Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Solary, ze względu na pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego, są jak najbardziej naturalne :wink:

mimo to zrezygnowałam z nich :)

jak dla mnie były nieopłacalne

 

Może, żeby się zwracały, trzeba zafundować sobie basen i grzać wodę tymi solarami. :lol:

no właśnie, to bardzo rozsądne :)

a ponieważ nie jestem "basenowa" solarów nie mam

ale załóż sobie ;) chętnie posłucham Ciebie jako użytkownika za rok, dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy się zdecydować przed pokryciem dachu (przygotowanie stelażu pod panele) i zakupem zasobnika na wodę (inny typ). Mamy jeszcze parę miesięcy na decyzję. Jak zamontujemy, to się pochwalę ;)

 

Ciekaw jestem jak będzie za 5 lat - może wtedy wszyscy będą sobie solary montować ze względu na ceny prądu itd :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie naturalne rozwiazania, ale chyba tym razem zdecyduje sie na platyk.

 

Co do kuchni to ciągle szukam. Jak znajde coś fajnego to napisze.

 

Mogę Ci polecić firmę z okolic Pęcic. Współpracowałem z nimi 2 razy przy stosunkowo tanich meblach. Montowałem samodzielnie, ale montaż może być po ich stronie. Mają też w ofercie AGD.

Tel do właściciela 501 04 98 95. Dziadkowie żony robili też ostatnio kuchnię. Robota solidna i na czas - chyba tańsi od tych z Pęcic. Mogę spytać się o namiary.

Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadę załatwiać dzisiaj przyłącza. Prąd do Żyrardowa a wodę do Żabiej Woli. Mam nadzieję że dam radę. Mąż mówi chciałaś się budować to trzeba załatwiać :roll: Ciekawe co mi się uda załatwić :-?

Jeszcze w gminie muszę zapytać się o wycinkę drzew i o pozwolenie na oczyszczalnie a także jak i kiedy zdobyć numer domu.

 

 

z urzedem gminy zabia wola to podpisujesz umowe o sprzedaz wody a warunki dostaje sie w zakladzie komunalnym w mszczonowwie,

numer posesji daja w dowolnym momencie bo maja mumery przypisane do dzialek- my dostalismy sporo przed odbiorem budynku,

zgoda na wycinke - dali nam po 3 tygodniach - bez problemow,

a na oczyszczalnie to sie musza zgodzic Twoi sasiedzi

 

A TAK W OGOLE TO OD 9 lipca mamy odebrany budynek :D :D :D

czyli budowa zakonczona, proces budowlany trwal od maja 2007 do lipca 2009,

 

co prawda jeszcze nie mieszkamy , ale ten dzien juz blisko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z urzedem gminy zabia wola to podpisujesz umowe o sprzedaz wody a warunki dostaje sie w zakladzie komunalnym w mszczonowwie,

 

niestety nie miałam mapki więc dopiero będę składać jak ją dostanę (ale sam wniosek składem w Żabiej Woli?)

 

numer posesji daja w dowolnym momencie bo maja mumery przypisane do dzialek- my dostalismy sporo przed odbiorem budynku,

 

nie zdążyłam się zapytać bo pognałam po mapkę do Grodziska a i tak nic nie załatwiłam :-?

 

zgoda na wycinke - dali nam po 3 tygodniach - bez problemow,

 

możesz mi napisać jak to wygląda i czy poniosłaś jakieś koszty?

 

a na oczyszczalnie to sie musza zgodzic Twoi sasiedzi

 

o, tego nie wiedziałam :-? Najgorzej że tych którzy graniczą z naszą działką to nie widać (działki są puste), dalej ktoś się buduje a reszta to działki letniskowe. Czy to załatwia się w Grodzisku?

 

A TAK W OGOLE TO OD 9 lipca mamy odebrany budynek :D :D :D

czyli budowa zakonczona, proces budowlany trwal od maja 2007 do lipca 2009,

 

co prawda jeszcze nie mieszkamy , ale ten dzien juz blisko

Pozdrawiam

 

GRATULUJĘ!

