Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Gratulacje nowym mieszkańcom własnych domków! Dodajecie otuchy takim jak my, dopiero na początku tej długiej i żmudnej drogi... :)

 

Potrzebujemy namiarów na ziemię do podniesienia działki. Niestety, gliny mamy pod dostatkiem i problemów związanych z jej nieprzepuszczalnością też.. Już nie wiemy czy nie lepszy byłby po prostu żwir zmieszany z glebą pseudo ogrodową... Problem tylko skąd jak najtaniej?.. Macie jakieś aktualne i dobre namiary.

 

Też ostatnio dostaliśmy podsypkę z bryłami gliny, normalnie tylko garnki lepić tak dużo tego było. I chyba podziękujemy tamtym panom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje nowym mieszkańcom własnych domków! Dodajecie otuchy takim jak my, dopiero na początku tej długiej i żmudnej drogi... :)

 

Potrzebujemy namiarów na ziemię do podniesienia działki. Niestety, gliny mamy pod dostatkiem i problemów związanych z jej nieprzepuszczalnością też.. Już nie wiemy czy nie lepszy byłby po prostu żwir zmieszany z glebą pseudo ogrodową... Problem tylko skąd jak najtaniej?.. Macie jakieś aktualne i dobre namiary.

 

Też ostatnio dostaliśmy podsypkę z bryłami gliny, normalnie tylko garnki lepić tak dużo tego było. I chyba podziękujemy tamtym panom.

Jaruś zadzwoń pod następujące numery, może coś wynegocjujesz:

501 493 818 Kamil

601 093 719 chyba z Gąsina są Ci panowie

602 339 920

zawsze mów od razu jakiej ziemi potrzebujesz, żeby nie było wtopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga& Piotr - gratulacje !! Ale Wam zazdroszcze...

 

Grupo Potrzebuje na wczoraj ekipy od GK do poddasza, sufitów, malowania.

 

Jak przyszlo co do czego to moi niedoszli pomocnicy maja rozne zajęcia i nie maja czasu ... a sam to nie dam rady zrobić. Raczej dobrej niż taniej.

 

poratujcie namiarami pliz moze akurato cos komus wypadlo :D

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga& Piotr - gratulacje !! Ale Wam zazdroszcze...

 

Grupo Potrzebuje na wczoraj ekipy od GK do poddasza, sufitów, malowania.

 

Jak przyszlo co do czego to moi niedoszli pomocnicy maja rozne zajęcia i nie maja czasu ... a sam to nie dam rady zrobić. Raczej dobrej niż taniej.

 

poratujcie namiarami pliz moze akurato cos komus wypadlo :D

 

dzieki

662 053 430 Pan Wacek :)

zaryzykuj, może będzie miał chwilę (w co wątpię ;( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może namiary na sprawdzoną ekipę od rekuperacji?

Mieliśmy namiary na Wentylatorka (dość polecany na forum), ale podobno po kradzieży sprzętu od sierpnia już się tym nie zajmuje.

 

I takie inne pytanie: czy można ocieplać poddasze zanim się nie zatynkuje ścian, czy raczej z tym poczekać?

 

pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może namiary na sprawdzoną ekipę od rekuperacji?

Mieliśmy namiary na Wentylatorka (dość polecany na forum), ale podobno po kradzieży sprzętu od sierpnia już się tym nie zajmuje.

 

I takie inne pytanie: czy można ocieplać poddasze zanim się nie zatynkuje ścian, czy raczej z tym poczekać?

 

pozdrawiam,

Magda

poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Izat :-) niestety nie ma teminu na najblizszy czas.

 

Magda i Michał z tynkami to jest tak. Najlepiej poczekac z ociepleniem zeby mogly wyschnac. Jak sie nie da bo np mroz przyjdzie to trzeba ocieplic i grzac plus wentylacja i osuszacze powietrza.

 

Ja mam ekpe z rekuperatory.pl . Instalacja rur w miare OK chociaz mialem drobne zastrzezenia bo ekipa mloda i chlopaki troche szaleli na poddaszu. Zobaczymy jak dalej bo dopiero co tynki koncza.

 

Obudowe studni wierconej to jak najlepiej zrobic ?? Wstepnie mysle o kregach szer 120 cm, wkopanych na 1.5 m a do tego pokrywa. Jak macie u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za pospołkę wydawała się rozsądna - 650 zł za 15m3.

