkę i słupki... z dużo jest chińskiego badziewia na rynku który się rozsypie po 2 latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy cena za wykonanie ogrodzenia siatka na podmurówce 50 PLN/metr (robocizna) jest ok? Druga opcja to 130 PLN/m (robocizna + materiał). Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Jaktorowa?

 

cena 50PLN/metr jest ok. Ja płacę 60PLN/metr i to podobnow "w promocji" ;)

drugiej opcji bym nie wybierał jeżeli wykonawca sam kupuje siatkę i słupki... z dużo jest chińskiego badziewia na rynku który się rozsypie po 2 latach...

 

Dzięki. Materiał jest do wglądu, jako że gość ma też mały skład budowlany, więc raczej rozsypać się nie powinno. Jaki wyszedł Ci koszt materiałów na metr?

Co do tych 50 PLN - zapytałem sąsiada co sądzi o tej cenie. Wg niego to bardzo dużo, bo on płacił jakieś 15 PLN. Tyle, że w 2004...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy cena za wykonanie ogrodzenia siatka na podmurówce 50 PLN/metr (robocizna) jest ok? Druga opcja to 130 PLN/m (robocizna + materiał). Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Jaktorowa?

 

standardowa cena (robocizna) za podmurówkę to +- 40PLN, do tego dochodzi zawieszenie siatki - ok 15PLN. Po obejrzeniu jak się biedaczyna-fachowiec namęczył przy jednym fragmencie ogrodzenia postanowiłem resztę siatki naciągnąć sam, co i Wam polecam. Zwłaszcza, że pan "fachowiec" nieco mi tą siatkę zniszczył. Koszt siatki powlekanej o wys 150cm i grubości 3,8mm (drut 3) to ok 20PLN/mb. Do tego słupki (stal ze składu w Grodzisku) 1,25 cala o ile pamiętam jakieś 13PLN/mb. Siatkę też znalazłem w Grodzisku (bardzo porządnie zrobiona) - w jeśli ma ktoś życzenie przypomnę sobie namiar.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z postępem prac na działce (na razie faza formalna i zbrojenia ;-)) postanowiliśmy przekształcić swój status na forum z biernego czytelnika na aktywnego uczestnika.

Na razie chcieliśmy się przywitać i pozdrowić wszystkich budujących się w przepięknym Osowcu.

 

Pozdrawiamy,

Adam & Karina

 

gdzie się budujecie? Ja tez w Osowcu, może jesteśmy sąsiadami?

 

 

Cóż, budujemy się (choć to trudno nazwać budową - na razie na kartce papieru i w głowie) na ulicy (choć taką leśną przecinkę trudno nazwać ulicą) Jarzębinowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy cena za wykonanie ogrodzenia siatka na podmurówce 50 PLN/metr (robocizna) jest ok? Druga opcja to 130 PLN/m (robocizna + materiał). Czy ktoś znalazł taniej w okolicach Jaktorowa?

 

standardowa cena (robocizna) za podmurówkę to +- 40PLN, do tego dochodzi zawieszenie siatki - ok 15PLN. Po obejrzeniu jak się biedaczyna-fachowiec namęczył przy jednym fragmencie ogrodzenia postanowiłem resztę siatki naciągnąć sam, co i Wam polecam. Zwłaszcza, że pan "fachowiec" nieco mi tą siatkę zniszczył. Koszt siatki powlekanej o wys 150cm i grubości 3,8mm (drut 3) to ok 20PLN/mb. Do tego słupki (stal ze składu w Grodzisku) 1,25 cala o ile pamiętam jakieś 13PLN/mb. Siatkę też znalazłem w Grodzisku (bardzo porządnie zrobiona) - w jeśli ma ktoś życzenie przypomnę sobie namiar.

Pozdr.

 

byłbym wdzięczny za odświeżenie sobie pamięci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wraz z postępem prac na działce (na razie faza formalna i zbrojenia ;-)) postanowiliśmy przekształcić swój status na forum z biernego czytelnika na aktywnego uczestnika.

Na razie chcieliśmy się przywitać i pozdrowić wszystkich budujących się w przepięknym Osowcu.

 

Pozdrawiamy,

Adam & Karina

 

gdzie się budujecie? Ja tez w Osowcu, może jesteśmy sąsiadami?

 

 

Cóż, budujemy się (choć to trudno nazwać budową - na razie na kartce papieru i w głowie) na ulicy (choć taką leśną przecinkę trudno nazwać ulicą) Jarzębinowej....

 

Eeeeee... to nie jesteśmy sąsiadami. Ja ruszam za chwilę. Na pierwszy ogień fundamet płytowy "tymi recami robiony" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

z reguły rzadko się udzielam (chyba wiem na 100%, że swoją wiedzą mogę komuś pomóc :)), ale teraz chciałem się podzielić swoim wczorajszym doświadczeniem oraz prosić o pomoc!! HELP!!

 

Buduję w Raszynie, przy ulicy gdzie są już domy, asfalt i ogólnie wszystko dookoła. Szukam teraz ekip/fachowców do PRZYŁĄCZY (gaz, woda, kanaliza, prąd).

 

Wczoraj umówiłem się z Panem z Raszyna, który się tym zajmuje - ponoć obecnie robi coś w Grodzisku.

 

Od ulicy do budynku mam 4 m.

 

Ceny jakie mi zaoferował powaliły mnie z nóg:

 

- gaz - przyłącze do skrzynki 8000-10000

- gaz - od skrzynki do budynku i 3 punkty w budynku - 5500

- woda i kanalizacja przyłącze - 33000-35000

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Są to ceny ze wszystkim, mnie nic nie interesuje. Ale wydaje mi się, że facet chce sobie na mnie nieźle zarobić. (cytuję "panie, teraz to wszystko kosztuje, studzienka wavina to 4000 nie wyjęte.... itp).

 

Możecie kogoś polecić??? Please!!!

 

Pozdrawiam,

 

Radek, Raszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos chce Cię zrbić w wała. Najbardziej wypasione studnie wodomierzowe to koszt 1700 zł.

 

Mój Pan od przyłącza wycenił mi 8 m rury z nawiertka, armaturą i studnią na poziomie 3000 zł. Bez załatwiania formalności - droga prywatna. Namiary wysyłam na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...