Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Czy możecie polecić jakąś szkółke drzew i krzewów?Tak był stosunek jakości i ceny by jak najbardziej korzystny.Tak do 100 km od W-wy,a jeśli jeszcze przywożą na działke to super.Zakup za kilka tys. zł.W bliskiej okolicy W-wy ceny są zabójcze i szukam czegoś dalej od W-wy.

 

Szukałam taniej szkółki i nawet znalazłam, bracia Dębscy Końskowola. Sadzonki irgi błyszczącej mają za 1,8 , a w okolicach Warszawy- 15 zł.

Dowiozą, 1,5 zł za km, ale trzeba zapłacić za 2 strony. Mam do kupienia 250 sztyk, więc jesienią się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich "Sąsiadów" !!!

Rozpoczynamy właśnie z mężem drogę przez urzędy. Budować będziem się w Urzucie w pobliżu ul. Chabrowej.

Domek będzie drewniany, w konstrukcji szkieletowej. Projekt już jest, Wykonawca też. Pozostały papierki i banki :)

Na razie wykopaliśmy studnię i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że własna studnia daje tyle satysfakcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja w innej sprawie.

Ktoś kiedyś pisał, że ma namiary na przedstawiciela handlowego Budokruszu i że można załatwić przez niego materiały po cenach niższych niż ma sam Budokrusz.

Tylko nie pamiętam kto to był, dlatego piszę na forum.

Jeśli można to prosiłabym o podanie namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Budokruszu dostałem namiary na Piotra Perczyńskiego 602-536-430. Ale podejrzewam, że zależy to w jakim rejonie budujecie.

Faktycznie ceny, które mi zaproponował są sporo niższe niż w oficjalnym cenniku.

Zapytałem w Budokruszu mailowo i podano mi te dane, więc może zrób podobnie.

 

Kiedyś pisałem, że właśnie zakupy w Budokruszu należy robić przez handlowca, wówczas ceny są dużo niższe niż w oficjalnym cenniku. Chodziło mi dokładnie o Pana Piotra - nie dość że ceny daje przyzwoite, to jeszcze jest bardzo solidnym. Współpracę z nim bardzo dobrze wspominam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich "Sąsiadów" !!!

Rozpoczynamy właśnie z mężem drogę przez urzędy. Budować będziem się w Urzucie w pobliżu ul. Chabrowej.

Domek będzie drewniany, w konstrukcji szkieletowej. Projekt już jest, Wykonawca też. Pozostały papierki i banki :)

Na razie wykopaliśmy studnię i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że własna studnia daje tyle satysfakcji ;)

 

Pochwal się kto będzie wykonawcą. Ja nadal szukam.

 

Pozdrawiam,

BetaGreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 100 lat mnie nie było, ale to dlatego, że wykończeniówka zamuje Cały wolny czas jaki mam i jeszcze wiecej. Tak ostrożnie prognozując, to może we wrześniu się wprowadzimy... Ktoś pytał o glazurnika, u mnie 60zł za m2. Robota wyglada dobrze, łazienki zrobione, teraz w planie podłogi - gres. W poniedziałek - kominek i równocześnie parkieciarz. Tynk zewnętrzny jest i ładnie wygląda. A meble do kuchni zrobione i czekają na podlogi. Uff.. Z niespodzianek mam psa. Na nowy dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 100 lat mnie nie było, ale to dlatego, że wykończeniówka zamuje Cały wolny czas jaki mam i jeszcze wiecej. Tak ostrożnie prognozując, to może we wrześniu się wprowadzimy... Ktoś pytał o glazurnika, u mnie 60zł za m2. Robota wyglada dobrze, łazienki zrobione, teraz w planie podłogi - gres. W poniedziałek - kominek i równocześnie parkieciarz. Tynk zewnętrzny jest i ładnie wygląda. A meble do kuchni zrobione i czekają na podlogi. Uff.. Z niespodzianek mam psa. Na nowy dom.

 

Witajcie

Zorka gratuluję! Ty wszystko juz masz! Na pewno do wrzesnia zdązysz. Ja tez musze sie we wrzesniu wprowadzic a nie mam zbyt wiele:/

U nas naciągaja tynki zewnętrzne. Dzis przyjezdzają parapety wew. Mąż połozył gres w kotłowni (bo piec jutro się montuje) i wiiatrołapie. Wczoraj wybieralismy panele do góry i dołu. Tak naprawde chciałam miec w przedpokoju gres ale mam go zaledwie 4 m wiec zdecydowałam sie na panele. Kuchnia tez sie robi...bedzie 20 sierpnia. Szukamy kogos do glazury w łazience wiec jak mozesz rzuc na priva namiar do glazurnika. Moze on bedzie miał 2 dni wolne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propose ogrzewania podłogowego? Czy sprawdza sie gdy sa panele na podłodze?