 

Jadąc do Grodziska jechałam przez Osowiec. Bardzo tam ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najśmielsze oczekiwania. Budowa miała ruszyć w lutym, a ruszyła dopiero ze względu na wodę w ziemi w połowie czerwca.....dodatkowo oczywiście zrobimy na jesieni drenaż, ale to poźniej.... Najważniejsze, że budynek pnie się do góry i widać naprawdę postępy...

 

Witam

 

Jak jest taka sytuacja to i tak pewnie piwnicy nie macie. Skupilbym sie nad dobra izolacja poziomą na ławach i nad gruntem. Z stalym naciskiem wody nie wygracie chyba ze pojdziecie w kierunku tzw ciezkiej izolacji - rapówka na bloczkach, podklad pod pape, 2-3 warstwy papy, no i styropian oczywiscie XPS a nie EPS.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z urzedem gminy zabia wola to podpisujesz umowe o sprzedaz wody a warunki dostaje sie w zakladzie komunalnym w mszczonowwie,

 

niestety nie miałam mapki więc dopiero będę składać jak ją dostanę (ale sam wniosek składem w Żabiej Woli?)

 

Imiona i nazwiska sąsiadów możesz sprawdzić w Księgach Wieczystych, ale z telefonem to gorzej. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z urzedem gminy zabia wola to podpisujesz umowe o sprzedaz wody a warunki dostaje sie w zakladzie komunalnym w mszczonowwie,

 

niestety nie miałam mapki więc dopiero będę składać jak ją dostanę (ale sam wniosek składem w Żabiej Woli?)

 

Imiona i nazwiska sąsiadów możesz sprawdzić w Księgach Wieczystych, ale z telefonem to gorzej. :-?

mozesz tez wziac wypisy z ewidencji gruntow tam sa adresy wlascicieli i nazwiska, tak my obdzwanialismy swoich, wokol nas tez same niezabudowane dzialki

 

pozwolenie na wycinke nic nie kosztuje, my karczowalismy okolo 40 wyrosnietych akacji- a to raczej chwast niz drzewo, do tej pory odrastaja, z kawalka korzenia w ziemi- paskudztwo

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walaciki, mam jeszcze pytanie dot. wycinki. Ktoś sprawdzał co rośnie u Was na działce? Mąż jak był w gminie to powiedzieli mu że nie nie mają żadnych naniesionych drzew. W sumie to mamy dużo wyrośniętych brzóz i sosen reszta to drobnica. Ale chyba tak czy siak to musimy wystąpić o zgodę, prawda?

 

Pozdrawiam,

BetaGreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walaciki, mam jeszcze pytanie dot. wycinki. Ktoś sprawdzał co rośnie u Was na działce? Mąż jak był w gminie to powiedzieli mu że nie nie mają żadnych naniesionych drzew. W sumie to mamy dużo wyrośniętych brzóz i sosen reszta to drobnica. Ale chyba tak czy siak to musimy wystąpić o zgodę, prawda?

 

Pozdrawiam,

BetaGreta

 

Z tego co wiem, bo u nas sporo drzew ostatnio leciało, to od strony prawnej musicie.

Co do gminy, to powiedzieli tak pewnie z lenistwa, bo im się nie chce przychodzić. U nas byli z Brwinowa przed wydaniem decyzji i może też się do Was pofatygują.

 

Z drugiej strony, jak sąsiedzi nic nie powiedzą to można ciąć na lewusa.

 

Nie wiem od jakiego wieku drzewa trzeba prosić o pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanejek - dzieki i o drugie namiary tez poprosze:) im wiecej tym lepiej

 

Oto one:

Stolarz Meblowy p. Sławek, tel. 508 195 784.

Jak pisałem robili kuchnię w rodzinie. Bardzo się nie przyglądałem, ale ogólnie wygląda dobrze. Jest nieźle zaplanowana. Jakby doszło co do czego, to mogę udostępnić do pokazania w Otrębusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...