Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ostatnio wpadło mi w oko to:

http://forum.muratordom.pl/wylewki-mechaniczne-mixokretem-w-wa-i-okolice,t19915.htm

Wygląda przekonująco, zważywszy na ilość wpisów :wink:

to sprawdzony wykonawca???????

 

EIMUND? No raczej sprawdzony :)

Od wielu lat jedna bardziej znanych na forum postaci i słyszałem sporo pozytywnych opinii o jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio wpadło mi w oko to:

http://forum.muratordom.pl/wylewki-mechaniczne-mixokretem-w-wa-i-okolice,t19915.htm

Wygląda przekonująco, zważywszy na ilość wpisów :wink:

to sprawdzony wykonawca???????

 

EIMUND? No raczej sprawdzony :)

Od wielu lat jedna bardziej znanych na forum postaci i słyszałem sporo pozytywnych opinii o jego pracy.

 

Masz 5 stron komentarzy :o

Poczytaj i podejmij decyzję.

Mnie to przekonuje :wink: Sam nie mam jeszcze wylewek, bo ekipa z fundamentem jeszcze nie weszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wcześniej trzeba umawiać się na wylewki z ekipami?

Tak orientacyjnie, bo na dziś to stropy szalujemy i w przyszłym tygodniu wylane zostaną ;-)

 

A tak przy okazji to szukam namiarów na sprawdzonego i w miarę taniego dostawcę okien. Polecany na forum Jareko jest chyba niezły, ale do tanich nie należy ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o Waszą opinię nt. kosztów przyłącza wodnego. Za projekt, załatwienie niezbędnych formalności urzędowych i wykonanie przyłącza (ok. 70m rury) 7.000 PLN. Oferta od firmy z Kozerek

 

Zajebista cena - ja za sam projekt bulę 1500... :roll:

Dasz namiar jak już ich wykorzystasz? :wink:

 

tel 605 653 520. Ale o jakości pracy będę mógł coś powiedzieć pod koniec września, bo wtedy planuję budowę wodociągu.

 

Odnośnie samego projektu, warto spytać w gminie w Jaktorowie. Pokój nr 4, zdaje się. Dostałem namiar na gościa (ale już go gdzieś posiałem), który za sam projekt zaproponował 350 PLN. Ale on robi sam projekt, wykonawcy trzeba potem szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o Waszą opinię nt. kosztów przyłącza wodnego. Za projekt, załatwienie niezbędnych formalności urzędowych i wykonanie przyłącza (ok. 70m rury) 7.000 PLN. Oferta od firmy z Kozerek

 

Zajebista cena - ja za sam projekt bulę 1500... :roll:

Dasz namiar jak już ich wykorzystasz? :wink:

 

tel 605 653 520. Ale o jakości pracy będę mógł coś powiedzieć pod koniec września, bo wtedy planuję budowę wodociągu.

 

Odnośnie samego projektu, warto spytać w gminie w Jaktorowie. Pokój nr 4, zdaje się. Dostałem namiar na gościa (ale już go gdzieś posiałem), który za sam projekt zaproponował 350 PLN. Ale on robi sam projekt, wykonawcy trzeba potem szukać.

 

Dzięki :D

A pod koniec września się odezwę zapytać jak było, bo ja to pewnie w przyszłym roku się będę podłączać najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wcześniej trzeba umawiać się na wylewki z ekipami?

Tak orientacyjnie, bo na dziś to stropy szalujemy i w przyszłym tygodniu wylane zostaną ;-)

 

A tak przy okazji to szukam namiarów na sprawdzonego i w miarę taniego dostawcę okien. Polecany na forum Jareko jest chyba niezły, ale do tanich nie należy ;-(

 

Oj, na wylewki to jeszcze chyba czas, jeśli dopiero wylewasz strop. Wylewki najlepiej robić już po hydrauliku, elektryku i tynkach.

Jakie okna? PCV? Jeśli tak, to przetestowanego mam lokalnego producenta - MABISS z Grodziska (na profilu VEKA), z kolei dystrybutor jednego ze znanych producentów okien - firmy M&S jest w Wolicy pod Jankami. Obie firmy robiły mi ostatnio wyceny i różnica w stosunku do wyceny Jareko była znaczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel 605 653 520. Ale o jakości pracy będę mógł coś powiedzieć pod koniec września, bo wtedy planuję budowę wodociągu.

Państwo Sokół jeśli się nie mylę?

Mi kiedyś robili projekt i same przyłącza (gaz i woda). Wszystkie formalności załatwili za mnie. Nie mam zastrzeżeń do ich roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel 605 653 520. Ale o jakości pracy będę mógł coś powiedzieć pod koniec września, bo wtedy planuję budowę wodociągu.

Państwo Sokół jeśli się nie mylę?

