Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam Wszystkich "Sąsiadów" !!!

Rozpoczynamy właśnie z mężem drogę przez urzędy. Budować będziem się w Urzucie w pobliżu ul. Chabrowej.

Domek będzie drewniany, w konstrukcji szkieletowej. Projekt już jest, Wykonawca też. Pozostały papierki i banki :)

Na razie wykopaliśmy studnię i muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, że własna studnia daje tyle satysfakcji ;)

 

witam serdecznie sąsiadkę :)

 

my również budujemy przy Chabrowej. Mam 2 pytanka:

 

1. po co odesłali was do Grodziska? Macie jakieś sączki na działce? Nam sprawdzili w gminie że nie ma nic na działce i dali zaświadczenie - jedna wycieczka mniej...

 

2. na ile metrów wierciliście studnię ?

 

pozdrawiam

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie, skąd braliście drewno na wieźbę? W książce adresowej grupy są 2 kontakty w tym jeden nie odbiera od wczoraj tel :(. Będę wdzięczna za namiary.

 

Drewna na więźbę jeszcze nie zamawiałem ale deski i owszem.

Tutaj było najtaniej w okolicy:

http://www.drewplyt-pecka.pl/start.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Oj widze niektórzy startują :) . Oj jakbysmy mieli powtórzyc start to chyba bysmy sie nie zdecydowali :/ (choc zachęcam gorąco. Kazdy musi to przejsc. Ja mam wrazenie ze kiepski był początek ale życie nas potem oszczędziło. 28 sierpnia bedzie rok od rozpoczecia budowy i takze nasza WPROWADZKA do nowego domku. Rok katuszy , stresów, nerwów......

 

Mam pytanie czy ktos z Was uzytkuje w łazience kabinę z panelem do hydromasazu? czy to bajer czy warto?

 

Nie mam takiej kabiny, ale ostatnio pozbywalem sie "starej" 5-letniej i zerkalem na rózne modele takze z panelami do hydromasażu i moge stwierdzić:

:cry: nie kupuj kabiny z ramkami z profili, nasza dobrej firmy i nietania była do mycia koszmarna, cholery mozna bylo dostac :evil: , stad jej szybka wymiana na kabinę szklaną bez żadnych konstrukcji podtrzymujacych gdzie mogłby sie gromadzic brud :wink:

:cry: kabiny z hydromasazem chinskie najprawdopodobniej takie za ok 3-4 tys mmiały takie kłębowisko kabli z tyłu :o , że poczułem sie zelektryzowany na sam widok, były strasznie tandetnie wykonane a plastik był miernej jakości. Poza tym te kabiny mialy bardzo malo miejsca w srodku, obrucenie sie lub schylenie po przysłowiowe mydło jest ryzykowne nawet dla szczuplej osoby.

:cry: porzadna i duża kabina kosztuje niestety od ok 10 tys

:wink: aby w pełni wykorzystać mozliwości takiej kabiny nalezy mieć dobre i stabilne ciśnienie wody oraz kanalizacje, nie ma co sie oszukiwać nie jest to urzadzenie oszczedzajace wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...jakie macie kabiny prysznicowe? Moze ktoś ma Ravaka, Huppe lub Ronala? Szukam opini

 

No widze , że tu w grę wchodza produkty z wyższej półki.

Ja mam taka kabinę jestesmy z niej baardzo zadowoleni bardzo wygodna i łatwa do mycia siebie i jej :D

http://www.aquaform.eu/files/showerstar/produkty/kabiny/masiva_swing_128.jpg

 

ty jest wiecej http://www.showerstar.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety nie mam doświadczeń :cry: i nie bardzo pomoge bo nie posiadamy okien dachowych w domu :-? . Na etapie budowy naszego domu nie były one az tak tanie jak obecnie, poza tym słyszałem że okna dachowe dzielą sie na 2 kategorie: takie które ciekna wczesniej i takie które ciekna później :lol: . Nie wiem czy to prawda.

 

Może tu przedzwoń co prawda robią całe dachy i to akurat widzialem u Toma 17, szybko sprawnie i mieli tanie okna jakies superenergooszczedne i z tego co wiem na razie sie przez nie nie leje.

 

Wolica

05-830 NADARZYN, al. Katowicka 45,

tel. (0-22) 739-75-45 739-75-46

fax (0 22) 739-75-47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem więźbę z Pruszkowa z tartaku Pana Sylwestra Gołąba. Niestety nie polecam, dzięki moim dekarzom udało się sklecić z tego porządny dach, ale ile mięsa przy tym leciało na jakość krokwi i łat... szkoda gadać. Napracowali się chłopacy niesamowicie co musiałem im wynagrodzić porządną wiechą. Powiedzieli, że więcej nie wejdą na dach, jeżeli drewno będzie z tego tartaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o mapkę do celów projektowych. Czy ona ma jakiś termin ważności? Jutro mam spotkanie z panią która będzie mi robiła projekt przyłącza do wodociągów. Mam mieć mapkę. Czy ta mapka będzie ważna jak w przyszłym roku będę się ubiegała o pozwolenie na budowę? Jaki jest koszt mapki do celów projektowych? Ta pani ma mi już załatwić tą mapkę poprzez swojego znajomego geodetę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt mapki do celów projektowych? Ta pani ma mi już załatwić tą mapkę poprzez swojego znajomego geodetę.

 

Ja w zeszłym roku płaciłam 550zł + VAT,ale u innych geodetów, jak się pytałam ceny kształtowały się ok. 600 zł +VAT. Także możesz przyjąć, że ok.600 zł to będzie kosztować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może namiary na sprawdzonych dekarzy? Nasz umówiony, przez nasze przesunięcia z budową, ma teraz inne budowy i jedynie na co możemy liczyć z jego strony, to deskowanie w listopadzie, a my byśmy chcieli już za ok. miesiąc robić cały dach.

Jak macie takie ekipy, to proszę podajcie nr kontaktowe, a może akurat ktoś będzie miał wolny termin.

 

dzięki i pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...