Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

My mamy kredyt w Polbanku, i do tej pory nie mieliśmy zadnych problemów. Właśnie dostaliśmy trzecią (ostatnią) transzę. Po pierwszej nawet nikt do nas nie przyjechał, żeby skontrolować stan budowy, tylko od razu po naszym zgłoszeniu przelali nam kaskę. Na przyznanie kredytu i pierwszą transzę czekaliśmy w sumie jakieś 2-3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PKO BP przerażała mnie kolejka emerytów, o każdej porze dnia i nocy. No ale mam nadzieję że w okienku po kredyt hipoteczny ich nie będzie :lol:

 

Jest osobna komórka ds. kredytów hipotecznych i tam kolejki raczej nie ma. My akurat załatwialiśmy w Warszawie na Grójeckiej i było całkiem sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ziemi to do Nadarzyna sami przyjechali. Zrzucaja gdzies w okolicach Kań.

 

A po ile wożą tą ziemię? Nam by się też przydało z kilkanaście wywrotek, więc szukam czegoś w miarę tanio..

 

No właśnie, u mnie też kilkanaście. Przy cenie min. 600-700zł za 20m3 jak sobie w okolicy wołają to robi się sporo kasy. Chyba pojeżdżę i poszukam tych wywrotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy macie jakiś może wzór umowy na stan surowy, muszę coś podpisać z moimi murarzami,

wielkie dzięki

Ewa

Mamy, podaj maila to chętnie prześlę :)

 

Witam

mój mail to [email protected]

 

Znalazłam jakąś umowę ale tam nie ma wyszczególnionych poszczególnych etapów prac, czy wy też macie tylko takie ramowe umowy czy bardziej szczegółowe.

Z góry dziękuję za powyższe

 

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze dwa tygodnie temu bym polecal Polbank ale obecnie mam mieszane uczucia... Mamy spor z bankiem o ostatnia transze kredytu... co wynika z roznego oszacowania stanu zaawansowania prac.. a ten z kolei wynika ze zle rozpisanego kosztorysu a to jest wynikiem blednego przedstawienia nam sprawy przez Pania, ktora sie nami zajmowala.

 

Jestesmy w sytuacji niedobrej a za jakis miesiac jesli nie uda sie niczego wymyslec, to bedziemy w zlej a za dwa miesiace w dramatycznej...

 

Co ciekawe mamy w Polbanku kredyt hipo na dzialke i dom, z czego dwie transze wyplacone. Za kazdym razem bylismy w tym samym oddziale banku i za kazdym razem obslugiwal nas kto inny i znikal (przenoszono go?)...

 

z calego serca i wszystkich sil odradzam POLBANK, nikt nigdy mnie tak nie przeczolgal,

ocena zdolnosci super szybko, procesowanie wniosku 2 miesiace, problem z wyplata juz od 2giej transzy, niekompetentny agent, w oddziale olewka,

na kazda transze czekalismy 4 tygodnie bo rzeczoznawca na budowe nie mogl dojechac, a jak juz dojechal to nie policzyl rekuperatora bo nie wie co to, a kazda ta pozalowania godna inspekcja i tak kosztowala 100 PLN,

 

zrefinansowalismy po 3 ciej transzy w DB , kredyt wykorzystany, budowa ukonczona

 

odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem złe opinie o Polbanku :-? . Mamy kredyt w BOSiu, zero problemów podczas budowy transze w 3-4 dni , jedna wizyta na budowie i dałem prywatnie pare zdjęć do sprawozdania bo mnie dysponentka prosiła :D , a teraz po 5 latach to juz zadnego absolutnie problemu wszystko samo sie spłaca, dodatkowo zaproponowano nam obniżenie marzy do 0,9% z 2,5. (braliśmy kredyt w 2003).

Mój profesor od bankowości na studiach mawiał, że bank który daje najtańsze kredyty i najlepsze lokaty to kant i zryw i nie wart jest zachodu

Poza tym na faktyczna cene kredytu składaja sie wszystkie opłaty, ubezpieczenie, koszt operatu, prowizja od udzielenia itp no i koszt odsetek, tak na prawde koszty kredytów hipotecznych mozna porównac po ok 10 latach spłaty jest to miarodajne. Wniosek z tego taki, że wybór dobrego banku to troche loteria.

Ale Polbank to bym sobie darował z czystym sumieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wombaty :sąsiedzie odwiedziłbys mnie albo dał namiar do siebie , w końcu przez sade przejeżdzam kilka razy w tygodniu:).

Pozdrawiam

Jakby co to dziś na gg jestem : 416181.

Acha : ODSPRZEDAM TANIO 1,8 m sześć styropienu Knaufa Elewacja o grubości 10 cm bez frezu (5 paczek).

