Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

A można wiedzieć dokładnie gdzie w Ruścu? Bo już nas tutaj kilka osób jest :) Pozdrawiamy przyszłego sąsiada :wink:

 

Co do studni, to przewagę mają studnie wiercone - i tutaj to można powiedzieć, że jest full-service: pan Paluchowski przyjeżdża, wierci, zakłada filtr... nawet podłącza pompę i masz już od razu wodę na działce. Koszt studni na głębokości ok. 25m - ok. 2000 zł. taka była cena w 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć dokładnie gdzie w Ruścu? Bo już nas tutaj kilka osób jest :) Pozdrawiamy przyszłego sąsiada :wink:

Nowa ulica o nazwie Rodzinna. Dokładnie jest to w kwadracie ulic: Środkowa, Osiedlowa, Górna, Cicha.

Co do studni, to przewagę mają studnie wiercone - i tutaj to można powiedzieć, że jest full-service: pan Paluchowski przyjeżdża, wierci, zakłada filtr... nawet podłącza pompę i masz już od razu wodę na działce. Koszt studni na głębokości

ok. 25m - ok. 2000 zł. taka była cena w 2008 roku.

Niestety w naszej okolicy nie ma wody na "opłacalnej" głębokości. Jesteśmy w trakcie budowy wodociągu. Ale pomimo wszystko na czas budowy i "na potem" do podlewania przyda się swoja woda. Choć to co napływa do studni jest zielonkawym błotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ulica o nazwie Rodzinna. Dokładnie jest to w kwadracie ulic: Środkowa, Osiedlowa, Górna, Cicha.

No to w takim razie niedaleko nas... My na Bajecznej, czyli symetrycznie względem Środkowej (na stronie na Nadarzyna na mapce fajnie widać) rozumiem, że będziecie mieć widok na Schenkera?

Niestety w naszej okolicy nie ma wody na "opłacalnej" głębokości. Jesteśmy w trakcie budowy wodociągu. Ale pomimo wszystko na czas budowy i "na potem" do podlewania przyda się swoja woda. Choć to co napływa do studni jest zielonkawym błotkiem.

A co znaczy opłacalna głębokość? Bo jeśli napływa zielonkawe błotko, to tym bardziej warto się nad studnią wierconą zastanowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie niedaleko nas... My na Bajecznej, czyli symetrycznie względem Środkowej (na stronie na Nadarzyna na mapce fajnie widać) rozumiem, że będziecie mieć widok na Schenkera?

To rzeczywiście po sąsiedzku. No w oddali majaczy hala Schenkera.

A co znaczy opłacalna głębokość? Bo jeśli napływa zielonkawe błotko, to tym bardziej warto się nad studnią wierconą zastanowić...

Nikt w tej okolicy nie chce się podjąć wiercenia. Sąsiedzi już to testowali. Dowiercili się chyba z 50m i jeśli była woda, to ciśnienie było za słabe. Juz dziś zaczęli nam kopać wodociąg, więc docelowo w domu będzie woda miejska. Ale i tak chcę sobie wkopać kilka kręgów. Bo to co tam napływa do celów budowlanych jest o.k. Więc nie chcę płacić z wodomierza za hektolitry wody do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

 

Witam sąsiada! Na Osiedlowej na zakrecie przy takim wsciekle zielonym domu niedaleko beliny jest wytwórnia różnych kręgów betonowych. To jest 2 dom po prawej stronie przed skretem w górną jadąc w stronę tej ulicy osiedlową :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mieszkańców gnminy Nadarzyn informuję, że chodzi pracownik gminy i sprawdza czy właściciele posesji mają zawarte umowy na śmieci i szambo. Zaczął coś koło 2 lutego od Woli Krakowiańskiej-zatem do Ciebie Gawel ma najblizej :-)

 

Dzięki za info od czerwca płace za szambo po 100 zł/5m3 :evil: zamiast dotychczasowych 70 z podowodu olewatorstwa wójta gminy, który nie dba o oczuszczalnię, i dltego szambelan mosi jexdzić az za Pruszków stad takie koszty ,wiec z przyjemnoscia opierdole tego pracownika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

 

Witam sąsiada! Na Osiedlowej na zakrecie przy takim wsciekle zielonym domu niedaleko beliny jest wytwórnia różnych kręgów betonowych. To jest 2 dom po prawej stronie jadąc w stronę ulicy gornej osiedlową.

