Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Łał... :o

Toż to żeby do Kad dojechać to jakby nie było mijasz moje włościa. :lol:

Zaplasiam do się. :lol:

 

Dzięki , na pewno Cię wykorzystam :wink: Do mnie z głównej skręca się przy świeżutko postawionym supermarkecie - chyba to Tesco :)

 

Do mnie też :lol:

Pewnie mnie mijasz i nawet nie wiesz, że to ja. :lol:

 

Zaraz sobie dokładnie obejrzę Twoje włości i jak będę na działce to spróbuję rozpoznac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaweł i Ania powiedzcie jaki macie internet w sensie operatora,tzn kabelek czy może radiowo? mamy tylko jedną oferte i to radiową :-? aż wierzyć mi sie nie chce...ciekawa jestem czy to sie sprawdza? help

 

Aga

 

Very please :lol: !:

Pierwsze 2 lata mialem orange edge (nie było nic do wyboru). Pomijam że wciśnięto mi modem pcimcia który nie działał z moim laptopem jakos skolowalem oprogramowanie i przezyłem 24 miesiące dając sie okraść na kwotę łączną 24x120 zł=2880 zł :o :evil: . Po roku szybkość bardzo spadła i usługa była bardzo niestabilna.

Obecnie od maja mam blueconect za 49 zł/msc jest super działa we wszystkich prędkościach ale ja korzystam z HSxPa. To jest coś jak HSDPA ale w tym formacie sciąganie nastepuję z prędkością do 7,2 Mbs a wysyłka 386 kbs :roll: , w HSxPA pędkość w obie strony jest 7,2 Mbs. W praktyce średnia prędkość zależy od odwiedzanej strony i wynosi 1-1,5 mega no juz najgorzej 512 kbs ale to juz jak muli. Nadajnik mamy nówke na Volvo dlatego zasięg super.

 

Ja mam ten

http://www1.era.pl/res/phones/upload/1401/big/1401.jpg

 

czyli option iCON 225 HSDPA , na prawde jest super :wink:

 

 

mozna go zakupic w ofercie bez abonamentu, ale musisz skalkulowac czy si to oplaca

http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/img/ind/taryfy/internet/bc_starter_box2.jpg

 

i ewentualnie potem przejsc na abonament 12 msc "bez modemu" jest taka opcja

 

Tu jest troche http://forum.muratordom.pl/post2735821.htm#2735821 , modem mozna kupić też na allegro jest na zwykłe USB wiec do każdeo kompa pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję kolejne etapy budowy i proszę o Wasze opinie nt. kosztów robocizny:

elektryka 45 PLN/punkt z materiałem

ocieplenie dachu wełna 2 warstwy + płyty KG 30 PLN/m2

tynk cementowo-wapienny 20 PLN/m2. Tu mam największy ból - czy brać cem-wap czy gipsowy? Maszynowy czy normalny?

 

Dostałem taką ofertę:

elektryka 120 punktów + skrzynka rozdzielcza; ocieplenie dachu 2xwełna, płyta kg (powierzchnia ok 300 m2); tynki wewnętrzne cem-wap ręczne (jakieś 500 m2) -> w sumie 70k PLN robocizna i materiały. Brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam firmy, która podstawiłaby mi na budowę kontener, a potem wywiozła po zapełnieniu. Z tym, że chodzi mi raczej o coś mniejszego niż te olbrzymie typowo budowlane stalowe kontenery. Odpadów na budowie nie ma wiele, praktycznie same worki papierowe i foliowe. Z góry dzięki.

