Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Zapomnialem sie pochwalic...

Zauwazylem, ze ostatnio niezle mi sie z zona wspolpracuje co do dobierania elementow. Co az dziwi, bo spodziewalem sie (takie byly kiedys zwiastuny), ze latwo nie bedzie, jak to z kobieta.

I tak naprzykład przywoze probki fugi i pare plytek i raz dwa fugi wybrane w 3 minuty. Ba nawet sprawdzalismy, czy bedzie ok w swietle dziennym i sztucznym :-).

Drugi przyklad, wzialem probke listew do drzwi od stolarza, przymierzylem szersza (pstryk), wezsza (pstryk), nad i rowno z cokolem (pstryk). Pokazalem zoneczce i od razu mialem odpowiedz.

Trzeci przyklad, przywiozlem listwy wykonczeniowe do terakoty i glazury, zarowno mosiadz jak i plastik. Nie zdarzylem kawy zaparzyc i sru juz decyzja podjeta.

I tak dalej, np. kibelki, brodzik, kabina..... No powiem Wam, ze jestem w szoku. Naprawde czuje, ze zona to potrafi pomoc...

To juz majster jest gorszy. Zaczyna rzucac klody pod nogi. Za duzo roboty nabral i zaczyna sie chlopak gubic.

 

Pozdro

Jay

 

Nie każda kobieta jest niezdecydowana, myślałeś stereotypami brachu.

Taka żona to skarb. Ciekawe co mój mąż sądzi o mnie.

 

Jayer, poproszę o namiary na tego dobrego pediatrę.

 

Spotkanie bobo30: 3 szt. (jeśli zdrowe), 15.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

PIZZA - 2 października 2004 godzina 15:00

Pizzeria Don Giovani, Grodzisk Mazowiecki, ul. Nadarzyńska

 

 

Stan na 17 września (godzina 8:30):

 

 

Senser - 2 szt. (o 15:00)

Jolka - 2 szt. (o 15:00)

Bard13 - 1 szt. (o 15:00)

Nina Mirgos - 1 szt. (o 15:00)

Bobo30 - 3 szt. (o 15:00)

Guliwer - 3 szt. (o 15:00, w tym jedno dziecko ale malutkie wiec zadnego jedzonka nie potrzebuje)

Victoria - 5 szt. (o 16:00)

McLim - 2 szt. (o 15:00)

Tommi - 2 szt. chyba

Włodek - 4 szt. (o 15:00) w tym dwie córeczki - 7 miesięcy i 4,5 roku

Joskul - 1 szt.

Edi czyli Edyta Zet. - 2 szt.

Marzek - 3 szt.

Panther - 4 szt. (o 15:00)

 

Razem: 35 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich z okolic GrodziskoNadarzyna! Pytanko zupełnie wstępne: czy ktoś z Was w ww. okolicy mieszka w szkieleciaku położonym na legarach i ogrzewanym elektrycznie? Dajcie znać proszę bo nie mogę wyleczyć się z pewnych termicznych dylematów!!! Pozdrawiam i czekam na info!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie kciuki, w poniedziałwek zaczynamy

Już było niestety kilka przykrych niespodzianek, zepsuł się HDS przy rozładunku towaru - reperowali go do 23.30, mój mąż i brat ręcznie rozładowali 1,5 tony stali. Nie byli zbyt szczęśliwi 8)

Ukradli nam z placu budowy sekator :evil: :evil: :evil:

Geodeta pomylił się przy odczytywaniu osi fundamentów z projektu :evil: dobrze, że zauważyłam, w poniedziałek przychodzi jeszcze raz, z samego rana, oby nie nawalił, bo się wścieknę

Poza tym już wszystko gotowe: materiały są, ogrodzenie tymczasowe dziś, humus zdjęty ręcznie( ale była harówka, miałam swój debiut przy łopacie :lol:, zajęło nam to trzy razy dłużej niż myślałam, ale jak się rodzina zintegrowała :lol: , w sumie mamy dużą satysfakcję, to był dobry pomysł) Informacja dla ewentualnych naśladowców : 6 średnio silnych jest w stanie zebrać około 70-80 m2 humusu na 30 cm pracując cały dzień, z przerwami na odpoczynek.

Przyjechał też barakowóz cyrkowy dla ekipy. Są jeszcze na świecie życzliwi ludzie. Znajomi mojej rodziny pożyczyli go nam na 1-2 lata za darmo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz Bobo...mówiłem ci, że to jest robota która z pozoru wydaje się łatwa....jak jest w rzeczywistości...sama widzisz wyszło trudniej niż się wydawało....

Tobie owszem, może się to i opłacało....miał ci kto pomóc...ale jeśli ktoś nie miał tego typu pomocy (min. ja) to by takie rozwiązanie kompletnie się nie opłacało...(opłacić 6-ciu ludzi)

Mi w zeszły Piątek spycharko koparka niwelowała teren oraz wykopał mi facio dół pod wodę (to moją ze studni), jak zobaczyłem jak szybko i w sumie dokładnie mu to wyszło to naprawdę, że aż przyjemnie było mu płacić....pomachałem sam już trochę szpadlem na tej działce i wiem jak dużo wysiłku kosztuje...a jak mizerny efekt to daje....Ja ten dół pod wodę kopałbym pewnie z cały dzień!! Facet mi to kopał z 7 min!! słownie: siedem długich minut! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w Polsce przelotem - na jeden dzien :roll: - i udalo mi sie zobaczyc z pania architekt (bobo - dzieki!) - po pierwszym spotkaniu jestem bardzo zadowolona!

Naturalnie, nie wiadomo, co moze stac sie dalej - vide Victoria. Ale na razie jestem jak najlepszej mysli (bo jak nie bede, to usiade i sie poplacze!!! Ja chce juz cos robic!!! Przy domu, to znaczy :) ).