 

Ja kupowałem naprawdę łądną pospółkę w cenie 650 pln/30ton (nie wiem ile to m3) u Pana Darka Mitury (603-604-842). Jeżeli dalej szukasz pospółki, zapytaj czy jeszcze bawi się w te klocki.

 

A teraz pytanie, czy macie namiary na ziemię - muszę trochę podnieść działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za pospołkę wydawała się rozsądna - 650 zł za 15m3.

 

Ja kupowałem naprawdę łądną pospółkę w cenie 650 pln/30ton (nie wiem ile to m3) u Pana Darka Mitury (603-604-842). Jeżeli dalej szukasz pospółki, zapytaj czy jeszcze bawi się w te klocki.

 

A teraz pytanie, czy macie namiary na ziemię - muszę trochę podnieść działkę.

 

15m3 to jest około 30 ton, (czteroosiowy samchód) To właśnie ten sam Pan Darek. To co on nazywa pospółką jest piaskiem podsypowym wartym połowę tej ceny (jeśli nie ma gliny) lub wartym 100 zł za wywrotkę jesli dostaje się taki transport jak ja ostatnio:

http://images30.fotosik.pl/287/2795700cc8f7bd75.jpg

Te grudy pod spodem to glina. Pan Darek Twierdzi że na pewno jej tam nie ma. :evil: Przy czym nie chciał podjechać na budowę i obejrzeć co mi sprzedał :evil: :evil:

 

ps

Do Szanownego Moderatora który zmienił mój poprzedni post: dowody są na zdjęciu powyżej. Cięzko mi nazwać takie działanie inaczej niz oszustwem. Chyba że szanowny Moderator uznaje tą kupę czegoś jako najwyższej klasy pospółkę to z dziką rozkoszą mu ją odsprzedam po tyle po ile kupiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer.... :o nie przyszło mi do głowy, że to ta sama osoba - pospółkę kupowałem pół roku temu i wyglądała ona inaczej niż na Twoim zdjęciu, to przykre..... :evil:

 

 

Temat ziemii nadal aktualny, kto ma namiary na takową, proszony o ich ujawnienie.

zauważyłeś namiary na ziemię które podałam kilka postów wyżej?

jak nie to strzałeczka w górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł dzięki za namiar :D

Zanim sie tu zadomowimy, a w zasadzie ja.. to chyba troche minie :roll:

Jakieś trudne te początki zwłaszcza towarzyskie :wink:

 

Pozdrawiam

Aga

 

Nie maza co :wink:,co do początków to my zamieszkaliśmy na pustkowiu (30 działek całkiem pustych :o ) i tylko nasz domek jak na prerii, pamietam jak w 1 roku nawet nie mieliśmy ogrodzenia i zające na balkon przychodziły :lol: i lisy też :-? do śmietnika, ale teraz w miare jak sie domki zbudowały mamy dużo fajnych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam firmy, która podstawiłaby mi na budowę kontener, a potem wywiozła po zapełnieniu. Z tym, że chodzi mi raczej o coś mniejszego niż te olbrzymie typowo budowlane stalowe kontenery. Odpadów na budowie nie ma wiele, praktycznie same worki papierowe i foliowe. Z góry dzięki.

jeśli to same worki to nie łatwiej je spalić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam firmy, która podstawiłaby mi na budowę kontener, a potem wywiozła po zapełnieniu. Z tym, że chodzi mi raczej o coś mniejszego niż te olbrzymie typowo budowlane stalowe kontenery. Odpadów na budowie nie ma wiele, praktycznie same worki papierowe i foliowe. Z góry dzięki.

jeśli to same worki to nie łatwiej je spalić??

 

papier ok, ale folii i styropianu palić nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam firmy, która podstawiłaby mi na budowę kontener, a potem wywiozła po zapełnieniu. Z tym, że chodzi mi raczej o coś mniejszego niż te olbrzymie typowo budowlane stalowe kontenery. Odpadów na budowie nie ma wiele, praktycznie same worki papierowe i foliowe. Z góry dzięki.

jeśli to same worki to nie łatwiej je spalić??

 

papier ok, ale folii i styropianu palić nie będę...

o styropianie nic wcześniej nie napisałeś :D

pewnie, że nie

czarne chmury dymu nie są wskazane, zwłaszcza dla sąsiadów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...