A tak czasem wygladaja u nas zachody słońca:)

 

http://images42.fotosik.pl/2/3a5c3c9a076ab923m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygzak:

kredyt w Polbanku w Warszawie w centrali na Mokotowskiej

 

Walaciki:

Chetnie sobie skonsolidujemy i przeniesiemy sie do innego banku ale jestesmy zdaje sie w kropce... Mozna to zrobic po wyplacie ostatniej transzy a nie chca nam jej dac dopoki nie osiagniemy ilustam % zaawansowania, a nie bardzo mamy z czego (kredytu bynajmniej nie przejedlismy :-)

 

Racja z tymi zawyzeniami kosztow w kosztorysie - na tym sie posliznelismy wlasnie ze ten cholerny kosztorys sporzadzilismy tak od reki i koszty na poczatku inwestycji powinnismy sobie zawyzyc...

 

Ogniowy:

Bardzo chetnie Cie odwiedzimy i bedziemy czekac na Wasza wizyte:-)

Prosimu o kontakt jak najdzie Was ochota, albo my damy znac jak bedziemy chetni :D

telefon do mnie 606-742-144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy Polbank, Eurobank, Nordea, PKO x2, ING, Fortis. Wszystkie mniej więcej chyba w tym samym miejscu :lol:

Czy ktoś ma jakieś 'ale' do któregoś z tej listy? Jeśli nie to jutro robie wypad na bank :wink:

 

Jeżeli masz możliwośc wzięcia kredytu w innym banku niz polbank to omijaj go duuuuuzym łukiem. My mielismy problemy z wypłata transz. Akurat trafilismy na okres urlopowy i nikt poza "naszą Pania" od kredytu nie umial nam pomóc. A na wizycie u "Pani dyrektor" w oddziale na Bukowińskiej dowiedzielismy się że takich klientów jak my to ona ma 10 dziennie!!!

Ciekawe dlaczego nic z tym nie robi żeby niezadowolonych klientów było coraz mniej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo, to znowu ja...

...i znowu po radę, a raczej po opinię...

Mianowicie... mam 8 lukarn małych i jedną dużą w kształcie trójkąta od frontu nad wejściem do domu. Szkielet drewniany. Umówiłem się na 10-11 września na start ocieplenia tych lukarn zanim przyjdzie 15 września firma od dachu....

W zamyśle mieliśmy ocieplenie tego styropianem siatka klej i co tam jeszcze potrzebne oprócz koloru..... ale ktoś mi powiedział, że styropian nie za bardzo się nadaje bezpośrednio na dechy od zewnątrz i lepiej ocieplić je watą jakąś czy wełną ROCKWOOL. Poradźcie, jeżeli macie lub przeszliście już gehennę z tą sprawą. Nie chciałbym, aby za 5-10 lat zaczęło mi gnić coś w pokojach z braku powietrza.... THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo ziemi to do Nadarzyna sami przyjechali. Zrzucaja gdzies w okolicach Kań.

 

A po ile wożą tą ziemię? Nam by się też przydało z kilkanaście wywrotek, więc szukam czegoś w miarę tanio..

 

No właśnie, u mnie też kilkanaście. Przy cenie min. 600-700zł za 20m3 jak sobie w okolicy wołają to robi się sporo kasy. Chyba pojeżdżę i poszukam tych wywrotek :)

 

Witam,

 

brałem 20 m3 za 250 zł piach z glinką do zasypywania fundamentów

 

ziemie na podniesienie terenu tez mają tel 790 292 242

 

pozdr

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo, to znowu ja...

...i znowu po radę, a raczej po opinię...

Mianowicie... mam 8 lukarn małych i jedną dużą w kształcie trójkąta od frontu nad wejściem do domu. Szkielet drewniany. Umówiłem się na 10-11 września na start ocieplenia tych lukarn zanim przyjdzie 15 września firma od dachu....

W zamyśle mieliśmy ocieplenie tego styropianem siatka klej i co tam jeszcze potrzebne oprócz koloru..... ale ktoś mi powiedział, że styropian nie za bardzo się nadaje bezpośrednio na dechy od zewnątrz i lepiej ocieplić je watą jakąś czy wełną ROCKWOOL. Poradźcie, jeżeli macie lub przeszliście już gehennę z tą sprawą. Nie chciałbym, aby za 5-10 lat zaczęło mi gnić coś w pokojach z braku powietrza.... THX

 

ja mieszkam w prawie 10 letnim kanadyjczyku mam konstrukcję drewnianą obitą płytami OSB na to styropian siatka klej i tynk a od środka konstrukcji wełna :D nic się nie dzieje jest cieplutko i miło

 

nie daj się zwariować co wybierzesz będzie dobrze czy styropian czy wełnę :D

jak ostatnio mąż pytał na skladzie co lepsze to mu powiedzieli że to o czym akurat w muratorze dobrze napiszą :lol: :lol: :lol:

 

to trochę chyba jak z tą dyskusją nad wyzszościa Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia :lol: ( chociaż ja w tej kwestii nie mam watpliwości :lol: )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...