ja mam ale dużo nie powiem - podłogówka dogrzewała tylko nad ranem. Z pewnych względów głownie ogrzewaliśmy kominkiem. w tym sezonie podłogówka będzie miała okazję się wykazać. Natomiast nie rób błędu i podkład nie zatrzymujący ciepła - u nas dali cienką gąbkę i kiszka jest zdecydowanie mniej ciepło niż powinno. A miałam montaż w cenie paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co ma znaleźć się pod panelami to doczytałem się w czerwcowym numerze miesięcznika "budujemy dom", w artykule o doświadczeniach z ogrzewania podłogowego zasilanego PC, że można zamiast podkładów i gąbek dać pod panele cos co ma bardzo dobra przewodność, a mianowicie grubą tekturę. Trochę to tandetnie brzmi, ale jeżeli wylewka jest równa to tektura zastąpi z powodzeniem gąbkę a celuloza faktycznie ma o niebo lepszą przewodność od pianki, a przecież i tak pod wylewka na piętrze jest jakaś warstwa wygłuszająca. Wydaje mi się to ciekawym pomysłem. :wink: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale wciąż na fali. Trochę dziewnie czuliśmy się na początku lipca, kiedy panowie ciągnęli rury 4 metry od naszej posiadłości, oczywiście na naszej ulicy. Kiedy mąż poszedł i zapytał, co mamy zrobić, żeby mieć kanalizację, panowie rezolutnie podali kwotę, za którą zaoferowali się zrobić tzw. trójnik. A potem nasza głowa w tym, żeby przeforsować w gminie formalności. :o

Mąż poszedł do gminy i zapisał nas na tzw. listę rezerwową pod nr 414. O trójniku zapominamy, swoją drogą panom gratuluję przedsiębiorczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale wciąż na fali. Trochę dziewnie czuliśmy się na początku lipca, kiedy panowie ciągnęli rury 4 metry od naszej posiadłości, oczywiście na naszej ulicy. Kiedy mąż poszedł i zapytał, co mamy zrobić, żeby mieć kanalizację, panowie rezolutnie podali kwotę, za którą zaoferowali się zrobić tzw. trójnik. A potem nasza głowa w tym, żeby przeforsować w gminie formalności. :o

Mąż poszedł do gminy i zapisał nas na tzw. listę rezerwową pod nr 414. O trójniku zapominamy, swoją drogą panom gratuluję przedsiębiorczości.

 

Wiesz nie wiem czy twoja euforia zwiazana z perespektywa posiadania kanalizy jest uzasadniona :-? . Ja tez tak do niedawna myslalem, ale okazuje sie ze nasze oczyszczalnie sa niewydolne i po prostu maja za małą przepustowość wiec ostatnio cały czas są awarie. Jak by trudno było oszacować przyrost ilość ścieków na danym terenie nawet na podstawie wydanych pozwoleń na budowe :-? Dotyczy to Nadarzyna, Bielin (Młochowa) a takze Grodziska. To co z tego że jest przyłącze jak g... będzie wybijać ze studzienki? niestey juz chyba przeproszę nasze szabooo :wink:i go polubie na pare nastepnych lat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary, ale wciąż na fali. Trochę dziewnie czuliśmy się na początku lipca, kiedy panowie ciągnęli rury 4 metry od naszej posiadłości, oczywiście na naszej ulicy. Kiedy mąż poszedł i zapytał, co mamy zrobić, żeby mieć kanalizację, panowie rezolutnie podali kwotę, za którą zaoferowali się zrobić tzw. trójnik. A potem nasza głowa w tym, żeby przeforsować w gminie formalności. :o

Mąż poszedł do gminy i zapisał nas na tzw. listę rezerwową pod nr 414. O trójniku zapominamy, swoją drogą panom gratuluję przedsiębiorczości.

 

Wiesz nie wiem czy twoja euforia zwiazana z perespektywa posiadania kanalizy jest uzasadniona :-? . Ja tez tak do niedawna myslalem, ale okazuje sie ze nasze oczyszczalnie sa niewydolne i po prostu maja za małą przepustowość wiec ostatnio cały czas są awarie. Jak by trudno było oszacować przyrost ilość ścieków na danym terenie nawet na podstawie wydanych pozwoleń na budowe :-? Dotyczy to Nadarzyna, Bielin (Młochowa) a takze Grodziska. To co z tego że jest przyłącze jak g... będzie wybijać ze studzienki? niestey juz chyba przeproszę nasze szabooo :wink:i go polubie na pare nastepnych lat :roll:

Nie wiem, czy mój stan nazwałabym euforią. Raczej martwi mnie paskudztwo przed domem,

z którym nie wiadomo, co zrobić, bo poprzedni właściciel zrobił szambo ok. 15 cm poniżej poziomu ziemi. pojemność też nierewelacyjna 3,5 m3. Do tego dochodzą obawy co do cen wywozu szamba, bo szambiarze już podnoszą ceny tam, gdzie jest kanalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież podnieść taki właz to nie problem :)

gorzej z tą pojemnością .... nie ma chyba nawet takich małych wozów, a płacić musiałabyś jak za normalną pojemność

może lepiej zamienić ten zbiornik?? ;)

 

ja podobnie jak Gawełek mam mieszane uczucia co do kanalizy ....

poza tym nie sądziłam, że jest jakiś problem z odbiorem :o

Piter co jest grane?? bo studzienka ma być na mojej posesji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakiegoś dobrego parkieciarza?

 

szukam też miejsca gdzie mogę kupić parkiet- po jakiejś sensownej cenie- te warszawskie są kosmiczne

 

interesuje mnie szczególnie akacja parzona- a może ktoś ją ma w domu?

 

dzięki

 

M

 

Na mojej ulicy mieszka taki właśnie parkieciarz byłem u niego w domu parkiety bajka kapcie mi z nóg spadły :o SUPER. Mam nadzieje że szczeka nie spada razem z kapciami jak poda cene :lol: . Podejde wezme namiar to ci podesle na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...