A propos, wlasciwym celem mojej wizyty byla koniecznosc odwiedzenia ortodonty z moja corka. No i zgadalo sie o budowaniu domow i forum Muratora. wg - czy to Ty jestes znajomym pani Renaty z Eurodentalu? Bardzo cieplo wypowiadala sie o waszych wysilkach na budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo

trzymam kciuki, acoby sie lopata zlamala na szczescie :lol:

 

Ewak

aby tak dalej, jednak okazalo sie ze to nie bylo przesuniecie termnu spotkania :p ? i bardzo dobrze, my mamy teraz zagwostke robic piwnice czy nie?

 

teren musimy nawiezc okolo 1,5m zeby sie wyrownal z pobliska droga, wiec do fundamentow wystarczy dodac jakies 80cm i bedziepelno wymiarowa piwnica 8) , tylko teren jest dosc mokry(wysokie wody gruntowe-i trzeba wtedy robic dom w "wannie" :D ) jezei bez piwnicy to ile ja tego piachu musze nawiezc a potem to jescze ubijac :evil: , zeby zrobic potem podloge :oops:

 

stwierdzam po tygodniu podejmowania mieniej i bardziej ciekawych decyzji ze sie chyba wykoncze(wykonczymy) tylko latamy miedzy dizialka , planami i architektami :lol: i z miejsca nic sie nie rusza

co to bedzie jak trzeba bedzie kupowac towar na budowe :o

w piatek zrobilismy wstepny rekonesans i sie prawie poklucilismy :p

kazdy chce inny material na dom i badz tu madry

mielismy w planie montowac okiennice, ale w ostatnim numerze podali ceny, mojejj polowie od razu wywietrzaly z glowy takie pomysly( no chyba ze sami zrobimy(przeciez nie jest to takie trudne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak okazalo sie ze to nie bylo przesuniecie termnu spotkania :p ?

 

Nie, to moj chirurg odwolal wizyte pooperacyjna! :evil: Ale z dwojga zlego wolalam to, niz zeby to byla pani architekt, wiec nawet sie tak bardzo nie zloscilam...

No wlasnie... wczesniejsze uwagi odnosnie opieki zdrowotnej... ja zawsze lece (i ja, i rodzina) leczyc sie w Polsce... dla porownania, za operacje, za ktora zaplacilabym tutaj 6.5 tysiaca funtow w Polsce zaplacilam 2 tysiace funtow... ale zdaje sobie sprawe, ze mnie jest duzo latwiej, przeliczajac na funty... wlasciwie to chcialam powiedziec, ze w Polsce sa naprawde doskonali lekarze - az szkoda, ze to wszystko tonie w gnoju polityczno-finansowym...

Tutaj odmowili mi operacji, dopoki symptomy sie nie pogorsza. Tu w ogole bardzo nie lubia leczyc, dopoki juz naprawde nie musza... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Wykopy gotowe, jutro chudziak i zbrojenie, w czwartek lanie ław.

Majster stwierdził,że niepotrzebnie przygoniłam " biegnego chłopinę", czyli geodetę do powtórnego wytyczenia ław, bo zrobiłby dobrze według starych, choć nietypowych wytycznych. :D jestem zołza :D

Chłop rwie się do roboty. Przyjeżdża w poniedzialek rano na budowę po raz pierwszy, wysiada z samochodu i mówi" No to sie przebiorę, przekąszę coś i zaczynamy" A tu jeszcze dechy nie dojechaly! Czekaliśmy na nie 90 min. W dwa dni on i jeden pomocnik wykopali 110 metrów fundamentów. Tak sie rozpędzili, że chcieli mi wylać fundament nawet pod stołem w jadalni :lol: Zauważyłam :D Kawałek zasypywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluje, tylko potrzec jak zamkniecie stan surowy :lol: ale bedzie fajnie

 

 

 

mam takie pytanko do wszystkich

ile placiliscie za zgode do przylacza gazowego

jakie sa koszty podlaczenia, poprowadzenia kabla od rury gl.gazowj do waszych domkow

ile i zaco polczyli sobie robotnicy

dziekuje

 

pytanie sie pojawilo bo pani w gazowni poinformowala nas ze podlaczenie moze kosztowac nawet 10000zl :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż właśnie się przyznał, że pierwszą noc na budowie spędził na podłodze w Starze, z bloczkiem fundamentowym pod głową :lol: :lol:

 

Jutro robię majstrowi kontrolę jakości 8)

 

Musimy wybrać materiał na kominy i izolacje fundamentów. Napiszcie co jest u Was! :)

 

BOBO!! Od opisów to jest dziennik budowy!!

 

Z małżonką z niecierpliwością czekamy, aż go zaczniesz.

Chcielibyśmy ci komentarze założyć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo30

 

Musimy wybrać materiał na kominy i izolacje fundamentów. Napiszcie co jest u Was! :)

 

u nas ma byc "wanna" bardzo podmokly grunt, wiem ze iles tam foli, malowan, piachu , cementu, foli itd, itd wiec raczej do twojego domku sie takie rozwiazanie nienadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie izolacje pozime.

Pierwsza to podwójna papa dachowa (lepsiejsza), położona na tym co wylała grucha a pod bloczkami.

 

Później na bloczkach jest również podwójna papa dachowa + folia (taka folia co to się ją stosuje do izolacji poziomej...)

 

Z izolacji pionowej...to zaizolowałem tylko tą część fundamentu, która jest pomiędzy jedną i drugą izolacją poziomą.

Czyli ociepliłem to 5 cm FS20 i na to folia kubełkowa i na to ziemia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...