Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Senser - po co wjeżdzać - możesz po prostu wpaść w odwiedziny.

 

Co do płotu - będzie jak starczy kasy. Mamy ją na 4 rzeczy:

1) kominek (zrobiony)

2) ocieplenie + tynkowanie (w trakcie)

3) wykończenie ocieplenia poddasza (wełna jest - brakuje płyt g/k)

4) płot

 

Wysyłam na priv swoje dane. Nie wiem jednak czy ci pomoże bo mam dość specyficzną sytuację - już miałem styropian w pustaku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani architekt kazala mi sie wywiedziec w urzedzie gminy w Zabiej Woli, bo chcialabym miec oczyszczalnie, a oni podobno niechetnie na to zezwalaja... a nie ma sensu, zeby projektowala pod katem oczyszczalni, jak potem beda robic problemy. Czy ktos wie, jak to wyglada? W koncu mam wielka dzialke (6200 metrow)... po grzyba mi szambo? Beda mi co kilka tygodni wjezdzac, rozjezdzac, zaczadzac i pobierac kupe kasy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w gminie w zwiazku z wodociagiem... Maz zauwazyl, ze podciagneli wodociag spory kawalek w nasza strone...

 

Okazalo sie, ze zakonczyli dzialalnosc na soltysie :evil: i dalszych planow nie maja przynajmniej do 2008 roku. Wydaje mi sie, ze to dotyczy tez kanalizacji...

 

Nastepnym razem bede w Polsce 26 pazdziernika... bede sie musiala faktycznie udac do gminy. Aczkolwiek mam nadzieje, ze _bogus_ ma racje, bo nie moge tego znalezc, ale tez mi cos takiego chodzi po glowie, ze musialam juz widziec, ze Zabia Wola pozwala... z drugiej strony pani architekt sugeruje, ze nie... chociaz moze jej sie pomylilo z Grodziskiem (mam nadzieje :p )!

 

W kazdym razie dzieki za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewak39 - o ile pamiętam, Darek B w tym wątku mówił cos na temat tego że gmina Zabia Wola udziela zgód na oczyszczalnię.

 

Ja jestem w gminie Grodzisk i tu był problem - po prostu przedłuzali - ale dało się, uporem, sprawę przewalczyć.

 

Pozdarwiam

_bogus_!

 

Ja już rozpytywałem na forum o oczyszczalnię. A ty budujesz w tej samej gminie i już masz. Podziel się informacjami jak załatwiałeś, jaka duża działka. My też jesteśmy zainteresowani, ale ponoć w Grodzisku trudno o zgodę. My budujemy w Odrano Woli. Mamy 2000 m2. Czy da sie przewalczyć POŚ? Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie namawiacie na ten dziennik, ale chyba bym wolala tutaj, wsród swoich. I tak Was bede informowala na biezaco.

 

Kontrola jakosci wypadla znakomicie. :lol: Majster jest po prostu niewiarygodnie dobrym fachowcem. Dziewczyny bierzcie go gdy tylko bedziecie mialy pierwsze rzuty domu i ogolny wykaz materialow na dom. Jesli jeszcze Nina nie podeslala namiarow, to dajcie znac. Ekipa troche sie smieje, ze ich tak pilnuje (zmierzylam fundamenty i grubosc chudziaka (dolewali pare centymetrow w niektorych miejscach)). Sadze jednak, ze sie bardziej staraja gdy widza, ze mi zalezy.

Jak kierownik budowy (ten sam co u Sensera) zobaczyl wykop i chudziak, to stwierdzil "Ho, ho ho, az za dobrze :wink: " Rowniez go goraco polecam. Fachowiec przez duze F.

 

Senser stempli bylo 152 -3,0-2,7

plus okolo 10: 2,20-2,50

Potrzebuje jeszcze okolo 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za odzew w sprawie gazu :lol:

wiec koszty moga byc takie jak orientacyjnie podano :o :evil:

 

naprawde nikt wiecej nierobi przylaczenia do gazu?????????????

