Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Mam pytanie do zapewne bardziej "zaawansowanej" części forumowiczów odnośnie zakończenia procesu budowlanego.

 

W tej chwili mam pozwolenia na budowę:

1. Na budowę domu

2. Na wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej

3. Na budowę wewnętrznej instalacji gazowej

 

Gdy kończymy budowę musimy dokonać odbioru budynku, gdzie potrzeba przedstawić m. in.

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

To załatwia sprawę pozwolenia na budowę domu, ale co z pozostałymi zezwoleniami?

 

Budowa instalacji gazowej i wod-kan zakończona, rozumiem że trzeba również osobno dla każdego zezwolenia zgłosić zakończenie tych prac i tutaj również dostarczyć:

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

Trochę mi to leci paranoją, wygląda że tą samą czynność muszę wykonać dwukrotnie - najpierw przy zgłoszeniu zakończenia prac nad instalacjami a potem ponownie przy odbiorze budynku?

 

Czy ja dobrze kumam? :o

 

No to nie jest tak do końca (na szczęście) :roll:

 

Do zgłoszenia domu do użytkowania złożyliśmy:

 

1) inwentaryzację geodezyjna podwykonawczą(trzeba brać mapkę) my wstrzymaliśmy się z rysowaniem przyłącza wodnego i ogrodzenia itp do czasu właśnie tej inwentaryzacji i załatwiliśmy wszystko cuzamen. Inwentaryzacja idzie również do ZUD.

2) dziennik budowy

3) oświadczenie kierownika budowy że to co zrobił to jest to co powinno być i co gorsza zgodne z prawem budowlanym

4) opinia kominiarska (rozbudowana jeśli masz gaz)

 

Tyle mieliśmy my bo nie mamy gazu i kanalizy. I było to tadam 5 lat temu :lol:

Po 21 dniach od złożenia tych dokumentów dokonaliśmy zameldowania sie w nowym domku i tyle

Niech ktoś teraz mnie może trochę zweryfikuje kto zgłaszał dom niedawno :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czołem, może ktoś mi podpowie, gdzie w okolicy szukać drewnianej podbitki w przyzwoitej cenie? I jakie są obecnie koszty robocizny?

Czy różnica w cenie między podbitką drewnianą a tworzywem jest bardzo duża?

hej,

podłaczam sie do pytania,

musimy szybko robic podbitke bo mamy juz pod okapem kilka gniazd i ptatki nam wełne po podworku roznosza

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

No u nas do świąt to chyba będzie ciężko ze snem :D

Kto by pomyślał, że z budową domu to tyle zachodu :lol:

Kto nie buduje ten nie wie !! Ciągle jest coś do załatwienia :)

U nas właśnie zalano fundamenty, które teraz grzecznie się wiążą,

a jutro ekipa wchodzi układać bloczki fundamentowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajogor

Gdzie mozna kupic bloczki w takiej cenie? Czy to cena netto?

Ania

A bloczki fundamentowe po 3.10 zł to chyba dobra cena co ??

 

Jak brutto i za dobre bloczki z betonu B20 to bardzo dobra - warto zwracac uwage, bo jest sporo bloczkow tanich na rynku ktore po spuszczeniu na ziemie z 2m pekaja na pol. Warto chociaz kupic jeden i go solidnie pomlotkowac tu i owdzie. Jak tylko sa tylko odpryski, nie sypie sie i ciezko cos odlupac to ok, jak peka i kruszy sie to juz nie OK.

 

Dostalem od sasiada 4 jego bloczki pod blaszak dla ekipy jak zaczynalem i chcialem wywiercic dziury pod kotwy - bloczki pekaly na pol po pierwszych uderzeniach wiertla 10mm na udarze a pelniete boki obsypywaly sie przy szorowaniu srubokretem- masakra. Ale dal 2,7 i byl niesamowicie z tego dumny.

