Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

agu 10minut

szukam firmy, która podstawiłaby mi na budowę kontener, a potem wywiozła po zapełnieniu. Z tym, że chodzi mi raczej o coś mniejszego niż te olbrzymie typowo budowlane stalowe kontenery. Odpadów na budowie nie ma wiele, praktycznie same worki papierowe i foliowe. Z góry dzięki.

 

Też tak chciałem, miałem kilkadziesiąt 200 litrowych worków różnych śmieci zbieranych od początku budowy. W poprzedni piątek wziąłem urlop aby pogonić różne budowlane sprawy i porobić trochę porządków. Czekam sobie o poranku na ekipę a tu jedzie śmieciarka do sąsiadów. Na kabinie ma numer telefonu i adres ale nie zapamiętałem więc myślę sobie, że jak będzie wracać to zatrzymam ich na chwilę i zapytam o stawki za kontenery. Panowie chyba tylko czekali, na mój znak bo natychmiast stanęli i zapytali co zabrać. Oszacowali koszt usługi na 250 PLN i w ciągu 10 minut niebyło śladu śmieci. A kontener to chyba z 400 PLN kosztuje. Ramotki - może Ty tez "zapoluj" na śmieciarkę. Popytaj stałych mieszkańców kiedy jeździ i "zasadź" się na nią.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję kolejne etapy budowy i proszę o Wasze opinie nt. kosztów robocizny:

elektryka 45 PLN/punkt z materiałem

ocieplenie dachu wełna 2 warstwy + płyty KG 30 PLN/m2

tynk cementowo-wapienny 20 PLN/m2.

 

Elektryka tanio - normalne to ok 60 za pkt z materiałem - dopytaj jak sie punkty liczy np za wlaczniki schodowe i co z pomiarami , papierami do ZEWT i uzbrojeniem skrzynek.

Ocieplenie - tanio, 45-55 m2 to normalna cena

tynki w normie - zalezy od zakresu. Jak zwykla narzuta z zatarciem to 15 jak filcowane to wiecej a jak z gladzia z piasku kwarcowego to jeszcze wiecej nawet 30-34 plus materiał.

Przy takiej pogodzie robilbym maszynowo. GIpsowe maja wiecej wody ale z C-W nie mialem do czynienia takze nie mam zdania, ktore lepsze. Ja za gipsowe placilem 27 za m2 z materiałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę z CMA, przyjeżdża Juwentus, panowie są szybcy i nawet niektórzy skaczą przez płot :D. System alarmowy montował mi forumowy Zbych. Oczywiście polecam.

 

hmm... a jaka jest miesięczna oplata za usługi CMA jeżeli można wiedzieć? I czy wobec tego da się z Juwentusem coś wytargowac z opłaty mieisięcznej - np. opłata jedynie za ewentualne interwencje?

 

z góry dzięki

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowe z SMA koszt jakies 100 PLN. Placisz tylko za monitoring z interwencja - nie masz oplat dodatkowych bezposrednio dla firmy ochroniarskiej.

 

pozdrawiam

 

dzięki - zadzwoniłem do SMA i umówiłem się na 'wizję loklaną' :wink:

 

mam jeszcze pytanko - ile płaciliście za ocieplenie ścian zewnętrznych? Moj wykonawca chce 40 zł/m2 za połozenie styropianu i zaciągnięcie siatki; bez tynków...

 

mało czy dużo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat, czy możesz wymienić jakie papierki trzeba złożyć w PiNB?

bardzo proszę:

1. Dziennik budowy.

2. Oświadczenie kierownika budowy.

3. Protokoły badań i sprawdzeń

a) opinia kominiarska (ważna 1 rok od daty wystawienia)

b) protokół szczelności instalacji gazowej (ważny 1 rok od daty wystawienia)

c) protokół odbioru instalacji elektrycznej (ważny 5 lat od daty wystawienia)

4. Powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna

5. Protokoły odbioru przyłączy (woda, gaz, energia)

6. Kopia pozwolenia na budowę

7. Atesty jeśli użytkujesz szambo szczelne

8. Zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych (2 egz najlepiej)

druki do pobrania

http://bip.powiat.pruszkow.pl/pl/bip/jednostki_organizacyjne/pinb

:)

 

 

A co jeśli mamy dodatkowo pozwolenie na likwidację sączków drenarskich? Czy też jakiś papierek jest potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję kolejne etapy budowy i proszę o Wasze opinie nt. kosztów robocizny:

elektryka 45 PLN/punkt z materiałem

ocieplenie dachu wełna 2 warstwy + płyty KG 30 PLN/m2

tynk cementowo-wapienny 20 PLN/m2. Tu mam największy ból - czy brać cem-wap czy gipsowy? Maszynowy czy normalny?

Czy możecie się podzielić namiarami na elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam jeszcze pytanko - ile płaciliście za ocieplenie ścian zewnętrznych? Moj wykonawca chce 40 zł/m2 za połozenie styropianu i zaciągnięcie siatki; bez tynków...

 

mało czy dużo?

 

pozdrawiam

 

Cena zależy od stopnia trudności z uzyskaniem płaszczyzny a więc od dokładności murarza. U mnie wycenili na 35 zł/m2 ale zaprosili żeby zobaczyć jakość ich pracy na inną budowę gdzie murarz się nie popisał i inwestor płacił już 45 zł/m2. Za boniowanie, słupy, osadzanie parapetów płacimy oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam jeszcze pytanko - ile płaciliście za ocieplenie ścian zewnętrznych? Moj wykonawca chce 40 zł/m2 za połozenie styropianu i zaciągnięcie siatki; bez tynków...

 

mało czy dużo?

 

pozdrawiam

 

Cena zależy od stopnia trudności z uzyskaniem płaszczyzny a więc od dokładności murarza. U mnie wycenili na 35 zł/m2 ale zaprosili żeby zobaczyć jakość ich pracy na inną budowę gdzie murarz się nie popisał i inwestor płacił już 45 zł/m2. Za boniowanie, słupy, osadzanie parapetów płacimy oddzielnie.

 

 

u mnie nie powinno być tego problemu bo murowały te same osoby,które będa robić ocieplenie :wink:

 

35 zł/m2 to cena z tynkiem czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowe z SMA koszt jakies 100 PLN. Placisz tylko za monitoring z interwencja - nie masz oplat dodatkowych bezposrednio dla firmy ochroniarskiej.

 

pozdrawiam

100 PLN?? a jak to załatwiałeś?? dziwnie tanio jak za CMA

 

To jest SMA - konkurencja CMA :lol: . Ochrona teraz z Solidu. Alarm zakladal mi Jaroslaw Rawski z ksiazki adresowej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ponawiam prośbę:

 

CZY MA KTOŚ NAMIARY NA KOPACZA STUDNI? :)

 

Czy kopacza to trudno powiedzieć :roll: , ale duzo studni z naszego rejonu robił Pan Paluchowski 502286560 lub 46-8560566 :wink:

:D Śliczne dzięki!

No tak, raczej "wiertacza" niż "kopacza". :lol:

 

Aga&Piotr, gratulacje!

 

No właśnie, ciekawe jaka ta zima będzie - mogłoby tak już w lutym odpuścić... :) A jeszcze bardziej ciekawią mnie ceny materiałów i robocizny po tej zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...