Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

buduje domek w Rozalinie i pozdrawiam wszystkich z okolicy.

 

Okolica pozdrawia Nowego Sąsiada! :D

Okolica pozdrawia, :D

 

U nas... choć z 7 planowanych pokoi tylko dwa nie są wielkim strychem wentylowanym dziurami w szczytach... choć wczoraj goście musieli pożyczać kalosze żeby wyjść ... to już dwie nocki w Ruścu za nami :lol: :lol: :lol:

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą aqva system z Podkowy produkujacej stacje uzdatniania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<cut> czy byłaby możliwość poprowadzenia teraz lini, położenia kostki a potem podłączenia tylko gazu? <cut>

 

Ależ oczywiście. Robisz instalację wewnętrzną (z projektem, dziennikiem budowy, etc. - no chyba, że masz to zawarte w projekcie) ze skrzynką gazową w ogrodzeniu i czekasz na lepsze czasy. A kiedy już takowe przyjdą, chłopaki z gazowni ciągną Ci przyłącze od gazociągu do skrzyneczki - czyli nie wchodzą w ogóle na działkę. Licznik też idzie w skrzynkę.

Przy okazji pomyśl o położeniu pod kostkę rurek min. fi50 tak, żeby dawało się nimi przeciągać w przyszłości przewody, wąż ogrodowy czy cokolwiek sobie zażyczysz. Nie zapomnij o wciągnięciu pilota :)

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałam wycene kuchni......kuchnia ma 10 metrów a cena koszmarna. I znów od początku walczę z wyceną. Na szczescie projekt juz mam.

hehe - my zaczęliśmy od końca - wybraliśmy meble na etapie projektowania rozkładu pomieszczeń i ustawiliśmy ściany pod wymiar :) Dzięki temu kuchnia została zanabyta w opcji standard a nie na zamówienie - łatwiej było spojrzeć na rachunek ;)

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałam wycene kuchni......kuchnia ma 10 metrów a cena koszmarna. I znów od początku walczę z wyceną. Na szczescie projekt juz mam.

hehe - my zaczęliśmy od końca - wybraliśmy meble na etapie projektowania rozkładu pomieszczeń i ustawiliśmy ściany pod wymiar :) Dzięki temu kuchnia została zanabyta w opcji standard a nie na zamówienie - łatwiej było spojrzeć na rachunek ;)

Pozdr.

futro

 

taaa.....wyjdzie na to że kuchnia bedzie najcenniejszym pomieszczeniem w domu :/.....a jak sie dobrze postarać to nawet mozna ułożyc równanie:

koszt kuchni=koszt urządzenia całej reszty domu

 

MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa.....wyjdzie na to że kuchnia bedzie najcenniejszym pomieszczeniem w domu :/.....a jak sie dobrze postarać to nawet mozna ułożyc równanie:

koszt kuchni=koszt urządzenia całej reszty domu

MASAKRA

 

u mnie wyszło po bożemu - najdroższa jest kotłownia :D

Pozdr.

futro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

buduje domek w Rozalinie i pozdrawiam wszystkich z okolicy.

 

Okolica pozdrawia Nowego Sąsiada! :D

Okolica pozdrawia, :D

 

U nas... choć z 7 planowanych pokoi tylko dwa nie są wielkim strychem wentylowanym dziurami w szczytach... choć wczoraj goście musieli pożyczać kalosze żeby wyjść ... to już dwie nocki w Ruścu za nami :lol: :lol: :lol:

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmą aqva system z Podkowy produkujacej stacje uzdatniania wody?

 

Tomeknajważniejsze że mieszkacie GRATULACJE !!!, a po prostu macie na razie duuuzo miejsca do wieszania prania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałam wycene kuchni......kuchnia ma 10 metrów a cena koszmarna. I znów od początku walczę z wyceną. Na szczescie projekt juz mam.

hehe - my zaczęliśmy od końca - wybraliśmy meble na etapie projektowania rozkładu pomieszczeń i ustawiliśmy ściany pod wymiar :) Dzięki temu kuchnia została zanabyta w opcji standard a nie na zamówienie - łatwiej było spojrzeć na rachunek ;)

Pozdr.

futro

 

taaa.....wyjdzie na to że kuchnia bedzie najcenniejszym pomieszczeniem w domu :/.....a jak sie dobrze postarać to nawet mozna ułożyc równanie:

koszt kuchni=koszt urządzenia całej reszty domu

 

MASAKRA

 

Nie wiem jak chcecie kuchnię urządzić ale to niestety zazwyczaj tak jest, że kuchnia to jedno z najdroższych pomieszczeń (szczególnie jeśli uwzględnimy AGD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o cieślów. W książce adresowej jest tylko dwóch, "z czego" jeden trafił już na czarną listę... Czy ktoś może polecić dobrego cieślę do wykonania dachu?

 

Gwoli ścisłości, cieśla robi więźbę a dekarz pokrycie. Ale dam Ci namiar na cieślo-dekarza: Janusz Pacek tel. kom. 692 263 844. Ma ekipę 5 osobową. Ceny ze stycznia: więźba+pełne deskowanie+jeden raz papa 45 zł/m2 natomiast krycie blachodachówka 12 zł/m2 + obróbki 12 zł/mb.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś miał do czynienia z firmą Mariana Godlewskiego z Ruśca - Budpol.

Facet dał cenę 15 tys. niższą niż inni, ale go nie wezmę, jak nie sprawdzę jak robił.

Trochę mi się nie podoba, ale jeszcze spytam się gdzie robił i zobaczymy.

coś mi mówi to nazwisko ....

czy on czasem nie prowadzi usług koparkowych i ziemnych??

być może przewinął się przez moją budowę

dlaczego Ci się nie spodobał??

napisz o nim coś więcej :) może mi się przypomni

może Gaweł będzie o nim coś wiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszy facet, jeździ nienajnowszym merolem...

siwy i ostro zagaja?? :D taki lepiący do kobitek?? :D:D:D:D

a możesz mi napisać na priv numer jego telefonu?? :)

zobaczymy czy to ten sam

jesli to nie ten od piachu, to coś mi się kołacze, że wycenę dachu mi robił, ale coś mi nie podpasował ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...