 

Moze mozna tak budowac, nie wiem ja bym nie mogl ;)

 

pzdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jak obecnie wyglądają w naszych okolicach koszty butli gazowej(zwykłej do kuchni, jeśli ktoś ma to jak wygląda zużycie), wywozu śmieci, ochrona z tego co wyczytałam to koszt 100zł/m-c? Ciągle zastanawiamy się nad ogrzewaniem czy ryzykować i wybrać pompę ciepła czy jednak o. elektryczne, na gaz nie mamy co liczyć a paliwem stałym nie można palić...trudne decyzje przed nami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jak obecnie wyglądają w naszych okolicach koszty butli gazowej(zwykłej do kuchni, jeśli ktoś ma to jak wygląda zużycie), wywozu śmieci, ochrona z tego co wyczytałam to koszt 100zł/m-c? Ciągle zastanawiamy się nad ogrzewaniem czy ryzykować i wybrać pompę ciepła czy jednak o. elektryczne, na gaz nie mamy co liczyć a paliwem stałym nie można palić...trudne decyzje przed nami :(

o gaz muszę spytać sąsiada - bo nie wiem. Śmieci (hetman) ok. 20 zł za jeden wywóż małego pojemnika x 2=42 zł/m-c. ochrona zależy. W granicach 80-100 zł. Ja płace 90 zł. Wybór ogrzewania to trudniejsza sprawa dla inwestora. Warunki dla PCi - idealne na tańszy poziomy wymiennik. Gaz faktycznie nie wygląda ciekawie. Paliwa stałe są dozwolone w rozumieniu kominka. Jednak są przypadki w Starej kotłowni na paliwa stałe. Otul domek cieplutko to żaden rodzaj ogrzewania nie rozerwie kieszeni.

od siebie dodam jeszcze szambiare-170-200 zł/10m3 (140zł/8m3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaf1 dłuższy czas używaliśmy gazu z butli, koszt to ok 50zł i nam wystarczała na kilka miesięcy ( ale jesteśmy we dwoje i dużo nie gotujemy), teraz jesteśmy na gazie ziemnym, nad którym troche ubolewam, oczywiście w kwestii kuchenki, gaz z butli jest bardziej kaloryczny niż ziemny :o

myślałam że gaz to gaz, a tu taka niespodzianka :roll: tak wiec nie martw sie na pewno wyjdziesz lepiej na butli :)

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jak obecnie wyglądają w naszych okolicach koszty butli gazowej(zwykłej do kuchni, jeśli ktoś ma to jak wygląda zużycie), wywozu śmieci, ochrona z tego co wyczytałam to koszt 100zł/m-c? Ciągle zastanawiamy się nad ogrzewaniem czy ryzykować i wybrać pompę ciepła czy jednak o. elektryczne, na gaz nie mamy co liczyć a paliwem stałym nie można palić...trudne decyzje przed nami :(

 

U nas Hetman wywozi bez wzgledu na pojemnosc smietnika 2 wywozy/1 miesiąc. My mamy 2x240l za 45 zł,

szambelan niestety chwilowo podrożał normalnie brał 70zł/5m3 ale jest awaria oczyszczalni w nadarzynie i wozi gdzies dalej niestety 100 zł to kosztuje :evil:

JUWENTUS 84zł

mam ogrzewanie elektryczne, cuw i kuchenke również. Nie posiadam podliczników dla ogrzewania, ale na podstawie proporcji zuzycia pradu z 5 sezonów grzewczych to wychodzi tak: zuzycie ząłkowite na rok (2007) 4300 zł to wychodzi 360 zł/miesiąc na samo gotowanie i cuw i normalne zuzycie pradu w gospo dom wychodzi (w miesiącach niegrzewczych) ok 2160 czyli 180 zł na miesiąc z tego wychodzi ze ogrzewanie pochłania 2140 zł.

Ale do tego trzeba doliczyć 3m3 drewna do kominka . Palimy w wekendy i wolne dni i jak mamy ochote :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...