 

Można tam dojechać jeszcze z drugiej strony, inaczej:

Jak będziesz jechał ze swojej działki w stronę Schenkera ulicą Cichą, to dojedziesz do Górnej i wtedy w lewo.... i po jakichś 200-300m po leewej stronie będziesz widział tą wytwórnię kręgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

 

Witam sąsiada! Na Osiedlowej na zakrecie przy takim wsciekle zielonym domu niedaleko beliny jest wytwórnia różnych kręgów betonowych. To jest 2 dom po prawej stronie jadąc w stronę ulicy gornej osiedlową.

 

Można tam dojechać jeszcze z drugiej strony, inaczej:

Jak będziesz jechał ze swojej działki w stronę Schenkera ulicą Cichą, to dojedziesz do Górnej i wtedy w lewo.... i po jakichś 200-300m po leewej stronie będziesz widział tą wytwórnię kręgów.

 

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Też tak myślę... ale wyżej kolega argumentuje czemu jednak nie...

A może warto porozmawiać jednak z Paluchowskim.. on robi w całej okolicy studnie wiercone, więc na pewno ma pojęcie czy faktycznie woda aż na 50 m...

 

aniawmuratorze, a ty gdzie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w lecie i tak nie ma wody w wodociągu :evil: :evil: :evil: więc lezeli nie chcesz chodzic do lasu lub jexdzić do maximusa do kibelka i sie umyć od czasu do czasu spróbuj jednak ze studnia. Ja 2 lata wytrzymałem tego wodociągu i mam studnie made in paluchowsky 10m głebokosci koszt 550 zł i swięty spokój korzystam w miare mozliwosci z wodociagu ale mam bypas i moge korzystac tylko ze studni. Jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Też tak myślę... ale wyżej kolega argumentuje czemu jednak nie...

A może warto porozmawiać jednak z Paluchowskim.. on robi w całej okolicy studnie wiercone, więc na pewno ma pojęcie czy faktycznie woda aż na 50 m...

 

aniawmuratorze, a ty gdzie się budujesz?

 

No właśnie powiedź gdzie to ci powiem czy tam mniej wiecej ktos ma studnie lub próbował bvo mam małe rozeznanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w lecie i tak nie ma wody w wodociągu :evil: :evil: :evil: więc lezeli nie chcesz chodzic do lasu lub jexdzić do maximusa do kibelka i sie umyć od czasu do czasu spróbuj jednak ze studnia. Ja 2 lata wytrzymałem tego wodociągu i mam studnie made in paluchowsky 10m głebokosci koszt 550 zł i swięty spokój korzystam w miare mozliwosci z wodociagu ale mam bypas i moge korzystac tylko ze studni. Jest OK.

Przepraszam bardzo za głupie pytanie, ale co to znaczy, że latem i tak nie ma wody w wodociągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czerwca płace za szambo po 100 zł/5m3 :evil: zamiast dotychczasowych 70

ja 150 za 8m3, na tel., daje kwitek i płace przelewem-full wypas

takie małe szambko masz?

 

Nie szambko ma 8m3 brutto netto 6,5m3 a szambelan ma samochód 5m3 nie narzekam bo raz ze jest slowny i przyjezdza i wyjezdza nie zauwazony, nie niszczy mi drogi przed posesja, poza tym scieki nie kiszą sie w nieskończoność jak sa szesto wyworzone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Też tak myślę... ale wyżej kolega argumentuje czemu jednak nie...

A może warto porozmawiać jednak z Paluchowskim.. on robi w całej okolicy studnie wiercone, więc na pewno ma pojęcie czy faktycznie woda aż na 50 m...

 

aniawmuratorze, a ty gdzie się budujesz?

 

No właśnie powiedź gdzie to ci powiem czy tam mniej wiecej ktos ma studnie lub próbował bvo mam małe rozeznanie :roll:

przecież napisał: Nowa ulica o nazwie Rodzinna. Dokładnie jest to w kwadracie ulic: Środkowa, Osiedlowa, Górna, Cicha.

Zobacz na mapie Nadarzyna. kolejna równoległa do środkowej.... bliżej Schenkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...