Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W kwestii parkietu, ja kupowałam parkiet w sklepie-hurtowni na Poznanskiej, chyba Jawczyce. Okolice Giełdy Bronisze po tej samej stronie. Adres http://www.klepka.pl. Chyba. Ceny mają niezłe - razem z montażem. Montaż bez chemii ze szlifowaniem betonu - 60zł. Jakości nie podam, bo dopiero panowie zaczynaja robotę.

Tygrysku, popytam glazurnika co on ma w planach po mnie i dam Ci znać.

Z innej beczki; okazało sie, że byc może w ulicy możemy mieć gaz. I teraz dylemat bo nastawialiśmy się na ekogroszek lub pelety. Taniej ekogroszek, ale z gazem wygodniej... Wodę będziemy latem ogrzewac solarami. Tylko to ogrzewanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież podnieść taki właz to nie problem :)

gorzej z tą pojemnością .... nie ma chyba nawet takich małych wozów, a płacić musiałabyś jak za normalną pojemność

może lepiej zamienić ten zbiornik?? ;)

 

ja podobnie jak Gawełek mam mieszane uczucia co do kanalizy ....

poza tym nie sądziłam, że jest jakiś problem z odbiorem :o

Piter co jest grane?? bo studzienka ma być na mojej posesji

 

Bez paniki, po prostu miesiąc temu była poważna awaria oczyszczalni, ktoś wytruł żywe kultury bakterii coś wlewając do kanalizacji. Ale potem były jeszcze inne, wiem to od naszego "szambelana”, który miał problemy z wywozem, bo właśnie Nadarzyn nie przyjmował ścieków i gdzieś indziej je woził. Raz widzieliśmy go w Raszynie ale tam nie ma oczyszczalni wiec podejrzewam że wozi ścieki na Korotyńskiego w Warszawie :o . Suma sumarum zbyt rozbudowana sieć, zbyt dużo ścieków, bezmyślność władz gminnych zbyt mało i niewydajnych oczyszczalni w naszej pięknej gminie. Wniosek owszem przyłącze do kanalizacji jak najbardziej tak ale bez nadmiernego pośpiechu i nakładu kosztów niech się gmina wysili.

 

Mam złe doświadczenia z wodociągiem od początku, czyli 2003 roku brakowało wody (zwłaszcza latem) w 2005 wody nie było ponad tydzień wiec wykopaliśmy studnie. Potem po szturmie nie umytych :oops: i wściekłych mieszkańców do gminy sytuacja uległa poprawie zrobiono bypass wodociągu łącząc końcówkę nadarzyńskiego z końcówką tego z woli krakowianskiej i owszem pomogło…… na 2 lata obecnie jest to samo :evil: . Powód zbyt dużo domów i zbyt duży pobór wody i głupota władz gminnych. Może zamiast polbrukowych chodników zadać sobie trochę trudu i wykopać dodatkowe studnie :wink:

 

Tak, że trzeba na chłodno podchodzić do radosnej twórczości władz gminnych dotyczącej rozbudowy i eksploatacji infrastruktury komunalnej, zwłaszcza naszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem masz wode na razie ale pomysl ujecie wody dla nadarzyna jest w waledowie, ateraz podłączą tam wentanę i jeszcze 4 hale maximusa no mów co chcesz ale jakies zapotrzebowanie na wode bedzie. Z naszej strony też dupa bo oddaja beline i tez pojdzie zuzycie wody jak nie wiem , jak by nie patrzyc prognozy nie są optymistyczne, ale co tam mamy studnie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie polecić jakiegoś dobrego parkieciarza?

 

szukam też miejsca gdzie mogę kupić parkiet- po jakiejś sensownej cenie- te warszawskie są kosmiczne

interesuje mnie szczególnie akacja parzona- a może ktoś ją ma w domu?

moj ojciec kladzie parkity, ale poniewaz jest po powaznych operacjach to do grudnia napewno nie bedzie pracowal. Moge Ci jednak polecic dostawce podlog i schodow. Sa z Radzymina co prawda, ale zawsze od wielu juz lat moj ojciec bierze od nich material i nigdy sie nie zawiodl. http://www.drewex.net.pl/index.php

naprawde polecam, bo material dobrej jakosci, nie robia sie szpary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich "Sąsiadów" !!!

Rozpoczynamy właśnie z mężem drogę przez urzędy. Budować będziem się w Urzucie w pobliżu ul. Chabrowej.

Domek będzie drewniany, w konstrukcji szkieletowej. Projekt już jest, Wykonawca też. Pozostały papierki i banki :)

Na razie wykopaliśmy studnię i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że własna studnia daje tyle satysfakcji ;)

 

Pochwal się kto będzie wykonawcą. Ja nadal szukam.

 

Pozdrawiam,

BetaGreta

 

Wykonawca to bardzo dobry stary znajomy męża, więc odeszło nam szukanie chociaż tego. Dla spokoju wysłałam kilka zapytań ofertowych i wychodzi na to, że nie jest ani tani ani drogi a spokój mamy gwarantowany.

 

Link do strony firmy: http://www.kanadyjczyk.com.pl

 

A co do domu to złożyłam właśnie wniosek o warunki w ZEWT-cie i o jakieś świstki dotyczące urządzeń melioracyjnych... Wycieczka całkiem niezła, ZEWT w Konstancinie, Zarząd Melioracji w Grodzisku... Teraz pozostaje czekać i modlić się żeby w Szanownym Zakładzie Energetycznym nie stwierdzili, że prąd to mi podłączą, a i owszem ale za 3 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii parkietu, ja kupowałam parkiet w sklepie-hurtowni na Poznanskiej, chyba Jawczyce. Okolice Giełdy Bronisze po tej samej stronie. Adres http://www.klepka.pl. Chyba. Ceny mają niezłe - razem z montażem. Montaż bez chemii ze szlifowaniem betonu - 60zł. Jakości nie podam, bo dopiero panowie zaczynaja robotę.

Tygrysku, popytam glazurnika co on ma w planach po mnie i dam Ci znać.

Z innej beczki; okazało sie, że byc może w ulicy możemy mieć gaz. I teraz dylemat bo nastawialiśmy się na ekogroszek lub pelety. Taniej ekogroszek, ale z gazem wygodniej... Wodę będziemy latem ogrzewac solarami. Tylko to ogrzewanie...

 

 

Witam,

Czy mogę prosić o więcej informacji na tmat kolektorów??? Czy są już zrealizowane? Jakieś namiary na wykonawcę, jakie kolektory, jaki dom itp. Przymierzamy się do tego zmężem ale nie mam pojęcia z której strony ugryźć temat i od czego wogóle zacząć.

Tak przy okazji, czy ktoś z miłch Sąsiadów ma lub myśli o pompie ciepła?

Pozdrawiam, Efelia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propose ogrzewania podłogowego? Czy sprawdza sie gdy sa panele na podłodze?

 

 

A ja mam pytanie dotyczące sypialni i ogrzewania podłogowego. Ponieważ planujemy w całym domu gres lub terakotę na podłodze to chcemy wszędzie podłogówkę, czy ktoś z was ma ją w sypilani. Nasz hydraulik nam odradza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...