Witaj Victoria,

 

Właśnie jestem na etapie przyłączenia się do gazu. U mnie jest jednak dodatkowo do położenia 60m. gazociągu, wcześniej są jeszcze 2 dodatkowe działki, więc jak gdyby gazociąg rozłkada się na trzy osoby. No i gazownia wykona to na własny koszt, my tylko uiszczamy opłatę za przyłączenie no i wykonaliśmy projekt na własny koszt.

A teraz jestem na etapie wyboru wykonawcy aby wykonać instalację na posesji od skrzynki i wewnątrz domku. No i za 13.5m. rury w ziemi + skrzynka w ogrodzeniu + 2 punkty poboru w domu + wszystkie formalności z tym związane (nie licząc projektu) to krzyczą około 2300-2500PLN. Troche mi się dużo to wydaje... :-?

Mam nadzięję, że to Ci pomoże. Jakbyś coś jeszcze chciała wiedzieć to daj znać.

 

pozdrawiam

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Viktorio,

Właśnie dziś odwiedziłam gazownię w Grodzisku Maz w celu złożenia wniosku o sporządzenie umowy na budowę przyłącza (chyba tak to się nazywa). Projekty mam już gotowe i decyzję też ( z resztą to było dziś potrzebne). Projekty kosztowały mnie 2500 zł, w chwili podpisania umowy mam zapłacić (tak wynika z prognozowanych wyliczeń) ok. 1300 zł. To nie wszystko oczywiście. Gaz będą ciągnąć z drogi (jakieś 15 m) do skrzynki a potem od skrzynki do domu (2 nitki (?)). Strasznie to jeszcze dla mnie skomplikowane....Zarówno procedura jak i wyliczenie całkowitych kosztów

Tobie życzę wytrwałości (ja po jednej wizycie jestem chora chociaż było lepiej niż się spodziewałam) :-)))))))

Pozdrawiam MonikaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławy fundamentowe wylane. Oj nerwowo było, czułam się jak przed jakimś ważnym egzaminem.

Chcieliśmy wylać 2 gruszki z pompy, a dwie prosto do wykopu. Wjeżdża pierwsza gruszka i ... obrywa się fragment ścieny wykopu przysypując zbrojenie, dobrze, że niewielki - chłopaki kielniami wybierają piasek. Szybka decyzja, gruszki nie mogą podjechać zbyt blisko wykopu - lejemy całość z pompy.

Dalej poszło nieźle, ale ciągle baliśmy się,że zaraz coś się urwie. Majster skakał po wykopach jak antylopa :D lekko, aby nie obsypać :D z jego brzuszkiem :wink:

Po trzeciej gruszce liczymy ile jeszcze, ja:6 m3, majster 5,5m3 zamawiamy 5,5m3. Zabrakło 0,5m3 8) Dorobili w betoniarce, ale bez żwirku. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapomniałam aparatu fotograficznego :evil: a takie by były fajne zdjęcia.

Ale pogoda nam dopisala.

Przez ostatnie 4 dni na naszej działce niemal nie padało. Mieliśmy dużo szczęścia. Cały piaszczysty wykop by popłynął.

 

Nina jak się ma Wasz hydraulik, dobrze zrobił? Do nas wejdzie za tydzień z kanalizacją.

We wtorek zakładają nam wodę, już na gotowo, do kotłowni, której nie ma :D

pozdrawiam wszystkich

 

niewyspana inwestorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Bobo...tak jak ci mówiłem....z tym aparatem to stara melodia...wtedy to nawet jakbyś go miała na szyi to byś i tak tylko o tych fundamentach myślała!! :-)

Ja miałem pół funadmentów w glinie więc to się chociaż to sprawdziło, że z 3 stron gruchy mi spokojnie podjechały....nic się przez nie, nie oberwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...