 

może komuś się przyda - kontener 1100 (metalowy na 4 kółkach) 50 PLN za wywóz, po podpisaniu umowy na wywóz śmieci. Firma Hetman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat, czy możesz wymienić jakie papierki trzeba złożyć w PiNB?

bardzo proszę:

1. Dziennik budowy.

2. Oświadczenie kierownika budowy.

3. Protokoły badań i sprawdzeń

a) opinia kominiarska (ważna 1 rok od daty wystawienia)

b) protokół szczelności instalacji gazowej (ważny 1 rok od daty wystawienia)

c) protokół odbioru instalacji elektrycznej (ważny 5 lat od daty wystawienia)

4. Powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna

5. Protokoły odbioru przyłączy (woda, gaz, energia)

6. Kopia pozwolenia na budowę

7. Atesty jeśli użytkujesz szambo szczelne

8. Zawiadomienie o zakończeniu robót budowlanych (2 egz najlepiej)

druki do pobrania

http://bip.powiat.pruszkow.pl/pl/bip/jednostki_organizacyjne/pinb

:)

 

 

A co jeśli mamy dodatkowo pozwolenie na likwidację sączków drenarskich? Czy też jakiś papierek jest potrzeby?

 

Ponowię swoje pytanie, co jeśli mamy decyzję o likwidacji sączków i nic nie znaleźliśmy przy kopaniu fundamentów? Czy potrzebujemy jakiegoś papierka do odbioru budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po Piasecznie - sielska wieś Adamów koło Radziejowic.

Wiem, że jest w tej grupie kilka osób z bliskich okolic, fajnie.

 

Ogladałem tam kilka działek - chyba najpkniejsza okolica w .....okolicy! Finalnie nie kupilismy ale jest tam pieknie.

 

A my oglądaliśmy też w Osowcu :D i też świetna okolica, blisko szkoła, busik, sklepy. Bardzo nam się podobało pasmo działek wydzielonych z szerokiego pasa porośniętego gęsto sosnami - sosny do wycięcia jako szkółka, wokoło las, super dojazd, media. Może też widziałeś? :)

 

Muszę się do kogoś z tego Adamowa w takim razie wprosić...

Zapraszam! :D U nas co prawda nie ma jeszcze na czym usiąść, ale przy okazji może sobie kilka drzewek wybierzesz. :wink: Bo wierzę, że któryś z tutejszych dzielnych mężczyzn zgłosi się do castingu (wiesz jakiego :lol: ). :wink: :lol:

 

Aska , a mnie się wydawało ,że ktoś tu chciał zostawić lokalizację swojej działki w ścisłej tajemnicy , a tu tak od razu Adamowem po oczach , no co się stało?

Ups, no to pięknie, wygadałam się! :lol:

A babcia ostrzegała! :oops: :lol:

Ech, ta kobieca niekonsekwencja... :roll: :lol:

 

Skoro tak pieknie, to ja też chcę do Adamowa.

Tylko gdzie to?

Blisko, blisko! Trasą z Grodziska do Radziejowic. :)

 

Serdecznie zapraszam, rzeczywiście piękna okolica - lasy, woda, Radziejowice też są piękne.

Asia, tak myślałam, że jesteśmy sąsiadkami. Czy z Tobą Dorciu również? Zapraszam na kawę. Na działce jesteśmy w każdy dzień wolny od pracy.

:D Zapowiadają ładną pogodę we wtorek, oj z przyjemnością Cię odwiedzę Gosiu jeśli można. My z mężem jesteśmy laicy jeśli chodzi o budowanie, więc też chętnie podpytam to i owo :oops: :D , a już nie powiem jak miło jest pomyśleć że kogoś z naszej wsi wreszcie poznamy. :D

 

Gosia ze Złotego Rogu , AskaK wygląda na to ,ze ja tez po sasiedzku

Anettka, super! No ładnie, to żeśmy się w takiej konspiracji ukrywały nie wiedząc o sobie nawzajem, a tu proszę - zaraz kółko gospodyń będziemy mogły zakładać! :lol:

Tylko ja cholercia nie wiem ani gdzie ten dawny sklep, ani gdzie hurtownia. :o :oops: :lol:

 

 

Co do internetu - też mamy blue connect i jest spoko, co prawda za 49zł mieliśmy 500 mega i po wykorzystaniu tego limitu strasznie mulił, ale za 79zł można mieć 1Gb i to już nam w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...