Mi kiedyś robili projekt i same przyłącza (gaz i woda). Wszystkie formalności załatwili za mnie. Nie mam zastrzeżeń do ich roboty :)

 

Dokładnie tak :) Mam nadzieję, że i u mnie pójdzie wszystko gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na wylewki to jeszcze chyba czas, jeśli dopiero wylewasz strop. Wylewki najlepiej robić już po hydrauliku, elektryku i tynkach.

Jakie okna? PCV? Jeśli tak, to przetestowanego mam lokalnego producenta - MABISS z Grodziska (na profilu VEKA), z kolei dystrybutor jednego ze znanych producentów okien - firmy M&S jest w Wolicy pod Jankami. Obie firmy robiły mi ostatnio wyceny i różnica w stosunku do wyceny Jareko była znaczna ;)

 

Jak na razie ekipa się stara i pędzą do przodu - jak tak dalej będzie szło, to wylewki w listopadzie są realne. O ile "Pani Zima" pozwoli i nie zamrozi ;-)

 

A co do okien, to możesz podać jakiś kontakt do nich?

Czy firma z Wolicy to GLOBART?

Rozumiem, że Mabiss robił u Ciebie okna i montaż? Jak z jakością usługi?

Z tego co znalazłem to robią na profilach VEKA i Schuco, więc tu nie powinno być problemu z jakością, ale niewiele więcej wiem bo ich strona nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stemple były raz użyte do stropuTeriva I.

2,8-3m ok 100szt.

Odbiór osobisty

Mozliwość odpłatnego (40zł) transportu w ogległości 20km od Jaktorowa po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

 

Sprzedam pozostałość z budowy - Ytong 36,5 x24,90 x49,90 gęstości 400

24szt/pleta x8palet = 192 szt. = 24 m2 sciany.

Transport po stronie kupującego. Moge pomóc w organizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwzględnij również przyszłe potrzeby na podlewanie ogrodu, mycie auta, kostki i czego tam potrzeba...

jestem podpięty pod wodociąg ale na poważnie zastanawiam się nad własną studnią do celów j.w

Inna sprawa to wydajność wodociągu-czy jest stałe ciśnienie przy max. zapotrzebowaniu okolicznych odbiorców (susza). W mojej wiosce ciś. oscyluje od 1 do 6 :cry: Tylko, że 1 mamy wtedy jak woda potrzebna :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ramotki są na podobnym etapie co my :) - o wodę już złożyliśmy, nie możemy się tylko wybrać do Żyrardowa "po prąd". Ale studnię i tak chcemy mieć, tylko czekamy aż będzie dom na mapce bo nie mamy aż tak dużo przestrzeni, żeby robić gdzie bądź.

Pozwólcie, że zapytam: jeśli mam granice zabudowy 10m to czy w tel odl. 10m mogę już mieć ścianę domu, czy też trzeba dodać jeszcze 3-4m tak, jakby to była granica działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwzględnij również przyszłe potrzeby na podlewanie ogrodu, mycie auta, kostki i czego tam potrzeba...

jestem podpięty pod wodociąg ale na poważnie zastanawiam się nad własną studnią do celów j.w

Inna sprawa to wydajność wodociągu-czy jest stałe ciśnienie przy max. zapotrzebowaniu okolicznych odbiorców (susza). W mojej wiosce ciś. oscyluje od 1 do 6 :cry: Tylko, że 1 mamy wtedy jak woda potrzebna :evil:

 

Znam ten ból, z tym że u nas ciśnienie się wacha od 0 :evil: :evil: :evil: do 5 właśnie w upały i weekendy (wtedy kiedy sa goscie) co do podlewania i mycia auta to woda leci bez filtra a do domu przez filtr zwykły 1 - 5 mikronowy, wystarcza na oczeszczenie wody z osadów i "mółków" do picia łapiemy wode z wodociągu (jak jest) ale ostatnio zauwazyłem że jest też syfiasta :evil: :evil: wiec kupilem mineralną. Namiar na studniarza jest chyba w naszej ksiażce ale jak chcesz to dam na priva.

 

PS. Ty mieszkasz w Starej Wsi k. Nadarzyna??? :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym 2 raz miał sie podłączac to zainwestował w filtr do wody i wykopał studnię.

Piotruś - poważnie?

Mam ten dlemat jak wiesz, ale dobr filtr z montażem i fakturą to nawet 6 tys. zł kosztuje :roll: .

 

Ja ci tylko mówię, że z woda się pogarsza coraz bardziej i niedługo podłączą Belinę poza nią zresztą domów przybywa szybko.

Sam się powoli rozglądam za filtrem do wody to tej studni co mamy ale na pewno nie za taka kasę, bez przesady. W ostateczności kupie filtr jakiś tam "osmozowy" :roll: full wypas do wody pitnej i zamontuje pod zlewem w kuchni. Zresztą Tomek jak cię uspokoi posiadanie pustej rury wodociągowej to co tam :lol: , Nawiasem mówiąc ile oni teraz chcą za przyłącze bo nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...